صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 356

موضوع: آموزش يافتن شغل و مراحل آن

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آموزش يافتن شغل و مراحل آن

يه سوالي كه شديدن منو در گير كرده اينه كه

ما وقتي لند ميكنيم و ساكن ميشيم تو هر شهري ، سرچ كاريمونو تو رشته تخصصيمون محدود كنيم فقط به اون شهر يا نه رزوممونو به هر آگهي كاري كه تو هر شهري بود بفرستيم؟ بعد اگه مصاحبه خواستن بكنن و تماس گرفتن بريم به اون شهر واسه مصاحبه يه روزه مثلن؟ اصلن ميشه اينطوري؟

آدرس محل سكونت اصلن واسه اونها مهمه؟

مثلن من ميخام برم مونترال تو آگهي كار كه دنبال بودم اگه واسه رشته خودم تو كلگري، تورنتو ، ادمونتون ونكوور يا اتاوا به آگهي شغلي برخوردم رزوممو بفرستم؟ چون اولش كه ميري تا كار پيدا كني كه هنوز اصلن معلوم نيست 100% تو همون شهر بموني.

https://docs.google.com/spreadsheet/...rive_web#gid=0
    ويزا نما-آنكارا
    فايل نامبر كبك:نوامبر 2010-مصاحبه:نوامبر 2012-فايل نامبر فدرال: 14فوريه 2013- مديكال 28 فوريه 2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khorshid61 نمایش پست ها

ما وقتي لند ميكنيم و ساكن ميشيم تو هر شهري ، سرچ كاريمونو تو رشته تخصصيمون محدود كنيم فقط به اون شهر يا نه رزوممونو به هر آگهي كاري كه تو هر شهري بود بفرستيم؟ بعد اگه مصاحبه خواستن بكنن و تماس گرفتن بريم به اون شهر واسه مصاحبه يه روزه مثلن؟ اصلن ميشه اينطوري؟

مثلن من ميخام برم مونترال تو آگهي كار كه دنبال بودم اگه واسه رشته خودم تو كلگري، تورنتو ، ادمونتون ونكوور يا اتاوا به آگهي شغلي برخوردم رزوممو بفرستم؟ چون اولش كه ميري تا كار پيدا كني كه هنوز اصلن معلوم نيست 100% تو همون شهر بموني.
    هرگز خودتون رو محدود نکنید. هرجا کار بود بفرستید. بعد اگر برای مصاحبه خواستندتان بپرسید ببینید هزینه رفت و آمد برای مصاحبه را میدهند یا نه (اکثر شرکتهای بزرگ میپردازند). اگر ندادند درخواست مصاحبه اسکایپی هم میتوانید بکنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

همانطور که قلوب عزیز فرمودن، حداقل در اوایل مهاجرت که مشکلات زیاده و تطبیق با محیط کار کانادیی و پیدا کردن سابقه کار کانادایی از ضروریاته، از نظر بنده هم یه مقدار غیر منطقی میاد که دوستان صرفا به دلیل دوست داشتن شهری خودشونو ملزم به سکونت در آن کنن. درسته جابه جا شدن هم سختی های خودشو داره ولی خدای نکرده پیدا نکردن کار و پدید اومدن مشکلات فراوون جسمی و روحی و خانوادگی فکر کنم ارزششو نداشته باشه

کلا خوبه که برای همه پوزیشن های مربوط به خودتون در همه شهرها جست و جو کنین. ولی تجربه من و دوستان من در این زمینه این بوده که اولویت رو برای مصاحبه میدن به کسانی که در همون شهر هستن. دلایل قابل فهمی هم داره مثل این که بالاخره به این فکر می کنن که این متقاضی الان در همین شهر ساکنه و جا افتاده و بلافاصله می تونه بدون دغدغه کارشو شروع بکنه در حالی که متقاضی دیگری که از یه شهر دیگه داره اپلای می کنه حداقل یک ماه یا بیشتر زمان می بره تا بتونه به طور نسبی تو این شهر جا بیفته و تمام تمرکزش رو روی کار بذاره. البته در مواردی که متقاضی رزومه خیلی قوی و منحصر به فردی داشته باشه به خصوص برای سطوح senior level ، این موضوع اهمیتش کم رنگ میشه و حتی شرکتها حاضرن relocation costs پرداخت کنن که یه همچین آدمی رو از یه شهر دیگه بیارن. برای مهاجرای تازه وارد بدون داشتن تجربه کانادایی عملا خیلی بعیده که در حالی که تو یه شهری زندگی می کنه از شرکتی در یه شهر دیگه مصاحبه بگیره. به همین دلیل من توصیه می کنم که اول یه بررسی بکنین ببینین شرایط کاری برای رشته شما در کدوم شهر بهتره و ورودتون به کانادا رو تو اون شهر قرار بدین در عین حال که برای همه کانادا اپلای می کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری، مدیریت دولتی- سیاست‌گذاری بخش عمومی- دا

