صفحه 25 از 36 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 356

موضوع: آموزش يافتن شغل و مراحل آن

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دو تاثیر مثبت داره. یکی اینکه کارفرماها با دانشگاههای کانادایی آشناترند و مدرکتون رو بیشتر تحویل میگیرند، و دوم اینکه دوره مستر اگر فاند داشته بشه این فرصت رو میده که دوسالی خودتون رو با بازار کار آشنا کنید ضمن اینکه خرج زندگی تون رو هم از فاندتون تامین کنید. مدرک مستر شما رو overqualify نمیکنه و عملا فرق زیادی با لیسانس نداره.
    اگه کسی یه مستر داشته باشه و بره یه مستر دیگه بگیره چی؟ اوم موقع overqualify نمیشه؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidapply نمایش پست ها
    اگه کسی یه مستر داشته باشه و بره یه مستر دیگه بگیره چی؟ اوم موقع overqualify نمیشه؟
    نه مشکلی نیست.

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

سلام دوستان.
    آیا پیدا کردن کار از طریق ریکروتر مشکلی داره؟ کسی هست تجربه بدی داشته باشه؟
    سوال دیگم اینه که اگه بخوایم از طریق ریکروتر کار پیدا کنیم اصن مراحلش چجوریه؟
    آخه ریکروتر دو جوره. یه سری توی کمپانی خاصی هستن (مثلا گوگل) و برای همون کمپانی کار میکنن اما
    یه سری دیگه هستن که با چندین کمپانی همکاری میکنن. من شنیدم که بهتره توی لینکدین بگردیم دنبال ریکروتر اما هیچ ایده ایی ندارم که چه جور ریکروتری؟ چون رشته من ریاضی کاربردی هست و یه کم کار تو این زمینه کمه. البته مدرک ارشد کانادایی دارم. ممنون میشم از دوستان اگه نکته ای تو این زمینه میدونن کمک کنن.
    سپاس

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    آیا پیدا کردن کار از طریق ریکروتر مشکلی داره؟ کسی هست تجربه بدی داشته باشه؟
    سوال دیگم اینه که اگه بخوایم از طریق ریکروتر کار پیدا کنیم اصن مراحلش چجوریه؟
    آخه ریکروتر دو جوره. یه سری توی کمپانی خاصی هستن (مثلا گوگل) و برای همون کمپانی کار میکنن اما
    یه سری دیگه هستن که با چندین کمپانی همکاری میکنن. من شنیدم که بهتره توی لینکدین بگردیم دنبال ریکروتر اما هیچ ایده ایی ندارم که چه جور ریکروتری؟ چون رشته من ریاضی کاربردی هست و یه کم کار تو این زمینه کمه. البته مدرک ارشد کانادایی دارم. ممنون میشم از دوستان اگه نکته ای تو این زمینه میدونن کمک کنن.
    سپاس
    من خودم به شخصه تجربه ای در کار کردن با اینها نداشته و ندارم ولی اگه از کمپانی های معتبری باشن اشکالی نداره. اتفاقا کارشون همینه که نیروها رو به کارفرماها کانکت بدن. یکی از دوستانم از همین طریق کار تخصصی خوبی در ونکوور پیدا کرد.

در مورد اینکه بهتون گفتن تو لینکداین بگردین دنبال اینها هم درسته چون یکی از بهنرین جاهائیه که هستن و اصولا اونها خودشون اونجا شما رو پیدا میکنن و باهاتون تماس برقرار میکنن اگه رزومه و پروفایل لینکداینتون خوب باشه و در سرچ اونها سریع یافت بشین. همه چی کامپیوتری هندل میشه پس اگه لیکداینتونو خوب دیزان کنین و رزومه خوبی داشته باشن و خوب بنویسینش، اونها خیلی سریع تر از اونچه فکرشو کنین شما رو پیدا میکنن.

پیشنهادم اینه که عوض گشتن دنبال اونها، سرچ کنین که چطور میتونین لینکداین و روزمه (و به موقع اش کاور لتر) تون رو درست و طبق اصولش بنویسین تا در سرچ انجین ها به سرعت پیدا شین و برای کارفرماها و رکروتر ها چشمگیر به نظر بیاین. دنیای الان بیشتر از اینکه دنیای تخصص به خودی خود باشه، دنیای بازی با تکنولوژی های جدیده و تا وقتی نتونیم سواد و دانش نحوه استفاده از اونها رو کسب کنیم، با دنیا سابقه و مهارت، موفقیت چندان خوبی کسب نخواهیم کرد.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    پیشنهادم اینه که عوض گشتن دنبال اونها، سرچ کنین که چطور میتونین لینکداین و روزمه (و به موقع اش کاور لتر) تون رو درست و طبق اصولش بنویسین تا در سرچ انجین ها به سرعت پیدا شین و برای کارفرماها و رکروتر ها چشمگیر به نظر بیاین. دنیای الان بیشتر از اینکه دنیای تخصص به خودی خود باشه، دنیای بازی با تکنولوژی های جدیده و تا وقتی نتونیم سواد و دانش نحوه استفاده از اونها رو کسب کنیم، با دنیا سابقه و مهارت، موفقیت چندان خوبی کسب نخواهیم کرد.
    ممنون از راهنماییتون.نکته جالبی رو اشاره کردین من تا حالا بهش توجه نکرده بودم. اگه راهنما یا توضیحی در این راستا دیدید که چطور میشه پروفایل در سرچ انجین کارفرما خودشو نشون بده.. ممنون میشم به اشتراک بزارید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.نکته جالبی رو اشاره کردین من تا حالا بهش توجه نکرده بودم. اگه راهنما یا توضیحی در این راستا دیدید که چطور میشه پروفایل در سرچ انجین کارفرما خودشو نشون بده.. ممنون میشم به اشتراک بزارید.
    این فنون و قلق ها الان دیگه خودش جزو مشاغل شده و کسانی هستن که با دریافت مبالغ گاهی گزاف این کارها رو انجام میدن ولی کار سختی نیست و با کمی وقت گذاشتن و سرچ کردم میتونین خودتون تا حدی هندلش کنین. بنابراین من واقعا نمیتونم در حد یه پست راهنمائی تون کنم و در واقع اصلا خودمم در این زمینه اطلاعات خوبی ندارم. پیشنهاد میکنم این عبارات رو گوگل کنین:

