صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 356

موضوع: آموزش يافتن شغل و مراحل آن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil Engineering - Ryerson University

پیش فرض پاسخ : آموزش يافتن شغل و مراحل آن

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_rah25 نمایش پست ها
    در Cover Letter چه مواردی باید ذکر شود و اصولا فرقش با Resume چی هست؟
    سلام، فرق Cover Letterبا Resume به شرح زیر است
    Cover Letter: Cover Letter در اصل نامهٔ هست که شما مینویسید به زبان خودتان که چرا می‌خواهید واسه این کار اقدام کنید و چرا فکر می‌کنید شما برای این کار مناسب هستید، و در مورد سابقه خود به طور بسیار کلی‌ صحبت می‌کنید و مربوطش می‌دهید به شغلی‌ که دارید برایش اپلی‌ می‌کنید. و در آخرِ Cover Letter شما باید بگید که برای اینترویو حاضر هستید و تشکر کنید و حتما یک کپی‌ِ electronically از امضای خودتون در آخر نامه بذرید.
    Resume: در Resume، شما باید بخش بندی بکنید به Qualification، Project، Education Certifications .... به صورت Bulletin Point باید در مورد تمام این موضوع‌ها بنویسید، نمیتونید جمله‌های طولانی‌ بنویسید در رزومه و باید خلاصه و بسیار واضح باشد، باید در باره کمپانی‌های که کار کردید و زمانی‌ که در انجام بودید و کارهایی که در آن انجام دادید و مسولیتی که داشتید.
    فقط باید این رو در نظر داشته باشید که، cover letter and Resume تون باید مخصوص همون کار باشد و باید برای هر کاری رزومه و کاور لتر تون رو برای همون کار تغییر دهید که مناسب اون پposition باشد ...
    و باید در قسمت Qualification، یک سری نکته کلیشه‌ای راجع به این که شما میتونید تنهایی و یا در تیم کار کنید هم بنویسید و از این قبیل نکات...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram95 نمایش پست ها
    ببخشيد شغل مهندسي مكانيك بازار كار و درامد خوبي تو كانادا داره؟!
    درامد سالانش چقدره؟
    كلا بهترين مهندسي چيه اونجا؟
    مهندسی برق بین مهندسی‌‌ها از بقیه بازار کارش بهتره، چون تقریبا در همه‌‌جا کار براش هست، از civil گرفته تا mechanical و نیروگاه و غیر براش همه‌‌جا کار هست. و درآمدشم بالاتر از بقیه رشته‌ها هستش...
    mechanical هم خوبه، فقط بازار کارش کمه در اینجا، بازار کار عمران هم خوب، اگر در رشتهٔ راه باشه خیلی بهتره تا ساختمان چون بازار کار برای راه بیشتره تا بقیهٔ رشته‌های عمران...
    تقریبا رشته‌های مهندسی‌ اگر در شغل مهندسی‌ که Professional Engineer باشد بالای ۷۰،۰۰۰$ تا هستش حالا رشته‌ها یه مختلف maximum شون فرق می‌کنه ولی‌ تقریبا کار "مهندسی‌" که شناخته شده به عنوانه مهندس از طرف نظام مهندسی انتاریو یا هر ایالت دیگه شناخته شده است از همین حدود شروع میشود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    دوستان من 1 سوال دارم اساسی ذهنمو مشغوا کرده:
    من وقتی برای مهاجرت اقدام کردم نامه های شغلی رو که فرستادم مثلا گفتم 7 سال سوپروایزر بودم تو یه NOC خاص. حالا اگه تو رزومم برای اینکه overqualified نشم این رو ننویسم و مثلا به جای سوپروایزر بگم مثلا foreman بودم یا حتی در مورد مدرک تحصیلی خب موقع اپلای برای مهاجرت مدارک دادم که دکترا دارم حالا برای overqualified نشدن بگم لیسانس دارم خب این یعنی دروغ گفتم! اگه این کانادایی ها سیستمشون 1پارچه باشه و بتونن اطلاعات من رو چک کنن یا از اداره مهاجرت استعلام کنن که خیلی بد میشه!
    تازه همه اینا به کنار:
    شما خودتون می دونین ما تو ایران ممکنه هم سوپروایزر 1 جا باشیم هم تو یه زمینه کاملا متفاوت دیگه همزمان کار کنیم و تجربه داشته باشیم هم مثلا تو دانشگاه دانشجو باشیم... خلاصه با توجه به اینکه این تو کانادا مرسوم نیست و ما فقط یکی ازین شغل ها رو تو فرم های مهاجرت اعلام کردیم حالا اگه بخوایم شغل دوم رو (که اعلام نکردیم) تو رزومه بنویسیم که فلان مدت کار کردیم (البته اولی که همزمان بوده رو تو همون رزومه قید نکنیم) حالا اینا از رو سوابقمون تو اداره مهاجرت نمیگن شما که تو این مدت گفته بودی 1 جای دیگه 1 کار دیگه می کردی؟؟؟؟!!!!
    ببخشید مساله 1کم پیچیده شد!!!
    خلاصه چقدر کارفرماها به سوابقی که ما برای مهاجرت به اداره مهاجرت دادیم دسترسی دارن؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.
    با سلام،

