صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 89

موضوع: ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در خارج از ایران

سلام

دکتر عذرخواهی می کنم وقتتون رو می گیرم من یک سوال داشتم و خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگر کامل راهنماییم کنید چون به جوابش خیلی نیاز دارم:

بنده امسال کنکور دارم و دارم بسیار خوب می خونم که رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول بشم.

سوال بنده این است که آیا میشه بعد از یکی دو سال و گرفتن مدرک زبان برای دانشگاه های اروپا یا آمریکا بورسیه کامل شد ؟
    ( مثلا من الان سال 96 کنکور دارم و وقتی به امید خدا با یک رتبه خوب دانشگاه تهران قبول شدم. امکان داره که برای سال 97 یا نهایتا 98 بورسیه و پذیرش رو از یکی از دانشگاه های اوروپا یا آمریکا بگیرم ؟ ( با هر رزومه ای که لازم باشه )

آیا شرایط مطلوب تری برای رتبه برتر ها و نخبگان وجود داره ؟

خیلی خیلی لطف می کنید اگ کمکم کنید.

Junior Member

ببخشید یعنی با ویزای همسر اگه وارد بشیم شانسمون برای ورود مثل کسیه که اصلا اقامتی نداره ؟؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    PLAB امتحان سختی نیست. در حدAMC استرالیا ست و از usmle کمی راحتر است. مشکل انگلستان اقامتش و ظرفیت محدودی که وجود داره. برای پاسپورت غیر انگلیسی و غیر اتحادیه اروپا نزدیک به صفر ورود به تخصص اش.

Junior Member

سلام ممنون میشم به سوالم جواب بدید .در صورتی که ما از طریق اقامت همسر وارد انگلستان بشیم .فقط حق دادن امتحان رو داریم و شانسمون برای ورود به تخصص همچنان پایینه ؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Shetemadi نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم به سوالم جواب بدید .در صورتی که ما از طریق اقامت همسر وارد انگلستان بشیم .فقط حق دادن امتحان رو داریم و شانسمون برای ورود به تخصص همچنان پایینه ؟
    سلام
    شما در صورتی داشتن اقامت دائم انگلستان شانس خواهید داشت برای تخصص. ولی با داشتن ویزای دانشجویی یا موارد دیگه خیلی شانس زیادی نیست. یعنی حتما باید پاسپورت انگلیسی یا اروپایی داشته باشید.

