صفحه 370 از 377 نخستنخست ... 270320360361362363364365366367368369370371372373374375376377 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,691 تا 3,700 , از مجموع 3768

موضوع: همه چيز درباره تلفن، موبایل و اينترنت در كانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره تلفن، موبایل و اينترنت در كانادا

مساله اینستکه عموما در خدمات سرویسهای تلفن همراه فروشنده ممکن است بخشی از شرایط را عنوان نکند یا دقیق بیان نکرده باشد و اثبات آن هم چندان ساده نیست مگر آنکه به صورت کتبی یا ایمیل یا... مستنداتی داشته باشید. شرایط قراردادها عموما هم در سایت (و در بسیاری موارد به صورت بخشی از سندی که در زمان تحویل سیم کارت و فعال سازی آن امضا میشود) به صورت کتبی توسط چنین شرکتهایی با ملاحظه همه این موارد مشابه شما درج میشود و به راحتی هم نمی توان آنها را در این خصوص به لحاظ حقوقی محکوم نمود (اگر دنبال جواب واقع بینانه هستید) چون سالهاست که به همین مسایل و مشکلات حقوقی احتمالی آشنایی کامل دارند و با گرفتن وکلای مربوطه تمام بندهای قرارداد را به نحوی تنظیم میکنند که امکان هرگونه استفاده آتی مشتری را تا حد ممکن سلب مینمایند. البته در مواردی ممکن است نقص در اشتباه آنها یا هر موردی مشابه هم پیش بیاید ولی اینکه شرایط قرارداد را شفاها فروشنده به شما کامل نگفته باشد یا چیز دیگری هم گفته باشد واقعا به لحاظ حقوقی همچنانکه ذکر شد چندان نمی تواند مثمر ثمر باشد. نه اینکه پیگیری نکنید ولی اینکه زمان یا هزینه و ریسکی که بر روی این موضوع خواهید کرد احتمال موفقیت بالایی ممکن است نداشته باشد.
    عموما در شرایط سیم کارتها بایستی عدم نیاز به خدمات را از قبل اتمام دوره قبل و شروع دوره بعد به سرویس پروایدر اطلاع داد و پیش فرض آنها بر تمدید است (بندهای قرارداد را اگر دارید یا سایت مربوطه اگر به آن ارجاع شده را دقیقا ببینید) نه اینکه در اتمام دوره تماس بگیرید لزوما، بلکه همان روز اول شروع سرویس تماس بگیرید و بخواهید سرویس پس از یک ماه قطع شود و به صورت خودکار تمدید نشود. همین مکالمه تلفنی را اگر انجام داده باشید در سیستم ثبت شده و می توان پیگیری کرد که چنین درخواستی را در فلان تاریخ و ساعت ثبت کرده اید. بدون این درخواست سرویس پروایدر پیش فرضش تمدید با همان شرایط است مگر آنکه خلافش ثابت شود. در مورد سرویسهای پری پید البته عموما اینگونه شرایط کمتر است و بیشتر مربوط به قراردادهای سرویس ماهانه است اما شرایط قرادادتان یا برنامه ای که شامل آن سیم کارت را خریده اید را باید دقیقا ببینید و شرایط آنرا مطالعه کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    ممنون. باشه سعی میکنم دوباره باهاشون تماس بگیرم. ببینم چی میگن. دوستان این مساله چجوری لینک میشه به کردیتمون؟
    اگر اتوپیمنت با کردیت کارت را انتخاب کرده اید شارژ ماهانه به کردیت کارتتان اضافه میشود و عدم تسویه کردیت کارت (عدم پرداخت حداقل مربوطه) کردیت شما را مستقیما تحت تاثیر قرار میدهد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ممنون. باشه سعی میکنم دوباره باهاشون تماس بگیرم. ببینم چی میگن. دوستان این مساله چجوری لینک میشه به کردیتمون؟
    وقتی که بدهی شما پرداخت نمیشه ، شرکت طلبکار بعد از یک مدت گزارش بد حسابی شما رو ریپورت میکنه به کردیت یونیون ها یعنی موسساتی که اطلاعات کردیت شما در اختیار اونهاست و اونها هم مطابق روال خودشون اعتبار شمارو پایین میارن.

