صفحه 66 از 221 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

پیش فرض پاسخ : راهنمای خريد و اجاره مسکن و اسکان موقت

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    خیلی زحمت کشیدید که برای اطلاع سایر عزیزان، وقت گذاشتید و اینقدر مفصل توضیح دادید. فقط یه نکته! شما این قیمتها رو توی کدوم قسمت از تورنتو پیدا کردید؟ صاحبخونه های باانصافی بودن والله!
    من حداقل هاشون رو برای یک خوابه گفتم. البته شاید توی نوامبر قیمت ها پایینترین حالت خودش باشه. همانطور که انتخاب ها کمتر هست.
    من توی گریک تاون یک طبقه رنویت شده از خونه کوچک دو طبقه رو با کلیه یوتیلیتی ها و اینترنت 1200 دیدم، رنتال های اطراف یانگ 1200، رنتال در داوون میلز 950 و کاندو در ریچموند هیل 1300
    Landed in Toronto: Nov 2012

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط neda811 نمایش پست ها
    من حداقل هاشون رو برای یک خوابه گفتم. البته شاید توی نوامبر قیمت ها پایینترین حالت خودش باشه. همانطور که انتخاب ها کمتر هست.
    من توی گریک تاون یک طبقه رنویت شده از خونه کوچک دو طبقه رو با کلیه یوتیلیتی ها و اینترنت 1200 دیدم، رنتال های اطراف یانگ 1200، رنتال در داوون میلز 950 و کاندو در ریچموند هیل 1300
    صرفا به قيمت ها توجه نكنيد؛ دسترسي به ايستگاه اتوبوس يا مترو، مراكز خريد و افراد ساكن در اون بيلدينگ و تميز بودنش خيلي مهمه.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط neda811 نمایش پست ها
    احتمالا تا به حال خوندید و یا شنیدید که خونه ها اینجا در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شوند. کاندو، رنتال و خانه های کوتاه طبقه.
    کاندوها رو می شه با آپارتمان‌های معمول در تهران مقایسه کرد. البته با کیفیت بالاتر. مالکیت واحدها به صورت شخصی است، اکثر دارای استخر، سالن اجتماعات و سالن بدنسازی هستند، داخلشون علاوه بر یخچال و گاز که توی همه‌ی خانه ها هست، ماشین لباس شویی، ظرفشویی و سیستم گرمایش و سرمایش هم هست. کاندو رو می شه از طریق ایجنت ها (مشاورین املاک) پیدا کرد و یا آگهی شون رو توی سایت های عمومی دید. حداقل قیمت کاندو برای یک بچلر قابل قبول و یا یک خوابه با دسترسی ضعیف، 1300 دلار به اضافه هایدرو (الکتریسیته) هست. که البته هزینه تلفن، اینترنت و کابل هم بهش اضافه می شه.
    آپارتمان های نوع دوم، آپارتمان‌های رنتال هستند. در این گونه، یک شرکت، مالکیت کل ساختمان را دارد و شما آپارتمان را از یک شرکت اجاره می کنید. این شرکت ها برای خودشون دفتر رنتال جدا دارند و با ایجینت ها کاری ندارند. بنابراین توی سایت ام ال اس معرفی نمی شوند. شما خودتون باید دونه به دونه بروید پیدا کنید و از رنتال آفیسشون قیمت بگیرید. این آپارتمان ها معمولا قدیمی هستند. من حدود ده، پانزده تا رنتال دیدم. تقریبا فضای داخلی همشون مثل هم بود، البته با مساحت های متفاوت. معماری شون قابل قبوله، با کمد و انباری فراوان. کفپوش، گاز و یخچال همشون مثل هم بود، با کابینت های نوپانی که صد دفعه رنگ شده. ماشین لباسشویی طبقه پایین به صورت مشترک هست، معمولا سیستم سرمایش ندارند. قیمت یک خوابه بسته به موقعیت و نزدیکی به مترو بین 950 تا 1200 در نوسان بود. البته به اضافه هایدرو. با وجودیکه من با لاندری مشترک مشکلی ندارم. (خیلی از ایرانی ها دارند.) و به دلیل محدودیت های مالی خیلی دلم می خواست یک رنتال اجاره کنیم، اما واقعا کیفیتشون انقدر پایین بود، که نتونستیم خودمون رو راضی کنیم، که یک رنتال بگیریم. اونهایی که آشپزخانه اش در حد آشپزخانه جنگ جهانی دوم نبود و یا اینکه توی راهروهاش بوی زیاد نداشت، از نظر همسرم به دلیل بافت اجتماعی شون رد شد. همانطور که گفتم سیستم آگهی این رنتال ها به صورت متمرکز نیست و پراکنده اند. سایت های زیر، شرکت های بزرگی هستند که ساختمان رنتال دارند. خیلی هاشون هم اصلا سایت ندارند و باید توی ساختمانشون بری و شمارشون رو از روی دیوارشون برداری.
