صفحه 215 از 221 نخستنخست ... 115165205206207208209210211212213214215216217218219220221 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,141 تا 2,150 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری، هتل و..)

برای دانشجوهایی که برای ترم فال 2019 میخوان تشریف بیارن کانادا،
    در جواب سوالشون که چطوری هم خونه ای کانادایی پیدا کنیم؟

هر دانشگاهی، دو تا آپشن
    on-campus housing
    and
    off-campus housing
    داره

آن کمپس هاوسینگ که تکلیفش مشخصه، برای دانشجوهایی هست که میخوان توی خوابگاه دانشجویی خود دانشگاه باشن.
    مسئله ای که این قضیه داره اینه که اولا بسیار گرونه (ماهی تقریبا 1300 دلار) و اینکه حتما هم اتاقی خواهی داشت چون عین خوابگاههای ایرانه (فقط یه دونه هم اتاقی) یا شایدم هم اتاقی ندن بهت، خودت انتخاب میکنی اینا رو تا حد زیادی. چون آپشن زیاده. یعنی نهایتا یا یه دونه هم اتاقی داری ای هیچی.
    در ثانی امکاناتش به طرز وحشتناکی زیاده!! یعنی یه زندگی اعیونیه.
    و اینکه 4 ماه تابستون رو دیگه به شما خوابگاه نمیدن.
    چون دقیقا مال دانشجوهای لیسانسه. حتی لیسانسا هم بعد از سال دوم باید برن توی صف بمونن چون دیگه وقتشه برن بیرون خونه کرایه کنن و دیگه بهشون خوابگاه نمیدن.
    پس باید سراغ گزینه های آف کمپس هاوسینگ بریم.

این خونه ها رو چطوری پیدا کنیم؟
    هر دانشگاهی یه قسمت آف کمپس داره:
    off campus housing + university of Montreal

این رو برای دانشگاه خودتون گوگل کنین، و اتاقها رو پیدا میکنین.
    اینجوری جاها بهتون یه اتاق توی یه خونه دانشجویی میدن.
    طبیعتا اگه خونه هه توی محله وایت نشین باشه، هم خونه ایای شما وایت میشن. ضمن اینکه اینجور خونه ها هر جای شهر باشن، حدود نود درصدشون وایتن اعضاش، یا کانادایین حداقل، چرا؟
    چون ایرانیا که همش توی کامیونیتی خودشون میچرخن و از روی فیسبوک یه اپارتمان پیدا میکنن که یه ایرانی دیگه اونجا ساکنه، سال بعد دوباره همون، سال بعدش دوباره همون... بقیه ملل مهاجر هم ترجیحشون همینه. مثلا عربها با هم خونه میگیرن.
    ولی اینجوری، شما همخونه ای کانادایی پیدا میکنین و محکوم هستین که انگلیسی صحبت کنین.
    ماها، که اینقدر توی ایران میشستیم فیلم میدیدیم، پادکست گوش میکردیم، نمیدونم کلاس زبان میرفتیم
    حداقل اینجا زبانمون قوی میشه به معنای واقعی کلمه.
    تو انگلیسی کلی slang و کلی idiom و کلی اصطلاح هست که باید و باید توی محیط قرار بگیرین تا یاد بگیرین.
    حتی تفاوت دو تا کلمه رو شما توی محیط یاد میگیرین.
    (مثل jungle and forest)

