صفحه 216 از 221 نخستنخست ... 116166206207208209210211212213214215216217218219220221 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : جلوگیری از Identity Theft هنگام اجاره در کانادا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    شما سعی کنید تا جایی که میتونید در محدوده حسابهای بانکی و زندگی شخصی تون جوانب احتیاط رو رعایت کنید ولی در عین حال زمانی که بحث کلاهبرداری مطرح میشه سیستم بانکی و قانونی از کسی که مورد سو استفاده قرار گرفته حمایت میکنند مثلا وقتی که کردیت کارت شخصی دزدیده میشه یا اطلاعاتش لو میره بانک در صورت سو استفاده تمام پول شما رو به شما برمی گردونه، در مورد سرقت هویت هم یک مجموعه ای از احتیاط هارو باید رعایت کنید تا کمتر در معرض تهدید قرار بگیرید ولی در مورد مثلا اجاره خانه این موضوع طبیعی هست که صاحبخانه حق داره از هویت دقیق شما اطلاع داشته باشه، یک مثال دیگه زمانیست که قصد دارید برای خرید اتومبیل test drive انجام بدید بسیاری از فروشنده ها از گواهی نامه شما کپی میگیرن.
    من امروز با همکارا و دوستام صحبت کردم در این رابطه.
    اونا هم هیچوقت کردیت چک نمیکنن. یا برای identity theft هیچوقت جایی رو چک نمیکنن.
    یا ما خیلی بی خیالیم (اینا همه کانادایین) یا ایرانیا خیلی محتاطن!
    اونا هم حرفای علی آقا رو بهم گفتن. گفتن اگه اتفاقی بیفته بانک و یا سایر مراکز از شما حمایت میکنن.
    ولی دوستامون درست میگن مثل اینکه ID رو حق دارن کپی بگیرن من خبر نداشتم ازین قضیه.
    در کل،
    اگه قرار باشه یه آدم حرفه ای از شما به هر نحوی هویت رو بدزده (خطاب به اون دوستی که اولین بار این سوالو پرسید) میتونه. میتونه یواشکی اتاقتون بیاد چرا که یه کلید یدک داره.
    سعی کنین کلا محتاط باشین (که شما هستین) ولی به نظرم مراقبت و وسواس زیاد هم بی مورده.
    تو شهرهای کوچیک ملت حال ندارن در خونه شونو قفل کنن اینجا (من چند تا شهر این قضیه رو خودم شاهد بودم) ولی خب تورنتو قطعا فرق داره ماجراش همونطور که بالا هم عرض کردم.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من امروز با همکارا و دوستام صحبت کردم در این رابطه.
    اونا هم هیچوقت کردیت چک نمیکنن. یا برای identity theft هیچوقت جایی رو چک نمیکنن.
    یا ما خیلی بی خیالیم (اینا همه کانادایین) یا ایرانیا خیلی محتاطن!
    اونا هم حرفای علی آقا رو بهم گفتن. گفتن اگه اتفاقی بیفته بانک و یا سایر مراکز از شما حمایت میکنن.
    ولی دوستامون درست میگن مثل اینکه ID رو حق دارن کپی بگیرن من خبر نداشتم ازین قضیه.
    در کل،
    اگه قرار باشه یه آدم حرفه ای از شما به هر نحوی هویت رو بدزده (خطاب به اون دوستی که اولین بار این سوالو پرسید) میتونه. میتونه یواشکی اتاقتون بیاد چرا که یه کلید یدک داره.
    سعی کنین کلا محتاط باشین (که شما هستین) ولی به نظرم مراقبت و وسواس زیاد هم بی مورده.
    تو شهرهای کوچیک ملت حال ندارن در خونه شونو قفل کنن اینجا (من چند تا شهر این قضیه رو خودم شاهد بودم) ولی خب تورنتو قطعا فرق داره ماجراش همونطور که بالا هم عرض کردم.
    بازهم ممنون از جواب شما
    خوب اگر آدم چک نکنه.دودش می ره تو چشم خودش.مثلا ممکنه زمانی بفهمی که خیلی دیر شده و collection agencyافتاده دنبالت که پولش رو پس بگیره و هی میخوای اثبات کنی که تو نبودی که این کارو کردی. و هزار تا دوندگی داره تا اثبات کنی که تونبودی بلکه جاعل هویتت بوده.
    من مدارک مهم رو همون روز که حساب باز کردم تو صندوق امانات بانک گذاشتم.هیجی تو اتاق نیست.
    ولی درکل زیاد سیستم هاشون درست نیست و کسی اگر دانش نسبی ای در زمینه security و hackingداشته باشه به راحتی میتونه سیستم های اینها رو هک کنه.
    به نظرمن سیستم بانکداری ایران از خیلی لحاظ سکوریتی اش از اینها بالاتره.به خصوص آنلاین بانک ایران خیلی پیشرفته تر از اینجاست.
    یک موردی که برای خودم پیش اومد تو این چندروزه.برای یک حساب چکینگ اپلای کردم.3 بار کارت دریافت کردم.امروز زنگ زدم که چرا 3 بار کارت دبیت رو پست کردند.خانمه دو ساعت منو تو hold نگه داشته تا با سوپروایزرش صحبت کنه.
    بعد در آخر به این نتیجه رسیده که باید خیلی مواظب باشم و یکی از کارت ها رو نگه دارم و بقیه رو از وسط نصف کنم تا کسی سواستفاده نکنه.تازه با خنده به من می گه نمی دونه مشکل چیه ولی کارت چهارم هم در راهه.
    واقعا دارم شاخ در می آرم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    با سلام

