صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 89

موضوع: ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

با سلام فارغ التحصیل متخصص بیهوشی هستم دوره طرح خود را نگذرانده از ایران خارج شدم بدلیل اشتغال به تحصیل همسرم و باتوجه به تعهد محضری که دادم چه باید بکنم اگر کسی این روند را طی نموده راهنمایی کند سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید سایت که در زمینه اقامت و ویزا اطلاع رسانی میکنند
    من دانشجوی ترم آخر پزشکی سراسری هستم و 26 سالمه و مجرد.بنابر موقعیتم از طرح معاف و نیز معافیت از خدمتم دارم
    میخواستم بدونم با این شرایط عجیب غریب مملکت که نمیشه روی هیچ چیز سرمایه گذاری یا برنامه ریزی کرد اقامت گزینه خوبیه؟
    کدوم کشور؟
    تحقیقات سطی انجام دادم بهم آلمان معرفی شده اما ازونجایی که توی شهرستانها کلاس اصلا نیست یا محدوده و با برنامه کشیکام تداخل داره هنوز اقدامی نکردم
    میگن زبونشونم سخته؟درسته؟8000 یورو داخل حساب با سطح زبانB2 حداقل میگن لازم دارم(میتونم تا 80 میلیونم پول جور کنم)
    آیا تحصیل در آلمان برای تخصص رایگانه؟میشه پوست خوند؟((من مشکل خوندن و امتحان تخصص در ایرانم ندارم.فقط فکر 20 سال آینده و کیفیت زندگی و میگن شایسته سالاریه اونجا!اینجا به وفور حقمون در حقوق.نمره و زندگی خورده شده و میشه))هزینه زندگی چطوره؟بلو کارت کی صادر میشه؟آیا دایمیه یا مدت دار؟
    امکان تحصیل بصورت انگلیسی و مجانی هم هستش؟
    ترجیح میدم جایی تحصیل کنم که زبانش انگلیسی باشه.بجز آلمان کدوم کشورا در حال حاضر پذیرش دارن؟
    کانادا؟استرالیا؟دانمارک؟س وئد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

دوستان کسی نبود جواب بده؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Davooodm نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید سایت که در زمینه اقامت و ویزا اطلاع رسانی میکنند
    من دانشجوی ترم آخر پزشکی سراسری هستم و 26 سالمه و مجرد.بنابر موقعیتم از طرح معاف و نیز معافیت از خدمتم دارم
    میخواستم بدونم با این شرایط عجیب غریب مملکت که نمیشه روی هیچ چیز سرمایه گذاری یا برنامه ریزی کرد اقامت گزینه خوبیه؟
    کدوم کشور؟
    تحقیقات سطی انجام دادم بهم آلمان معرفی شده اما ازونجایی که توی شهرستانها کلاس اصلا نیست یا محدوده و با برنامه کشیکام تداخل داره هنوز اقدامی نکردم
    میگن زبونشونم سخته؟درسته؟8000 یورو داخل حساب با سطح زبانB2 حداقل میگن لازم دارم(میتونم تا 80 میلیونم پول جور کنم)
    آیا تحصیل در آلمان برای تخصص رایگانه؟میشه پوست خوند؟((من مشکل خوندن و امتحان تخصص در ایرانم ندارم.فقط فکر 20 سال آینده و کیفیت زندگی و میگن شایسته سالاریه اونجا!اینجا به وفور حقمون در حقوق.نمره و زندگی خورده شده و میشه))هزینه زندگی چطوره؟بلو کارت کی صادر میشه؟آیا دایمیه یا مدت دار؟
    امکان تحصیل بصورت انگلیسی و مجانی هم هستش؟
    ترجیح میدم جایی تحصیل کنم که زبانش انگلیسی باشه.بجز آلمان کدوم کشورا در حال حاضر پذیرش دارن؟
    کانادا؟استرالیا؟دانمارک؟س وئد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر
    هیچ کجای دنیا به صورت ایران نیست پزشکی نه درامد نه جایگاه. بخیود خودتونو اذیت نکنید. میزان درامد پزشکان در آلمان یک درآم شاید کمی بیشتر از بقیه مشاغل باشه نه اختلاف مثل ایران(البته میدونم برای همه نیست و طیف های مختلفی داره)
    اگر از بیمارستان های کلیسایی پذیرش بگیرید که تخصصتون به هیچ دردی غیر از کار کردن در خود آلمان نمیخوره. ولی بیمارستان های دانشگاهی شرایطی بسیار سخت دارند ولی مدرک معتبر. بله رایگانه امام رورد بهش قضیه ای جداگونست. هر چیزی میشه خوند چرا نشه. مثل اینه بپرسیم ایران میشه رادیولوژی خوند؟؟ خب میشه ولی چجوریش و نحوه ورودش مهمه. خیر تحصیل انگلیسی امکانش نیست.
    تمام کشور ها پذیرش دارند از افغانستان تا امریکا و هر کدام روال کاری خودشونو دارند برای رزیدنتی. هر کدام از کشورهایی که نام بردید یه مسئله هست دقیقا برای کدام یکی؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی از شما در مورد روند تخصص در انگلیس اطلاعاتی داره؟
    تا اونجا که من شنیدم باید اقامت دائم داشت و بعد از امتحانهای PLAB هم جدیدا باید سه سال دوره ترینینگ داشت تا بعد بشه درخواست تخصص داد!؟!!؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