how to write an effective linkedin headline
    how to write a good linkedin summary
    how to write a good resume
    و نظایر اینها
    و با حوصله و دقت وقت بذارین و مطالبو بخونین. مطمئن باشین خیلی زود دانش کافی رو به دست خواهید اورد. اگز هم وقت ندارین و تمایل ندارین خب راه حل آسون هزینه کردنه. میتونین از بلدهای اینکار کمک بگیرین و باهاشون مکاتبه کنین. گاهی یه ریووی اولیه مجانیه. در سرچ هاتون به ایمیل و آدرس اونها خواهید رسید.

نکته خیلی خیلی مهم برای یه مهاجر اونم از نوع اسکیلد ورکر باید غیر از بالا بردن سطح دانش زبان، بهبود توانائی سرچ اطلاعات و نیازمندی هاش در فضای قدرتمند مجازی باشه. به جرات میتونم بگم همانطور که بارها هم در این فروم گفتم، بدون این مهارت انتظار موفقیت در این کشور رو نداشته باشن. اینو صادقانه به همه دوستان عرض میکنم. خواهشا اینو جدی بگیرین و سعی کنین روز به روز مهارت های یافتن اطلاعات در اینترنت رو افزایش بدین. خواهید دید چه قدرتی پیدا خواهید کرد.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آموزش يافتن شغل و مراحل آن

نقل قول نوشته اصلی توسط imdastyar نمایش پست ها
    مراحل یافتن کار:
    مراجعه به مراکزی نظیر YMCA و مشورت با آنها
    تهیه رزومه ( Resume )
    تهیه نامه روی رزومه ( Caver Letter )
    تقویت زبان
    بررسی سایت هایاینترنتی کاریابی و ارسال رزومه
    بررسی روزنامه و ارسال رزومه
    مراجعه مستقیمبه سایت سازمانها و تکمیل فرم درخواست شغل
    بررسی نشریات فارسی زبان و تماس تلفنیبا استخدام کننده
    شرکت در مصاحبه شغلی در صورت دعوت
    دوست عزیز ممکنه بفرمایید مواردی که در رزومه باید پر کرد چی هس؟چون وقتی دانشجویی از ایران خارج میشیم خیلی کم پیش میا سابقه کاری داشته باشیم و خب رزومه هم یکی از مواردش سابقس .افرادی که سابقه کار طولانی مدت در ایران ندارن چکار باید بکنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Education, Western University

سلام به همه دوستان،

من 3-2 ماه اول که اومدم کانادا و دنبال کار می گشتم با خیلی از کارهای دروغی و موارد گول زننده و scam/fraud روبرو شدم. با اینکه خیلی بی تجربه نیستم باز هم چند بار نزدیک بود گول بخورم و دلم خواست تجربیاتم رو به بقیه هم بگم شاید بلکه به یک نفر هم که شده کمک کرده باشم! خلاصه که همه تجربیاتم رو به صورت یک ebook نوشتم اما فکر کردم ولش کن شاید انقدرها هم مهم نباشه. اما دیشب با یکی از دوستانم توی آمریکا صحبت می کردم که دیدم ای وای دقیقا دچار یکی از همین scam های کاری شده. کاش زودتر می دونستم و زودتر به دادش رسیده بودم... امروز گشتم ebookی که نوشته بودم رو پیدا کردم و حالا می خوام اینجا بذارم شاید بدرد کسی بخوره. حتما مشکلات و کاستی های زیادی داره هدف کتاب نویسی نبوده هدف کمک به دیگران بوده! ضمنا فایل انگلیسی هست و نه فارسی، می خواستم هر مهاجری که لازم داره بتونه ازش بهره ببره.

http://www.applyabroad.org/forum/att...4&d=1442860710

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض دانشگاه صنعتی شریف

با عرض سلام و خسته نباشید

می شه یک نفر درباره نحوه پر کردن فرم LMIA توضیح بده و این که در کدوم رنج باشیم بهتر است low یا high
    ایا کسی هست که بعد از گرفتن جاب افر خودش برای LMIA درخواست داده زیرا این تایید هزینه زیادی داره و بیشتر employer زیر بارش نمی رن
    ​هیچ آداب و ترتیبی مجو هر چه می خواهد‏ دل تنگت، بگو

دوستان ایا کسی میدونه اگر کسی برای مدت دو هفته بدون هیچگونه قرارداد برای یک شرکت کارکند و سپس کارفرما از ادامه همکاری منصرف شود.ایا کارفرما میتواند از پرداخت دستمزد امتناع کند؟

اصولا چه قانونی برای مساله وجود دارد؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)