از آنجایی که من تازه وارد هستم در تورنتو.یک سوالی داشتم در مورد identity theft

صاحبخانه اول من از من هیچ مدرک شناسایی نخواست.فقط یک lease رو امضا کردیم و من ساکن اتاقی در خانه اش شدم.

بنده ماه دیگر به اتاق جدید دیگری که پیدا کرده ام اسباب کشی می کنم.

به صاحب خانه جدید مبلغ کمی به عنوان deposit داده ام و موافقت کرده که بنده مستاجرش باشم.فقط ایشون به من گفت که باید وقتی که move میکنم به محل جدید یک کارت شناسایی بهشون نشان دهم.

صاحبخانه خودش در خانه زندگی می کند و من یک اتاق را اجاره کرده ام.
    باتوجه به اینکه خیلی در مورد identity theft صحبت می شه و اینکه نباید اطلاعات شخصی رو به افراد دیگر بدهیم.
    من ترسم از این هست که اگر مثلا بخواهد از کارت شناسایی من که همون PR Card هست عکس بگیرد یا فتوکپی بگیرد برای خودش.بعد به راحتی می تواند از اطلاعات بنده استفاده کند.

من به چند تا اداره زنگ زدم و پرسیدم اما جواب در خوری نگرفتم یک جورهایی متاسف شدم که چرا حتی خود کانادایی ها هم اطلاعی در این زمینه ندارند.
    جالبی قضیه این بود.وقتی به اداره پلیس زنگ زدم و پرسیدم.طرف که خودش پلیس بود گفت سوال من یادش انداخته که تو تصادف اخیری که داشته ، فرد مقابلش از گواهینامه رانندگی ش عکس گرفته به عنوان مدرک و شاید خودش هم قربانی identity theft باشه.منم تو دلم گفتم وای به حال ما که تازه واردیم.پلیس هم اطلاعات زیادی در این مورد نداره.

