صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57

موضوع: گرین کارت برای ورزشکاران و هنرمندان و ...

پیش فرض پاسخ : گرین کارت برای ورزشکاران و هنرمندان و ...

سلام
    یه دوستی دارم قهرمان اسیا هست و 20 سالش هست و یقینا تا 3 سال دیگه اگر امکانات داشته باشه توی المپیک وجهان مدال میاره چطور می تونه از یه کشور دیگراقامت بگیره واگر اینجا باشه بدلیل نداشتن امکانات مجبوره ورزش را رها کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوستان خسته نباشيد .

من گرافيست هستم . غريب به 2 سال حدودا سابقه كار .

نمونه هاي چاپ شده از كارت ساده گرفته تا جلد كتاب و مجله .

نمونه هاي تحت وب از قالب وبسايت تا ايكون .

در حال يادگيري عكاسي هستم .. و همينطور ياد گيري معماري كه حدودا تا اسفند طول ميكشه ..

فعلا قصد اقدام ندارم .. ولي ميخام بدونم من شرايطم رو حدودا چقدر ديگه بايد مطلوب كنم تا بتونم به اون درجه برسم كه درخواست ويزا بدم و شانس تاييد شدن داشته باشم .. البته از طريق همين وكلايي كه معرفي كرديد .

ممنون ميشم پاسخ بديد .

سلام دوستان كسي ميدونه چطور ميشه براي EB-1 خودمون اقدام كنيم؟ از كجا شروع كنيم ؟ چي كاز كنيم؟

Junior Member

به ورزشکاران و هنرمندان عزیز بگم که واسه ویزای ورزشکاران و هنرمندان حتما حتما حتما باید اسپانسری داشته باشن و شخصی نمیشه اقدام کرد. مثلا باشگاهی یا کمپانی از شما حمایت کنه و فرم های مورد نظر رو پرکنه که شما رو در امریکا ساپورت خواهد کرد ...
    پس اولین کاری که باید انجام بدبد پیدا کردن یک اسپانسر هست که خیلی سخته !!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bigboss نمایش پست ها
    به ورزشکاران و هنرمندان عزیز بگم که واسه ویزای ورزشکاران و هنرمندان حتما حتما حتما باید اسپانسری داشته باشن و شخصی نمیشه اقدام کرد. مثلا باشگاهی یا کمپانی از شما حمایت کنه و فرم های مورد نظر رو پرکنه که شما رو در امریکا ساپورت خواهد کرد ...
    پس اولین کاری که باید انجام بدبد پیدا کردن یک اسپانسر هست که خیلی سخته !!

با توجه به مطالعه بیش از 400 مورد مربوط به استیناف در خصوص دادخواست های ویزای نخبگان (قهرمانی و مربیگری)، اطلاعات بنده اگر بیشتر از یک وکیل خوب وکیل نباشه، قطعا کمتر نیست.
    برای اقدام در خصوص ویزای Eb1A نیازی به داشتن حامی یا sponsor نیست؛ هر چند شما باید نشون بدی که در همون زمینه ای که داری اقدام می کنی، و بعد از تایید گرین کارت، در آمریکا کار و فعالیت می کنی (منبع در انتهای پست).
    مدارکی که می تونه موید این موضوع باشه:
    • نامه از کارفرمای فعلی یا آتی (کارفرمای آمریکایی) ؛
    • قرارداد کاری؛ و یا،
    • تشریح دقیق برنامه ها توسط متقاضی در خصوص چگونگی ادامه فعالیت در آمریکا (منظور من استفاده از این گزینه است؛ نوشتن نامه ای که مورد قبول USCIS یا اداره ی مهاجرت قرار بگیره یه مقدار ظرافت و سواد حقوقی لازم داره).

Documentation to establish that the beneficiary will continue to work in their claimed area of expertise
    It must be shown whether the beneficiary will continue working in the claimed area of expertise.
    Evidence that may be submitted to satisfy this requirement includes, but is not limited to:
    • Letters from current or prospective employers;
    • Employment contracts; or,
    • A statement from the beneficiary detailing plans on how they intend to continue work in the United States.

