صفحه 217 از 221 نخستنخست ... 117167207208209210211212213214215216217218219220221 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,161 تا 2,170 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

پیش فرض پاسخ : جلوگیری از Identity Theft هنگام اجاره در کانادا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    اگه انتاریو تشریف دارین اینو همونطور که بالا نوشتم گوگل بفرمایین:
    photo id + ontario

تمام شرایط رو نوشته.
    بله میتونین بگیرین. ولی به محض گرفتن گواهینامه باید این کارت رو give up کنین. اعتبارشم 5 ساله.

یکیش transunion هست یکی هم equifax ولی دومی روی سایتش نوشته 19 و خورده ای دلار باید بدی.
    ولی قلوب جان میگفتن کاغذیش رایگانه.
    من اینجا با همکارا و دوستام صحبت کردم (هیچ کدوم ایرانی نیستن و همه کانادایی هستن) گفتن والا این کارا به کسی وضع مالیش عادیه و اسب و شترمرغ افتاب بالانس میزنن توی حسابش و میلیونر نیست (درامدش خیلی زیاد نیست) و تازه وارده یا دانشجوئه یا کردیت زیادی نداره (حتی اگه سیتیزن باشه) یا به هر حال جوردن بلفورت توی Wolf of wall street یا خود لئوناردو دی کاپریو نیست (درامدش اونقدر بالا نیست و خودشم اونقدرا شناخته شده نیست) نیازی نیست. خیلیم تعجب کردن که ملت چقدر حال و حوصله دارن میرن کردیت چک میکنن! نمیدونم
    حالا من کردیتمو چک میکنم اگه تعداد کلاه برداریا و دزدی ها از حسابهای میلیارد دلاریم و اعتبار و اسم و شخصیت و blah blah blah م خیلی زیاد باشه (a lot of outlandishly laughing) میام میگم که شمام حواستون به این چیزا باشه مال شما رو ندزدن (پی نوشت: قصدم کاملا مزاح هست و کلا خودم مد نظر هستم و روی سخنم با هیچ کس نیست).
    بحث دزدی هویته و هیچ ربطی به وضعیت مالی طرف نداره.هویت رو میدزدن ازش سواستفاده میکنن.همه هم میتونن قربانی باشند.
    کانادایی ها خیلی شوتن کلا.ادراه پلیسش ول معطل بود چه برسه به مردم عادی.

پیش فرض پاسخ : تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری، هتل و..)

سلام دوستان
    من به مدت یک ماهی میشه درگیر قضیه ای هستم اینجا. یه خونه ۳ خوابه رو پیدا کردم و از اول جولای به این خونه اومدم. تا اول سپتامبر اجاره به اسم نفر قبلی (که همدیگه رو می شناسیم) هستش و بعد به اسم خودم خواهد بود. اول جولای که اینجا اومدم، دوست قبلی از خونه رفت و خونه رو به من سپرد که اجاره بدم واسه ی اون دو ماهی که از اجاره مونده. از اواسط جولای دو نفر رو پیدا کردم و تا آخر آگوست باهاشون از اون فرم رسمی اجاره نامه رایج در کبک باهاشون امضا کردم. دقیقا ۶ آگوست بود که به یکی از هم خونه ها (دختر) که واسه ی همین کبک هستش گفتم که واسه ی سپتامبر دوست من قرار هستش بیاد اینجا و دنبال یه جای دیگه باشه.
    ایشون الان به دلایلی سه هفته ای میشه که بازداشت هستن و اول سپتامبر هم نزدیکه و اتاق شون قفل و وسایل شون داخل اتاق.
    به regie du logement du Québec مراجعه کردم واسهی راهنمایی

