صفحه 145 از 221 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

پیش فرض پاسخ : خريد و اجاره مسکن و اسکان موقت

دوستان گرامی، بنده تجربیات خودم رو در زمینه یافتن اسکان موقت و پس از دو سه هفته کلنجار رفتن و تماس گرفتن با این طرف و آن طرف در اختیار شما می زارم، امیدوارم که مفید باشه، این رو هم بگم که یکی دو تا از آشنایان مستقر در تورنتو یکی از مسکنی های معروف رو پیشنهاد کرد که ایشان هم به رسم مهمان نوازی! گفت که محل ها در فلان ماه پر شده و چند جای خالی مونده که حدود شبی 140 دلار می تونه در اختیار ما بذاره!! یعنی بشتابید که غفلت موجب پشیمانیست (آخرش ما یک آپارتمان در خیابان یانگ رو به شبی 74 دلار گرفتیم).
    در هر حال، در بین همه سایت ها، بهترین سایتی که در این زمینه هست و ما هم روی اون اقدام کردیم www.airbnb.com هست، مزیت این سایت اینه که شما با متغیرهای روز، تعداد نفرات، قیمت و حتی حدود محله می گردید و سایت تصویر و محل ها رو روی گوگل مپ به شما نشون می ده، می تونید تصاویری که صاحب خونه ها گذاشتن به همراه توضیحات نسبتا کاملی از فاصله اونا تا مترو یا حمل و نقل عمومی، امکانات جانبی وضعیت اطراف محل از نظر بازار و فروشگاه ها و ... ببنید و نکته دیگه هم اینه که دو طرف به وسیله سایت به هم مرتبط می شن و پولی که پرداخت می شه تا روز ورود میهمان به صاحب خانه داده نمیشه و لذا اگه تغییر و مشکلی پیش آمد قوانین این شرکت هست که حاکم می شه و هیچ طرفی نمی تونه زیر حرفش بزنه. یا حتی اگر بعد از رفتن مشکلی وجود داشت، این موضوع در ارتباط ارائه کننده محل تاثیر گذار هست.
    چند نکته ای که باید توجه کنید:
    اول: رزرو جا باید با کارت صورت بگیره برای همین کسانی می توانن جا رو رزرو کنن که یا کسی از اونجا براشون این کار رو انجام بده، خودشون کارت داشته باشن یا جایی براشون واریز کنه، البته معمولا ما همیشه این نگرانی رو داریم که اگه کسی واریز کرد و آشنا نبود و ما هم رفتنون یا زمان مورد نظر برای اجاره تغییر کرد و بعد خواستن پول رو برگردونن و گفتن فقط به همون شماره که پول داده واریز می کنیم، چی می شه (اینو مطمئن نیستم که حتما به همون شماره واریز می کنن یا می شه شماره جدیدی داد).
    دوم: خونه ها به صورت خانه کامل (اعم از آپارتمان، بیس منت، کاندو و ....) یا خانه مشترک یا اتاق مشترک هست، یعنی شما می تونید مدت حضور موقت خودتون را در جایی بگذرونید که صاحب خونه یا صاحبان اون هم حضور دارن، یک اتاق خواب (همراه با دستشویی و حمام یا بدون آنها) به شما اجاره می دن و آشپزخانه مشترک هست و ... مزیت این کار استفاده از راهنمایی های صاحب خانه برای مراجعه به محل های مختلف به خصوص در اولین حضور در محل هست و قیمت ارزانتر و معایب هم اینه که ما معمولا به چنین رویه ای عادت نداریم که مثلا یک یا دو هفته یا یک ماه با کسی که نمی شناسیم هم خانه شویم.
    البته مقداری فوت و فن های دیگه هم در سایت هست که نمی دانم تا چه حد ممکنه مفید باشد، برای همین اگه استقبال شد از این مطلب، موضوع رو کامل می نویسم، ضمنا اگه کسی خواست و با توجه به این که ما از اون طریق رزرو رو انجام دادیم، و با دادن کد کاربری بنده، تحفیفی فکر کنم حدود 25 درصد در کارمزد خود شرکت خواهد داد، خواستین پیام خصوصی بدین.
    در نهایت، باید شما در این سایت ثبت نام کنید که آی پی ایران رو راه نمی ده، باید از نرم افزارها یا افزونه هایی استفاده کنید که آی پی شما رو تغییر بده.