    http://www.viewit.ca
    http://www.hometrader.ca/
    http://www.minto.com/
    http://www.parkproperty.ca/
    http://www.caprent.com/
    گونه سوم هم خانه های معمولی کوتاه مرتبه هستند که قیمت و تنوعشون اونقدر زیاده که اصلا قابل تقسیم بندی نیستند. می تونند بیسمنت باشند و یا یک طبقه مجزا. در مورد اونها چیزی نمی تونم. بگم فقط اینکه اگر قیمتشون زیر 1000 تا است، اصلا وقت برای دیدنشون نگذارید، مگر اینکه جای خیلی پرت باشه.
    تجربیات من مربوط به دو هفته‌ی گذشته است که دنبال یک خونه بودم که می خواستم از سون ازپاسیبل برم توش. با توجه به اینکه نوامبر فصل خوبی برای اجاره نیست و من هم عجله داشتم، انتخاب هام محدود بود، شاید برای بقیه دامنه‌ی قیمت خیلی متفاوت باشه.
    والله من که در تورنتو و در آگوست دنبال خونه بودم قیمت ها در حال افزایش بود. یعنی یه جا مث لندمارک توی تورنهیل که توی ژوئن قیمت ها زیر 1800 دلار هم پیدا میشد، در آگوست کمتر از 2000 تا نبود. (2 خوابه). فکر نمی کنم یه کاندوی خوب دو خوابه در تورنتو رو بشه زیر 1700-1800 پیدا کرد.
    رنتال های خوب هم شنیدم که وجود دارن ولی اکثر اونها با سلیقه ایرانی ها جور نیست. خصوصا که شاید چندین سال پیش تفاوت قیمتی زیادی داشتن و خیلی ارزونتر بودن ولی حالا فاصله قیمتی اونها کم شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mfeshfesh نمایش پست ها
    والله من که در تورنتو و در آگوست دنبال خونه بودم قیمت ها در حال افزایش بود. یعنی یه جا مث لندمارک توی تورنهیل که توی ژوئن قیمت ها زیر 1800 دلار هم پیدا میشد، در آگوست کمتر از 2000 تا نبود. (2 خوابه). فکر نمی کنم یه کاندوی خوب دو خوابه در تورنتو رو بشه زیر 1700-1800 پیدا کرد.
    رنتال های خوب هم شنیدم که وجود دارن ولی اکثر اونها با سلیقه ایرانی ها جور نیست. خصوصا که شاید چندین سال پیش تفاوت قیمتی زیادی داشتن و خیلی ارزونتر بودن ولی حالا فاصله قیمتی اونها کم شده.
    اونوقت من می‌گم خونه تو ونکوور ارزون‌تره بعضیا دعوام می‌:کنن!
    من همین الان واسه اول فوریه 2-3 جا توی اینترنت پیدا کردم با قیمت‌های عالی و به دوستم که ریلتوره گفتم بره اونجا برام ببینه و اگر خوب بود یکیش رو 6 ماهه برامون بگیره
    آپارتمان یا یه ظبقه از خونه... یک یا 2 خوابه، تقریبن بین مرز ونکوور و برنابی، یا حوالی متروتاون... یکی هم تقریبن نزدیک کامرشال درایو... همه شون بین 800 تا 1000 دلار! تازه یکیشون کل یوتیلیتی هم روشه... همه‌شون هم فوقش یکی 2 بلاک با اتوبوس یا اسکای ترین فاصله دارن
    یعنی اگر باقی هزینه‌های زندگی 1000 دلار گرون‌تر از تورنتو هم باشه باز برای من ارزش داره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    اونوقت من می‌گم خونه تو ونکوور ارزون‌تره بعضیا دعوام می‌:کنن!
    من همین الان واسه اول فوریه 2-3 جا توی اینترنت پیدا کردم با قیمت‌های عالی و به دوستم که ریلتوره گفتم بره اونجا برام ببینه و اگر خوب بود یکیش رو 6 ماهه برامون بگیره
    آپارتمان یا یه ظبقه از خونه... یک یا 2 خوابه، تقریبن بین مرز ونکوور و برنابی، یا حوالی متروتاون... یکی هم تقریبن نزدیک کامرشال درایو... همه شون بین 800 تا 1000 دلار! تازه یکیشون کل یوتیلیتی هم روشه... همه‌شون هم فوقش یکی 2 بلاک با اتوبوس یا اسکای ترین فاصله دارن
    یعنی اگر باقی هزینه‌های زندگی 1000 دلار گرون‌تر از تورنتو هم باشه باز برای من ارزش داره
    این قیمتهای 1700-1800 دلار که دوستمون میگن مربوط به کاندوهای لوکس در منطقه ایرانیها (تورن هیل و ریچموند هیل) است که معادلش در ونکوور مثل اینه که شما در وست ونکوور دنبال کاندوی دوخوابه لوکس بگردید. قیمت آپارتمانهای اجاره ای معمولی در جاهای مختلف تورنتو پایینتر از این رقمهاست .