هر چند مشکل ترین قسمت کار مرحله ی پیش از اون هست که شما باید حداقل 3 تا گزینه از موارد 10 گانه مورد نیاز USCIS رو داشته باشید (معمولا 5 تا از اون 10 مورد در مورد ورزشکاران صدق می کنه).
    USCIS در خصوص بررسی گزینه ها خیلی خیلی دقیق و سخت گیره و همه ی وکلا نمی تونن در این زمینه متخصص باشند. حتی وکیل خبره ای که در زمینه ی ورزشکارها متخصص هست، ممکنه نتونه یه مورد بالقوه قوی مربوط به مربی رو به خوبی ارائه بده و براش قبولی بگیره. تو مواردی که مطالعه کردم، چندین مورد قهرمان جهان بودند که به دلیل ارائه نامناسب درخواست (چه توسط وکیل، و یا چه خودشون) و یا استنباط اشتباه وکیل در خصوص قوانین، درخواستشون رد شده بود، در حالی که مواردی ضعیف تر، با ارائه ی بهتر توسط وکیل خوب مورد پذیرش قرار گرفته بودند.
    به نظر من، Eb1A فوق تخصصی وکالت می خواد و هر سال داره سخت تر می شه. من درخواست خودم رو به بهترین وکیلی که می شناختم دادم، ولی متاسفانه دیدم که کار بررسی رو هول هولکی و بی دقت انجام انجام داد، و علیرغم اینکه به من گفت خیلی شانس بالایی دارم، من حرفش رو قبول نکردم و ایراداتی رو که به نظرم می رسد فرستادم که اطلاعات دقیق و فنی بنده باعث تعجبش شد (دقیقا به اشکالاتی که دیده بودم توسط افسر USCIS مورد سوال قرار گرفته بود اشاره کردم). با تمام این تفاسیر، احتمال می دم وکیلم وقت کافی برای بررسی نذاشته بود، چون اصلا برام قابل هضم نیست بهترین وکیلی که می شناسم (فقط 2 مورد ردی تو بیش از 350 مورد داشته) اشتباهات اینچنینی انجام بده (مثلا مقالات علمی معمولی من رو برای تو شاخه ی مقالات علمی اوریجینال با تاثیر شگرف در زمینه ی کاری ام قرار داده بود، که به طور حتم توسط USCIS رد می شد و من یکی از 3 مورد رو از دست می دادم). توصیم به همه دوستان این هست که حتما از وکیل خبره استفاده کنند و خودشون هم حداقل 5 الی 6 ماه وقت بزارند و AAO cases (موارد استیناف) رو در سایت USCIS.gov حتما مطالعه بکنند، می تونید سایت های متفرقه رو هم ببینید ولی من همیشه اطلاعات رو از منبع اصلی و سایت خود اداره مهاجرت که کار بررسی رو انجام می ده می گیرم.
    از دالرتجمه ها چیزی نگم بهتره. انقدر اشتباه تو ترجمه ها داشت که مجبور شدم تمام ترجمه ها رو خودم از ابتدا انجام بدم و براشون ایمیل کنم، و اون ها دوباره همه ی مدارک رو با ترجمه صحیح و دقیق برام فرستادن. در انتخاب دالرترجمه هم دقت کنید و حتی به بهترین دالرترجمه هم اعتماد نکنید چون خیلی هاشون کار ترجمه رو می دن به دانشجوها یا اشخاص ثالثی که حرفه ای نیستند. سعی کنید مدارک ترجمه شده رو به نفر سومی که سطح دانش بالایی از انگلیسی داره نشون بدید و نظرش رو بپرسید تا مطمین بسید ترجمه دقیق و شیوا هستند.
    توصیه ی آخر:
    اگر قصد جدی برای اقدام در زمینه ی گرین کارت از طریق Eb1A که به قول وکلا یکی از بهترین و سریعترین روش های گرفتن گرین کارت هست رو دارید، صرفه جویی رو کنار بزارید و بهترین وکیل، بهترین دارالترجمه و کلا بهترین ها رو انتخاب کنید. در صورتی که درخواستتون قبول بشه، در عرض 6 ماه الی 1 سال هزینه هاتون (که با توجه به مورد هر شخص از 20 الی 40 هزار دلار متغیره)، با کار کردن در آمریکا جبران می شه. در ضمن شما می تونید هر فعالیت تجاری دیگه ای در کنار کاری که براش گرین کارت گرفتید انجام بدید، و لازم نیست تمام وقت تو زمینه ای که گرین کارت گرفتید کار کنید.