و اینقدر اینا تکرار میشه تا ملکه ذهن میشه.
    ضمن اینکه کالچر رو یاد میگیرین. شما کالچر یه کشور رو با بودن تو اون کشور و زندگی کردن بین مردم اون کشور یاد میگیرین.
    دقت کنین این قضیه اوایل خیلی painful هست
    چون هم کالچر جدیده
    هم میخوای به هم خونه ایت بگی حاجی اون ماهی تابه مشکیه کجاست؟ و نمیتونی. و هرچی زبان توی ایران یاد گرفتی هم دیگه به درد خودت نمیخوره.
    و هم تفاوت فرهنگی ممکنه اذیت کنه آدمو (برای من این تفاوت فرهنگی به این شکل ظاهر شد که این کاناداییا چرا آخه اصلا و ابدا به نظافت اهمیت نمیدن؟)
    ولی اگر شما شش ماه اول رو رد کنین
    هم دوستیای عالی میسازین با همین کاناداییا
    هم فرهنگ اینجا رو میفهمین که میتونه چراغ راه بشه برای اینده
    هم زبانتون قوی میشه مثل فرفره (و تفاوت فاحش رو وقتی حس میکنین که سمینار دارین، و میبینین ایرانیایی که توی کامیونیتی خودمون بودن اصلا نمیتونن حرف بزنن و شما به آسونی صحبت میکنین)
    هم تنها نیستین توی یه اپارتمان یا هاوس
    پس در جواب دوستانی که میگن چطوری هم خونه ای کانادایی پیدا کنم؟
    این رو گوگل کنین:
    off campus housing + university of trent or whatever
    Good luck!
    کمیستری

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

پیش فرض پاسخ : اسباب کشی و جابه جایی در تورنتو (مهاجرین تازه وارد بی ماشین)

دوستان عزیز به علت اینکه موضوع سوال شده منسجم باشد.سوالهای بی ربط به موضوع نپرسید.یا مسیج خصوصی دهید یادنبال موضوع نزدیک به سوال خود بگردید و بعد سوال را همانجا بپرسید.

پیش فرض جلوگیری از Identity Theft هنگام اجاره در کانادا؟

با سلام

از آنجایی که من تازه وارد هستم در تورنتو.یک سوالی داشتم در مورد identity theft

صاحبخانه اول من از من هیچ مدرک شناسایی نخواست.فقط یک lease رو امضا کردیم و من ساکن اتاقی در خانه اش شدم.

بنده ماه دیگر به اتاق جدید دیگری که پیدا کرده ام اسباب کشی می کنم.

به صاحب خانه جدید مبلغ کمی به عنوان deposit داده ام و موافقت کرده که بنده مستاجرش باشم.فقط ایشون به من گفت که باید وقتی که move میکنم به محل جدید یک کارت شناسایی بهشون نشان دهم.

صاحبخانه خودش در خانه زندگی می کند و من یک اتاق را اجاره کرده ام.
    باتوجه به اینکه خیلی در مورد identity theft صحبت می شه و اینکه نباید اطلاعات شخصی رو به افراد دیگر بدهیم.
    من ترسم از این هست که اگر مثلا بخواهد از کارت شناسایی من که همون PR Card هست عکس بگیرد یا فتوکپی بگیرد برای خودش.بعد به راحتی می تواند از اطلاعات بنده استفاده کند.

من به چند تا اداره زنگ زدم و پرسیدم اما جواب در خوری نگرفتم یک جورهایی متاسف شدم که چرا حتی خود کانادایی ها هم اطلاعی در این زمینه ندارند.
    جالبی قضیه این بود.وقتی به اداره پلیس زنگ زدم و پرسیدم.طرف که خودش پلیس بود گفت سوال من یادش انداخته که تو تصادف اخیری که داشته ، فرد مقابلش از گواهینامه رانندگی ش عکس گرفته به عنوان مدرک و شاید خودش هم قربانی identity theft باشه.منم تو دلم گفتم وای به حال ما که تازه واردیم.پلیس هم اطلاعات زیادی در این مورد نداره.

خواهشا دوستان عزیزی که تجربه بیشتری در این موارد دارند بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    کلا پروسه چطوریه؟
    چگونه می شود خودمان را از identity theft محافظت کنیم؟

باتشکر

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جلوگیری از Identity Theft هنگام اجاره در کانادا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    با سلام

صاحبخانه اول من از من هیچ مدرک شناسایی نخواست.فقط یک lease رو امضا کردیم و من ساکن اتاقی در خانه اش شدم.