امسال دوستام (سال بالایی ) امتحان دستیازی نسبت به خوندنشون واقعا رشته های تاپی قبول شدن
    من خیلی با خودم کلنجار رفتم توان آلمانی خوندن از بیس ندارم ترجیح میدم اینجا هی آموزی دستیاری بدم
    اوضاع درآمدی درسته واسه رزیدنتی به ندرت به یک میلیون میرسه اونم مثلا رزیدنتی روان
    اما یه مسیله هستش خب ما این پولو درآوردیم کجا استفاده کنیم لذت ببریم؟
    تازه هر روز یه قانونی درمیارن
    خودمم موندم چیکار کنم
    نه تخصصو خوب میخونم نه زبانو...

نقل قول نوشته اصلی توسط zm03 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی از شما در مورد روند تخصص در انگلیس اطلاعاتی داره؟
    تا اونجا که من شنیدم باید اقامت دائم داشت و بعد از امتحانهای PLAB هم جدیدا باید سه سال دوره ترینینگ داشت تا بعد بشه درخواست تخصص داد!؟!!؟
    اگه اقامت انگلستان رو ندارید بی خیالش بشید.امتحانش سخت نیست و ایلتس 7 آکادمیک هم مشکلی نیست ولی بدون اقامت ( غیر دانشجویی) هیچ شانسی ندارید.
    اگر شوهرتون اقامت داره. سنگ مفت کنجشک مفت : امتحان ها رو بدید و بعد در همون شهر اقامتتون در بخشی که دوست دارید دوره آبزروری و ریسرچ بردارید.معمولا بعد از مدتی ذستتون می یاد که شانس ورود هست یا خیر. ضمنا خیلی خانم های پزشک که حوصله و وقت رزیدنتی رو ندارن وارد ریسرچ میشن و حقوق هم می گیرن و به زندگی شون هم می رسن.
    ویرایش توسط amir77s : December 16th, 2014 در ساعت 11:07 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    اگه اقامت انگلستان رو ندارید بی خیالش بشید.امتحانش سخت نیست و ایلتس 7 آکادمیک هم مشکلی نیست ولی بدون اقامت ( غیر دانشجویی) هیچ شانسی ندارید.
    اگر شوهرتون اقامت داره. سنگ مفت کنجشک مفت : امتحان ها رو بدید و بعد در همون شهر اقامتتون در بخشی که دوست دارید دوره آبزروری و ریسرچ بردارید.معمولا بعد از مدتی ذستتون می یاد که شانس ورود هست یا خیر. ضمنا خیلی خانم های پزشک که حوصله و وقت رزیدنتی رو ندارن وارد ریسرچ میشن و حقوق هم می گیرن و به زندگی شون هم می رسن.
    دوست عزیز مطمئنید؟ پس قضیه این امتحان PLAB چی هست؟

PLAB امتحان سختی نیست. در حدAMC استرالیا ست و از usmle کمی راحتر است. مشکل انگلستان اقامتش و ظرفیت محدودی که وجود داره. برای پاسپورت غیر انگلیسی و غیر اتحادیه اروپا نزدیک به صفر ورود به تخصص اش.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    PLAB امتحان سختی نیست. در حدAMC استرالیا ست و از usmle کمی راحتر است. مشکل انگلستان اقامتش و ظرفیت محدودی که وجود داره. برای پاسپورت غیر انگلیسی و غیر اتحادیه اروپا نزدیک به صفر ورود به تخصص اش.
    حالا اگر کسی مدرکش رو از ایران گرفته باشه،با ویزای دانشجویی برای زبان به سوید رفته باشه و در سیستم سوید مدرک پزشکیش رو تایید کرده باشه،برای ورود به تخصص تو انگلستان بازهم نیاز داره مجددا PLAB رو پاس کنه؟
    و اینکه مگر تخصص در اونجا کار حساب نمیشه؟!حقوق نداره؟!بازهم باید شهریه داد؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)