صفحه 3 از 221 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

پیش فرض پاسخ : كنسل كردن اجاره نامه منزل

بچه ها بخشى از مشكل ما اينه كه نميتونيم ثابت كنيم چنين چيزى تو خونه هست. الان سه مدل تله موش تو آشپزخونه گذاشتيم و هم خونه ايم هم گربه دوست دخترش رو قرض گرفته تا شايد بتونه موش رو بگيره. گربه هه هم كه همش خوابه : و با ولو شدنش وسط آشپزخونه فقط جامون رو تنگ كرده :-[!

با صاحب خونه هم صحبت كرديم و اصلا زير بار نميره و ميگه اگه ميخواهيد بريد يكى رو بايد براى خونه پيدا كنيد. بچه هاكسى از دوستانتون تو مونترال خونه نميخواد؟

Nivaعزيز به نظرت اين قضييه چجورى به Health Centerدانشگاه ارتباط پيدا ميكنه؟ چون Health Centerدانشگاه ما يك كلينك پزشكيه. ممنون ميشم اگه راهنمايى كنيد..

Junior Member

اي بابا...مگه اين كانادا موش هم داره؟...با موش كه نميشه زندگي كرد! >...ايكاش گفته بوديد اصلا براي ويزاش اقدام نمي كردم :'( :'(

حالا پيرو نوشته يكي ار بچه‌هاي فروم....يه سوال: وجود موش تو خونه از مسائل عادي كانادا كه نيست، هست؟ :-X

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    بچه ها بخشى از مشكل ما اينه كه نميتونيم ثابت كنيم چنين چيزى تو خونه هست. الان سه مدل تله موش تو آشپزخونه گذاشتيم و هم خونه ايم هم گربه دوست دخترش رو قرض گرفته تا شايد بتونه موش رو بگيره. گربه هه هم كه همش خوابه : و با ولو شدنش وسط آشپزخونه فقط جامون رو تنگ كرده :-[!

با صاحب خونه هم صحبت كرديم و اصلا زير بار نميره و ميگه اگه ميخواهيد بريد يكى رو بايد براى خونه پيدا كنيد. بچه هاكسى از دوستانتون تو مونترال خونه نميخواد؟

Nivaعزيز به نظرت اين قضييه چجورى به Health Centerدانشگاه ارتباط پيدا ميكنه؟ چون Health Centerدانشگاه ما يك كلينك پزشكيه. ممنون ميشم اگه راهنمايى كنيد..
    راستش منظور من اين بود که ثابت کنين که توي خونه موش هست و با استفاده از جاهايي که به سلامت و بهداشت توجه دارن (مثل همون health center) بگين که زندگي در همچين مکاني از نظر سلامتي خطرناکه و اونا واستون کاري انجام بدن.
    به نظر من، از تجربه ساکنين خونه هاي نزديکتون بايد کمک بگيرين.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_G
    اي بابا...مگه اين كانادا موش هم داره؟...با موش كه نميشه زندگي كرد! >...ايكاش گفته بوديد اصلا براي ويزاش اقدام نمي كردم :'( :'(
    حالا پيرو نوشته يكي ار بچه‌هاي فروم....يه سوال: وجود موش تو خونه از مسائل عادي كانادا كه نيست، هست؟ :-X
    من دوستم از اداره بهداشت كبك يك كاتالوگ در مورد موش ها گرفته، بعضى ايالت هاى كانادا مثل بريتيش كلمبيا و كبك موش زياد دارند و دولت طرح هاى بلند مدت و كوتاه مدت براى مبارزه با اونها داره و مشاوره رايگان تلفنى و حضورى هم ميده.
    من خودم دانشگاه كنكرديا درس ميخونم و مونترال هستم. مونترال يكى از قديمى ترين شهر هاى دنيا هست كه همين چند وقت پيش 400 سالگى شهر رو جشن گرفتند. به دليل مسايل سياسى براى جدا كردن كبك از كانادا الان چهل سال هست كه در شهر براى ساختمان سازى سرمايه گزارى نشده و به غير از بخش هاى محدودى از داون تاون بقييه بافت شهر قديمى هست(چهل تا صد سال). طورى كه من وقتى از تورنتو با قطار اومدم مونترال ، احساس كردم كه شهر خيلى درب و داغون هست.
    به هر حال خونه هاى قديمى خيلى هاشون موش دارند . خونه ما هم با اينكه قديمى نيست ولى جاى ديوار حفاظ به دور حياط هست كه با باز موندن در باعث شده اين بچه موش بياد تو خونه.
    در كانادا در بيشتر فروش گاه هاى فروش حيوانات موش هم فروخته ميشه كه سفيد رنگ و شبيه موش هاى ازمايش گاهى هست.ولى موش هاى موذى طوسى رنگ يا سياه هستند.
    به نظرم اگر خونه خوب انتخاب بشه و يك سرى نكات ساده رعايت بشه و خيلى بد شانس نباشيد اصولا مشكلى از اين نظر نيست.
    موفق باشيد