توضیحات تکمیلی:
    از اونجا که برخی از دوستان خواستار اطلاعات بیشتری در مورد سایت www.airbnb.com شده بودن، من به صورت بسیار خلاصه روش کار رو خدمتتون عرض می کنم.
    اول: شما باید به کارت اعتباری ارزی دسترسی داشته باشین، حالا خودتون یا هر دوست و آشنایی که کارت داره و این کار رو برای شما انجام بده. پول در زمان گرفتن جا از کارت برداشته میشه و در حساب شرکت مربوطه قرار می گیره، البته شما می تونید از محل صرف نظر کنید ولی باید خیلی دقت کنید که چقدر احتمال پشیمانی هست و سیاستی که صاحب خانه تعریف کرده چیه، مثلا در حالت flexible شما تا 24 ساعت قبل هم اگه جای رزرو شده رو نخواید، صرفا هزینه سایت که حدود صد دلار کانادا فکر می کنم باشه، از شما کم می شه ولی بعضی سیاست restrict رو دارن که در این حال اگه شما تا یک روز قبل جا رو باطل کنید، 50 درصد از پول شما برنمی گرده. پس حواستون باشه.
    دوم: وقتی مسئله مالی حل شد، باید در سایت ثبت نام کنید، همون طور که عرض شد قبلا، این سایت از آی پی کشور ما وصل نمی شه برای همین باید نرم افزار تغییر آی پی داشته باشید.
    سوم: بعد ثبت نام شما در صفحه ورود شهر مورد نظر و تاریخ شروع و خاتمه مورد نظر و تعداد میهمانها رو می دید، صفحه بعد نقشه گوگل مپ و خونه های قابل دسترسی پدیدار می شه، اونجا شما می تونید جستجو رو مدیریت کنید، یعنی در قسمت هزینه اجاره حداقل و حداکثر قابل تنظیمه، شما می تونید مثلا حداکثر رو روی 45 دلار بزارید یا در قسمت نوع خونه، تعیین کنید که می خواهید کل محل (آپارتمان، بیسمنت و ...) در اختیار شما باشه یا اتاق یا خانه مشترک هم حرفی ندارید. حتی می تونید کلمه کلیدی در (more filters) بدید مثلا کلمه subway رو اضافه کنید که مترو حتما توش آمده باشه.
    چهارم: با توجه به گزینه های شما، خونه های قابل عرضه نشون داده میشه و هر خونه هم با توجه به سلیقه صاحب اون عکس هایی رو داره که می تونید ببنید.
    پنجم: حتما حتما دقت کنید که صاحب خونه چه محدودیت هایی رو اعمال کرده از سیگار نکشیدن، تا میهمونی ندادن هست تا این که مثلا در خانه های مشترک می خوان بدونن شما کی هستید و کمی آشنا بشن، ضمن این که باز هم حتما در مورد روزهایی که در نظر دارید از صاحب خانه سوال کنید، یعنی در بخش contact که در صفحه هر خانه ای هست وارد بشید و بگید که من فلانی هستم، به این علت دارم میام اونجا، آیا از فلان تا بهمان تاریخ محل شما قابل اجاره هست (بعضی ها اگه فاصله زیاد باشه می گن معلوم نیست، منظورم اینه که لزوما بودن خانه در جستجوی شما به این معنی نیست که شما حتما می تونید اجاره کنید مگر در مواردی که instant booking نوشته شده). شما می تونید علاوه بر این از دوری و نزدیکی به مترو یا دانشگاه، شرایط خونه، گرمی و سردی، سرعت اینترنت و هر مسئله دیگه ای سوال کنید، اکثرا با مهربانی و علاقه جواب می دن. حتی می تونید نرم افزار این سایت رو روی گوشی خودتون از google play بگیرد و هر لحظه جواب نامه را دادن متوجه بشید (من روی گوشی داشتم و هر وقت یک دینگ خاص می کرد، می فهمیدم که یکی از صاحبان خانه نامه داده) توی گوشی مشکل آی پی را نخواهید داشت.
    ششم: در بین خانه هایی که هست، و بعد از تایید صاحب خانه می تونید از کسی که کارت اعتباری داره بخواید که براتون پول رو واریز کنه، البته سایت ممکنه از شما بخواد که خودتون را بیشتر معرفی کنید (تا از هویت شما مطمئن بشه)، ای میل در جیمیل، آی دی در facebook یا تصویر گذرنامه و ... یکی دو تا از اینها رو که داشته باشید حله.
    هفتم: برای شما اطلاعات تماس و اطلاعات صاحب خانه فوروارد می شه و شما می تونید در مورد زمان رسیدن و گرفتن کلید و غیره وارد مذاکره بشید.
    چند نکته: در زمان انتخاب محل دقیق خونه توی نقشه معلوم نیست، یعنی دایره ای کشیده می شه و به شما می گن توی این دایره تا کسی تقلب نکنه، اگه ای میل بخواید بفرستید یا تلفن به صورت خودکار حذف می شه تا زمانی که شما رزرو رو انجام بدید.
    ضمنا اگه مثلا شما سه نفرید، می تونید در سایت دو میهمان رو هم انتخاب کنید تا گزینه های بیشتری داشته باشید، معمولا این شما هستید که باید در فضایی که اونا فکر کردن برای دو نفر کافیه مدتی رو زندگی کنید، اغلب صاحب خونه ها مشکلی ندارن ولی بعضی ها هم ممکنه بگن ما نمی دیم.
    در نهایت، همونطور که گفتم اگه خواستید که خونه رزرو کنید، چون من این کار رو کردم، می تونم با دادن آی دی خودم در اون سایت به شما، تخفیفی براتون به میزان (فکرکنم 25 درصد در هزینه سایت) قائل بشن و بعد هم که شما گرفتید، شما می تونید همین کار رو برای دیگری انجام بدید. خواستید خبر بدید