ببینید، منطقا وقتی من بعد 20 روز می خواستم برگردم، چه لزومی داشته برنامه ای رو خریداری کنم که برام ماهانه شارژ بیاد برای استفاده ای که نشده و کاملا در سیستم مشخصه؟ چه روز اولم چه روز هزارمم.
    من چرا باید قربانی عدم صداقت seller فایدو بشم؟
    علت اینکه من به شما گفتم تماس بگیرید و به هر روشی که میشه پیگیری کنید اینست که صرف نظر از اینکه حق با شماست یا نه ، شما در کانادا با اشخاص طرف نیستید بلکه با کمپانی ها طرف هستید و در خیلی از موارد اگر بتونید خوب حرف بزنید و اپراتورها و راضی کنید ( مثلا بگید من بزودی برمیگردم و می‌خوام همین خط رو با شما قرارداد ببندم...)همیشه این احتمال وجود داره که طرف مقابل و یا رییس بالاتر از اون ( که قرار نیست از جیب خودش هزینه کنه) اگر این اختیار رو داشته باشه در راستای راضی نگه داشتن مشتری به شما کمک کنه یا حداقل بخشی از مشکل رو حل کنه.منتها گاهی وقتها دردسر و هزینه بعضی از پیگیری ها از خود جریمه ای که باید بپردازید بیشتر هست.

ApplyAbroad Guru

سلام. سرویس fido pulse 5G هست. من هم دقیقا بر همین منطق به فروشنده شرایط نیازم رو گفتم.
    دوست عزیز سرویس Fido Pulse که Prepaid نیست. یک پلن ماهانه است و روی خود وب سایتش هم نوشته. این سرویسی که شما گرفتید سرویس prepaid نبوده و در نتیجه هر ماه مجددا اتوماتیک تمدید می شده. برای همین است که روی این تاپیک تاکید میشه برای کوتاه مدت فقط prepaid بگیرید که بمحض عدم پرداخت ماه بعدی فقط سرویس قطع بشه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز سرویس Fido Pulse که Prepaid نیست. یک پلن ماهانه است و روی خود وب سایتش هم نوشته. این سرویسی که شما گرفتید سرویس prepaid نبوده و در نتیجه هر ماه مجددا اتوماتیک تمدید می شده. برای همین است که روی این تاپیک تاکید میشه برای کوتاه مدت فقط prepaid بگیرید که بمحض عدم پرداخت ماه بعدی فقط سرویس قطع بشه.
    بله. من سالهاست مشتری فایدو هستم. فایدو اصلا پلن پری پید 75 دلاری نداره. ایشون حرفهای فروشنده را درست متوجه نشدن و قرارداد برداشتن.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

عرض ادب خدمت دوستان.
    من یه مشکلی در مورد موبایل برام پیش اومده.

من در تاریخ 21 مارچ در ونکوور لند کردم و بلیط برگشت هم در تاریخ 12 اپریل داشتم. چون کمتر از یک ماه می خواستم بمونم، زیاد حساس نشدم از کدوم شرکت خرید کنم. در تاریخ 22 مارچ رفتم یه سیم کارت از شرکت FIDO برداشتم به صورت prepaid به شرح زیر:
    هزینه ماهانه حدود 75 دلار (5+3 گیگ ترافیک و تماس و اس ام اس رایگان)
    25 دلار هزینه راه اندازی اولیه
    مشکل اینجاست که من به seller گفتنم آقا من این بسته رو فقط برای یک ماه می خوام. دو بار هم بهش تاکید کردم. یارو هم گفت بعد یک ماه ازت میپرسن که میخوای تمدید کنی یا نه. منم گفتم اوکی.

