صفحه 8 از 36 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 356

موضوع: آموزش يافتن شغل و مراحل آن

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    بحث جالبی مطرح شد؛ سوالی که برام پیش اومده اینه که داشتن مدرک تحصیلی (مستر) چقدر روی این روند پیدا کردن شغل اول تاثیر داره ؟ به هرحال مدرک کانادایی چیزی است که تازه مهاجران که برای کار اپلای میکنند، ندارند.
    با تشکر
    مدرک (از ایران) هیچ تاثیری نداره و عملا لیسانس و به بالا یک جور به حساب میاد. ممکنه حتی داشتن دکترا به ضررتون هم بشه و بگن که شما فقط کا ر آکادمیک کردید!!!
    کلا چقدر من استعداد خوبی در ایجاد کردن جو منفی دارم!!!
    ویرایش توسط zini_zinparast : May 2nd, 2013 در ساعت 10:53 PM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    مدرک هیچ تاثیری نداره و عملا لیسانس و به بالا یک جور به حساب میاد. ممکنه حتی داشتن دکترا به ضررتون هم بشه و بگن که شما فقط کا ر آکادمیک کردید!!!
    کلا چقدر من استعداد خوبی در ایجاد کردن جو منفی دارم!!!
    این دوستمون فکر کنم منظورشون مدرک فوق لیسانس از دانشگاههای کانادا بود که مسلمه ارزش خودشو داره بعدشم فکر میکنم بسته به نوع کار و نوع شرکت اینکه چقدر شرکت بزرگیه و موارد اینچنینی هم تاثیر گذاره. خیلی از رئیسها و مدیر پروژه ها به ارزش داشتن تحصیلات اکادمیک واقفن و اینو صراحتا عنوان میکنن. البته داشتن دکترا بحث دیگه هست ولی مخصوصا رشته های فنی، داشتن فوق شاید گاهی مزیت هم باشه در کنار سابقه کار مکفی. اینو با اطمینان عرض میکنم.

ApplyAbroad Guru

بحث جالبی مطرح شد؛ سوالی که برام پیش اومده اینه که داشتن مدرک تحصیلی (مستر) چقدر روی این روند پیدا کردن شغل اول تاثیر داره ؟ به هرحال مدرک کانادایی چیزی است که تازه مهاجران که برای کار اپلای میکنند، ندارند.
    با تشکر
    دو تاثیر مثبت داره. یکی اینکه کارفرماها با دانشگاههای کانادایی آشناترند و مدرکتون رو بیشتر تحویل میگیرند، و دوم اینکه دوره مستر اگر فاند داشته بشه این فرصت رو میده که دوسالی خودتون رو با بازار کار آشنا کنید ضمن اینکه خرج زندگی تون رو هم از فاندتون تامین کنید. مدرک مستر شما رو overqualify نمیکنه و عملا فرق زیادی با لیسانس نداره.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    این دوستمون فکر کنم منظورشون مدرک فوق لیسانس از دانشگاههای کانادا بود که مسلمه ارزش خودشو داره بعدشم فکر میکنم بسته به نوع کار و نوع شرکت اینکه چقدر شرکت بزرگیه و موارد اینچنینی هم تاثیر گذاره. خیلی از رئیسها و مدیر پروژه ها به ارزش داشتن تحصیلات اکادمیک واقفن و اینو صراحتا عنوان میکنن. البته داشتن دکترا بحث دیگه هست ولی مخصوصا رشته های فنی، داشتن فوق شاید گاهی مزیت هم باشه در کنار سابقه کار مکفی. اینو با اطمینان عرض میکنم.
    دقیقا منظورم مدرک مستر از دانشگاه های بنام کانادا بود.
    من دانشجوی کارشناسی هستم که برای فال 2014 اقدام میکنم؛ اکثر دوستان حداقل چندماهی کار کرده اند (در تهران و یا شهرستان ها)، ولی من حتی 1 روز هم کار نکردم، ولی چندین دوره ی مرتبط, در ایران و خارج از ایران گذروندم، درسته که کلا سابقه کار کانادایی اشاره شده، ولی به نظرتون این "عدم" داشتن سابقه کار نکته ی منفی ای به حساب نمیاد ؟
    چجوری ثابت میکنن اونایی که سابقه کار دارن ؟ (اکثرا بیمه نبودن)
    با تشکر.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

