صفحه 5 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 154

موضوع: تحصيل در اسلووني

پیش فرض پاسخ : تحصيل در اسلووني

نقل قول نوشته اصلی توسط raaazieh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو فکر فنلاند بودم اما امروز کشور اسلوونی و شرایطش رو دیدم به نظرم خوب اومد.و میتونم با توجه به شرایطم به عنوان یه گزینه در نظر بگیرم.برای فوق کامپیوتر میخوام برم و اگه خدا بخواد برای دکترا ..ممنون میشم در مورد شهریه ها و کلا نحوه پذیرش و مدارک مورد نیاز راهنمایی کنید. ممنون
    واقعا من یه سوال دارم امیدوارم ناراحت نشید .
    آیا واقعا رتبه ی دانشگاههای این کشورهای اروپای شرقی ، در جاهای دیگر دنیا قابل قبول هست ؟ ارزشش رو داره ؟
    یا صرفا این بهانه ای هستش برای رفتن از کشور ؟
    ارسال:28dec2010/کارت ریفیوز:31may2011/فایل نامبر:28jun2011/انتظار مصاحبه:7dec2015
    ویکی کبک،اطلاعات جامع مهاجرت به استان کبک - بخش فرهنگی سفارت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AirCanada نمایش پست ها
    آیا واقعا رتبه ی دانشگاههای این کشورهای اروپای شرقی ، در جاهای دیگر دنیا قابل قبول هست ؟ ارزشش رو داره ؟
    دوست عزیز منم به دنبال همین سوالم که "آیا واقعا رتبه ی دانشگاههای این کشورهای اروپای شرقی ، در جاهای دیگر دنیا قابل قبول هست ؟ ارزشش رو داره ؟"
    هدف من رفتن از ایران و اقامت در یک کشور اروپایی است ...در نتیجه اگه بتونم برای مستر جایی برم که از نظر هزینه به صرفه باشه خیلی بهتر هست.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط AirCanada نمایش پست ها
    دوست عزیز.
    شما نباید این کشور رو خیلی دست کم بگیرید برای اینکه این کشور جزو کشورهای غربی اروپاست در ضمن تمامی فاکتورهای کشورهای اتحادیه اروپا رو داره. در ضمن این رو هم بدونید مشکل هزینه و اخذ ویزاست دوست عزیز والا بنده که هزینه آلمان و نروژ و هلند رو ندارم چرا به این کشور در حال توسعه فکر نکنم!!! از طرفی شاید هنوز اینکه رنک دو دانشگاه لیوبلیانا و ماریبور برای شما مشتبه است! این دو دانشگاه از دانشگاههای معروف اروپای غربی هستند که در لیست وزارت علوم قرار گرفته اند و همچنین فکر نکنم این 2 دانشگاه با رنکینگ 500 تا 600 دنیا خیلی مورد قبول اتحادیه یا خاور دور و امریکا نباشه! کافیه تنها به وب سایت دانشگاه سری بزنید و international partner universities رو مشاهده نمایید. در پایان خدمتت عرض کنم این کشور نه واسه بنده است نه دیگران که روی آن تعصب داشته باشم تنها به عنوان فاکتوری برای یه تحصیل در کشور اروپایی و پلی برای آینده میشه ازش تصویری در ذهن داشت.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان
    من تو فکر فنلاند بودم اما امروز کشور اسلوونی و شرایطش رو دیدم به نظرم خوب اومد.و میتونم با توجه به شرایطم به عنوان یه گزینه در نظر بگیرم.برای فوق کامپیوتر میخوام برم و اگه خدا بخواد برای دکترا ..ممنون میشم در مورد شهریه ها و کلا نحوه پذیرش و مدارک مورد نیاز و همینطور معتیبر بودن دانشگاه و اینکه ارزش داره برای ادامه تحصیل به این کشور بریم راهنمایی کنید. ممنون
    کلاً اگر پست بالا یا صفحات قبلی رو مرور میکردید حتماً اطلاعات مفیدی کسب میکردید. در خصوص دانشگاهها تنها 2 دانشگاه ماریبور و لیوبلیانا از دانشگاههای مطرح اونجاست که هزینه فوق لیسانس از 2800 تا 3500 یورو سالانه می باشد. (البته بستگی به رشته شما داره). زندگی در پایتخت در حدود 400 تا 500 دلار که با در نظر گرفتن استاندارد زندگی مطلوب است که از وب سایت nuembo گرفته شده است.