ماه اول برام bill اومد و من پرداخت کردم. الان بعد دو ماه دوبار برای من هزینه ارسال کردن برای دو ماه به مبلغ 204 دلار !!!!

باهاشون از طریق چت تماس صحبت کردم و مشکل رو توضیح دادم.

کلیت جوابی که به من دادن اینه که نماینده فروش به شما اطلاعات اشتباه داده، ما معذرت می خوایم. اما شما باید تماس بگیرید، اول بدهیتون رو پرداخت کنید، تا بعدش ما اکانتتون رو suspend کنیم!!!!

یکی نیست بگه خُ لامصّب! من به همین مساله اعتراض دارم که چرا این مبلغ واسم اومده، بعد تو میگی ببخشید ، بیا پول رو هم بده تا ماههای آینده واست قبض نفرستیم؟!

حالا سه تا موضع میشه گرفت:

1- بی خیال شم 6 تا bill بفرستن و اکانت اتوماتیک معلق بشه. اومدم کانادا از یه شرکت دیگه سیم کارت تهییه کنم. چون اصلا شماره واسم مهم نیست.
    2- نامه نگاری کاغذی کنم به کمیسیون حل اختلافشون، برای این 204 دلار! جدی میگم! مرحله بعدی فرمودن نامه کاغذی با کبوتر بفرستید
    . که من نمیدونم اصلا وقت و حوصله این کار رو دارم یا نه. (بهشون هم گفتم تو این دور وزمونه زشت نیست همه کارها با ایمیل و پروفایل انجام میشه من بردارم نامه بنویسم، پست کنم؟ مگه از رو میرفت)
    3- 204 دلار رو بدم و زیر بار حرف زور برم ، که نمیرم!

یه سوالا دیگه هم دارم، عدم پرداخت من لطمه ای به کردیت من میزنه؟ یا صرفا مثل ایران باعث قطع خط میشه.

ممنون میشم اگر دوستان نظری دارن کمک کنن.
    در واقع یک پلن ماهانه رو به جای پلن پری پید به شما فروختن ،الان راهی جز پرداخت bill ندارید و بعد از تسویه حساب باید پلن رو خاتمه بدید.
    دقت کنید برای آینده این نکات رو رعایت کنید:
    ۱) شماره کردیت کارت یا دبیت کارت رو موقع خرید به فروشنده ندید.
    ۲) تا مطمين نیستید هیچ چیزی رو امضاء نکنید
    ۳) همیشه با کمک افراد با تجربه خرید کنید.
    ۴) شرکت های موبایل و اینترنت و حتی app های اینترنتی با یک کلیک ناقابل تا ماهها شما رو شارژ میکنن
    ۵) از اینجور خسارت ها برای همه پیش میاد و در آینده بیشتر مراقب باشید.