من ميخواهم در مونترال چيزي مثل پاسيو در ايران اجاره كنم(همون خوابگاه هاي خصوصي)؟ميشه بگيد چطور ميشه رزرو كرد؟
    Envoyé: 2011.1.8 Numéro de dossier : 2011.4.28 TCFQ : B1comprehension B2 Expression Ingénieur civil
    Lettre d`attente : 2013.11.25 Entrevue et reussite : 2014-5-29 Reçu par Sydney :2014-07-3 FN :2014-09-16 mis en jour et Médicale: 2014-11-03
    Médicale Envoyé : 2014-12-8 Visa : 2015-1-20

Junior Member

[QUOTE=am9;
    1850044]توضیحات تکمیلی:
    از اونجا که برخی از دوستان خواستار اطلاعات بیشتری در مورد سایت www.airbnb.com شده بودن، من به صورت بسیار خلاصه روش کار رو خدمتتون عرض می کنم.
    اول: شما باید به کارت اعتباری ارزی دسترسی داشته باشین، حالا خودتون یا هر دوست و آشنایی که کارت داره و این کار رو برای شما انجام بده. پول در زمان گرفتن جا از کارت برداشته میشه و در حساب شرکت مربوطه قرار می گیره، البته شما می تونید از محل صرف نظر کنید ولی باید خیلی دقت کنید که چقدر احتمال پشیمانی هست و سیاستی که صاحب خانه تعریف کرده چیه، مثلا در حالت flexible شما تا 24 ساعت قبل هم اگه جای رزرو شده رو نخواید، صرفا هزینه سایت که حدود صد دلار کانادا فکر می کنم باشه، از شما کم می شه ولی بعضی سیاست restrict رو دارن که در این حال اگه شما تا یک روز قبل جا رو باطل کنید، 50 درصد از پول شما برنمی گرده. پس حواستون باشه.
    دوم: وقتی مسئله مالی حل شد، باید در سایت ثبت نام کنید، همون طور که عرض شد قبلا، این سایت از آی پی کشور ما وصل نمی شه برای همین باید نرم افزار تغییر آی پی داشته باشید.
    سوم: بعد ثبت نام شما در صفحه ورود شهر مورد نظر و تاریخ شروع و خاتمه مورد نظر و تعداد میهمانها رو می دید، صفحه بعد نقشه گوگل مپ و خونه های قابل دسترسی پدیدار می شه، اونجا شما می تونید جستجو رو مدیریت کنید، یعنی در قسمت هزینه اجاره حداقل و حداکثر قابل تنظیمه، شما می تونید مثلا حداکثر رو روی 45 دلار بزارید یا در قسمت نوع خونه، تعیین کنید که می خواهید کل محل (آپارتمان، بیسمنت و ...) در اختیار شما باشه یا اتاق یا خانه مشترک هم حرفی ندارید. حتی می تونید کلمه کلیدی در (more filters) بدید مثلا کلمه subway رو اضافه کنید که مترو حتما توش آمده باشه.
    چهارم: با توجه به گزینه های شما، خونه های قابل عرضه نشون داده میشه و هر خونه هم با توجه به سلیقه صاحب اون عکس هایی رو داره که می تونید ببنید.