روز اول اونجا بودم و چند تا نکته بهم گفتن. اول اینکه باید یه فرم (فرم رو هم بهم نشون دادن) رو پر می کردم و واسه ی صاحبخونه ارسال می کردم که قصد دارم اتاق به شخصی اجاره بدم. دوم اینکه باید حداقل ۱۰ روز قبل از اتمام اجاره، به یکی از سه روش موجود به هم خونه ای اطلاع میدادم که قصد اجاره دادن اتاق رو ندارم (روش هایی که قابل اثبات باشه. مثلا یکی شون از طریق کانادا پست بود که نامه رو واسش ارسال می کنی و درخواست رسید از گیرنده هم میکنی). درغیراینصورت، اجاره نامه به طور خودکار تمدید میشه و در تاریخ ۲ سپتامبر یا ۲۲ سپتامبر می تونم برم اونجا و درخواست غرامت از هم خونه ای واسه ی عدم پرداخت اجاره داشته باشم (تفاوت ۲ و ۲۲ سپتامبر رو دقیقا یادم نیست). بعد از اون یه لیست به من دادن و گفتن میتونم از این مراکز به طور رایگان مشاوره از وکیل بگیرم. فرداش به یکی از اونا مراجعه کردم و حرف های بالا رو تقریبا رد کرد. گفتن که این شرایط واسه ی موقعی هستش که اسم هم خونه ای در اجاره ی اصلی (بین خودم و صاحب خونه) باشه نه اجاره ی بین خودم و هم خونه ای. گفتن که کلا در ۲ جا می تونم از هم خونه ای شکایت کنم. یکی civil court و دیگری regie du logement du Québec
    و دو حالت هم معمولا بیشتر پیش نمیاد. یا اینکه این نهاد اولی شما رو به نهاد دومی ارجاع میده و یا اینکه کلا پرونده شما رو بررسی نمی کنن چون معمولا پرونده های هم خونه ای واسشون کم اهمیت هستش و در صورتی که اسم هم خونه ای در اجاره ی اصلی می بود، بررسی می کردن
    کلا گفتن که راه حل قاطعی در این زمینه قانون در نظر نگرفته و پیچیدست قضیه. بعد اسم هم خونه ای رو در سیستم شون جست و جو کردن و روی تی بگ فرار از زندان رو سیاه کردن با این همه پرونده که دارن. آخرین پرونده شون هم این بوده که باید آخر جولای در دادگاه شرکت می کردن که این کار رو انجام ندادن و فکر کنم به همین خاطرهم بازداشت هستن الان
    گفتن که اجاره به طورخودکار تمدید نمیشه و می تونم بعد از آگوست به قفل ساز زنگ بزنم و در حضور چند تا شاهد و حتی فیلم برداری، در اتاق رو باز کنم و وسایل اش رو جمع کنم و یه گوشه بگذارم تا هر وقت از زندان آزاد شدن، بیان ببرن. ولی ریسک این رو هم داره که از من شکایت کنه که مثلا یه وسیله ای تو اتاق اش داشته و گم شده (که با توجه به شخصیت اش،احتمالش خیلی زیاده)
    درکل واقعا نمیدونم کدوم حرف صادق هستش اینجا.
    به طور خلاصه:
    ۱. به صاحبخونه اطلاع ندادم که هم خونه ای خواهم داشت
    ۲. اجاره به نام من نبوده و از طرف دوستم اجاره دادم و از سپتامبر به بعد به اسم من خواهد بود.
    ۳. باید حداقل ده روز قبل با استفاده از روش های اونا، به اطلاعش می رسوندم که اتاق رو اجاره نمیدم (البته سه هفته ست زندان هستش و نمیشد هم با اون روش ها بهش اطلاع داد).
    ۴. اجاره به طور خودکار تمدید میشه یا نه
    ۵. این روش مناسب هستش که اتاق رو با قفل ساز باز کنم؟ با توجه به اینکه اگه اتاق قفل بمونه، اجاره ی اون رو من باید بدم
    ۶. روشی وجود داره که قبل از داشتن یه هم خونه ای اسمش رو در سیستمی مثل اون سیستم وکیل مشاوره دهنده جست و جو کرد و به سوابق پی برد؟

هیچ وقت حتی در مخیله ام نمی گنجید که روزی با این مباحث درگیر بشم و با همچین شخصی هم خونه ای بشم. کار که پیدا نکردم هنوز و با این نرخ دلار هنوز از ایران پول میارم، ولی عوض اش با این مسایل چیپ حسابی درگیر هستم : /
    ممنون از شما
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری، هتل و..)