خواهشا دوستان عزیزی که تجربه بیشتری در این موارد دارند بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    کلا پروسه چطوریه؟
    چگونه می شود خودمان را از identity theft محافظت کنیم؟

باتشکر
    سلام دوست عزیز من خودم شخصا در کانادا نیستم ولی شنیدم که میشود یک نوع گواهینامه درخواست که نمیشود باهاش رانندگی کرد و تقریبا یه حالتID معمولی رو دارد و زود هم بعد درخواست بدستان میدهند(شاید کمتر از یک هفته یا آنی این رو نمیدونم) میتونید این کارت رو به جای کارت pr بهشون بدید خیلی هم مرسوم هستش این نوع id البته دوستانی که تجربه دارند صحبت من رو تکمیل یا تصحیح کنند فکر کنم اطلاعات خاصی هم روی کارت نیست که بشه باهاش Identity Theft بتونن به راحتی باهاش انجام بدن! و کارت شناسایی معتبری هم هستش

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط mrghane نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من خودم شخصا در کانادا نیستم ولی شنیدم که میشود یک نوع گواهینامه درخواست که نمیشود باهاش رانندگی کرد و تقریبا یه حالتID معمولی رو دارد و زود هم بعد درخواست بدستان میدهند(شاید کمتر از یک هفته یا آنی این رو نمیدونم) میتونید این کارت رو به جای کارت pr بهشون بدید خیلی هم مرسوم هستش این نوع id البته دوستانی که تجربه دارند صحبت من رو تکمیل یا تصحیح کنند فکر کنم اطلاعات خاصی هم روی کارت نیست که بشه باهاش Identity Theft بتونن به راحتی باهاش انجام بدن! و کارت شناسایی معتبری هم هستش
    Government-issued IDs usually have You name, Your DOB, Your current Address and some of other information like your sex/hair color/eye color/your weight and height.
    PR : NOV 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط mrghane نمایش پست ها
    بله این چیزی که شما می گید بهش می گن
    ontario photo ID
    این هم کارت حساسی هست و بی اهمیت نیست.
    و اطلاعاتش با اطلاعات کارت پی ار یکسانه.قیمتش هم 35 دلاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    بله این چیزی که شما می گید بهش می گن
    ontario photo ID
    این هم کارت حساسی هست و بی اهمیت نیست.
    و اطلاعاتش با اطلاعات کارت پی ار یکسانه.قیمتش هم 35 دلاره.
    این کارت رو کسی که استادی پرمیت و یا ورک پرمیت داره هم میتونه بگیره؟
    الان برای اجاره کردن خونه پاسپورت و یا برگه ویزا رو میخوان ازمون. آیا درسته که بدیم یا نه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قانونا صاحبخانه میتونه از مدارک شناسایی کپی بگیره یا اطلاعاتش رو یادداشت کنه چون باید مدرکی داشته باشه که نشون بده چه کسی خانه اجاره کرده. در موردسرقت هویت بهرحال یک معضل عمومی است و برای حفظ اطلاعات شخصی تون باید مرتبا کردیت چک انجام بدید. سعی کنید اطلاعاتتون رو فقط به افراد مطمئن بدهید و آنلاین یا روی گوشی ذخیره نکنید. بعضی بیمه های خانه الان حفاظت در برابر سرقت هویت را هم به خدماتشان اضافه کرده اند.
    کردیت چک رو چطوری میشه انجام داد؟ هزینه داره؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط elj نمایش پست ها
    این کارت رو کسی که استادی پرمیت و یا ورک پرمیت داره هم میتونه بگیره؟
    الان برای اجاره کردن خونه پاسپورت و یا برگه ویزا رو میخوان ازمون. آیا درسته که بدیم یا نه؟
    اگه انتاریو تشریف دارین اینو همونطور که بالا نوشتم گوگل بفرمایین:
    photo id + ontario