با درود
    دوستان من یک پستی تو یکی از موضوعات دیگه‌ی این بخش نوشتم که به معرفی دوره‌ی رایگان آموزش قبل از استقرار مهاجرین می‌پردازه...
    من لینکش رو در ادامه می‌ذارم تا بتونید ثبت نام و استفاده کنید.
    ارادتمند
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1527250
    کدها: 0213؛ امتیاز: 69 ؛ آخرین وضعیت: در انتظار PR
    سیدنی (ارسال: 2010/06/19 فایل نامبر اول: 23-10-2010)
    دمشق (ارسال: 2010/12/27 فایل نامبر دوم:28-02-2011)
    آنکار ا ( آغاز پروسس: 12-03-2013، انجام مدیکال: 15-10-2014)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IBM, Dalarna University

سلام دوستان،
    من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و دانش آموخته MBA در یک موسسه وابسته به وزارت علوم هستم. نزدیک 3 سال سابقه کار داشتم تا اینکه 2009 از سوئد پذیرش گرفتم و اونجا لیسانس International Business Management گرفتم بعد از اتمام درسم مستر Management از دانشگاه استکهلم یونیورسیتی گرفتم که به علت پولی شدن دانشگاههای اونجا از ادامه تحصیل منصرف شدم برگشتم ایران و الان در یک شرکت مخابراتی معتبر مدیر فروش و بازرگانی هستم. میخواستم بپرسم اوضاع کاردر زمینه تحصیلی من چطوره؟ و آیا با توجه به اخذ مدرک اروپایی الزامی به گذروندن دوره های تکمیلی در کالجهای کانادایی هست؟ ایالت یا استان خاصی رو معرفی می کنید؟
    از اینکه اطلاعاتتون رو با من به اشتراک میگزارید ممنونم.
    و زیر آن بانیان سخت تنومند چه خوب یاذم هست عبارتی که به ییلاق سرد ذهن وارد شد ;قوی باش و سر به زیر و سخت ...

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - خاک وپی

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    کسی که P.Eng میشه که نیازی به کارآموزی نداره .
    برای شما که پرداختی کارآموزی مهم نیست میشه سراغ کارهای مرتبط عمرانی بصورت داوطلبانه برید .

من هم عمرانی هستم و از همین حالا و ایران که هستم دارم برای Jr.Eng مدارک و مراحل رو آماده میکنم ... تا زمانی که ایشالا به کانادا رسیدم چندان عقب نباشم . امیدوارم که نتیجه هم بگیرم . یکی از دوستان توی یکی از تاپیکهای همین فروم ( مربوط به کار مهندسین ) مراحل این کار رو گفته بود . چیزی که تا حالا من برداشت کردم اصولا مدرک چه مستر چه بچ برای کانادا خصوصا مدرک عمران البته ، چندان کارایی نداره مگر اینکه همون P.Eng رو بگیریم .
    P.Eng شدن هم بسته به سابقه کار ، تحصیل در خود کانادا و پاس کردن یک سری شرایط و امتحانات هستش .

مهندس صفر کیلومتر یعنی اصطلاحی که ما بکار میبریم برای زمانی که تازه گراجویت میشیم اونجا احتمالا چیزی بیشتر از یک حالت فان و دلخوشی خود فرد نیست !! حتما باید تخصص رو بصورت جدی نشون داد تا اصلا اجازه کار قانونی صادر بشه ... استخدام و حقوق دادن که جای خود داره .

