صفحه 9 از 36 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 356

موضوع: آموزش يافتن شغل و مراحل آن

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دو تاثیر مثبت داره. یکی اینکه کارفرماها با دانشگاههای کانادایی آشناترند و مدرکتون رو بیشتر تحویل میگیرند، و دوم اینکه دوره مستر اگر فاند داشته بشه این فرصت رو میده که دوسالی خودتون رو با بازار کار آشنا کنید ضمن اینکه خرج زندگی تون رو هم از فاندتون تامین کنید. مدرک مستر شما رو overqualify نمیکنه و عملا فرق زیادی با لیسانس نداره.
    البته مشکل اینجاست که مسترهای فاند دار شدیدا رقابتی هستند و یه بک گراند حسابی مثل مقاله میخواد چون معمولا قبلش قرار نیست استاد هم پیدا کنید و کمیته ادمیشن رو هم نمیشناسید وسط کلی اپلیکنت از دانشگاه های کانادایی من نمی دونم چه درصد ممکنه به یه دانشجوی اینترنشنال مقیم! که شهریه اش هم یک سوم دانشجوی اینترنشنال هست پذیرش بدن؟ برای یه پروگرام من سوال کردم گفتن 250 نفر اپلای کردن و قراره به 25-30 نفر پذیرش بدن....
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    البته مشکل اینجاست که مسترهای فاند دار شدیدا رقابتی هستند و یه بک گراند حسابی مثل مقاله میخواد چون معمولا قبلش قرار نیست استاد هم پیدا کنید و کمیته ادمیشن رو هم نمیشناسید وسط کلی اپلیکنت از دانشگاه های کانادایی من نمی دونم چه درصد ممکنه به یه دانشجوی اینترنشنال مقیم! که شهریه اش هم یک سوم دانشجوی اینترنشنال هست پذیرش بدن؟ برای یه پروگرام من سوال کردم گفتن 250 نفر اپلای کردن و قراره به 25-30 نفر پذیرش بدن....
    البته تردیدی نیست که رزومه خوبی باید داشته باشید ولی در رشته هایی مثل علوم و مهندسی معمولا درصد کمی از اپلیکنتهای ارشد کانادایی هستند (و برای دکترا باز هم کمتر) وعموما 70-80 درصد دانشجویان اینترنشنال و مهاجر هستند.
    در ضمن یک سوء تفاهم رایج بین مهاجران اینه که فکر میکنند دانشگاههای کانادا اپلیکنت های اینترنشنال را که شهریه بیشتری میدهند ترجیح میدهند. اینطور نیست. حد اقل در انتاریو که بنده اطلاع دقیق دارم (و احتمالا در همه ایالتهای دیگر) دولت مبلغ سالانه ای به ازای هر دانشجوی داخلی (مهاجر یا کانادایی) به دانشگاه پرداخت میکند که برای دانشجویان اینترنشنال چنین مبلغی پرداخت نمیشود و این مبلغ از اختلاف شهریه دانشجوی داخلی و اینترنشنال بیشتر است. در نتیجه دانشگاهها در واقع روی دانشجوی اینترنشنال ضرر میدهند و اگر بتوانند دانشجوی داخلی (PR یا کانادایی) بگیرند با کمال اشتیاق اینکار را انجام میدهند. اگر دانشجوی کانادایی داخلی کم میبینید بخاطر این نیست که دانشگاهها نمیخواهند بلکه بخاطر اینست که متقاضی کانادایی کم است. استادها هم دانشجوی داخلی را ترحیج میدهند چون فاند کمتری برای ساپورت آنها باید بپردازند. مثلا یک دانشجوی داخلی براحتی با فاند 25 هزار دلار ساپورت میشود درحالیکه یک دانشجوی اینترنشنال بعد از پرداخت شهریه از این مبلغ چیز زیادی برایش نمیماند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