کلا بازار کار در اینجا به این ترتیب است که باید رزومه یه خود را بنا به شغلی‌ که دارید اقدام می‌کنید تغییر بدید، ولی‌ این به این معنا نیست که درش دروغ بنویسید...میتونید مثلا چیزی رو ننویسید که شما را over qualify نکنه واسه اون کار، ولی‌ هرگز دروغ ننویسید....
    شما برای اینکه برای اولین بار کار بگیرید که بتونید تجربهٔ کاناداِ کسب کنید، میتونید که با دست کم شروع کنید و مثلا حتا در رشته یه تکنسین هم اقدام کنید که فقط مدرک فوق دیپلم می‌خواهد، و چون شما اگر بنویسید که فوق لیسانس دارید خوب عملا اور کوالیفای میشوید به ظاهر ولی‌ مثلا برای بعضی‌ از رشته‌ها مثل مهندسی‌ که شما نیاز دارید که سابقه کار کردن زیر دست یه سوپروایزرِ مهندس را داشته باشید، اشکالی‌ ندارد که بنویسید که حتا فوقِ لیسانس در اون رشتهٔ مهندسی‌ را دارید.... چون اونا هم میدونن که شما نمیتونید مهندس باشید و در این رشته به عنوانه مهندس کار کنید اگر از نظام مهندسی‌ مدرک نداشته باشید... و آن مصادف است به اینکه این تجربه را کسب کنید... بستگی به رشته و شغلی‌ درک که می‌خواهید برایش اقدام کنید....
    کلا دلیلی‌ که میگن شما over qualify هستید این است که خوب اونا میگن با این همه سابقه و مدرکی‌ که شما دارید این حقوق برای شما کم هست و به زبان خودمون روشون نمی‌شه که به شما اون پول رو بدن با این همه مدرک و سابقه و یا اینکه، میگن خوب وقتی‌ من می‌تونم یه دیپلمه یا فوق دیپلم بگیرم که می‌دونم برام همیشه میمونه چرا باید کسی‌ رو بگیرم که می‌دونم موقت و همین که سابقش رو که می‌خواد بگیر، از این کار میره، و چیزهایی قبیل این موضوعها....