منبع: https://www.uscis.gov/sites/default/...te_1-10-11.pdf

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdib نمایش پست ها
    با توجه به مطالعه بیش از 400 مورد مربوط به استیناف در خصوص دادخواست های ویزای نخبگان (قهرمانی و مربیگری)، اطلاعات بنده اگر بیشتر از یک وکیل خوب وکیل نباشه، قطعا کمتر نیست.
    برای اقدام در خصوص ویزای Eb1A نیازی به داشتن حامی یا sponsor نیست؛ هر چند شما باید نشون بدی که در همون زمینه ای که داری اقدام می کنی، و بعد از تایید گرین کارت، در آمریکا کار و فعالیت می کنی (منبع در انتهای پست).
    • قرارداد کاری؛ و یا،
    • تشریح دقیق برنامه ها توسط متقاضی در خصوص چگونگی ادامه فعالیت در آمریکا (منظور من استفاده از این گزینه است؛ نوشتن نامه ای که مورد قبول USCIS یا اداره ی مهاجرت قرار بگیره یه مقدار ظرافت و سواد حقوقی لازم داره).

Documentation to establish that the beneficiary will continue to work in their claimed area of expertise
    It must be shown whether the beneficiary will continue working in the claimed area of expertise.
    Evidence that may be submitted to satisfy this requirement includes, but is not limited to:
    • A statement from the beneficiary detailing plans on how they intend to continue work in the United States.

