صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: نژاد پرستی در کانادا . وجود دارد؟ تا چه حد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

پیش فرض نژاد پرستی در کانادا . وجود دارد؟ تا چه حد؟

با سلام دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارید برای استفاده دیگران مطرح کنید ممنون

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نژاد پرستی در کانادا . وجود دارد؟ تا چه حد؟

نژادپرستی در همه جای دنیا وجود دارد، ولی در کانادا بدلیل تعداد زیاد جمعیت مهاجر در مجموع نژادپرستی از اکثر جاهای دیگر دنیا کمتر است و قوانین سفت و سختی هم وجود دارد که حقوق شما پایمال نشود.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

باور کنید یا نه، ما ایرانی ها متاسفانه خودمون خیلی خیلی نژادپرست هستیم. بارها از افراد مختلف شنیدم که گفتن "ما به عرب خونه اجاره نمیدیم"!!
    در مجموع، کشورهایی که مهاجر پذیر هستند، همونطور که Ghlobe هم اشاره کرد، خیلی کمتر میشی نشانه هایی از نژادپرستی رو در اونها دید. با این حال، هیچ کجای دنیا هنوز نژادپرستی به صفر نرسیده.
    بعضی مواقع در شهرهای کوچیکتر، چون مهاجر اونجاها نبوده و بالای 90% چند نسل اونجا بودن، نمونه های بارزش ممکن هست دیده بشه. البته این رو هم بگم که من در کوچکترین و بومی ترین شهرهای استان انتاریو زندگی کردم و هیچ موقع هیچ مشکلی نداشتم.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط ahad116 نمایش پست ها
    با سلام دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارید برای استفاده دیگران مطرح کنید ممنون
    گرامی
    جواب این سوال برای کشوری مثل کانادا اونقدر واضحه که نیازی به ایجاد تاپیک جدید نبود! میتونستید در "مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها " سوالتونو مطرح کنید.
    کربلایم آرزوست...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    گرامی
    جواب این سوال برای کشوری مثل کانادا اونقدر واضحه که نیازی به ایجاد تاپیک جدید نبود! میتونستید در "مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها " سوالتونو مطرح کنید.
    کانادا کشور قانونه و رعایت آن. هر جا قانونی نیست و رفتار شخصی و سلیقه ای حکم فرماست نمیشه گفت از ایران بهتر عمل میشه. نژاد پرستی هم وجود داره، مثل تصادف در جاده ها و دعوا در خیابان، اما نرخ تصادفات و دعواها اصلا با ایران قابل مقایسه نیست.

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نژاد پرستی در میان کانادایی ها نیست. من یک سال تو شهر کوچک هم زندگی می کنم که مهاجر نمیاد اما واقعا سرسوزن هم نژادپرستی ندیدم.
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    نژاد پرستی در میان کانادایی ها نیست. من یک سال تو شهر کوچک هم زندگی می کنم که مهاجر نمیاد اما واقعا سرسوزن هم نژادپرستی ندیدم.
    با سلام
    از اونجا که خاطرم میاد شما یک مدت هم نیوزلند زندگی کردید اگه بخواهید یک مقایسه ای بکنید کدوم رو ترجیح میدید؟

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    با سلام
    از اونجا که خاطرم میاد شما یک مدت هم نیوزلند زندگی کردید اگه بخواهید یک مقایسه ای بکنید کدوم رو ترجیح میدید؟
    نیوزیلند مردم متمدن تری داره ولی کانادا خیلی مرفه تره. من کانادا رو ترجیح میدم
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

ApplyAbroad Hero

شايد در ظاهر سعي كنن كه نشان ندن ، ولي كلا خود كانادايي ها سعي ميكنن از مهاجرها دوري كنند. با مادر دوست فرزندم مشغول صحبت بوديم و صحبت سر مدرسه شد، ازش پرسيدم سال بعد دخترت را كدام مدرسه ميفرستي ، اسم مدرسه را كه اورد ، بهش گفتم ولي من هر چي نگاه ميكنم فلان مدرسه امارش تو امتحانات و مسابقات بهتره، سريع جواب داد كه اون مدرسه پر از مهاجره و من هيچ وقت بچه ام را اونجا نميفرستم. البته وقتي حرف را زد، يهو به خودش اومد و عذرخراهي كرد ولي واقعيت اينه كه اون حرف اولش ، حرف دلش بود و دوست نداشت بچه اش با بچه هاي مهاجر باشه .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    شايد در ظاهر سعي كنن كه نشان ندن ، ولي كلا خود كانادايي ها سعي ميكنن از مهاجرها دوري كنند. با مادر دوست فرزندم مشغول صحبت بوديم و صحبت سر مدرسه شد، ازش پرسيدم سال بعد دخترت را كدام مدرسه ميفرستي ، اسم مدرسه را كه اورد ، بهش گفتم ولي من هر چي نگاه ميكنم فلان مدرسه امارش تو امتحانات و مسابقات بهتره، سريع جواب داد كه اون مدرسه پر از مهاجره و من هيچ وقت بچه ام را اونجا نميفرستم. البته وقتي حرف را زد، يهو به خودش اومد و عذرخراهي كرد ولي واقعيت اينه كه اون حرف اولش ، حرف دلش بود و دوست نداشت بچه اش با بچه هاي مهاجر باشه .
    جالب اینه که این حرف رو من از خود مهاجرها هم زیاد شنیدم (فلان محله نمیرم یا فلان مدرسه بچه ام را نمیگذارم چون محله مهاجرهاست).

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)