صفحه 41 از 221 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 2206

موضوع: تمامی موارد مرتبط با مسکن (خرید، اجاره، اسکان موقت، واگذاری،جابجایی، هتل و..)

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره خريد و اجاره مسكن + اقامت موقت

با سلام
    کسی از دوستان میدونه maintenance fee برایtownhouse چه معنی میده؟
    ارسال مدارک اکتبر 2010 - فایل نامبر اول 9 فوریه2011- RBVO سوم مارچ- 15 جولای دریافت ایمیل ورشو- 20 جولای in process -مدیکال 8 سپتامبر- درخواست پرداخت لندینگ فی و اسکن صفحه اول پاسپورت و بازم گواهی مالی 25 نوامبر-درخواست ارسال پاسپورت 7 دسامبر تحویل 11 دسامبر- دریافت ویزا 22 فوریه 2012

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba1 نمایش پست ها
    با سلام
    تا جايي كه مي دونم اين ها بايد باشند:
    Lighting, grass cutting, snow removal, road/street repair, communal areas (playgrounds), insurance, management fees, .

ApplyAbroad Guru

با سلام
    تاون هاوس ها کلا از نظر مالکیت دو جور هستند: یک نوع که اصطلاحا freehold townhouse هستند مثل خونه معمولی زمین خونه مال صاحبشه و اختیار نگهداری خونه خودش رو داره و فی اضافه نمیده. البته طبعا گرونتره. نوع دیگر تاون هاوس های کاندومینیوم هستند که مثل آپارتمان خریدار فقط صاحب محدوده داخل تاون هاوس است و زمین خانه مشاع است. در حالت کاندومینیوم خدمات نگهداری محوطه و مدیریت و نگهبانی و بعضی تعمیرات و مانند آن توسط موسسه نگهداری کننده کاندومینیوم انجام میشه و برای آن یک فی ماهانه از صاحبخانه ها گرفته میشه.

باسلام
    دوستان خوم من در سرچهایی که در realtor.ca کردم (البته kijiji رو هم چک کردم ولی خیلی اطلاعات مفیدی نمی داد و باید مکاتبه می کردی)
    به نتایج زیر رسیدم.می خواستم از دوستان سوال کنم آیا تیجه گیری هام درسته یانه؟
    1- townhouse معمولا دو طبقه است و تمامی آنها دارای هزینه نگهداری هستند اعم از چمن زنی-برف روبی درب منزل و غیره
    2- bungalow معمولا یک طبقه و دارای زیر زمین (بعضی اوقات نشیمن) بدون هزینه نگهداری-البته در بعضی موارد که پارکینگ نداره هزینه کمی بابت پارک در خیابان باید پرداخت شود.
    3- condo شبیه هتل های 4-5 ستاره بوده و شارژ ماهیانه دارند که ممکن است شامل هزینها برق اب باشد یا نباشد.
    4- آپارتمان هم شبیه همین سه اما از لحاظ کیفیت پایین تر و طبعا هزینه کمتر
    چند نمونه هم پیش فروش condo پیدا کردم و با مشاور مربوطه حرف زدم.
    حال سوالاتم اینجاست:
    آیا این جمع بندی درسته؟ اگر هست پس هزینه نگهداری برای بنگلو چی میشه هیچ جا قید نشده؟یعنی freehold townhouse که دوستمون ghlobe عزیز گفته می تونه باشه؟
    آیا برای تون هوس هم چنین چیزی هست که هزینه نداشته باشه و دو طبقه باشه؟ بعضی از هزینه تا 750 دلار در ماه بود؟
    این آقای مشاور به من پیش خرید کاندو رو پیشنهاد می کرد و حتی می گفت اگر خواستی چند سال بعد می فروشی و 200 -300 هزارتایی سود میکنی؟!!!!آیا کانادا اینقدر بازار مسکنش داغه ؟ از ایران بهتر به نظر میآید باقیمت دلار فعلی!
    گزارش زیر در مورد آمار بازار مسکن ونکور است در ِانویه 2012 گفتم اینجا بیارم شاید به درد کسی بعدها بخوره آخه من خودم میرم تورنتو
    http://housingincanada.blogfa.com/
    در این گزارش اومده که فقط فیمت خانه مستقل تک واحدی نسبت به سال قبل افزایش داشته -البته یک اعداد نجومی برای این خانه عنوان کرده
    توی سایت ایرانتو هم به تازگی خبر عجیبی از قیمت این خونه ها خوندم
    ایرانتو: هجوم خریداران خارجی به بازار مسکن در کانادا، ضمن افزودن قیمت ها بویژه در شهرهای بزرگ، باعث بیرون رانده شدن خریداران کانادایی شده اند.
    به گزارش سی بی سی، مشاوران باتجربه مسکن، از این پدیده به "New reality" یاد می کنند و فروش یک خانه یک طبقه در شمال تورنتو به قیمت بسیار بالا، که اخیرا اتفاق افتاده، به عنوان نمونه ای از این رویداد مطرح می شود.