Junior Member

سلام
    من یک سوال داشتم و ممنون میشم که راهنماییم کنین.
    الان به مدت حدودا یک سال هست که از دانشگاه آزاد در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدم و هنوز طرح رو هم نرفتم و وثیقه هم نذاشتم تا مدرکم رو آزاد کنم.
    الان در آمریکا اقامت می کنم و می خواهم برای مقطع بالاتر اقدام کنم. الان در حال خوندن امتحانات اینجا (آمریکا) هستم. مثل اینکه وزارت بهداشت یک قانون جدیدی گذاشته که اجازه مکاتبه دانشگاه آزاد با دانشگاه های خارج از کشور رو محدود می کنه. من باید یا طرحم رو برم و تمام کنم و یا اینکه تا 2 سال وقت دارم تا از یک مقطع بالاتر پذیرش بگیرم تا وزارت بهداشت اجازه مکاتبه رو به دانشگاه آزاد بده.
    مشکل من اینه که الان وقت کافی برای گذراندن امتحانات آمریکا ندارم (نمی تونم به موقع تا قبل اتمام 2 سال امتحانات رو پاس کنم و پذیرش هم بگیرم) و در پروسه گرین کارت هم هستم و نمی تونم برگردم ایران و طرحم رو برم. انگار الان باید بین مدرک پزشکیم و گرین کارت، یکی رو انتخاب کنم.
    اگه راهنمایی و کمکی برای اینکه چجوری می تونم از پس این شرایط بر بیام رو بهم بکنین خیلی ممنون میشم. حتی کوچکترین راهنمایی هم شاید بتواند مشکل من رو برطرف بکنم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtehrani نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال داشتم و ممنون میشم که راهنماییم کنین.
    الان به مدت حدودا یک سال هست که از دانشگاه آزاد در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدم و هنوز طرح رو هم نرفتم و وثیقه هم نذاشتم تا مدرکم رو آزاد کنم.
    الان در آمریکا اقامت می کنم و می خواهم برای مقطع بالاتر اقدام کنم. الان در حال خوندن امتحانات اینجا (آمریکا) هستم. مثل اینکه وزارت بهداشت یک قانون جدیدی گذاشته که اجازه مکاتبه دانشگاه آزاد با دانشگاه های خارج از کشور رو محدود می کنه. من باید یا طرحم رو برم و تمام کنم و یا اینکه تا 2 سال وقت دارم تا از یک مقطع بالاتر پذیرش بگیرم تا وزارت بهداشت اجازه مکاتبه رو به دانشگاه آزاد بده.
    مشکل من اینه که الان وقت کافی برای گذراندن امتحانات آمریکا ندارم (نمی تونم به موقع تا قبل اتمام 2 سال امتحانات رو پاس کنم و پذیرش هم بگیرم) و در پروسه گرین کارت هم هستم و نمی تونم برگردم ایران و طرحم رو برم. انگار الان باید بین مدرک پزشکیم و گرین کارت، یکی رو انتخاب کنم.
    اگه راهنمایی و کمکی برای اینکه چجوری می تونم از پس این شرایط بر بیام رو بهم بکنین خیلی ممنون میشم. حتی کوچکترین راهنمایی هم شاید بتواند مشکل من رو برطرف بکنم.
    سلام

شما وکیل بگیرید و ایشون میتونند تشریف ببرند وزارتخونه و وثیقه طرح + هزینه تعهدات آموزش رایگان و ضریب کا و... همه رو پرداخت کنند. فرم شماره 12 رو هم با مدارک لازم ارسال کنید یا وکیل تحویل بدهند( به دانشگاه) و نتیجه استعلام هم چند روز زمان میبره . (اطلاعات در مورد سراسری هست و راجع به دانشگاه آزاد بی اطلاع هستم ولی تصور می کنم به همین شکل باشه. دانشگاه ازاد فقط تعهد اموزش رایگان ندارید؟ اگر اشتباه می کنم دوستان لطفا تصحیح کنند.)
    فرم شماره 12:
    http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1...rmationID=1721
    https://amoozesh.sbmu.ac.ir:8443/?fk...ageid=6459#t11
    اگر به امتحانات نمی رسید یا تا وقتی که نتایج مچ بیاد شما مجبور هستید امریکا رو ترک کنید فکر کنم باید برای مستر اپلای کنید که بتونید بمونید یا اینترشیپ های مثلا NCI و... اپلای کنید (مطمئن نیستم ایرانی ها رو اکسپت کنند تماس بگیرید بپرسید). از نظرات سایر دوستان استفاده کنید. موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام

شما وکیل بگیرید و ایشون میتونند تشریف ببرند وزارتخونه و وثیقه طرح + هزینه تعهدات آموزش رایگان و ضریب کا و... همه رو پرداخت کنند. فرم شماره 12 رو هم با مدارک لازم ارسال کنید یا وکیل تحویل بدهند( به دانشگاه) و نتیجه استعلام هم چند روز زمان میبره . (اطلاعات در مورد سراسری هست و راجع به دانشگاه آزاد بی اطلاع هستم ولی تصور می کنم به همین شکل باشه. دانشگاه ازاد فقط تعهد اموزش رایگان ندارید؟ اگر اشتباه می کنم دوستان لطفا تصحیح کنند.)
    فرم شماره 12:
    http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1...rmationID=1721
    https://amoozesh.sbmu.ac.ir:8443/?fk...ageid=6459#t11
    اگر به امتحانات نمی رسید یا تا وقتی که نتایج مچ بیاد شما مجبور هستید امریکا رو ترک کنید فکر کنم باید برای مستر اپلای کنید که بتونید بمونید یا اینترشیپ های مثلا NCI و... اپلای کنید (مطمئن نیستم ایرانی ها رو اکسپت کنند تماس بگیرید بپرسید). از نظرات سایر دوستان استفاده کنید. موفق باشید