حق با شماست البته اگه قرار باشه به زبون شیرین مادری صحبت بشه!!!وقتی قرار باشه اول فارسی فکر کنید بعد ترجمه کنید هر چقدر هم که تجربه داشته باشید نمی تونید خودتون خوب پرزنت کنید ایشالا تشریف میارید میبینید که بعضی وقت ها از بچه پنج ساله هم اینجا عقب ترید
    ببینید خودتون رو بزارید جای اونا، فرض کنید که یه نفر اومده خوب هم صحبت میکنه، به سوالهای شما هم خوب جواب میده، رزومش هم برای پوزیشن شما مناسبه!!!! کمی که دقت می کنید به رزومه میبینید که تمام تجربه این فرد در یک کشور جهان سوم بوده که تا الان فکر می کردید این کشور یه دهات است که حتی شما شک دارید اینترنت داشته باشه!!!! حالا حاضرید شغل تخصصی خودتون رو در حد مید به بالا به ایشون بدید یا نه؟ (به نظر من نکاتی که قلوب عزیز گفتن درسته)
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ببینید خودتون رو بزارید جای اونا، فرض کنید که یه نفر اومده خوب هم صحبت میکنه، به سوالهای شما هم خوب جواب میده، رزومش هم برای پوزیشن شما مناسبه!!!! کمی که دقت می کنید به رزومه میبینید که تمام تجربه این فرد در یک کشور جهان سوم بوده که تا الان فکر می کردید این کشور یه دهات است که حتی شما شک دارید اینترنت داشته باشه!!!! حالا حاضرید شغل تخصصی خودتون رو در حد مید به بالا به ایشون بدید یا نه؟ (به نظر من نکاتی که قلوب عزیز گفتن درسته)
    اگه تو همون شرکت قبلا یه ایرانی موفق بوده باشه و حسابی تجربه کاریشون به رخ کشیده باشه و شما رو ریفر داده باشه بله که بهتون اعتماد می کنن!! آقا من با دو تا چشم خودم دیدم که میگم البته جاب سینیور نبوده بلکه اینترمدییت بود!!!
    Thank God

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

اگه تو همون شرکت قبلا یه ایرانی موفق بوده باشه و حسابی تجربه کاریشون به رخ کشیده باشه و شما رو ریفر داده باشه بله که بهتون اعتماد می کنن!! آقا من با دو تا چشم خودم دیدم که میگم البته جاب سینیور نبوده بلکه اینترمدییت بود!!!
    خوب، تو این حالت دیگه فقط نتوورکینگ کمک کرده و نه سابقه و تجربه متقاضی. چرا که من هم با همین دوتا چشم خودم دیدم فردی که اصلا سابقه کار در ایران نداشته اما چون یه نفر رو داشته در اون شرکت تونسته یه شغل تخصصی خوب بگیره (البته اون فرد مدیر هم نبوده ها فقط معرفی کرده!!!)
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

خوب، تو این حالت دیگه فقط نتوورکینگ کمک کرده و نه سابقه و تجربه متقاضی. چرا که من هم با همین دوتا چشم خودم دیدم فردی که اصلا سابقه کار در ایران نداشته اما چون یه نفر رو داشته در اون شرکت تونسته یه شغل تخصصی خوب بگیره (البته اون فرد مدیر هم نبوده ها فقط معرفی کرده!!!)
    یه چیزی که هست، در مورد استخدام نیروی کاری که سابقه کار کانادایی نداره، همون مسئله اعتماد کردنه که بالاتر گفته شد
    خود شما هم باشی یه رتبه مهم و حتی نسبتن مهم شرکتت رو نمی‌دی به کسی که هیچ شناختی ازش نداری، هیچ رفرنسی از گذشته‌ش نداری، هیچ recommendationـی هم نداره... بالاخره باید بشه از یه راهی مهر تائید روی یه نفر زد که "آقا... ایشون آدم حسابیه و علاوه بر تخصص، تعهد هم داره"
    اینجاست که همون نتورکینگ حتی در حد یه معرفی از طرف شخصی که شما می‌شناسیدش و رو حرفش حساب می‌کنید، می‌تونه فرق بین زمین تا آسمون باشه

