صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 89

موضوع: ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط nava_1986ir نمایش پست ها
    حالا اگر کسی مدرکش رو از ایران گرفته باشه،با ویزای دانشجویی برای زبان به سوید رفته باشه و در سیستم سوید مدرک پزشکیش رو تایید کرده باشه،برای ورود به تخصص تو انگلستان بازهم نیاز داره مجددا PLAB رو پاس کنه؟
    و اینکه مگر تخصص در اونجا کار حساب نمیشه؟!حقوق نداره؟!بازهم باید شهریه داد؟!
    دوست عزیز اگر دقت کنید من در مورد پول در مقطع تخصص صحبتی نکردم. حقوق هم می دن.شما اگر در سوید درس بخونید و اقامتی بگیرد که قانونا تبعه
    اتحادیه اروپا باشید می تونید اقدام کنید و نه با ویزای دانشجویی.
    همین مدارک ایران تون هم کافی برای انگلیس و امتحان دادن اگر اقامت انگلیس رو داشته باشید. نیازی به مشقت کشور ثالث هم نیست.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر دقت کنید من در مورد پول در مقطع تخصص صحبتی نکردم. حقوق هم می دن.شما اگر در سوید درس بخونید و اقامتی بگیرد که قانونا تبعه
    اتحادیه اروپا باشید می تونید اقدام کنید و نه با ویزای دانشجویی.
    همین مدارک ایران تون هم کافی برای انگلیس و امتحان دادن اگر اقامت انگلیس رو داشته باشید. نیازی به مشقت کشور ثالث هم نیست.
    پس حتی برای کسی که در اتحادیه اروپا تحصیل کرده باشه ولی شهروند دائم اون کشور هم نباشه باز هم همین قانون صدق میکنه؟

Junior Member

با سلام و درود
    من فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه آزاد اردبیل هستم
    کسی میتونه راهنمایی کنه که من برای مهر کردن فرم 186 ECFMG باید ببرم فرمو سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تو تهران یا برگردم تو خود دانشگاهی که خوندم اونو مهر و امضا کنن ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : application رشته های تخصصی پزشکی خارج ازایران

سلام خدمت دوستان و همکاران گرامى.
    کسى ميدونه دوره تخصص تو کشورهاى مختلف تقريبى چند ساله؟؟
    مثلا دوره تخصص تو المان 6 ساله در بهترين حالت.
    مرسى

سلام،این سایت واقعاعالیه و ازاینکه بعدمدتهاسردرگمی وسرچ این سایتوپیداکردم واقعاخوشحالم و جواب خیلی ازسوالاموگرفتم.
    من چندتاسوال داشتم و ممنون میشم دوستانی که اطلاعات دارن پاسخموبدن و راهنماییم کنن.
    من دانشجوی پزشکی دانشگاه سراسری هستم و تصمیم دارم تخصصوحتماحتماتو خارج ادامه بدم،برای تخصص هم چشم مدنظرمه.میخواستم بدونم برای این رشته کدوم کشور از نظرعلمی و اپلای گرفتن و معتبربودن مناسب تره؟علاوه براون هزینه ی کمشم واسم مهمه.

سلام به همه.جایی بهتر از اینجا برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم.اگه اشتباه هست مدیرا ببخشن.من می خوام برای رشته ی پزشکی اقدام کنم.با توجه به اینکه رشتم ریاضی فیزیک هست دوستان چه کشوری را پیشنهاد میدید که خیلی هم گرون نباشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام من رشته م پزشکی هست وتوی دانشگاه دولتی درس میخونم وامکان رفتن به رشته دندان پزشکی رو هم دارم ؛ میخواستم ببینم که اگر بخوام به خارج کشور برم رشته دندان بهترخواهد بود یا پزشکی و تخصصی هم که میخوام ادامه بدم جراحی هست ؛ به نظرتون رفتن قبل ازدوره تخصصم بهتره واسم و یا اینکه بزارم تخصص رو بگیرم وبعد ؟ وضمناً اینکه مدرک ایران کجا قابل قبوله ؟ واینکه کسی درمورد همزمان اینترنتی درس خوندن توی یک دانشگاه خارجی میدونه که بعد که رفتیم نگن مدرک تون معتبر نیست ؟ بعد یک سوال دیگه هم دارم واونم اینه که کدوم کشور بهترین ـه ؟ چون همه عقیده دارن بهشت پزشکا خود همین ایران هست واین ها . یک دنیا ممنون میشم اگه کسی جواب سوالاتمو بده .

