صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 99

موضوع: ایا میشه admission چندتا دانشگاه رو قبول کرد؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : accept کردن چند پذیرش با فاند از کشور های مختلف اشکال داره؟

من با دانشگاهي در هلند كه به من پذيرش داده (البته فاندش كامل نيست، يعني فقط شهريه رو كاهش دادند و براي هزينه زندگي و بقيه شهريه هنوز تصمصمي نگرفتند) و من هم با ايميل accept كردم صحبت كردم.
    گفتند اين accept اول فقط براي اينه كه admission letter و نامه كمك مالي رو براتون بفرستيم. بعد از اين شما بايد نامه admission رو امضا كرده و براي ما بفرستيد كه اين در واقع official محسوب ميشه.
    در مورد اينكه اگر تصميم بگيرم نروم هم اينطور گفتند كه :
    1. تا قبل از official accept موردي نداره و طبيعيه و بهتر كه زودتر به ما اعلام كني
    2. بعد از official accept باعث دردسر اونا ميشه و تمايلي ندارند ايت اتفاق بيفته، ولي اگر هم نروم از لحاظ قانوني موردي ايجاد نميكنه ولي از لحاظ اينكه اونا كار روي مورد من انجام دادند و باعث مشكل ميشه براشون ترجيح ميدهند اين اتفاق نيفته
    3. گرفتن ويزاي هلند و نرفتن رو هم گفتند كه مشكلي ايجاد نمي كنه

حالا اين تو هلند نمي دونم بقيه كشورها و دانشگاه ها چه مراحل و رويكردي دارند
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Architecture - Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : ایا میشه admission چندتا دانشگاه رو قبول کرد؟

سلام، من از دو دانشگاه LSU و Texas at dallas پذیرش دارم ولی هر دوی آنها بدون فاند هستش و منتظر جواب از دانشگاههای دیگه هستم. چون من fund ندارم ایرادی نداره تا offer رو فعلاً قبول کنم تا تصمیم خودم رو بگیرم؟؟

سلام

دوستان من کل این تاپیک رو خوندم ولی جوابی برای سوالم که می دونم تکراریه پیدا نکردم. بنابراین ببخشید اگه سوال تکراریه! و از دوستان با تجربه خواهش می کنم کمک کنند.
    یکی از دوستان من از یکی از دانشگاههای خوب استرالیا پذیرش با scholarship گرفته که به دانشگاه و فیلد کاری بسیار علاقه مند هست ولی متاسفانه رشته دوستم طوریه که این روزها سفارت استرالیا به این رشته راحت ویزا نمی ده و دوستم به شدت نگران این موضوعه......اما از طرف دیگه از یکی از دانشگاههای خوب کانادا هم پذیرش با فاند کامل گرفته اگرچه برای دوستم استرالیا در اولویت قرار داره ولی این یه واقعیت هست که استرالیا ممکنه اصلا ویزا نده!!! بنابراین نمی خواد آفر کانادا رو از دست بده...
    حالا دوست من در یه وضعیت بدی قرار داره می خواد بدونه اگه آفر هر دو دانشگاه رو قبول کنه چه مشکلی ممکنه بعدا براش پیش بیاد؟
    درسته این کار غیر اخلاقی هست و ممکنه برای آیندگان بد بشه اما می خوام بدونم از نظر قانون چه مشکلاتی ممکن هست براش پیش بیاد؟ اگه واقعا بعد از اینکه آفر دانشگاه کانادا رو قبول کرد کارش واسه استرالیا جور شد و کانادا نخواست بره دانشگاه استرالیا از کجا خواهد فهمید و اگه متوجه بشه چه برخوردی خواهد کرد؟ دانشگاه کانادا چه خواهد کرد؟
    دوستان اگه تجربه ای دارند ممنون می شم شر کنند چون واقعا دوستم نگرانه.
    از کمک شما بسیارممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samane1985 نمایش پست ها
    درسته این کار غیر اخلاقی هست و ممکنه برای آیندگان بد بشه اما می خوام بدونم از نظر قانون چه مشکلاتی ممکن هست براش پیش بیاد؟ اگه واقعا بعد از اینکه آفر دانشگاه کانادا رو قبول کرد کارش واسه استرالیا جور شد و کانادا نخواست بره دانشگاه استرالیا از کجا خواهد فهمید و اگه متوجه بشه چه برخوردی خواهد کرد؟ دانشگاه کانادا چه خواهد کرد؟
    دوستان اگه تجربه ای دارند ممنون می شم شر کنند چون واقعا دوستم نگرانه.
    از کمک شما بسیارممنونم
    از نظر قانونی هیچ مشکلی پیش نمی آید. گرچه از نظر اخلاقی شاید خیلی درست نباشد ولی با این وضعیت ویزا واقعا به دوستتان حق می دهم که برای هردو جا بطور موازی اقدام کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    از نظر قانونی هیچ مشکلی پیش نمی آید. گرچه از نظر اخلاقی شاید خیلی درست نباشد ولی با این وضعیت ویزا واقعا به دوستتان حق می دهم که برای هردو جا بطور موازی اقدام کند.
    مرسی از کمکتون
    این قضیه deport کردن که بعضی از دوستان تو این تاپیک اشاره کردند تا چه اندازه می تونه وجود داشته باشه؟ واقعا ممکنه کشور ثانی دوستم رو deport کنه سر این مساله؟ آخه این مساله یه مقداری نگران کننده هست.
    بازم مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samane1985 نمایش پست ها
    مرسی از کمکتون
    این قضیه deport کردن که بعضی از دوستان تو این تاپیک اشاره کردند تا چه اندازه می تونه وجود داشته باشه؟ واقعا ممکنه کشور ثانی دوستم رو deport کنه سر این مساله؟ آخه این مساله یه مقداری نگران کننده هست.
    بازم مرسی
    نه دوست عزیز کی به شما گفته شما رو بخاطر پذیرفتن آفر دانشگاه یک کشور دیگه ممکنه دیپورت کنند؟ من تا بحال هرگز چنین چیزی ندیدم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط siboo نمایش پست ها
    یه مورد دیپورت توی همین فورم اعلام شده بود، نمی دونم دقیقا توی کدوم تاپیک بود ولی قضیه این طوری بود که یه نفر از یه جا A توی آمریکا پذیرش می گیره و به این آفرحوابمثبت می ده، بعد یه مدت یه آفر بهتر B از همون آمریکا میاد و اونم قبول می که. بدون اینکه آفر اولی رو رد کنه و بهشون بگه مننمیام پا میشه می ره آمریکا. از شانس بد، دوست طرف میره A، اونجا رئیس دپارتمان میگه فلانی چرا نیومده، اونم بی خبر میگه نمیاد رفت یه جای دیگه. خلاصه دوتا دانشگاه پیگیری می کنن و کلا جواب رد می دن زنن به سینش.
    حقیقتا عرض کنم مورد بسیار باورنکردنی یه. بنده در صحت چنین داستانی تردید جدی دارم. مگر اینکه شرایط خیلی خیلی ویژه ای بوده باشه.

