صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 99

موضوع: ایا میشه admission چندتا دانشگاه رو قبول کرد؟

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Application Withdrawal - Multiple Acceptance

من امروز خبری در ارتباط با این تاپیک در یک فروم دیگه خوندم که اینجا میزارم.

I have heard that one school (that I'd rather not name) has told some accepted students that they must give them an answer by the end of March. That school, along with several hundred others, has agreed to the Council of Graduate Schools Resolution which I have copied below. A school did this last year (it was an admissions director who simply didn't know about the resolution)--I contacted a friend (who is also an admissions director) who complained directly to the graduate Dean at that school, and the deadline was immediately extended (with apologies). I am perfectly willing to do this again.

So if you get an offer that requires you to decide before April 15th, you should just accept it, and then you can change your mind before April 15th (actually, wait until that day---it'll serve them right).

Here is the resolution:

Acceptance of an offer of financial support (such as a graduate scholarship, fellowship, traineeship, or assistantship) for the next
    academic year by a prospective or enrolled graduate student completes an agreement that both student and graduate school
    expect to honor. In that context, the conditions affecting such offers and their acceptance must be defined carefully and under-
    stood by all parties.
    Students are under no obligation to respond to offers of financial support prior to April 15; earlier deadlines for acceptance of
    such offers violate the intent of this Resolution. In those instances in which a student accepts an offer before April 15, and sub-
    sequently desires to withdraw that acceptance, the student may submit in writing a resignation of the appointment at any time
    through April 15. However, an acceptance given or left in force after April 15 commits the student not to accept another offer
    without first obtaining a written release from the institution to which a commitment has been made. Similarly, an offer by an insti-
    tution after April 15 is conditional on presentation by the student of the written release from any previously accepted offer. It is
    further agreed by the institutions and organizations subscribing to the above Resolution that a copy of this Resolution should
    accompany every scholarship, fellowship, traineeship, and assistantship offer.
    The following list includes CGS member institutions that indicated their support of the Resolution:
    http://www.cgsnet.org/Default.aspx?t...GION&VALUE=ALL

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایا میشه admission چندتا دانشگاه رو قبول کرد؟

دوستان! من از 3 تا دانشگاه توی کانادا پذیرش دارم. میخوام کنکوردیا رو برم اما مشکل اینجاس که میگن احتمال ریجکتشبلاس به خصوص که بدون فانده. میشه با یه پذیرش دیگه برم سفارت ویزا بگیرم بعد برم کنکوردیا؟ مشکلی پیدا نشه یه وقت. اون دانشگاهه یه وقت نگه این پسره کجا رفت بعدش رد منو بزنه و بهم گیر بدن.
    Whether u think u can or you cannot, either way u r right!!

نقل قول نوشته اصلی توسط happy75
    دوستان! من از 3 تا دانشگاه توی کانادا پذیرش دارم. میخوام کنکوردیا رو برم اما مشکل اینجاس که میگن احتمال ریجکتشبلاس به خصوص که بدون فانده. میشه با یه پذیرش دیگه برم سفارت ویزا بگیرم بعد برم کنکوردیا؟ مشکلی پیدا نشه یه وقت. اون دانشگاهه یه وقت نگه این پسره کجا رفت بعدش رد منو بزنه و بهم گیر بدن.
    نه مشکلی پیش نمیاد. فقط باید ظرف 6 ماه به سیستم اداره مهاجرت کانادا اعلام کنی که مقصدت عوض شده.

دوستامون میگن به خاطر اجبار 2 تا پذیرشو Accept می کنن.
    وقتی تو شرایطش قرار بگیری شاید حقو بدی بهش.
    فکر کن کسی مثل من یک پذیرش با فاند کم از یه دانشگاه داره و تا 3 روز دیگه باید Confirm کنه. حالا از نتیجه بقیه پذیرش ها هم هیچ خبری نیس.
    یعنی میگین باید Cancel کنه؟ اگه بقیه جاها رو Reject شد چی؟

یه کم به شرایط برمیگرده.
    هر کسی باید خودش ببینه تو چه شرایطیه.
    مطمئنا شرایطت رو بعدا می تونی توضیح بدی (به هر کسی که بازخواست می کنه) تا مشکلی برات ایجاد نشه.