متاسفم دوست عزیز. برخلاف گفته های عزیزان در این تاپیک که کانادایی ها بی خیالند و برخورد باهاشون راحت، واقعیت اینه که مشکلات اینطوری در اونها بسیار زیاده، بخصوص در شهرهای نه خیلی بزرگ. کلا هم صاحب خانه ها اینجا دست شون به جای خاصی بند نیست و مستاجرها پادشاهی می کنند (نکته تفریحی: می دونستید مستاجر حتی موظف نیست چمن خونه را بزنه و صاحب خانه باید اینکارو بکنه؟) پیش از هر اقدامی یک مشاور حقوقی بگیرید و با هماهنگی اون عمل کنید. لازم نیست وکیل باشه، یک پارالیگال متخصص در زمینه مسکن پیدا کنید و با مشورت اون جلو برید. روش مناسب برای آگاهی از وضعیت افراد اینه که ازشون بخواهید جدا از کردیت ریپورت، رکورد پلیس هم بگیرن و بهتون بدن. رفرنس هم بخواهید از صاحب خانه های قبلی شون و تماس بگیرید و سوال کنید. درخواست این مدارک هیچ منع قانونی نداره و تاحدی از مشکلات جلوگیری می کنه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به مدت یک ماهی میشه درگیر قضیه ای هستم اینجا. یه خونه ۳ خوابه رو پیدا کردم و از اول جولای به این خونه اومدم. تا اول سپتامبر اجاره به اسم نفر قبلی (که همدیگه رو می شناسیم) هستش و بعد به اسم خودم خواهد بود. اول جولای که اینجا اومدم، دوست قبلی از خونه رفت و خونه رو به من سپرد که اجاره بدم واسه ی اون دو ماهی که از اجاره مونده. از اواسط جولای دو نفر رو پیدا کردم و تا آخر آگوست باهاشون از اون فرم رسمی اجاره نامه رایج در کبک باهاشون امضا کردم. دقیقا ۶ آگوست بود که به یکی از هم خونه ها (دختر) که واسه ی همین کبک هستش گفتم که واسه ی سپتامبر دوست من قرار هستش بیاد اینجا و دنبال یه جای دیگه باشه.
    ایشون الان به دلایلی سه هفته ای میشه که بازداشت هستن و اول سپتامبر هم نزدیکه و اتاق شون قفل و وسایل شون داخل اتاق.