به صاحب خانه جدید مبلغ کمی به عنوان deposit داده ام و موافقت کرده که بنده مستاجرش باشم.فقط ایشون به من گفت که باید وقتی که move میکنم به محل جدید یک کارت شناسایی بهشون نشان دهم.

باتوجه به اینکه خیلی در مورد identity theft صحبت می شه و اینکه نباید اطلاعات شخصی رو به افراد دیگر بدهیم.
    من ترسم از این هست که اگر مثلا بخواهد از کارت شناسایی من که همون PR Card هست عکس بگیرد یا فتوکپی بگیرد برای خودش.بعد به راحتی می تواند از اطلاعات بنده استفاده کند.

من به چند تا اداره زنگ زدم و پرسیدم اما جواب در خوری نگرفتم یک جورهایی متاسف شدم که چرا حتی خود کانادایی ها هم اطلاعی در این زمینه ندارند.
    جالبی قضیه این بود.وقتی به اداره پلیس زنگ زدم و پرسیدم.طرف که خودش پلیس بود گفت سوال من یادش انداخته که تو تصادف اخیری که داشته ، فرد مقابلش از گواهینامه رانندگی ش عکس گرفته به عنوان مدرک و شاید خودش هم قربانی identity theft باشه.منم تو دلم گفتم وای به حال ما که تازه واردیم.پلیس هم اطلاعات زیادی در این مورد نداره.

خواهشا دوستان عزیزی که تجربه بیشتری در این موارد دارند بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    کلا پروسه چطوریه؟

باتشکر
    کارت PR یا گواهینامه خودتون رو بهش نشون بدین که بتونه عکستون رو با مشخصات اعلامی (نام و نام خانوادگی) تطبیق کنه اما دلیلی نداره بخواد ازش کپی بگیره یا عکس بندازه
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Superstar

با سلام

کلا پروسه چطوریه؟

باتشکر

صاحبخانه قانونا می تونه کارت شناسایی و گزارش کردیت چک شما را هم کتبا درخواست بکنه. برای جلوگیری از سرقت هویت فکر می کنم بهترین راه چک کردن صورتحساب های بانکی و مهم تر از اون چک کردن مرتب گزارش سابقه اعتباری است. بهرحال باید به صاحبخانه هم حق داد که بخواد از هویت مستاجرش مطمئن باشه. بسیاری از قوانین اینجا به نفع مستاجرین هست و صاحبخانه ها بسیار دست و پاشون بسته است.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

با سلام

کلا پروسه چطوریه؟

باتشکر
    سلام دوست عزیزم،
    خوش اومدی به کانادا،
    اصلا نگران این مسائل نباش.اینجا ملت اینقدر خسته ان که از بقیه درخواست میکنن از مدارک شناساییشون عکس بگیرن و به خودش مسج کنن کلا اینجا کسی فکر جعل و اینا به ذهنش نمیرسه (مگر حالا چی بشه).
    منم یه سال و هشت ماه قبل اومدم و حست رو کاملا درک میکنم.
    اینجا کاناداییا و در راس اون وایتها اصلا و ابدا نه جرات میکنن سرقت هویت کنن نه اصلا همچین کاری رو میکنن.
    چون اونها قانون رو به خوبی میفهمن و میدونن که بدبخت میشن (یعنی دیپورت هم نمیشن بیچاره ها، براشون دادگاه تشکیل میشه و جریمه مالی میشن و یا زندون میرن، این یه مورد رو من خودم توی شهرمون دیدم).
    کلا توی کانادا به تدریج درمی یابی که کسی حال نداره (و جرات هم نداره) بیاد هویتت رو جعل کنه.
    بعلاوه
    تو همه مدارکت رو توی اتاقت میذاری و میری بیرون.
    صابخونه میتونه بیاد به اسونی برشون داره و هزار تا عکس بگیره.