    پنجم: حتما حتما دقت کنید که صاحب خونه چه محدودیت هایی رو اعمال کرده از سیگار نکشیدن، تا میهمونی ندادن هست تا این که مثلا در خانه های مشترک می خوان بدونن شما کی هستید و کمی آشنا بشن، ضمن این که باز هم حتما در مورد روزهایی که در نظر دارید از صاحب خانه سوال کنید، یعنی در بخش contact که در صفحه هر خانه ای هست وارد بشید و بگید که من فلانی هستم، به این علت دارم میام اونجا، آیا از فلان تا بهمان تاریخ محل شما قابل اجاره هست (بعضی ها اگه فاصله زیاد باشه می گن معلوم نیست، منظورم اینه که لزوما بودن خانه در جستجوی شما به این معنی نیست که شما حتما می تونید اجاره کنید مگر در مواردی که instant booking نوشته شده). شما می تونید علاوه بر این از دوری و نزدیکی به مترو یا دانشگاه، شرایط خونه، گرمی و سردی، سرعت اینترنت و هر مسئله دیگه ای سوال کنید، اکثرا با مهربانی و علاقه جواب می دن. حتی می تونید نرم افزار این سایت رو روی گوشی خودتون از google play بگیرد و هر لحظه جواب نامه را دادن متوجه بشید (من روی گوشی داشتم و هر وقت یک دینگ خاص می کرد، می فهمیدم که یکی از صاحبان خانه نامه داده) توی گوشی مشکل آی پی را نخواهید داشت.
    ششم: در بین خانه هایی که هست، و بعد از تایید صاحب خانه می تونید از کسی که کارت اعتباری داره بخواید که براتون پول رو واریز کنه، البته سایت ممکنه از شما بخواد که خودتون را بیشتر معرفی کنید (تا از هویت شما مطمئن بشه)، ای میل در جیمیل، آی دی در facebook یا تصویر گذرنامه و ... یکی دو تا از اینها رو که داشته باشید حله.
    هفتم: برای شما اطلاعات تماس و اطلاعات صاحب خانه فوروارد می شه و شما می تونید در مورد زمان رسیدن و گرفتن کلید و غیره وارد مذاکره بشید.
    چند نکته: در زمان انتخاب محل دقیق خونه توی نقشه معلوم نیست، یعنی دایره ای کشیده می شه و به شما می گن توی این دایره تا کسی تقلب نکنه، اگه ای میل بخواید بفرستید یا تلفن به صورت خودکار حذف می شه تا زمانی که شما رزرو رو انجام بدید.
    ضمنا اگه مثلا شما سه نفرید، می تونید در سایت دو میهمان رو هم انتخاب کنید تا گزینه های بیشتری داشته باشید، معمولا این شما هستید که باید در فضایی که اونا فکر کردن برای دو نفر کافیه مدتی رو زندگی کنید، اغلب صاحب خونه ها مشکلی ندارن ولی بعضی ها هم ممکنه بگن ما نمی دیم.
    در نهایت، همونطور که گفتم اگه خواستید که خونه رزرو کنید، چون من این کار رو کردم، می تونم با دادن آی دی خودم در اون سایت به شما، تخفیفی براتون به میزان (فکرکنم 25 درصد در هزینه سایت) قائل بشن و بعد هم که شما گرفتید، شما می تونید همین کار رو برای دیگری انجام بدید. خواستید خبر بدید[/QUOTE
    سلام
    ممنون از اطلاعات خوبتون یه سوال داشتم نظرتون راجع به مهمانسرای کاشانه چی هست؟