Member jolia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    امار

سلام من رشته تحصیلیم امار بوده اما از اول تو کار فروش تجهیزات نفتی بودم و البته یه مدتی هم در کار فروش Hvac. از طریق استان کبک بعد عید به مونترال میرم. حالا سوالم اینه با توجه به اینکه من هیچوقت به عنوان کارشناس امار کار نکردم بهتر اونجا برمک کالج یا دانشگاه و بعد وارد بازار کار بشم یا با دانش از نرم افزار ُSPSS میتونم امیدوار باشم کار پیدا کنم؟
    رشته: امار(12 امتیازی)/ارسال مدارک: دسامبر 2010/فایل نامبر: آپریل 2011/مصاحبه: فوریه 2013/مدیکال:اگوست 2013
    ما نسل بدبختی هستيم، دست مان به مقصر اصلی نمی رسد، از همديگر انتقام می گيريم!(عباس معروفی | تماماً مخصوص)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jolia نمایش پست ها
    سلام من رشته تحصیلیم امار بوده اما از اول تو کار فروش تجهیزات نفتی بودم و البته یه مدتی هم در کار فروش Hvac. از طریق استان کبک بعد عید به مونترال میرم. حالا سوالم اینه با توجه به اینکه من هیچوقت به عنوان کارشناس امار کار نکردم بهتر اونجا برمک کالج یا دانشگاه و بعد وارد بازار کار بشم یا با دانش از نرم افزار ُSPSS میتونم امیدوار باشم کار پیدا کنم؟
    پیدا کردن کار فروش و تعمیر تجهیزات ممکنه از کار در زمینه آمار آسونتر باشه. چرا در همان زمینه های تجهیزات نفتی یا تاسیسات ادامه نمیدهید؟

Junior Member kam47j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق ليسانس مکانيک تهران

اگر فارغ التحصیل رشته های علوم پایهیا انسانی هستید، یا فقط دیپلم دارید(بخصوص برای خانم ها) حتما چند دوره فنی هنریمناسب را بگذرانید و استاد شوید، مثل : کتابداری، رایانه، تایپ و اپراتوری انگلیسی،تسلط به برنامه های مایکروسافت مثلWord، Excel و Access، آشنایی با گرافیک رایانهای مثل فتوشاپ و Corel Draw، ...
    این دوره ها رو کجا بگذرونند کسی می تونه ادرس بده زبانشون هم باید عالی باشه یا هم زمان می تونن کلاس برن ممنون میشم از راهنمایی
    فايل نامبر:4 ژانويه 2006
    ایمیل مدیکال:30 اکتبر 2012
    پاس ریکوئست:15 آوریل 2013
    ویزا:24 آوریل 2013

Junior Member

نتونستم همه صفحات رو بخونم شاید سوالم تکراری باشه!
    ایا این تاپیک شامل حال اونایی میشه که ساکن کانادا هستن؟
    مثلا میشه من ساکن ایران از طریق سایت ها جاب افر داشته باشم و اقدام کنم ؟ برا منی که SIN ندارم ضعیت پیدا کردن شغل چطوره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط molavi نمایش پست ها
    نتونستم همه صفحات رو بخونم شاید سوالم تکراری باشه!
    ایا این تاپیک شامل حال اونایی میشه که ساکن کانادا هستن؟
    مثلا میشه من ساکن ایران از طریق سایت ها جاب افر داشته باشم و اقدام کنم ؟ برا منی که SIN ندارم ضعیت پیدا کردن شغل چطوره؟
    یک شرکت کانادایی نمیتونه به شما آفری بده مگر اینکه بتونه اثبات کنه هیچ کانادایی که بتونه اون کار را انجام بده وجود نداره. گرفتن آفر حتی برای کسانی که با ویزاهای موقت و دانشجویی در کانادا هستند هم مشکله چه برسه از راه دور.

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

سلام من و شوهرم فوق لیسانس برق داریم و من شاگرد اول ورودیه خودمم . آیا ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسات کانادایی توی پیدا کردن کار مفیده یا تلف کردن وقته و ارزشی به مدرک نمیدهند .؟
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sharrareh نمایش پست ها
    سلام من و شوهرم فوق لیسانس برق داریم و من شاگرد اول ورودیه خودمم . آیا ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسات کانادایی توی پیدا کردن کار مفیده یا تلف کردن وقته و ارزشی به مدرک نمیدهند .؟
    فقط برای عضویت نظام مهندسی لازمه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)