Junior Member

دوست دارم نظر شخصی ام رو راجع به این تاپیک بگم.
    کلن با نظر اونهایی که میگن غیر اخلاقیه که به چند تا دانشگاه با فاند جواب مثبت بدیم.مخالفم.دلایل من هم این هاست:
    1)هیچ جای دنیا وضعیت دانشجوها قد ایران بد نیست و به هیچ کشوری مثل کشورما سخت ویزا نمیدند پس دانشجوها چاره ای جز اینکه چند تا کشور مختلف اپلای کنن و فاند بگیرن ندارن چون معلوم نیست ویزا بگیرند
    2)اصولا هر دانشجویی دوست داره که دانشگاهی رو که شرایط بهتری داره انتخاب کنه و این حقه اونه که بعد از 5 4ذ میلیون خرج کردن واسه اپلای منتظر بهترین جوابش باشه. همه ماها تو هر کشوری مثلا آمریکا چند جا اپلای میکنیم چون نمی دونیم که آیا می گیرنمون یا نه.به نظر من مشکل از کل سیستم دانشگاه ها تو آمریکا ست که جواب هر کدوم یه موقعی از سال میاد و اگر کمی حتی کمی براشون ناز کنی یعنی مثلا بگی وقت بیشتری برای تصمیم گرفتن بهت بدن سریعا فاند رو به نفر بعدی میدن.بنابرین ما ناچاریم که تا معلوم شدن تمام جواب ها به همه جواب مثبت بدیم.
    3)در جواب آنهای که میگن ما حق آدمهای دیکه رو ضایع میکنیم اگه فاندی رو اول بپذیریم و بعد اون رو رد کنیم چون بقیه رو با دادن فاند به ما ریجکت می کنن باید بگم که نه !!اینطور نیست. هر دانشگاهی یک waiting list داره که تو این لیست آدمهای هستن که اگه کسی فاند رو ریجکت کرد، فاند به اونها تعلق می گیره.
    4)قانونCGSهم نشون می ده که این کار قانونیه. ولی باید با رعایت مناسبات صورت بگیره.
    گرچه سایه های شب بس ممتد است<br />ما به امید سحر خواهیم زیست..

نقل قول نوشته اصلی توسط negin62
    کلن با نظر اونهایی که میگن غیر اخلاقیه که به چند تا دانشگاه با فاند جواب مثبت بدیم.مخالفم.دلایل من هم این هاست:
    1)هیچ جای دنیا وضعیت دانشجوها قد ایران بد نیست و به هیچ کشوری مثل کشورما سخت ویزا نمیدند پس دانشجوها چاره ای جز اینکه چند تا کشور مختلف اپلای کنن و فاند بگیرن ندارن چون معلوم نیست ویزا بگیرند
    2)اصولا هر دانشجویی دوست داره که دانشگاهی رو که شرایط بهتری داره انتخاب کنه و این حقه اونه که بعد از 5 4ذ میلیون خرج کردن واسه اپلای منتظر بهترین جوابش باشه. همه ماها تو هر کشوری مثلا آمریکا چند جا اپلای میکنیم چون نمی دونیم که آیا می گیرنمون یا نه.به نظر من مشکل از کل سیستم دانشگاه ها تو آمریکا ست که جواب هر کدوم یه موقعی از سال میاد و اگر کمی حتی کمی براشون ناز کنی یعنی مثلا بگی وقت بیشتری برای تصمیم گرفتن بهت بدن سریعا فاند رو به نفر بعدی میدن.بنابرین ما ناچاریم که تا معلوم شدن تمام جواب ها به همه جواب مثبت بدیم.
    3)در جواب آنهای که میگن ما حق آدمهای دیکه رو ضایع میکنیم اگه فاندی رو اول بپذیریم و بعد اون رو رد کنیم چون بقیه رو با دادن فاند به ما ریجکت می کنن باید بگم که نه !!اینطور نیست. هر دانشگاهی یک waiting list داره که تو این لیست آدمهای هستن که اگه کسی فاند رو ریجکت کرد، فاند به اونها تعلق می گیره.
    4)قانونCGSهم نشون می ده که این کار قانونیه. ولی باید با رعایت مناسبات صورت بگیره.
    اینایی که شما گفتی درست،ولی آیندگان بیچاره ای که من و امثال من هستیم باید چوب رفتار نادرست گذشتگان رو بخوریم.این لطمه ها رو کی می خواد جبران کنه؟

Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط negin62
    یه نکته رو یادت رفت استادا هم یه حافظه ای دارن که وقتی ایرانی و دانشجوی ایرانی پیششون حرفش حرف نبود و با گرفتن فاند استاد رو دور زدن هیچوقت یادشون نمیره
    دل انگیز هایی هم که میخوان این کار رو انجام بدن نگران نباشن و به دنبال توجیه اخلاقیش نباشن بالاخره به اندازه نفراتی که اپلای میکنن راه برای رسیدن به دانشگاه هست ;D
    البته صلاح مملکت خویش خسروان ....
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

Junior Member

البته بحث من بحث گرفتن فاند و دور زدن استاد و اين حرفا نيست. بحث اينه كه توي چند وقت اخير سفارت كانادا به اونايي كه از كنكورديا پذيرش دارند خيلي سخت ويزا ميده و عمدتا ريجكتشون ميكنه به خصوص اگه بدون فاند باشن مثل من. چه اشكالي داره كه من با يك پذيرش بدون فاند از يك دانشگاه رنك پايين (كه دوستم پارسال باهاش به راحتي ويزا گرفت) برم جلوي سفارت ويزا بگيرم بعدشم راهمو بكشم برم كنكورديا؟ نه فاند كسي رو از دستش گرفتم نه سرنوشتشو عوض كردم نه....
    وقتي خود سفارت براي اونايي كه از كنكورديا پذيرش ميارن جفتك ميندازه براي من چاره اي جز اين نميمونه. اگه با من هم به اندازة اون هندي و چيني و... ارزش قائل ميشد الان من به اين فكرا نميفتادم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad-13
    یه نکته رو یادت رفت استادا هم یه حافظه ای دارن که وقتی ایرانی و دانشجوی ایرانی پیششون حرفش حرف نبود و با گرفتن فاند استاد رو دور زدن هیچوقت یادشون نمیره
    دل انگیز هایی هم که میخوان این کار رو انجام بدن نگران نباشن و به دنبال توجیه اخلاقیش نباشن بالاخره به اندازه نفراتی که اپلای میکنن راه برای رسیدن به دانشگاه هست ;D
    البته صلاح مملکت خویش خسروان ....
    Whether u think u can or you cannot, either way u r right!!

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

به نظر من اخلاقی نیست البته با توجه به عرف جوامع متمدن. ولی اخلاقیات تا حدودی نسبی است و هر شخصی مشکلات و دلایل خاص خود را دارد.من هدفم توجیه این کار نیست ولی باید دید آیا همه جاها( از جمله سفارت، استادها، دفاتر پذیرش و ... )با ما ایرانیها اخلاقی برخورد می کنند! بدلیل مشکلات سیاسی و موقعیت بین المللی کشورمون با ما هم برخورد صحیحی ندارند و بنا به ضرورت گاهی مجبور هستیم چند پیشنهاد را به اصطلاح در آب نمک بخوابانیم تا ببینیم چه پیش می آید.یکی از دوستانم یک جمله دارد که شاید اینجا مفید باشد"همه ما برای بقا مبارزه می کنیم " مهم اینه که پیش وجدان خودمون چگونه هستیم. پس بهتر است هر طور که راحتتر هستیم و می دانیم به نفعمان است عمل کنیم. گاهی در زندگی پیش می آید که انسان کار غیر اخلاقی هم انجام میده بنظرتون انجام نمیده؟؟؟
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

HI

I dont want to drop a word here on my sense and thoughts.
    But as u asked me, I beleive that if you have got a specific deadline to report univs if u wanna join or not, you should postpone your answer to the last minuts, it is obvious.

But, otherwise, I am myself not that much fan of keeping several univ admissions at the same time to the last minutes Notonly this behaviour is not ethical but also you will ruin our trace as Iranians
    Hey; I would like to seriously shed some things here; every one of us who now is living in the USA, as an Iranina student, is making too much EFFORT to amend, remove and cure all weakpoints, addressing to Iranians, that might remind them of some bad experiences either in admissions, visas, research or every thing........

Most Iranina students who are living in places other than Iran probabley are doing such that other people of the world have a good memory of us at least for prospective students, remaming a good trace

Let's not ruin easily Iranian admissions,fund, visa and ... by some actions that might have nothing even for ourself after all

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)