خیلی خیلی ممنون از پاسختون.
    من در حال حاضر با موندن در آمریکا خیلی مشکلی ندارم. فقط میترسم که تا زمانی که امتحاناتم رو پاس کنم و یک پوزیشن بگیرم، اون 2 سال رو رد کنم و دیگه وزارت بهداشت اجازه مکاتبه به دانشگاه رو نده.
    اگه وکیل بگیرم و اون بره تمامی هزینه ها رو پرداخت کنه و فرم 12 رو هم بده به دانشگاه، آیا مشکل مکاتبه در آینده حل میشه؟ یعنی بعد از 2 سال دانشگاه مکاتبه می کنه با موسسات خارج کشور؟ یا بازهم باید دنبال یک راه چاره باشم.

ApplyAbroad Veteran

من در حال حاضر با موندن در آمریکا خیلی مشکلی ندارم. فقط میترسم که تا زمانی که امتحاناتم رو پاس کنم و یک پوزیشن بگیرم، اون 2 سال رو رد کنم و دیگه وزارت بهداشت اجازه مکاتبه به دانشگاه رو نده.
    اگه وکیل بگیرم و اون بره تمامی هزینه ها رو پرداخت کنه و فرم 12 رو هم بده به دانشگاه، آیا مشکل مکاتبه در آینده حل میشه؟ یعنی بعد از 2 سال دانشگاه مکاتبه می کنه با موسسات خارج کشور؟ یا بازهم باید دنبال یک راه چاره باشم.
    سلام

فرم شماره 12 رو باید با مدارکی که خواستند تحویل بدید که وقتی جوابش از حراست وزارتخونه اکی شد مشکلی در مکاتبات وجود نداره.طرح و مدارک هم که گفتم.دو سال رو متوجه نمیشم الان با چه ویزایی امریکا هستید؟ اگر با کاپلان هستید و رو به اتمام هست که مستر اپلای کنید یا از همون دوره ها .اگر وثیقه گذاشتید برای طرح که مراجعه نکنید وثیقه از بین میره.موفق باشید

من فکر می کنم شما دید درستی از روند امتحانات امریکا و دریافت مدارک ندارید و حتی برای ecfmgثبت نام هم نکردید. این 2 سال رو هم متوجه نمی شم. ایا شما با دانشگاه تصفیه حساب کردید و فارغ التحصیل شدید؟ به اداره طرح معرفی شدید؟ یا قبل از تمام شدن درستون رها کردید اومدید . شما تا اخر طبابتتون در امریکا هرچند وقت یکبار نیاز به مکاتبه با دانشگاه محل تحصیل دارید که توضیح اش الان براتون گیج کننده میشه. یکی از اقوامتون رو بفرستید واحد بین الملل دانشگاه و وزارتخانه تا راهنمایی تون کنند.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Junior Member

از هر دوتون متشکرم برای پاسخ گویی
    من فارغ التحصیل شدم و بدون گذراندن طرح، الان مهاجرت کردم به آمریکا. و در پروسه خوندن برای امتحانات بودم (هنوز ثبت نام نکردم چون آمادگیش رو هنوز ندارم) که متوجه شدم یک قانون جدید گذاشتن.
    ظاهرا وزارت بهداشت به تازگی (حدود 2 ماه پیش) یک آیین نامه تصویب کردن که فارغ التحصیلان 2 سال فرصت دارن تا برن طرح و یا اینکه اگه قصد ادامه تحصیل دارن از مقطع بالاتر پذیرش بگیرن. بعد از 2 سال دیگه اجازه مکاتبه به دانشگاه داده نمی شه. این قانون جدید ظاهرا کل برنامه های من و افراد شبیه من رو بهم ریخته و دنبال اینم که ببینم شاید راه سومی وجود داشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)