هر چند مشکل ترین قسمت کار مرحله ی پیش از اون هست که شما باید حداقل 3 تا گزینه از موارد 10 گانه مورد نیاز USCIS رو داشته باشید (معمولا 5 تا از اون 10 مورد در مورد ورزشکاران صدق می کنه).
    USCIS در خصوص بررسی گزینه ها خیلی خیلی دقیق و سخت گیره و همه ی وکلا نمی تونن در این زمینه متخصص باشند. حتی وکیل خبره ای که در زمینه ی ورزشکارها متخصص هست، ممکنه نتونه یه مورد بالقوه قوی مربوط به مربی رو به خوبی ارائه بده و براش قبولی بگیره. تو مواردی که مطالعه کردم، چندین مورد قهرمان جهان بودند که به دلیل ارائه نامناسب درخواست (چه توسط وکیل، و یا چه خودشون) و یا استنباط اشتباه وکیل در خصوص قوانین، درخواستشون رد شده بود، در حالی که مواردی ضعیف تر، با ارائه ی بهتر توسط وکیل خوب مورد پذیرش قرار گرفته بودند.
    به نظر من، Eb1A فوق تخصصی وکالت می خواد و هر سال داره سخت تر می شه. من درخواست خودم رو به بهترین وکیلی که می شناختم دادم، ولی متاسفانه دیدم که کار بررسی رو هول هولکی و بی دقت انجام انجام داد، و علیرغم اینکه به من گفت خیلی شانس بالایی دارم، من حرفش رو قبول نکردم و ایراداتی رو که به نظرم می رسد فرستادم که اطلاعات دقیق و فنی بنده باعث تعجبش شد (دقیقا به اشکالاتی که دیده بودم توسط افسر USCIS مورد سوال قرار گرفته بود اشاره کردم). با تمام این تفاسیر، احتمال می دم وکیلم وقت کافی برای بررسی نذاشته بود، چون اصلا برام قابل هضم نیست بهترین وکیلی که می شناسم (فقط 2 مورد ردی تو بیش از 350 مورد داشته) اشتباهات اینچنینی انجام بده (مثلا مقالات علمی معمولی من رو برای تو شاخه ی مقالات علمی اوریجینال با تاثیر شگرف در زمینه ی کاری ام قرار داده بود، که به طور حتم توسط USCIS رد می شد و من یکی از 3 مورد رو از دست می دادم). توصیم به همه دوستان این هست که حتما از وکیل خبره استفاده کنند و خودشون هم حداقل 5 الی 6 ماه وقت بزارند و AAO cases (موارد استیناف) رو در سایت USCIS.gov حتما مطالعه بکنند، می تونید سایت های متفرقه رو هم ببینید ولی من همیشه اطلاعات رو از منبع اصلی و سایت خود اداره مهاجرت که کار بررسی رو انجام می ده می گیرم.
    از دالرتجمه ها چیزی نگم بهتره. انقدر اشتباه تو ترجمه ها داشت که مجبور شدم تمام ترجمه ها رو خودم از ابتدا انجام بدم و براشون ایمیل کنم، و اون ها دوباره همه ی مدارک رو با ترجمه صحیح و دقیق برام فرستادن. در انتخاب دالرترجمه هم دقت کنید و حتی به بهترین دالرترجمه هم اعتماد نکنید چون خیلی هاشون کار ترجمه رو می دن به دانشجوها یا اشخاص ثالثی که حرفه ای نیستند. سعی کنید مدارک ترجمه شده رو به نفر سومی که سطح دانش بالایی از انگلیسی داره نشون بدید و نظرش رو بپرسید تا مطمین بسید ترجمه دقیق و شیوا هستند.
    توصیه ی آخر:
    اگر قصد جدی برای اقدام در زمینه ی گرین کارت از طریق Eb1A که به قول وکلا یکی از بهترین و سریعترین روش های گرفتن گرین کارت هست رو دارید، صرفه جویی رو کنار بزارید و بهترین وکیل، بهترین دارالترجمه و کلا بهترین ها رو انتخاب کنید. در صورتی که درخواستتون قبول بشه، در عرض 6 ماه الی 1 سال هزینه هاتون (که با توجه به مورد هر شخص از 20 الی 40 هزار دلار متغیره)، با کار کردن در آمریکا جبران می شه. در ضمن شما می تونید هر فعالیت تجاری دیگه ای در کنار کاری که براش گرین کارت گرفتید انجام بدید، و لازم نیست تمام وقت تو زمینه ای که گرین کارت گرفتید کار کنید.

باتشكر فراوان و ارزوي مةفقيت شما كه مشخص است واقعا تيز و نخبه هستيد ايا صورت حساب گردش شش ماهه هم ضروري است مينيمم ان چه مبلغ بايد باشد ؟ نتيجه كار شما به كجا رسيد؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anomy نمایش پست ها
    باتشكر فراوان و ارزوي مةفقيت شما كه مشخص است واقعا تيز و نخبه هستيد ايا صورت حساب گردش شش ماهه هم ضروري است مينيمم ان چه مبلغ بايد باشد ؟ نتيجه كار شما به كجا رسيد؟!
    ممنون.
    ویزای Eb1A هیچ نیازی به حامی مالی، حداقل مدرک تحصیلی، گردش مالی حساب و از این قبیل مدارک (که معمولا برای ویزاهای دیگه ضروری هست) رو نداره (البته نباید سابقه بد و یا بیماری خاصی داشته باشید)؛ فقط و فقط شما باید ثابت کنید که در زمینه ای خاص، در زمره برترین ها/5 الی 10 درصد بهترین های اون تخصص، طبق شرایط تعریف شده ی USCIS و یا معادل اون هستید.
    به جای گردش مالی، شما باید بتونید نشون بدهید/یا برنامه تون رو ارائه بدهید که بعد از قبولی و وارد شدن به آمریکا، در همون زمینه ای که نخبه هستید می تونید در آمد داشته باشید (چه بصورت خودکارفرما، یعنی خودتون یه کار مرتبط رو شروع کنید، و یا اینکه برای کسی کار کنید).