در ماه جاری، خانه یک طبقه (بنگلو) سه خوابه ساخت شده در دهه 1960 ، بدون بازسازی خاص، به قیمت 421 هزار دلار بیش از قیمت پایه، فروخته شد. این امر زنگ هشدار را برای خریداران و مشاوران دیگر مسکن نواخت.

در حالیکه خانه های مستقل در منطقه ایرانی نشین تورنتو (ویلو دیل) به بهای کمتر از 900،000 دلار عرضه می شود، خانه یک طبقه ، در شماره 300 خیابان Dudley Ave. ، تنها به قیمت 759،000 دلار ، لیست شده بود.

حال سوال اینجاست آیا به خاطر اینکه اینها هزینه نگهداری ندارند اینقد گرونن و این همه متقاضی دارن؟
    آقا جدا این اعداد واقعیه برای یه خونه یه طبقه با یک یا دو اتاق؟!!!!
    ارسال مدارک اکتبر 2010 - فایل نامبر اول 9 فوریه2011- RBVO سوم مارچ- 15 جولای دریافت ایمیل ورشو- 20 جولای in process -مدیکال 8 سپتامبر- درخواست پرداخت لندینگ فی و اسکن صفحه اول پاسپورت و بازم گواهی مالی 25 نوامبر-درخواست ارسال پاسپورت 7 دسامبر تحویل 11 دسامبر- دریافت ویزا 22 فوریه 2012

ApplyAbroad Guru

باسلام
    دوستان خوم من در سرچهایی که در realtor.ca کردم (البته kijiji رو هم چک کردم ولی خیلی اطلاعات مفیدی نمی داد و باید مکاتبه می کردی)
    به نتایج زیر رسیدم.می خواستم از دوستان سوال کنم آیا تیجه گیری هام درسته یانه؟
    1- townhouse معمولا دو طبقه است و تمامی آنها دارای هزینه نگهداری هستند اعم از چمن زنی-برف روبی درب منزل و غیره
    2- bungalow معمولا یک طبقه و دارای زیر زمین (بعضی اوقات نشیمن) بدون هزینه نگهداری-البته در بعضی موارد که پارکینگ نداره هزینه کمی بابت پارک در خیابان باید پرداخت شود.
    3- condo شبیه هتل های 4-5 ستاره بوده و شارژ ماهیانه دارند که ممکن است شامل هزینها برق اب باشد یا نباشد.
    4- آپارتمان هم شبیه همین سه اما از لحاظ کیفیت پایین تر و طبعا هزینه کمتر
    چند نمونه هم پیش فروش condo پیدا کردم و با مشاور مربوطه حرف زدم.
    حال سوالاتم اینجاست:
    آیا این جمع بندی درسته؟ اگر هست پس هزینه نگهداری برای بنگلو چی میشه هیچ جا قید نشده؟یعنی freehold townhouse که دوستمون ghlobe عزیز گفته می تونه باشه؟
    آیا برای تون هوس هم چنین چیزی هست که هزینه نداشته باشه و دو طبقه باشه؟ بعضی از هزینه تا 750 دلار در ماه بود؟
    بانگالو یعنی خونه یک طبقه معمولی که مال خودتونه، و مانند خونه های دیگر هیچ نوع هزینه نگهداری اضافی نداره. البته طبعا پول آب و برق و کارهای نگهداری و غیره همه به عهده خودتونه.
    تاون هاوس ها معمولا همه دو طبقه هستند. اصلا من تابحال تاون هاوس یک طبقه ندیده ام! تاون هاوس هایی که بصورت مجتمع یا شهرک مانند هستند عموما کاندومینیوم هستند ولی تاون هاوسهای freehold هم رایج است و هزینه هم نداره. یک مثالش لینک زیر (همونطور که میبینید صریحا ذکر کرده freehold townhouse):
    http://www.realtor.ca/propertyDetail...Key=-418480369