ApplyAbroad Superstar

ببینید، منطقا وقتی من بعد 20 روز می خواستم برگردم، چه لزومی داشته برنامه ای رو خریداری کنم که برام ماهانه شارژ بیاد برای استفاده ای که نشده و کاملا در سیستم مشخصه؟ چه روز اولم چه روز هزارمم.
    من چرا باید قربانی عدم صداقت seller فایدو بشم؟
    وقتی سیم کارت و پلن میگیرید چندین کاغذ و مدرک امضا میکنید و بهتون میدن. لطفا بهشون مراجعه کنید هیچ کجاش ننوشته پری پید. عرض کردم باید اینجا خیلی حواس تون جمع باشه و چیزی را که متوجه نشدید به صرف گفته های فروشنده چشم بسته امضا نکنید. باید از فروشنده بخواهید ریز به ریز چیز هایی که صحبت کردید را در متنی که امضا می کنید بهتون نشون بده. ضمن اینکه طبق قانون ده روز فرصت داشتید همه چیز را پس بدید و کنسل کنید که این کار را هم نکردید. بنابراین تمام بحث هایی که فرمودید واقعا حقی به شما نمیده که پرداخت نکنید. اینکه من لازم نداشتم کالا یا سرویسی را پس حق دارم پولش را ندم ادعای بدون اساسی هست. اینکه از سرویس استفاده نکردید هم دلیل محسوب نمیشه. سرویس گرفتید نحوه استفاده یا عدم استفاده ش به خودتون مربوطه. هر چه سریعتر این قضیه رو فیصله بدید به نفع تون هست. اینجا نمیتونید بدون دلیل واقعی قبض پرداخت نکنید بدون اینکه سابقه اعتباری تون خراب شه. همه ما در بدو ورود اشتباهات اینطوری داشتیم بعضی با هزینه کمتر بعضی با هزینه بیستر.
    ویرایش توسط uxmal09 : June 3rd, 2018 در ساعت 04:17 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر اتوپیمنت با کردیت کارت را انتخاب کرده اید شارژ ماهانه به کردیت کارتتان اضافه میشود و عدم تسویه کردیت کارت (عدم پرداخت حداقل مربوطه) کردیت شما را مستقیما تحت تاثیر قرار میدهد.
    فقط اون نیست. ایشون موقع تهیه سیم کارت مدرک شناسایی ارایه کردن. با همون می تونن در سابقه اعتباری شون گزارش منفی بذارن.

ApplyAbroad Guru

عرض ادب خدمت دوستان.
    من یه مشکلی در مورد موبایل برام پیش اومده.

من در تاریخ 21 مارچ در ونکوور لند کردم و بلیط برگشت هم در تاریخ 12 اپریل داشتم. چون کمتر از یک ماه می خواستم بمونم، زیاد حساس نشدم از کدوم شرکت خرید کنم. در تاریخ 22 مارچ رفتم یه سیم کارت از شرکت FIDO برداشتم به صورت prepaid به شرح زیر:
    هزینه ماهانه حدود 75 دلار (5+3 گیگ ترافیک و تماس و اس ام اس رایگان)
    25 دلار هزینه راه اندازی اولیه
    مشکل اینجاست که من به seller گفتنم آقا من این بسته رو فقط برای یک ماه می خوام. دو بار هم بهش تاکید کردم. یارو هم گفت بعد یک ماه ازت میپرسن که میخوای تمدید کنی یا نه. منم گفتم اوکی.

ماه اول برام bill اومد و من پرداخت کردم. الان بعد دو ماه دوبار برای من هزینه ارسال کردن برای دو ماه به مبلغ 204 دلار !!!!

باهاشون از طریق چت تماس صحبت کردم و مشکل رو توضیح دادم.

کلیت جوابی که به من دادن اینه که نماینده فروش به شما اطلاعات اشتباه داده، ما معذرت می خوایم. اما شما باید تماس بگیرید، اول بدهیتون رو پرداخت کنید، تا بعدش ما اکانتتون رو suspend کنیم!!!!

یکی نیست بگه خُ لامصّب! من به همین مساله اعتراض دارم که چرا این مبلغ واسم اومده، بعد تو میگی ببخشید ، بیا پول رو هم بده تا ماههای آینده واست قبض نفرستیم؟!