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Management (Erasmus University Rotterdam

Rent any kind of accommodaton in Vancouver/North Van is much affordable than in Toronto/Richmond hill at the same time cleaner and more luxury but for buying is much more expensive than any city in canada and less affordable = The ratio of new construction/people who need to buy
    Also Transportaion costs are cheaper and living expenses let say the same but Fido penalty is half as I supposed to pay 480$ in toronto while here I can quit with 240

Applied from NL through Berlin Aug 2004 - Sent to Damuscus Feb 2005
    Update Letter June 2009 Sent to Damuscus Aug 2009 Application sent ot Warsaw April 2010
    Medical Request 14th Sep 2011 Received to London 28 sep
    PassR 8 Nov - Visa 31 Dec =83 months

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Management (Erasmus University Rotterdam

Even my friend rent a luxury furnished 2bedroom + Den in West van for 1400$

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این قیمتهای 1700-1800 دلار که دوستمون میگن مربوط به کاندوهای لوکس در منطقه ایرانیها (تورن هیل و ریچموند هیل) است که معادلش در ونکوور مثل اینه که شما در وست ونکوور دنبال کاندوی دوخوابه لوکس بگردید. قیمت آپارتمانهای اجاره ای معمولی در جاهای مختلف تورنتو پایینتر از این رقمهاست .

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojola نمایش پست ها
    Even my friend rent a luxury furnished 2bedroom + Den in West van for 1400$

البته این واحد رو که گفتم ، دو خوابه با دن هستش و یوتیلیتی هم جزو اجاره بها هست. من توی چند تا ازین کاندو ها زندگی کردم ، مثلا در نورث یورک در هریسون بولوار ، نورث تاون وی ، گرین ویو ، هیلکرست. همه اونها کمابیش برای واحد های دوخوابه اجاره حوالی 1800 دلار می خوان ، و البته یوتیلیتی هم جزوشه. در ضمن هر چقدر هم جدیدتر هستن ، زیربنای کمتری دارند.
    ولی جناب موجولا، آیا واقعا این قیمت یک واحد دو خوابه و Furnished است؟ آنهم با یوتیلیتی؟ آخه با توجه به اینکه کلی هزینه شارژ ماهانه دارن این کاندو ها و مالیات و غیره این قیمت خیلی اکازیونه!! یکی از دوستانم که در همین لندمارک یه واحد خریده بود ، هر ماه حدود 600 دلار بابت maintenance fee می داد ، که فک کنم یوتیلیتی رو هم کاور میکنه. حالا مالیات و حق agent (یک ماه اجاره) و اون بخش از هزینه های داخل واحد که با صاحبخونه هست رو کنار هم بگذاریم ، عدد خیلی بالا می ره.
    حالا بالا بودن قیمت خرید مسکن روی اجاره هم موثره دیگه...... خصوصا در BC . دوستان لطفا ارائه نظر بفرمایید.

Junior Member

ميتوني بجاش از مرگ موش استفاده كني و كلك موشها رو بكني عزيز

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad5boy نمایش پست ها
    ميتوني بجاش از مرگ موش استفاده كني و كلك موشها رو بكني عزيز
    نکته اصلی همینجاست قبل از آمدن بهتر است بدانید که در کانادا و آمریکا بعلت چوبی بودن اکثر
    دیوارهای منزل احتمال وجود موش و سوسک و ساس بسیار بالاست پس قبل از بستن قرارداد
    اجاره خانه که معمولا یک ساله است به این موضوع دقت کنید. من همین الان با شرکت صاحب
    آپارتمان همین مشکل را دارم جون در خانه موش هست و زیر بار نمی روند میگن اگر از اینجا بری
    چون یکسال قرارداد داری تا زمانی که مستاجر بعدی بیاد اجاره بعهده شماست یا یکی را جای
    خودت پیدا کن. متاسفم که تصور شما از بهشت خارج از ایران را خراب کردم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)