نقل قول نوشته اصلی توسط Missshy نمایش پست ها
    سلام من رشته م پزشکی هست وتوی دانشگاه دولتی درس میخونم وامکان رفتن به رشته دندان پزشکی رو هم دارم ؛ میخواستم ببینم که اگر بخوام به خارج کشور برم رشته دندان بهترخواهد بود یا پزشکی و تخصصی هم که میخوام ادامه بدم جراحی هست ؛ به نظرتون رفتن قبل ازدوره تخصصم بهتره واسم و یا اینکه بزارم تخصص رو بگیرم وبعد ؟ وضمناً اینکه مدرک ایران کجا قابل قبوله ؟ واینکه کسی درمورد همزمان اینترنتی درس خوندن توی یک دانشگاه خارجی میدونه که بعد که رفتیم نگن مدرک تون معتبر نیست ؟ بعد یک سوال دیگه هم دارم واونم اینه که کدوم کشور بهترین ـه ؟ چون همه عقیده دارن بهشت پزشکا خود همین ایران هست واین ها . یک دنیا ممنون میشم اگه کسی جواب سوالاتمو بده .

دوست عزیز. مدرک پزشکیه هیچ کشوری رو هیچ کشور دیگه ای بدون قید و شرط قبول نمیکنه. یعنی حتی ماساچوست هاسپیتال هم درس خونده باشید، چه در ایران و چه در کشورهای دیگه یه سری شروطی برای تایید مدرکتون دارن. که دلایلش هم منطقیه. مثل روتینهایی که تو هر کشوری هست یا بیماریهای منطقه ای و ... اما این قید و شرطها تو کشور های مختلف و به علاوه بر اساس سابقه ی کاری شما و نمرات شما، باهم فرق داره و شرایطش اسونتر یا سخت تر میشه.
    اما تا جاییکه من میدونم به کسی نمیگن مدرکت رو قبول نداریم. یه امتحان میگیرن و بر مبنای اون امتحان شما رو تعیین سطح میکنن. دیگه این به تواناییه شما بستگی داره که ثابت کنی در حد علوم پایه بلدی یا اینترنی یا هر چی دیگه
    در واقع میگن شما مدعی هستی پزشکی. پس ثابت کن....
    در هر حال برای اینکه شرایط لازم رو بدونید بهترین راه اینه که به سایت وزارت بهداشت کشوری که در نظرتونه برید و اونجا ببینید شرایط ورود پزشک فارغ التحصیل خارج از دانشگاهاشون برای کار و ادامه تحصیل و تایید مدرک چیه.

Junior Member

سلام.من دانشجوی پزشکی سال 4 دانشگاه تهران هستم.می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در سنگاپور می تونم از الان برم؟ شرایط پذیرش چی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine .Esfahan

دوست عزیز سلام.اینجور که من تحقیق کردم برای هر کشوری باید جداگانه تحقیق کنی ضمن اینکه چون چشم رشته لوکسیه امکان پذیرش گرفتنش از همه کشورها وجود نداره .اینجور که من شنیدم مثلا امریکا رشته هایی مثل جراحی قلب و چشم رو به خارجی کمتر پذیرش میده.شما باید اول کشورتو در نظر بگیری بعد دربارش تحقیق کنی.در ضمن از کشورهای معتبر واسه ادامه تحصیل پزشکی تو هیچ کجا با هزینه کم نمیشه درس خوند.حالا اینا شنیده های من از بعضی افرادی بود که اونجا درس میخونن اگه دوستان اطلاعات کاملتری دارن بذارن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)