کاندو هتل نیست! همون آپارتمان خودمونه فقط فروشی است. معمولا عبارت آپارتمان را برای ساختمانهای آپارتمانهای اجاره ای و عبارت کاندو رو برای ساختمانهای آپارتمانهای فروشی بکار میبرند. طبعا آپارتمانهایی که برای فروش میسازند یک مقدار لوکس تر از آپارتمانهایی است که برای اجاره ساخته میشه. البته بعد از این کاندو را خریدید اگر شرایط قراردادتون اجازه بدهد اجاره اش هم میتونید بدید.

گرونی خونه و بانگالو در مقایسه با تاون هاوس صرفا بخاطر مالکیتش نیست بلکه بخاطر سایز خونه هم هست. تاون هاوس ها کوچکترند (معمولا زیر 1700 فوت مربع) و چون با خانه بغلی دیوار مشترک دارند یک کمی سرو صدا بیشتر شنیده میشه درحالیه خانه های مستقل (بانگالو یا چند طبقه) دیوار به دیوار نیستندو معمولا هم بزرگترند.

در مورد بازار خونه در کانادا البته داغ که هست ولی پیش بینی میشه حبابش بترکه. به حرفهای مشاوران املاک اطمینان نکنید اینها فقط میخوان به شما خونه بفروشند و کمیسیون خودشون رو بگیرند. اینطور که شنیدم بازار کاندو در تورونتو عملا راکد شده است.

جنابghlobe عزیز ممنون از جوابتون. من برای اواخر جون می خوام لند کنم.بایکی از این مشاور ها صحبت کردم گفت برای basement توی ریچموند هیل باید هفته ای 300 دلار حداقل بپردازم.
    من قصد دارم یک یا دو هفته اونجا بمونم و بعد دنبال یک جای مناسب با قیمت منطقی بگردم. آیا میشه یکی دو هفته ای در تورنتو یه جای خوب اجاره کرد با قیمت مناسب و نزدیک به مرکز شهر؟
    با دوستی مشورت کردم و ایشون پیشنهاد داد که یه خونه بخرم و با mortgage همون اجاره اقساط وامم میشه. آیا به یه مهاجر تازه وارد این وام تعلق میگیره توی بعضی از پست ها خوندم که باید 30 درصد پول خونه رو پرداخت کنم و از 5 درصد برای ما خبری نسیت. و مابقی اقساط میشه.
    به نظر دوستان آیا اصلا چنین چیزی ممکنه من فقط 4 ماه قصد دارم بمونم و باید برگردم که کارامو راست و ریس کنم. البته بودجه من محدوده و انتخابهای زیادی ندارم.
    آیا دوستان تجربه ای مشابه دارن؟