برقرار باشید

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

سلام دوستان
    من تو فکر فنلاند بودم اما امروز کشور اسلوونی و شرایطش رو دیدم به نظرم خوب اومد.و میتونم با توجه به شرایطم به عنوان یه گزینه در نظر بگیرم.برای فوق کامپیوتر میخوام برم و اگه خدا بخواد برای دکترا ..ممنون میشم در مورد شهریه ها و کلا نحوه پذیرش و مدارک مورد نیاز و همینطور معتیبر بودن دانشگاه و اینکه ارزش داره برای ادامه تحصیل به این کشور بریم راهنمایی کنید. ممنون
    به نظرم لهستان خیلی بهتره ها...اپر از کشورهای اروپای شمالی و غربی و مرکزی زده شدید!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام.من با نظر دوستمون بسیار موافقم.این دانشگاه یا این کشور ملک شخصی نیست که تعصب روش باشه.مضاف بر اینکه رنک 2 دانشگاه این کشور 500 است که به نظرم برای ادامه تحصیل گزینه بسیار خوبی است.همچنین هرینه ها به مراتب پایین تر از جاهای دیگست.ضمنا دغدغه خیلی از بچه ها مسئله ویزا است که فعلا مشکل خاصی وجود نداره.میتونید این کشور رو با جاهایی مثل اسپانیا مقایسه کنید که در حقیقت دارالمجانینه!!!!!!من به شخصه به عنوان اولین نفری که تو این تاپیک این کشور را پیشنهاد دادم به دلیل این شرایط و مسائل بود.نماینده موسسه ای نیستم و فقط هدف کمک و به اشتراک گداری اطلاعات بوده.ضمنا این کشور جزو اروپای غربی و مرکزی محسوب میشود.سوالی هست در خدمتم.ازاده خواه و ازاد اندیش باشید.

ApplyAbroad Superstar

دروود بر جویندگان علم و دانش.
    بنده طی روزهای گذشته با مسئولان دانشگاه لیوبلیانا مکاتبه داشتم که با تاخیری زیاد امروز در خصوص سوالاتی که داشتم حاظر به پاسخ گویی شدند که به ترتیب برای شما عرض میکنم.
    1- در خصوص تحصیل در رشته های مهندسی اون هم به زبان انگلیسی پرسیدم که متاسفانه خیلی روی زبانشون تعصب دارند و خیلی از بیشتر دروس به اسلوونیاییه.

Generally not. All courses are in our national language, but we offer enrollment on a principle of tutoring for many courses.

2-.و در خصوص هزینه تحصیلی برای سال 2012/13 که پرسیدم . در کمال تعجب نسبت به سال قبل برای رشته های مهندسی بسیار نرخ بالا رفته و شهریه سالیانه 5000 یورو
    Generally, this is not of your concern since the fees are covered by an exchange programme. However, when OUR national students want to pay it by themselves, it is about 5000 EUR per year + master degree.

3-در خصوص تعداد دانشجوی پذیرش شده برای دروس مهندسی چه تعدادیه؟ که بیشتر برای international یه محدودیتی وجود داره اما اشاره نکرد.
    We do not limit the general number, but we limit acception of international students according to bilateral agreements that we have with individual faculties.

کلاً یکم رک پاسخ داد و با این تفاسیر باید این دانشگاه رو از لیست خارج نمود. منظورم مقرون به صرفه نیست.

پایدار باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

اطلاعات جدیدی در مورد اسلوونی نیست؟در سال 2012 که رنکینگش بهتر شده.ممنون

Junior Member azad111 آواتار ها

سلام دوستان عزیز
    رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم
    خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام.گویا 1 موسسه به طور رسمی و مجوز دار از وزارت علوم برای این کشور شروع به کار کرده.در ماه اسفند قراره دانشگاه مورد تایید هم در سایت رسمی وزارتخانه قرار بگیرند.ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)