منظورم اینه فکر نکن حالا کارت پی ارتو بدی یا ندی اتفاقی میفته ولی قانونا اجازه نداره از مدارک شخصیت کپی نگه داره ولی میتونه ببینه تا مطمئن بشه که اقامتت مجازه توی کانادا.
    از طرفی چون میدونن که تازه اومدی یه جورایی جرات میکنه ازت اینها رو بخواد چون میدونه قانون رو نمیدونی و همینجوریش هم حس میکنی باید دست از پا خطا نکنی.
    بهش نشون بده همه مدارکتو. اینجا برای به دست اوردن reputation باید ازین کارا بکنی. به تدریج اینقدر کردیت میسازی که هر جا خواستی به اسونی میری. اینجا برای اینکه خونه بدن به کسی، اول میشینن باهاش چت میکنن و حرف میزنن که مطمئنا بشن ادم ناجوری نیست. وگرنه نمیدن. یکی از پسرا از اتریش اومد اینجا، اتاق خواست کرایه کنه (یه سال و هشت ماه قبل) صابخونه ازش خوشش نیومد و بهش اتاق نداد
    با کارت پی ارت هیچ کاری نمیتونه بکنه کما اینکه اگه کاری هم انجام بده خود دولت کانادا از بیچاره ش میکنه.
    یه سری شرکتها هستن که کمکت میکنن وضعیت identity theft رو چک کنی، سین نامبر، تلفن، حسابت، هرچی.
    ولی یادت نره صابخونه ای که همون اول ازت پی ار رو میخواد، خودش داره میترسه.
    چون هزار تا راه داره به دست اوردن سین نامبر و کارت پی ار و این چیزا و نیازی نداره مستقیم بهت بگه کارت پی ارتو بده. بخصوص که کارت شناسایی خواسته و الزاما پی ارتو نمیخواد.
    یادت نره تورنتو بین شهرهای کانادا نسبتا بزرگه. تو یه آدم جدید هستی، photo id نداری، لهجه داری، میترسن. احتیاط میکنن.
    برای خودت یه photo id درخواست بده و همیشه به عنوان کارت شناسایی همراهت داشته باش تاکه گواهی نامه تو بگیری. این رو گوگل کن:
    photo id + toronto
    or
    photo id + gta
    اصلا نگران نباش.
    یادت نره کانادا کشور مهاجرپذیریه و این کاناداییا اتوماتیک از ادمای جدید خوف میکنن برای همینه دیر اعتماد میکنن (حق هم دارن).
    موفق باشی.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم،
    خوش اومدی به کانادا،
    اصلا نگران این مسائل نباش.اینجا ملت اینقدر خسته ان که از بقیه درخواست میکنن از مدارک شناساییشون عکس بگیرن و به خودش مسج کنن کلا اینجا کسی فکر جعل و اینا به ذهنش نمیرسه (مگر حالا چی بشه).
    منم یه سال و هشت ماه قبل اومدم و حست رو کاملا درک میکنم.
    اینجا کاناداییا و در راس اون وایتها اصلا و ابدا نه جرات میکنن سرقت هویت کنن نه اصلا همچین کاری رو میکنن.
    چون اونها قانون رو به خوبی میفهمن و میدونن که بدبخت میشن (یعنی دیپورت هم نمیشن بیچاره ها، براشون دادگاه تشکیل میشه و جریمه مالی میشن و یا زندون میرن، این یه مورد رو من خودم توی شهرمون دیدم).
    کلا توی کانادا به تدریج درمی یابی که کسی حال نداره (و جرات هم نداره) بیاد هویتت رو جعل کنه.
    بعلاوه
    تو همه مدارکت رو توی اتاقت میذاری و میری بیرون.
    صابخونه میتونه بیاد به اسونی برشون داره و هزار تا عکس بگیره.