روز اول اونجا بودم و چند تا نکته بهم گفتن. اول اینکه باید یه فرم (فرم رو هم بهم نشون دادن) رو پر می کردم و واسه ی صاحبخونه ارسال می کردم که قصد دارم اتاق به شخصی اجاره بدم. دوم اینکه باید حداقل ۱۰ روز قبل از اتمام اجاره، به یکی از سه روش موجود به هم خونه ای اطلاع میدادم که قصد اجاره دادن اتاق رو ندارم (روش هایی که قابل اثبات باشه. مثلا یکی شون از طریق کانادا پست بود که نامه رو واسش ارسال می کنی و درخواست رسید از گیرنده هم میکنی). درغیراینصورت، اجاره نامه به طور خودکار تمدید میشه و در تاریخ ۲ سپتامبر یا ۲۲ سپتامبر می تونم برم اونجا و درخواست غرامت از هم خونه ای واسه ی عدم پرداخت اجاره داشته باشم (تفاوت ۲ و ۲۲ سپتامبر رو دقیقا یادم نیست). بعد از اون یه لیست به من دادن و گفتن میتونم از این مراکز به طور رایگان مشاوره از وکیل بگیرم. فرداش به یکی از اونا مراجعه کردم و حرف های بالا رو تقریبا رد کرد. گفتن که این شرایط واسه ی موقعی هستش که اسم هم خونه ای در اجاره ی اصلی (بین خودم و صاحب خونه) باشه نه اجاره ی بین خودم و هم خونه ای. گفتن که کلا در ۲ جا می تونم از هم خونه ای شکایت کنم. یکی civil court و دیگری regie du logement du Québec
    و دو حالت هم معمولا بیشتر پیش نمیاد. یا اینکه این نهاد اولی شما رو به نهاد دومی ارجاع میده و یا اینکه کلا پرونده شما رو بررسی نمی کنن چون معمولا پرونده های هم خونه ای واسشون کم اهمیت هستش و در صورتی که اسم هم خونه ای در اجاره ی اصلی می بود، بررسی می کردن
    کلا گفتن که راه حل قاطعی در این زمینه قانون در نظر نگرفته و پیچیدست قضیه. بعد اسم هم خونه ای رو در سیستم شون جست و جو کردن و روی تی بگ فرار از زندان رو سیاه کردن با این همه پرونده که دارن. آخرین پرونده شون هم این بوده که باید آخر جولای در دادگاه شرکت می کردن که این کار رو انجام ندادن و فکر کنم به همین خاطرهم بازداشت هستن الان
    گفتن که اجاره به طورخودکار تمدید نمیشه و می تونم بعد از آگوست به قفل ساز زنگ بزنم و در حضور چند تا شاهد و حتی فیلم برداری، در اتاق رو باز کنم و وسایل اش رو جمع کنم و یه گوشه بگذارم تا هر وقت از زندان آزاد شدن، بیان ببرن. ولی ریسک این رو هم داره که از من شکایت کنه که مثلا یه وسیله ای تو اتاق اش داشته و گم شده (که با توجه به شخصیت اش،احتمالش خیلی زیاده)
    به طور خلاصه:
    ۲. اجاره به نام من نبوده و از طرف دوستم اجاره دادم و از سپتامبر به بعد به اسم من خواهد بود.
    ۳. باید حداقل ده روز قبل با استفاده از روش های اونا، به اطلاعش می رسوندم که اتاق رو اجاره نمیدم (البته سه هفته ست زندان هستش و نمیشد هم با اون روش ها بهش اطلاع داد).
    ۵. این روش مناسب هستش که اتاق رو با قفل ساز باز کنم؟ با توجه به اینکه اگه اتاق قفل بمونه، اجاره ی اون رو من باید بدم
    ۶. روشی وجود داره که قبل از داشتن یه هم خونه ای اسمش رو در سیستمی مثل اون سیستم وکیل مشاوره دهنده جست و جو کرد و به سوابق پی برد؟