البته اگه ایشون مهارت لازم نداشته باشه و یا نتونه سریع مهارت لازم در خودشون ایجاد کنه دیر یا زود لی آف میشن! اینجا با کسی شوخی ندارن و فقط کار میخوان....بنابراین من فکر می کنم برای کارهای غیر کارگری! مهارت و تخصص شرط لازم هست و شرط کافی داشتن نت ورک هست...کلا کانادا در مقایسه با امریکا و انگلیس برای متخصصین اینترنشنال سر قضیه کندین اکسپرینس جای جالبی نیست باور ندارید این مقاله رو بخونید:
    http://www2.macleans.ca/2013/04/24/land-of-misfortune/
    Thank God

البته اگه ایشون مهارت لازم نداشته باشه و یا نتونه سریع مهارت لازم در خودشون ایجاد کنه دیر یا زود لی آف میشن! اینجا با کسی شوخی ندارن و فقط کار میخوان....بنابراین من فکر می کنم برای کارهای غیر کارگری! مهارت و تخصص شرط لازم هست و شرط کافی داشتن نت ورک هست...کلا کانادا در مقایسه با امریکا و انگلیس برای متخصصین اینترنشنال سر قضیه کندین اکسپرینس جای جالبی نیست باور ندارید این مقاله رو بخونید:
    http://www2.macleans.ca/2013/04/24/land-of-misfortune/
    در مورد این مهارت هم من یه توصیه کوچیک براساس چیزایی که این چند وقت دیدم بکنم... اگر بخواین از Entry level یه کمپانی کار رو شروع کنید، دنبال اونایی باشید که خودشون دوره Training دارن... این‌ها بیشتر دنبال مهارت‌های اولیه و Soft Skill شما هستن که توی مصاحبه خیلی‌هاش رو می‌تونن محک بزنن... مهارت‌های اصلی رو تو همون دوره آموزش یادتون می‌دن
    و از همه مهمتر، سعی کنید رزومه‌تون رو شخصن ببرید تحویل بدید و از پست و ایمیل کردنش خودداری کنید (مگر توی آگهی دقیقن گفته باشن فقط با پست یا ایمیل بفرستین) وقتی هم رفتین سعی کنید رزومه رو دست اون کسی بدین که مسئولیتی داره اونجا... یه منیجری، کسی... اینجوری بقول خودشون می‌تونید Put a face on a name و با یه برخورد اولیه‌ی خوب احتمال دعوت به مصاحبه‌تون خیلی بالا می‌ره

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رشته تون چیه؟
    سابقه کار ایران بدرد نمیخوره. اسکیل ست مهمه.
    فناوری اطلاعات. خودم البته دوست دارم روی سیستم های اطلاعاتی, پایگاه داده و Data Miningکار کنم.
    منظورتون از اسکیل ست همون تواناییهایی نرم افزاریست که توی CV نوشته میشه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    فناوری اطلاعات. خودم البته دوست دارم روی سیستم های اطلاعاتی, پایگاه داده و Data Miningکار کنم.
    منظورتون از اسکیل ست همون تواناییهایی نرم افزاریست که توی CV نوشته میشه ؟
    بله آشنایی با تکنولوژیها، نرم افزار ها و ابزار های مشخص. زمینه هایی که شما میفرمایید تاپیک های عمومی هستند و برای گرفتن کار باید اسکیل ست های مشخص تری داشته باشید. مثلا کدام نوع سیستمهای اطلاعاتی؟ چه نوع پایگاه داده ها؟ در رزومه شما باید خیلی مشخص باشد مثلا سابقه کار با نرم افزارهای اوراکل، پیاده سازی SAP، سیستمهای اطلاعات مدیریتی مختلف، یا مثلا سیستمهای بانکی. باید اپلیکیشن تخصص شما دقیقا مشخص شده باشد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)