Junior Member

سلام دوستان
    برای حدود ده مارچ به مدت دوماه توی تورنتو دنبال یه آپارتمان برای خودم و همسرم و دو تا کوچولو چهار و هفت ساله میگردم. دوستان اگه موردی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

ممنون از اطلاعات خوبتون یه سوال داشتم نظرتون راجع به مهمانسرای کاشانه چی هست؟[/QUOTE

ببنید اینجا خوب نمیشه به طرفداری یا علیه شرکت ها چیزی گفت و نوشت اما خودتون می تونید قیمت های توی سایت کاشانه رو با سایر جاها مقایسه کنید. به نظر من اگه امکان پرداخت آنلاین دارید همون سایتی رو که گفتم از بقیه به نظر کاملتر می رسه ولی اگه نه، ظاهرا شرکت هایی مثل اون که نام بردید بخشی از پول رو اینجا می گیرن به ریال و بخشی رو اونجا.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی یک آپارتمان یک خوابه مبله برای 20 ژانویه به مدت یکماه در تورنتو سراغ داره که دسترسی محلی اش هم خوب باشه با توجه به اینکه من دو بچه 5 و 8 سال دارم.اگر موردی بود برام mail بزنید.ممنون

Senior Member Moj85 آواتار ها

سلام دوستان
    اگه خانمی هست که عازم اتاوا ست، ما یه همخونه میخوایم پیام بدین اگه دوست داشتین
    به اندازه ی تلاشهایت آرزو کن و به اندازه ی آرزوهایت تلاش!

Member shahroo1970 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری( آزاد مرکزی)

سلام دوستان مقیم تورنتو
    میشه اگر وقت دارید توضیحی در مورد محلات تورنتو بدهید که ما از سایت airbnb بتوانیم محله خوبی را انتخاب کنیم. شما نظرتون درمورد اقامتگاههای ایرانی جیست؟ مریم ، کاشانه و scancanada
    ضمنا ممنون میشم اگر موردی داشتید برای اقامت بهم خبر بدهید من و همسرم 17 ژانویه اونجا هستیم انشاالله
    Code 1111 Accountant
    ( Sydney 29/01/2010 ( 1st File No. 15/03/2010 ) Damascus 27/06/2010 ( 2nd File No. 24/08/2010
    09/01/2014 Transfer to Warsaw 20/12/2011 Started processing 13/02/2012 Medical
    Send update 17/02/2014 Pass Request 9/8/2014 Visa issue 9/2014 Landing 1/2015 - v---p-

Member pejman57 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer -software

نقل قول نوشته اصلی توسط shahroo1970 نمایش پست ها
    سلام دوستان مقیم تورنتو
    میشه اگر وقت دارید توضیحی در مورد محلات تورنتو بدهید که ما از سایت airbnb بتوانیم محله خوبی را انتخاب کنیم. شما نظرتون درمورد اقامتگاههای ایرانی جیست؟ مریم ، کاشانه و scancanada
    ضمنا ممنون میشم اگر موردی داشتید برای اقامت بهم خبر بدهید من و همسرم 17 ژانویه اونجا هستیم انشاالله
    صفحه قبل مفصل راجع بهش نوشتند دوستان
    FN:2011/02/07 **CSQ:2013/08/27**FFN:2013/12/10**UPDATE:2014/01/25**MEDICAL:2014/03/07**VISA:2014/05/08

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)