منظورم اینه فکر نکن حالا کارت پی ارتو بدی یا ندی اتفاقی میفته ولی قانونا اجازه نداره از مدارک شخصیت کپی نگه داره ولی میتونه ببینه تا مطمئن بشه که اقامتت مجازه توی کانادا.
    از طرفی چون میدونن که تازه اومدی یه جورایی جرات میکنه ازت اینها رو بخواد چون میدونه قانون رو نمیدونی و همینجوریش هم حس میکنی باید دست از پا خطا نکنی.
    بهش نشون بده همه مدارکتو. اینجا برای به دست اوردن reputation باید ازین کارا بکنی. به تدریج اینقدر کردیت میسازی که هر جا خواستی به اسونی میری. اینجا برای اینکه خونه بدن به کسی، اول میشینن باهاش چت میکنن و حرف میزنن که مطمئنا بشن ادم ناجوری نیست. وگرنه نمیدن. یکی از پسرا از اتریش اومد اینجا، اتاق خواست کرایه کنه (یه سال و هشت ماه قبل) صابخونه ازش خوشش نیومد و بهش اتاق نداد
    با کارت پی ارت هیچ کاری نمیتونه بکنه کما اینکه اگه کاری هم انجام بده خود دولت کانادا از بیچاره ش میکنه.
    یه سری شرکتها هستن که کمکت میکنن وضعیت identity theft رو چک کنی، سین نامبر، تلفن، حسابت، هرچی.
    ولی یادت نره صابخونه ای که همون اول ازت پی ار رو میخواد، خودش داره میترسه.
    چون هزار تا راه داره به دست اوردن سین نامبر و کارت پی ار و این چیزا و نیازی نداره مستقیم بهت بگه کارت پی ارتو بده. بخصوص که کارت شناسایی خواسته و الزاما پی ارتو نمیخواد.
    یادت نره تورنتو بین شهرهای کانادا نسبتا بزرگه. تو یه آدم جدید هستی، photo id نداری، لهجه داری، میترسن. احتیاط میکنن.
    برای خودت یه photo id درخواست بده و همیشه به عنوان کارت شناسایی همراهت داشته باش تاکه گواهی نامه تو بگیری. این رو گوگل کن:
    photo id + toronto
    or
    photo id + gta
    اصلا نگران نباش.
    یادت نره کانادا کشور مهاجرپذیریه و این کاناداییا اتوماتیک از ادمای جدید خوف میکنن برای همینه دیر اعتماد میکنن (حق هم دارن).
    موفق باشی.
    با احترام بسیار اما این گفته شما درست نیست. صاحبخانه قانونا اجازه داره مدارک شناسایی از شما بخواد. در اونتاریو حداقل که می دونم اگر مستاجر کرایه اش را پرداخت نکنه بلند کردنش کار بسیار سختی است. اگر کرایه را پرداخت بکنه ولی آزار و اذیت داشته باشه به این راحتی ها نمی تونید عذرش را بخواهید. برای همین صاحب خانه در انتخاب مستاجر خیلی دقت می کنند.
    سرقت هویت هم از اون چیزی که فکر میکنید رایج تره.

What personal information do I have to provide to a prospective landlord?
    In order to make a decision on whether or not to rent a property to you, a prospective landlord may ask for some personal information to allow them to complete a credit check. A credit check will give the prospective landlord information about your ability to pay the rent.

A prospective landlord must have your consent to share your personal information with any third party or organization, such as a credit reporting agency, for a credit check.