هیچ وقت حتی در مخیله ام نمی گنجید که روزی با این مباحث درگیر بشم و با همچین شخصی هم خونه ای بشم. کار که پیدا نکردم هنوز و با این نرخ دلار هنوز از ایران پول میارم، ولی عوض اش با این مسایل چیپ حسابی درگیر هستم : /
    ممنون از شما
    Free legal advice رو در گوگل جستجو کنید و به چند محل مختلف مراجعه کنید و ازشون کمک و نظر بگیرید. این رو هم در نظر داشته باشید که قوانین کبک با همه جای کانادا فرق داره و مثلا یک راه حل مشابه در انتاریو ممکنه الزاما برای کبک مناسب و قانونی نباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    متاسفم دوست عزیز. برخلاف گفته های عزیزان در این تاپیک که کانادایی ها بی خیالند و برخورد باهاشون راحت، واقعیت اینه که مشکلات اینطوری در اونها بسیار زیاده، بخصوص در شهرهای نه خیلی بزرگ. کلا هم صاحب خانه ها اینجا دست شون به جای خاصی بند نیست و مستاجرها پادشاهی می کنند (نکته تفریحی: می دونستید مستاجر حتی موظف نیست چمن خونه را بزنه و صاحب خانه باید اینکارو بکنه؟) پیش از هر اقدامی یک مشاور حقوقی بگیرید و با هماهنگی اون عمل کنید. لازم نیست وکیل باشه، یک پارالیگال متخصص در زمینه مسکن پیدا کنید و با مشورت اون جلو برید. روش مناسب برای آگاهی از وضعیت افراد اینه که ازشون بخواهید جدا از کردیت ریپورت، رکورد پلیس هم بگیرن و بهتون بدن. رفرنس هم بخواهید از صاحب خانه های قبلی شون و تماس بگیرید و سوال کنید. درخواست این مدارک هیچ منع قانونی نداره و تاحدی از مشکلات جلوگیری می کنه.
    ممنون از شما
    بله، اون اداره ی دومی که رفتم هم دقیقا حرف شون همین بود که مستاجر حق و حقوق زیادی داره و اگه بهترین راهکار رو می خواین بدونین، این هستش که یه studio یا اتاق یک خوابه کرایه کنین و هر چی تعداد هم خونه ای کمتر باشه، مشکلات کمتری پیش میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    Free legal advice رو در گوگل جستجو کنید و به چند محل مختلف مراجعه کنید و ازشون کمک و نظر بگیرید. این رو هم در نظر داشته باشید که قوانین کبک با همه جای کانادا فرق داره و مثلا یک راه حل مشابه در انتاریو ممکنه الزاما برای کبک مناسب و قانونی نباشه
    اون اداره ی دومی که رفتم، همونی هست که شما می فرمایین
    -------------------
    البته این کل داستان نبود و اون دوست عزیزی که هم اتاقی رو معصوم خطاب کردن و بنده رو متهم به قضاوت نابه جا، بد نیست بدونین این شخص حیثیت من رو به باد دادن. از سال ۲۰۱۷ تا الان، بیشتر از ۱۰ پرونده داشتن. این پستی هم که اینجا گذاشتم، پست اصلی نبود و بعد از مشورت با سه نفر، تصمیم گرفتم قسمتی از داستان رو حذف کنم که اصلا وجهه ی خوبی نداشت. یک ماه هستش درگیر این مسئله ام و به جای کار پیدا کردن، این شده دل مشغله ام. اگه کل قضیه قابل گفتن بود، شاید دیگه لفظ معصوم رو واسه ی کسی به کار نبرین. تو همون پست اول هم گفتم که اون وکیل سابقه ی ایشون رو چک کردن و سابقه دار بودن
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان

به طور خلاصه:

ممنون از شما
    همانطوری که شما نمیتونی ثابت کنی اون همخونه ت بوده اون هم نمیتونه ادعایی داشته باشه . شما میتونی به صاحبخونه اطلاع بدی که من از سپتامبر قرارداد جدید دارم ولی خونه خالی نیست .همخونه رو قرارداد قبلی بوده رو قرارداد جدید نیست
    (تو کبک وقتی نامه تمدید به مستاجر میدن اگر تا سی روز جواب نداد یعنی اتومات تمدید میشه)
    یک مراکزی تو هر محله برای کمک به مستاجر ها هست این سرچ کن project genesis
    ویرایش توسط hiver : August 31st, 2018 در ساعت 01:22 AM

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

سلام وقت همگی بخیر ببخشید برایه کرایه اتاق در ونکورر باید چ سایتی و بگردم تا بتونم از ایران اتاق و اجاره کنم ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadehkheradm نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر ببخشید برایه کرایه اتاق در ونکورر باید چ سایتی و بگردم تا بتونم از ایران اتاق و اجاره کنم ؟!
    این وبسایت رو ببینید Airbnb.ca

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    این وبسایت رو ببینید Airbnb.ca
    با airbnb از ایران نمیشه اتاق رزرو کرد
    به نظرم بهترین کار این هست که چند روز اول برید هتل مناسب خودتون و بعد از رسیدنتون به اونجا از طریق https://vancouver.craigslist.ca یا kijiji.ca بگردید و اتاق مناسب رو پیدا کنید . پیشنهاد میکنم حتما قبل از اجاره کردن محل رو ببینید و با مشکلاتش آشنا بشید

سلام دوستان. سوال من در مورد اجاره خونه در کانادا هست. یک از بستگان نزدیک من و همسرم که در کلگری هست به ما پیشنهاد داده که در طبقه پایین اونها به صورت رایگان زندگی کنیم تا جایی برای خودمون پیدا کنیم.
    سوالم اینه که آیا هزینه اجاره خونه در کانادا اون قدرها بالا هست که با همچنین پیشنهادی شهرمون رو اجبارن همون کلگری انتخاب کنیم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)