...
    ...
    ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    بله. من سالهاست مشتری فایدو هستم. فایدو اصلا پلن پری پید 75 دلاری نداره. ایشون حرفهای فروشنده را درست متوجه نشدن و قرارداد برداشتن.
    توضیحات داده شده توسط دوستان به نظرم مساله را برای دوستان دیگری هم که احتمالا در آینده قصد انجام چنین کاری را دارند مشخص تر کرد. مساله این است که در بسیاری موارد چیزی که ما میخواهیم درست آن چیزی نیست که فروشنده دارد یا سعی در فروش آن دارد و در برخی موارد هم البته مشکل عدم ارتباط پرفکت زبانی با توجه به محدودیتهای برقراری ارتباط در اوایل ورود است.
    اینکه فرموده اید "...یارو هم گفت بعد یک ماه ازت میپرسن که میخوای تمدید کنی یا نه." ممکن است به عنوان نمونه یک پیش جمله اولیه ای هم داشته باشد که "...باشون تماس میگیرید بعد ار یک ماه ازت میپرسند..." که کلا اینکه در یک جمله یا چندین جمله یک کلمه "You call and..." را متوجه نشده باشید فقط، طرف اشتباه پیش فرض شما را کامل عوض میکند. این هم طبیعی است که در یک مکالمه طولانی بخشی از جمله را هر دو طرف با توجه به همان محدودیتها متوجه نشده باشند. نه فقط در اوایل ورود که در سال و سالهای اولیه و شاید بعدتر نیز برای اغلب غیرانگلیسی زبانها به حز عده ای معدود که زبان خیلی قوی تری دارند در مکالمات روزمره چنین مواردی اتفاق می افتد و شاید هم غیر قابل اجتناب باشد.
    نمونه دیگر در همین متن پست شما بحث مکالمه چت با سرویس دهنده است "....ما معذرت می خوایم. اما شما باید تماس بگیرید، اول بدهیتون رو پرداخت کنید، تا بعدش ما..." اینجا هم عموما با توجه به همین توضیحات دوستان ممکن است یک عدم برداشت صحیح به همراه یک تفاوت فرهنگی رخ داده باشد. به این مفهوم که عذرخواهی نه بابت اشتباه شرکت در قبال شما و تعهداتشان (همچنانکه دوستان فرمودند اصولا سرویس شما احتمالا برخلاف آنچه فرمودید پری پید نبوده است) و صرفا بابت اینکه فروشنده احتمالا اطلاعات کامل و درستی نداده صورت میگیرد وگرنه عذرخواهی از اشتباهی که به مفهوم اشتباه شرکت و قبول آنست باید به همراه ارایه نحوه بازگرداندن پول شما و توصیه هایی در این مورد همراه باشد. در ایران چنین رویکرد فرهنگی نداریم یا کمتر داریم به این مفهوم که صرفا با گفتن اینکه فروشنده چنین اشتباهی در ارایه اطلاعات غلط داده است را از سوی مشتری قبول کرده و پیش فرض را بر تراست و اعتماد بگذارند. هر چند در مفهوم تجاری آن وارد نمیشوند ولی به مفهوم احترام به مشتری فرض بر اینستکه آنچه شما عنوان میکنید صحیح است و شما اطلاعات درستی به فروشنده داده اید و فروشنده هم اطلاعات کاملی نداده است یا حتی غلط راهنمایی کرده است؛ مشکلی هم بنا به گفته شما در ارتباط یا احتمال اشتباه متوجه شدن توضیحات طرفین نبوده و از این بابت باید عذرخواهی کنند. در مفهوم تجاری آن البته شما یک سرویس با مشخصاتی خریداری کرده اید که تعهداتی را برای شما و شرکت ایجاد کرده است و عدم دانستن مفاد آن تغییری در شرایط نمیدهد....
    حتی در صورت وجود مشکلی در صورتحساب ها در موارد مشابه توصیه ای که به دوستان میکنم اینکه صورتحساب را در ددلاین مربوطه تسویه کنند تا دچار مشکل اعتباری نشوندو سپس بر مبنای مستندات قانونی شکایت یا اعتراض خود را اعلام کنند. در برخی موارد هم میتوان از سرویس دهنده مهلت قانونی برای به تاخیر انداختن صورتحساب گرفت که البته بحص دیگری است اما در هر حال برای یک توصیه مشابه به دوستان و نه پست شما به طور خاص (که ممکن است اصولا شامل این بتد نباشید، در ارتباط با موارد مالی بهتر است به ویژه در روزهای اولیه این کارها را به همراهی یک فرد آشنا و دوست یا... پیگیری نمود و همیشه نیز با تکرار بندهای مهم به فروشنده و یا خواندن دقیق متون قرارداد به صورت کامل و... از شرایط دقیق مطلع شد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)