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اگر قيمت دلار اينقدر بي ثبات نبود توصيه من اين بود كه تا قبل از يكسال اقامت اقدام به خريد نكنيد چرا كه احتمال داره به علت نا آشنايى با مناطق و محيط، معيارهاى انتخابتون تغيير كنه و تو اين مدت كوتاه هم، مورد خوبي شايد گيرتون نياد.
    خيلي هم به حرف مشاور املاك ها توجه نكنيد.
    بايد ٣٠ درصد را بپردازيد و معادل همين ميزان را هم به عنوان ضمانت موقع دريافت وام در حسابتان داشته باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    اگر قيمت دلار اينقدر بي ثبات نبود توصيه من اين بود كه تا قبل از يكسال اقامت اقدام به خريد نكنيد چرا كه احتمال داره به علت نا آشنايى با مناطق و محيط، معيارهاى انتخابتون تغيير كنه و تو اين مدت كوتاه هم، مورد خوبي شايد گيرتون نياد.
    خيلي هم به حرف مشاور املاك ها توجه نكنيد.
    بايد ٣٠ درصد را بپردازيد و معادل همين ميزان را هم به عنوان ضمانت موقع دريافت وام در حسابتان داشته باشيد.
    با سلام و ممنون از جوابتون
    منظورتون اینه که 60 درصد قیمت خونه رو لازم دارم
    یعنی به 30 درصد دوم نمی تونم دست بزنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

جنابghlobe عزیز ممنون از جوابتون. من برای اواخر جون می خوام لند کنم.بایکی از این مشاور ها صحبت کردم گفت برای basement توی ریچموند هیل باید هفته ای 300 دلار حداقل بپردازم.
    من قصد دارم یک یا دو هفته اونجا بمونم و بعد دنبال یک جای مناسب با قیمت منطقی بگردم. آیا میشه یکی دو هفته ای در تورنتو یه جای خوب اجاره کرد با قیمت مناسب و نزدیک به مرکز شهر؟
    با دوستی مشورت کردم و ایشون پیشنهاد داد که یه خونه بخرم و با mortgage همون اجاره اقساط وامم میشه. آیا به یه مهاجر تازه وارد این وام تعلق میگیره توی بعضی از پست ها خوندم که باید 30 درصد پول خونه رو پرداخت کنم و از 5 درصد برای ما خبری نسیت. و مابقی اقساط میشه.
    به نظر دوستان آیا اصلا چنین چیزی ممکنه من فقط 4 ماه قصد دارم بمونم و باید برگردم که کارامو راست و ریس کنم. البته بودجه من محدوده و انتخابهای زیادی ندارم.
    آیا دوستان تجربه ای مشابه دارن؟

با سلام
    به نظر من برای خرید خونه و یا حتی اجاره چند ماهه اینقدر عجله نکنید. اول یک جای موقت(مثلا هتل) برای چند روز رزرو کنید و توی این چند روز دنبال جایی برای اجاره باشید و اصلا عجله برای خرید خانه نکنید. چون به مرور زمان با شهر و موقعیتهای خانه های مختلف و شرایط مختلف فروش آشنا خواهید شد.
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

نقل قول نوشته اصلی توسط arasbaran نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من برای خرید خونه و یا حتی اجاره چند ماهه اینقدر عجله نکنید. اول یک جای موقت(مثلا هتل) برای چند روز رزرو کنید و توی این چند روز دنبال جایی برای اجاره باشید و اصلا عجله برای خرید خانه نکنید. چون به مرور زمان با شهر و موقعیتهای خانه های مختلف و شرایط مختلف فروش آشنا خواهید شد.
    سلام و ممنون از راهنماییتون
    راستی دوست عزیز نظری راجع به اجاره 300 دلار در هفته برای یک بیسمنت در ریچموندهیل مناسبه من میتونم یکی دو هفته ای یک جای مناسب پیدا کنم؟ دوستان ساکن تورنتو اگه نظری دارن لطفا راهنمایی کنید.ممنون.
    اوضاع کار تو ادمونتون چطوره؟ برای شیمیست و مهندسی شیمی چطور؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)