To run a credit check, the landlord would need, at a minimum:

your name,
    address, and
    date of birth.
    Some landlords may also ask for your driver’s license, passport, employer, income and expenses on a rental application. This information is not needed for a credit check but may allow the landlord to obtain a more detailed report from organizations that offer credit checks, or to ensure that you are not confused with someone with a similar name and date of birth
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

با سلام

کلا پروسه چطوریه؟

باتشکر

قانونا صاحبخانه میتونه از مدارک شناسایی کپی بگیره یا اطلاعاتش رو یادداشت کنه چون باید مدرکی داشته باشه که نشون بده چه کسی خانه اجاره کرده. در موردسرقت هویت بهرحال یک معضل عمومی است و برای حفظ اطلاعات شخصی تون باید مرتبا کردیت چک انجام بدید. سعی کنید اطلاعاتتون رو فقط به افراد مطمئن بدهید و آنلاین یا روی گوشی ذخیره نکنید. بعضی بیمه های خانه الان حفاظت در برابر سرقت هویت را هم به خدماتشان اضافه کرده اند.

متشکرم از جواب شما
    من قبل از اینکه بیام کانادا خبر هک شدن Equifax رو شنیدم .اطلاعات 145 میلیون کاربر هک شد.
    و اتفاقا باید بگم که خیلی identity theft رایج هست در آمریکای شمالی.
    به راحتی می شه با دانستن اطلاعات هویتی فرد برای کردیت کارت و وام و tax return اقدام کرد یا ماشین خرید یا هر خرید دیگه ای.
    اگر از وای فای عمومی استفاده کنید هم احتمال identity theft زیاده.
    کافیه سری به youtube بزنید و سرچ کنیدidentity theft victim
    و ببینید که چه زندگی هایی خراب شده.یکی می گفت فهمیدم یکی با هویت من رفته ماشین خریده اونم تو امریکا .در صورتی که خودم ساکن کانادا هستم.ماشین 80 هزاردلاری
    توصیه می کنم فیلم Identity Thief محصول 2013 رو ببینید.هر چند که فیلمه اما واقعا به واقیعت نزدیکه.

محض اطلاع شما صاحبخانه یک خانم چینی هست و وایت کانادایی نیست.

متشکرم از جواب شما
    من قبل از اینکه بیام کانادا خبر هک شدن Equifax رو شنیدم .اطلاعات 145 میلیون کاربر هک شد.
    و اتفاقا باید بگم که خیلی identity theft رایج هست در آمریکای شمالی.
    به راحتی می شه با دانستن اطلاعات هویتی فرد برای کردیت کارت و وام و tax return اقدام کرد یا ماشین خرید یا هر خرید دیگه ای.
    اگر از وای فای عمومی استفاده کنید هم احتمال identity theft زیاده.
    کافیه سری به youtube بزنید و سرچ کنیدidentity theft victim
    و ببینید که چه زندگی هایی خراب شده.یکی می گفت فهمیدم یکی با هویت من رفته ماشین خریده اونم تو امریکا .در صورتی که خودم ساکن کانادا هستم.ماشین 80 هزاردلاری
    توصیه می کنم فیلم Identity Thief محصول 2013 رو ببینید.هر چند که فیلمه اما واقعا به واقیعت نزدیکه.

محض اطلاع شما صاحبخانه یک خانم چینی هست و وایت کانادایی نیست.
    شما سعی کنید تا جایی که میتونید در محدوده حسابهای بانکی و زندگی شخصی تون جوانب احتیاط رو رعایت کنید ولی در عین حال زمانی که بحث کلاهبرداری مطرح میشه سیستم بانکی و قانونی از کسی که مورد سو استفاده قرار گرفته حمایت میکنند مثلا وقتی که کردیت کارت شخصی دزدیده میشه یا اطلاعاتش لو میره بانک در صورت سو استفاده تمام پول شما رو به شما برمی گردونه، در مورد سرقت هویت هم یک مجموعه ای از احتیاط هارو باید رعایت کنید تا کمتر در معرض تهدید قرار بگیرید ولی در مورد مثلا اجاره خانه این موضوع طبیعی هست که صاحبخانه حق داره از هویت دقیق شما اطلاع داشته باشه، یک مثال دیگه زمانیست که قصد دارید برای خرید اتومبیل test drive انجام بدید بسیاری از فروشنده ها از گواهی نامه شما کپی میگیرن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)