فایلی که در پایین پست قبلی ام گذاشتم، دستورالعمل ویژه ی افسران اداره مهاجرت در خصوص چگونگی بررسی درخواست هاست (بهتره بگم چگونگی و نحوه ی گیر دادن و ایراد گرفتن)، که ماحصل گشت و گذارهای طولانی و ساعت ها مطالعه و شخم زدن سایت USCIS و دیگر سایت های مرتبط هست (اگر بدونیم به چه چیزهایی گیر میدن، می تونیم از اون اشتباهات اجتناب کنیم). اگر همون فایل رو با دقت مطالعه کنید، اطلاعات خیلی دقیق، ریز و به دردبخوری به دست می یارید.
    در حال حاضر بنده چند تا پیشنهاد کاری به عنوان سرمربی دارم، ولی منتظرم تا اگر همه چیز خوب پیش بره، یه دانشگاه Ivy League رو انتخاب کنم، حتی به عنوان کمک مربی، و دکترام رو هم همونجا بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdib نمایش پست ها
    • قرارداد کاری؛ و یا،

توصیه ی آخر:

سلام
    من چه طور می تونم متوجه بشم که سه مورد از ده مورد رو دارم؟ در زمینۀ وکیل خبره که گفتید، می‌تونید تو خصوصی یا این جا بیش تر راهنمایی کنید؟
    با سپاس.

با سلام

شرايط اين ويزا چجور هست ؟

من سابقه حضور در تيم ملي و قهرماني اسيا دارم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر / دانشگاه علم و صنعت

سلام به همۀ دوستان

من فیلمساز هستم و به تازگی موفق شدم ویزای EB1 رو بگیرم. با تجربه ای که طی این مدت بدست آوردم می تونم بگم:

1. برای موافقت با درخواست ویزای شما، همونطور که می دونین باید بتونین برای 3 مورد از ده معیار گفته شده مدارک قوی ارائه کنین. داشتن مدارک یک بحثه و نحوۀ ارائه کردنش یک بحث دیگه. من به شخصه شخص خیلی مشهوری نیستم، اما تونستم مدارکی که داشتم (جوایز، سوابق کاری و...) رو به شکل خوبی ارائه بدم.

2. شما خودتون هم می تونین اقدام کنین اما یک وکیل حرفه ای خیلی خیلی بهتر از شما می تونه مدارک رو تنظیم کنه چون حتی نحوۀ چیدمان و ترتیب مطالعۀ اونها توسط افسر تصمیم گیرنده هم مهمه. من یک وکیل آمریکایی داشتم که در این زمینه خیلی بهم کمک کرد. دقیقاً گفت چه چیزهایی لازمه و دفترش به دقت همه چیز رو تنظیم کردن.

3. کل پروسه حدود یک سال طول می کشه. بخش بزرگ کار جمع آوری مدارک معتبره. برای من این کار چند ماه طول کشید چون مثلا باید در خصوص یک فستیوال فیلم که 15 سال پیش درش شرکت کرده بودم مدرک جمع می کردم.

4. بعد از ارسال مدارک، بین 4 تا 6 ماه طول می کشه تا جواب بیاد. البته می شه با پرداخت مبلغ بیشتری درخواست داد که پرونده ظرف 2 هفته بررسی بشه.

5. نتیجه سه حالت داره: رد شدن یک ضرب، قبول شدن یک ضرب، درخواست مدارک بیشتر (که بهش میگن RFE)

6. پروندۀ من یک ضرب قبول شد و این قبولی 7 خردادماه بهم اعلام شد. از اون موقع تا حالا (29 مرداد) بخش بزرگی از مابقی کار پیش رفته و الان فقط باید بریم سفارت ابوظبی که مدارک مدیکال رو تحویل بدیم و گرین کارت های موقتمون رو تحویل بگیریم. گرین کارت های دائم یک ماه بعد از ورود به آمریکا به آدرسی که در فرودگاه به نمایندۀ ادارۀ مهاجرت می دیم پست خواهد شد.

اگر سوالی در این رابطه داشته باشین خوشحال می شم بتونم راهنمایی کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)