من دانشجوی کارشناسی هستم که برای فال 2014 اقدام میکنم؛ اکثر دوستان حداقل چندماهی کار کرده اند (در تهران و یا شهرستان ها)، ولی من حتی 1 روز هم کار نکردم، ولی چندین دوره ی مرتبط, در ایران و خارج از ایران گذروندم، درسته که کلا سابقه کار کانادایی اشاره شده، ولی به نظرتون این "عدم" داشتن سابقه کار نکته ی منفی ای به حساب نمیاد ؟
    با تشکر.
    همانطور که قلوب عزیز هم اشاره داشتن شما در حین تحصیل به اندازه کافی با شرایط کار و استانداردها و موارد مورد نیاز آشنا میشین و این خودش به نوعی سابقه کار هم براتون میشه ضمن اینکه لینک های تخصصی مرتبط هم پیدا میکنین که بسیار بسیار برای آینده کاریتون مهمه. همینها بعلاوه جوان بودنتون مزیت های کمی نیست. در کل ادعاهایی که افراد در رزومه میکنن از دید اینها درسته و فرض رو بر صداقت شما میذارن. بعدش عملا یه فرد چطور میتونه به عنوان مثال ادعای 10 سال سابقه داشته باشه وقتی در دو کلام صحبت با مصاحبه کننده کاملا نشون میده این تعداد سال سابقه رو داشته یا نه؟!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دو تاثیر مثبت داره. یکی اینکه کارفرماها با دانشگاههای کانادایی آشناترند و مدرکتون رو بیشتر تحویل میگیرند، و دوم اینکه دوره مستر اگر فاند داشته بشه این فرصت رو میده که دوسالی خودتون رو با بازار کار آشنا کنید ضمن اینکه خرج زندگی تون رو هم از فاندتون تامین کنید. مدرک مستر شما رو overqualify نمیکنه و عملا فرق زیادی با لیسانس نداره.
    البته داشتن مدرک فوق لیسانس و دکترا از کانادا مزیت داره(البته به شرطی که آر ای بوده باشه) چرا که عملا فردی که به عنوان آر ای بوده یک نوع سابقه کار کانادایی براش به حساب میاد و سوپروایزرش میتونه به عنوان رفرنس باشه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member hooran آواتار ها

سلام بااجازه دوستان یک نظری هم بنده در پاسخ پرسش شما عرض کنم و هم دستمایه سپاسگزاری از مطالب ارسالی مفید دوستان باشه ؛نکته اینه که کسی که سابقه کار داره، تجربه داره، نیازی به کاغذ و مدرک برای اثبات نداره، از طرز برخورد، صحبت کردن و بسیاری نکات دیگر می توان به درستی یا نادرستی ادعای فرد پی برد .من بعنوان یک کارفرما وقتی میخوام نیرو بگیرم از همون دم در که وارد میشه تکلیفش برام معلومه که اصلا میخوام براش ووقت مصاحبه بگذارم یا اینکه همون اول بهتره بگی نیرو تامین شده و با خوش اخلاقی عذرش رو بخواهی .
    با پوزش مجدد از ورود به بحث ، در ضمن اون جوک نهضتی رو هم اگر میشه بفرمایید در این انتظار کسل کننده بلکه یک طیب خاطری بشه .خوش باشید و موفق
    با تشکر.

ApplyAbroad Guru

با تشکر.
    رشته تون چیه؟
    سابقه کار ایران بدرد نمیخوره. اسکیل ست مهمه.

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    قبل از اینکه بیام اینجا فکر می کردم که هنگام استخدام تنها بر اساس توانمندیها تصمیم میگیرن. باید عرض کنم که خیر به هیچ عنوان به این صورت نیست.
    مثلا فرض کنید که شما برای یک کار تخصصی که ۱۰۰٪ با سابقه کار شما می خوره اپلای کردید و پس از مصاحبه شدن و پاسخ دادن به سوالات حتی بهتر از مصاحبه گر به این نتیجه میرسید که بابا دیگه از این بهتر نمیشه اما ... یعد از یک هفته شما رو تنها به دلیل اینکه سابقه کار کانادایی ندارید ریجکت می کنند.

بدانید و آگاه باشید که اگر شما بیل گیتس هم باشید اما سابقه کار کانادایی نداشته باشید هرگز و ابدا به شما کاری در حد senior و بالاتر نخواهند داد
    اینجا همین که مصاحبه دعوت شدید خودش دستاورد بزرگی محسوب میشه...اما و اما شما اگه کانشکن داشته باشید و صد البته کارتون بلد باشید و متفاوت باشید کار در حد سنیور هم بهتون میدن...اینجا حتی برای کارهای جونیوری اسکیل و تجربه کاری و همه فاکتورها شرط لازم هستند اما شرط کافی داشتن کانکشن و ریفرال هست ....
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    سلام بااجازه دوستان یک نظری هم بنده در پاسخ پرسش شما عرض کنم و هم دستمایه سپاسگزاری از مطالب ارسالی مفید دوستان باشه ؛نکته اینه که کسی که سابقه کار داره، تجربه داره، نیازی به کاغذ و مدرک برای اثبات نداره، از طرز برخورد، صحبت کردن و بسیاری نکات دیگر می توان به درستی یا نادرستی ادعای فرد پی برد .من بعنوان یک کارفرما وقتی میخوام نیرو بگیرم از همون دم در که وارد میشه تکلیفش برام معلومه که اصلا میخوام براش ووقت مصاحبه بگذارم یا اینکه همون اول بهتره بگی نیرو تامین شده و با خوش اخلاقی عذرش رو بخواهی .
    با پوزش مجدد از ورود به بحث ، در ضمن اون جوک نهضتی رو هم اگر میشه بفرمایید در این انتظار کسل کننده بلکه یک طیب خاطری بشه .خوش باشید و موفق
    حق با شماست البته اگه قرار باشه به زبون شیرین مادری صحبت بشه!!!وقتی قرار باشه اول فارسی فکر کنید بعد ترجمه کنید هر چقدر هم که تجربه داشته باشید نمی تونید خودتون خوب پرزنت کنید ایشالا تشریف میارید میبینید که بعضی وقت ها از بچه پنج ساله هم اینجا عقب ترید
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)