با سلام خدمت شما دوست عزیز .
    بنده هم مهندس عمران هستم وفوق لیسانس دارم در رشته خاک وپی و می خواستم مهاجرت کنم . پروانه ساختمانی هم دارم واتوکد وایتبس ونرم افزار های زلزله شیک و ارا ودیپ سویل هم بلد هستم.
    هدف اصلیم از مهاجرت یکی همی عضو نظام مهندسی اونجاست ودیگری ادامه تحصیل در رشته دکتری .وسوالات بنده :
    1- چه شرایطی برای jr.Eng شدن هست . چه مدارکی و چه مزایایی در کانادا داره و چقدر طول میکشه که به ما jr.Eng بدهند .
    2- p.Eng کی تعلق میگیره وبرای بدست آوردن ان چه مراحلی داره
    3- ایا برای دکتری اونجا با همین مدرک ایران فوق دارم قبول میکنند پذیرش بگیرم با این تفاوت که مقیم اونجا هستم واگه بدونم میشه از همین جا ایلتس وجی ار ای هم میخونم.

ممنون می شوم در این زمینه ها راهنماییم کنید اگه اطلاعاتی دارید و سایر عزیزان
    خیلی خیلیییییی برام مهم جوابشون.

1)نمی دونم
    2)یکی از جاههایی که در کاندا p.eng می ده انتاریو هست میتونید سایتشو راحت پیدا کنید.بجز شاریط کلی و سوابق و امتحان،1 سال سابق کار در کانادا زی نظر یک فرد دارای گواهی داره که دانشجوی دکتری استادش داشته باشه حساب می شه
    3)برای دکتری از فرومهای دیگر می توانید اطلاعات کامل بگیرید برای پذیرش از ایران بیشتر زبان و معدل ومقاله و...بطور کلی رزومه مهمه و مدارک ایران قابل قبولهولی اگر در حالی اپلای کنید که مهاجر باشید می تواند مور باشه چون اولا استاده خیالش راحت میشه شما معطل ویزا نمی شوید و ثانیا در گرفتن فاند کمک می کنه ولی خیلی از کسانی که هم ویزا و هم فند گرفتند مهاجر نبودند.

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_reyhani نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز .
    بنده هم مهندس عمران هستم وفوق لیسانس دارم در رشته خاک وپی و می خواستم مهاجرت کنم . پروانه ساختمانی هم دارم واتوکد وایتبس ونرم افزار های زلزله شیک و ارا ودیپ سویل هم بلد هستم.
    هدف اصلیم از مهاجرت یکی همی عضو نظام مهندسی اونجاست ودیگری ادامه تحصیل در رشته دکتری .وسوالات بنده :
    1- چه شرایطی برای jr.Eng شدن هست . چه مدارکی و چه مزایایی در کانادا داره و چقدر طول میکشه که به ما jr.Eng بدهند .
    2- p.Eng کی تعلق میگیره وبرای بدست آوردن ان چه مراحلی داره
    3- ایا برای دکتری اونجا با همین مدرک ایران فوق دارم قبول میکنند پذیرش بگیرم با این تفاوت که مقیم اونجا هستم واگه بدونم میشه از همین جا ایلتس وجی ار ای هم میخونم.

ممنون می شوم در این زمینه ها راهنماییم کنید اگه اطلاعاتی دارید و سایر عزیزان
    خیلی خیلیییییی برام مهم جوابشون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی

با سلام من فوق شیمی دارم با حدود 6 سال سابقه. من دارم واسه اوت میام مونترال، برای عضویت در نظام باید چکار کنم؟ مرسی
    تاریخ ارسال مدارک: 14 مهر(6 Oct)،دریافت فایل نامبر:10 آذر(1Dec)،تاريخ مصاحبه:11اسفند(2013 1march)،دريافت csqبا پست:14فروردین(3April)،دريافت فايل نامبر فدرال:20تير(10July 2013)،آپديت از پاريس:23 مهر(2013 15Oct)،مديكال:25مهر(17Oct2013)،ارسا ل مديكال:2آذر(23Nov2013)،ویزا:6 می2014،وضعیت سایتM

ApplyAbroad Superstar

یه سوال، آیا من از آلمان می تونم برای شغل های کانادا اقدام کنم؟
    البته تو آگهی ها یه سری که میگن طرف باید شهروند کانادا باشه که خب کلا حذف میشه. منظورم اینه که آیا اصلا "احتمال" استخدام کسی که تو کانادا زندگی نمی کنه وجود داره یا خیر؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)