ApplyAbroad Veteran

مرگ موشی، چیزی، نمیتونید بگیرید دخلشو بیارید؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

با این پیش فرض که اجاره نامه رو نمی تونید ، کنسل کنید به نکاتی اشاره می کنم

در آزمایشگاه تشخیض طبی که پدرم داره چند وقت پیش این مشکل بروز کرد که در 3 روز با اتخاذ روش های زیر حل گردید

اون گربه ای که شما دارین از اون گربه خونگی های سوسول و چاقه ، که فقط برای خوردن و نوازش شدن ، تربیت شده بنابراین صرف آوردنش برای موش گرفتن ، نتیجه ی چندانی جز این که پول غذاشو بدین و کثافت کاری هاشونو تمیز کنید نتیجه ای برایتون نداره

راه حل های بیولوژیک رو شدیدا نهی می کنم ، شما دارید تو اون خونه زندگی می کنید و اون دارو ها می تونه به غذا ، لباس و بدنتون برخورد پیدا کنه ، که مشکلاتی زیادی به همراه خواهد داشت

اول این که :
    بدین براتون ، پشت درها ، زیرشون خلاف جهتی که در باز می شه چوب بکوبند ، تا از وررد موش جدید جلو گیری بشه

دوم این که :
    یک سطل تهیه کنید (هر چه بزرگتر بهتر) و تا نیمه توش آب بریزین ، بعد توش نان بندازین (خسیس بازی در نیارین ، نان باید بزرگ باشه ) ، بویی که از نون مرطوب پخش می شه ، موش رو به سرعت جذب می کنه . انداختن نون توی آب رو ، مجبورین با فواصل زمانی تکرار کنید چون میره زیر ، بعد موشه که می آد سراغ نون می افته تو آب و می میره

(این روش عملی هست و من برای همون موردی که گفتم جواب داد ، الانم موش نداریم و بیماران محترم اثری از موش نمی بینند 8) ;D)
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

بچه ها بالاخره ديشب هم خونه ايى موذى ما با تله چسبى به دام افتاد و با راى قاطع بچه ها به جرم ايجاد مزاحمت و فشار روحى براى ما, محاكمه و به اعدام محكوم شد! ;D و همون ديشب با بند كفش به دار مجازات آويخته شد!
    از همفكرى و كمك همه دوستان تو اين مدت ممنونم.

Junior Member

من توصیه میکنم با حیوانات مهربان باشید. خیلی ساده موش موجودی است که حقش تو این دنیا نادیده گرفته شده و مظلومانه و مخفیانه زندگی میکنه. مردم تو استان کبک بابت داشتن موش (البته تو قفس - چون ایجاد اعتماد دو طرفه زمانبره) پول خرج میکنن. اگر حیوانی پیدا یا دستگیر کردید و خواستین بش شانس زندگی بدین به یه PET فروشی تحویلش بدین.

در مورد اجاره خانه در کبک و فسخ اون - استان کبک بهترین قانون حمایت از مستجر رو در کل آمریکای شمالی داره. این قانون حتی با قانون استان همسایه (اونتاریو) تفاوت داره. این قانون رو از سایت Régie du logement مطالعه کنید. بعضی از صاحبخونه ها از مفاد قانون مالک و مستجر مطلع نیستند و ممکن زیر بار مسئولیتهایی نرن که وظیفشونه.

همیشه خونسرد از حقوق قانونی خودتون استفاده کنید و سخت گیر نباشید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    توضیح اواتار من : Touareg پرشن گربه که اول سپتامبر سال 2006 در شهر Saint-Apollinaire استان کبک بدنیا اومده دومین سال تولدش رو با دو شمع روشن رو یک کنسرو ماهی در شهر Beaconsfield جشن میگیره.

بله واقعا موش در مونترال يك مشكل همه گير هست و در حال حاضر دو تا از دوستان من هم تو خونشون موش دارند.كه اتفاقا يكيشون هم عضو فروم هست.
    موش هاى مونترال از نژاد نروژى قهوه ايى رنگ هستند كه عكش يكيشون رو برارتون ميزارم.

الان كه دقيق فكر ميكنم ميبينم كه موش واقعا موجود بى آزارى هست و بيشتر از اينكه ما از اون بترسيم، اون از ما ميترسه!ولى خب اگه قرار باشه خيلى باهاشون مهربون باشيم مشكل ساز ميشن. مثل موش خونه دوستم كه توليد مثل كرده و شب ها موشه با بچه هاش سر و صدا ميكنند و نميگذارند كه دوستم بخوابه :-\!!!!

راستى طبق قوانين كبك اجاره منزل بايد چه موقع پرداخت بشه؟ اول ، وسط يا آخر ماه؟
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

طبق قوانين كبك : pay the agreed rent on the agreed date

art. 1855 of C.c.Q

http://www.rdl.gouv.qc.ca/fr/pdf/ccq_du_louage.pdf

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)