تمام شرایط رو نوشته.
    بله میتونین بگیرین. ولی به محض گرفتن گواهینامه باید این کارت رو give up کنین. اعتبارشم 5 ساله.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    یکیش transunion هست یکی هم equifax ولی دومی روی سایتش نوشته 19 و خورده ای دلار باید بدی.
    ولی قلوب جان میگفتن کاغذیش رایگانه.
    من اینجا با همکارا و دوستام صحبت کردم (هیچ کدوم ایرانی نیستن و همه کانادایی هستن) گفتن والا این کارا به کسی وضع مالیش عادیه و اسب و شترمرغ افتاب بالانس میزنن توی حسابش و میلیونر نیست (درامدش خیلی زیاد نیست) و تازه وارده یا دانشجوئه یا کردیت زیادی نداره (حتی اگه سیتیزن باشه) یا به هر حال جوردن بلفورت توی Wolf of wall street یا خود لئوناردو دی کاپریو نیست (درامدش اونقدر بالا نیست و خودشم اونقدرا شناخته شده نیست) نیازی نیست. خیلیم تعجب کردن که ملت چقدر حال و حوصله دارن میرن کردیت چک میکنن! نمیدونم
    حالا من کردیتمو چک میکنم اگه تعداد کلاه برداریا و دزدی ها از حسابهای میلیارد دلاریم و اعتبار و اسم و شخصیت و blah blah blah م خیلی زیاد باشه (a lot of outlandishly laughing) میام میگم که شمام حواستون به این چیزا باشه مال شما رو ندزدن (پی نوشت: قصدم کاملا مزاح هست و کلا خودم مد نظر هستم و روی سخنم با هیچ کس نیست).
    ویرایش توسط chemistrymaste : August 24th, 2018 در ساعت 06:33 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    اگه انتاریو تشریف دارین اینو همونطور که بالا نوشتم گوگل بفرمایین:
    photo id + ontario

تمام شرایط رو نوشته.
    بله میتونین بگیرین. ولی به محض گرفتن گواهینامه باید این کارت رو give up کنین. اعتبارشم 5 ساله.

یکیش transunion هست یکی هم equifax ولی دومی روی سایتش نوشته 19 و خورده ای دلار باید بدی.
    ولی قلوب جان میگفتن کاغذیش رایگانه.
    من اینجا با همکارا و دوستام صحبت کردم (هیچ کدوم ایرانی نیستن و همه کانادایی هستن) گفتن والا این کارا به کسی وضع مالیش عادیه و اسب و شترمرغ افتاب بالانس میزنن توی حسابش و میلیونر نیست (درامدش خیلی زیاد نیست) و تازه وارده یا دانشجوئه یا کردیت زیادی نداره (حتی اگه سیتیزن باشه) یا به هر حال جوردن بلفورت توی Wolf of wall street یا خود لئوناردو دی کاپریو نیست (درامدش اونقدر بالا نیست و خودشم اونقدرا شناخته شده نیست) نیازی نیست. خیلیم تعجب کردن که ملت چقدر حال و حوصله دارن میرن کردیت چک میکنن! نمیدونم
    حالا من کردیتمو چک میکنم اگه تعداد کلاه برداریا و دزدی ها از حسابهای میلیارد دلاریم و اعتبار و اسم و شخصیت و blah blah blah م خیلی زیاد باشه (a lot of outlandishly laughing) میام میگم که شمام حواستون به این چیزا باشه مال شما رو ندزدن
    بحث خالی کردن حساب نیست که خیالمون راحت باشه خودمون قبلا خالیش کردیم. بحث خالی کردن اعتباره. البته خیلی خوبه ادم یک میلیون دلار تو حسابش پول باشه ولی من خودم به شخصه راضیم اگه تو حسابم پولی نباشه ولی یک میلیون دلار هم بدهی به جایی نداشته باشم بخصوص که اون مبلغ رو یکی دیگه از طرف من گرفته باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    کاغذی اش رو بطور رایگان میتونید از Equifax یا ترانس یونیون که دو موسسه اصلی کردیت چک در کانادا هستند درخواست کنید:
    https://www.consumer.equifax.ca/pers...credit-report/

آنلاینش هزینه داره (بین 14 تا 19 دلار).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)