ApplyAbroad Guru

یه چیزه دیگه ای که توی همین تاپیک بود و باید حواستون باشه، اینه که گویا دوستان آمرکا رفته خبر داده بودن یه پیمان هایی بین دانشگاه های آمریکایی بسته شده که وقتی یکی یه آری رو قبول کرد اسم طرف رو بریزن توی دیتا بیس تا یه موقع به دوجا جواب کثبت نده. من فقط اینو خوندم دیگه مطمئن نیستم
    ممکنه لینک جایی رو که خوندین بدین؟ یک منبع معتبر بود یا صرفا گفته های یک نفر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ممکنه لینک جایی رو که خوندین بدین؟ یک منبع معتبر بود یا صرفا گفته های یک نفر؟
    توی همین فرم هست و موضوع تاپیک چیزی شبیه به موضوع این تاپیک بود ولی نمی دونم زیر مجموعه چی بود، آمریکا، با چیزه دیگه. اینا گفته یه نفر بود . گویا توی زمان خودشون بقیه هم شنیده بودن قضیه رو و داشتن از هم می پرسیدن
    که یه نفر گفت من دوست این دوتام و قصه روگفته بود

ApplyAbroad Guru

توی همین فرم هست و موضوع تاپیک چیزی شبیه به موضوع این تاپیک بود ولی نمی دونم زیر مجموعه چی بود، آمریکا، با چیزه دیگه. اینا گفته یه نفر بود . گویا توی زمان خودشون بقیه هم شنیده بودن قضیه رو و داشتن از هم می پرسیدن
    که یه نفر گفت من دوست این دوتام و قصه روگفته بود
    والا خیلی به این صحبتها اطمینان نکنید. ما ایرانیها به یک کلاغ چهل کلاغ معروفیم. بنده گمان نمی کنم دانشگاهها اینقدر بیکار باشند که این چیزها را چک کنند. در ضمن هم بطور معمول امضای هیچ آفری حق انصراف را از شما نمی گیرد (گرچه کار اخلاقی نیست). قبول کردن آفر دانشگاه و نرفتن معادل انصراف است و جای پیگیری قانونی ندارد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)