صفحه 36 از 36 نخستنخست ... 2627282930313233343536
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 359 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

سلام
    به همه
    بعد ورود به المان کدام شهر انتخاب کنم برای اقامت از بابت هزینه و مدرسه ایرانی کسی هست کلا راهنمایی کنه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_sk نمایش پست ها
    سلام
    به همه
    بعد ورود به المان کدام شهر انتخاب کنم برای اقامت از بابت هزینه و مدرسه ایرانی کسی هست کلا راهنمایی کنه
    سلام
    شما به چه شیوه ای می خواین تشریف بیارین اینجا؟ اگر پناهندگی می خواین که همچین دست شما نیست که کجا بخواین برین. البته می تونین بگین بهشون که کجا فامیل دارین و دوست دارین برین، ولی لزوما شما رو به کمپ اون منطقه نمی فرستن. اگر هم دانشجویی میاین که خب میرین شهری که محل تحصیلتونه. اگر برای کار میاین که خب نزدیک محل کارتون باید خونه بگیرین. اگر با ویزای جویای کار میاین که خب به نظر من شما خونه رو فعلا تو یه شهر ارزون بگیرین تو نزدیکی جاهایی که کار براتون بیشتره که بتونین مصاحبه ها رو راحت برین. بعدا که کارو پیدا کردین، جا به جا بشین دیگه.
    از بابت هزینه شرق ارزون تره. ولی مدرسه ی ایرانی تو شهرهایی مثل هامبورگ و فرانکفورت وسایر شهرهای بزرگ هست که هزینه ی زندگیشون بالاتره. البته برلین به نسبت سایر شهرهای بزرگ هزینه اش بهتره و مدرسه ی ایرانی هم داره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام. من یک سوالی دارم که پیدا نکردم کجا باید مطرح کنم.ببخشید که اینجا میگم. ببینید من متاهل هستم و یک پسر ۲ ساله دارم. میخوایم از طریق کاری پذیرش بگیریم برای آلمان. خودم فوق لیسانس معماری هستم و همسرم لیسانس معماری. من نرم افزار ۳بعدی و نقشه کشی مسلط هستم و هیچکدوممون سابقه کاری نداریم‌ . حالا سوالهام اینا هستن:
    ۱. اصلا چجوری باید برای پیدا کردن کار اقدام کنیم؟یعنی از کجا شرکتها رو پیدا کنیم برای مکاتبات؟
    ۲. همسرم ترجیح میده یک کار فنی یاد بگیره چون معتقده اونجوری راحتتر کار پیدا میکنه. ولی توی آلمان چه کار فنی اگه یاد بگیره بیشتر متقاضی داره برای کار دادن؟
    ۳. مراحل این کارهایی که میخوایم انجام بدیم چیه؟
    ۴.باید حقوقمون چقدر باشه تا ساپورت ۸۰۰۰ یوروییو نخوان؟

Junior Member

سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabj نمایش پست ها
    سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.
    سلام
    در حالت کلی، ویزای شنگن قابل تبدیل به دانشجویی نیست و میگن باید دوباره بری ایران و از اونجا درخواست بدی. اما اینو تو همون مرحله ی اول میگن و من اولین باره که میشنوم گفتن میفرستیم برلین. به نظر میاد شهرتون آسون گیره و تلاش می کنه که باهاتون کنار بیاد. اما خب باید ببینین برلین چی میگه دیگه. خوش بین باشین، ان شاءالله که مشکلی پیش نمیاد .
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    در حالت کلی، ویزای شنگن قابل تبدیل به دانشجویی نیست و میگن باید دوباره بری ایران و از اونجا درخواست بدی. اما اینو تو همون مرحله ی اول میگن و من اولین باره که میشنوم گفتن میفرستیم برلین. به نظر میاد شهرتون آسون گیره و تلاش می کنه که باهاتون کنار بیاد. اما خب باید ببینین برلین چی میگه دیگه. خوش بین باشین، ان شاءالله که مشکلی پیش نمیاد .
    ممنونم که وقت گذاشتید و پاسخ دادید.
    البته با ویزای توریستی نیومدم. چون از دااد گرنت داشتم و چون با دانشگاه قرارداد امضا کرده بودم، ویزامتریک گفت با مورد من مثل مورد ویزای تجاری برخورد می‌کنن.
    البته تو همون شینگن من نوشته بودند که جهت تحصیل دکتری.
    من در شهر هیلدسهایم هستم. نزدیک به هانوفر. خداییش هم خیلی کمک کردند تا کارم انجام بشه. دستشون درد نکنه. حالا ببینیم به کجا می‌رسم!

Moderator

رشته و دانشگاه
    MSc MIS - Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanazzkaveh نمایش پست ها
    سلام. من یک سوالی دارم که پیدا نکردم کجا باید مطرح کنم.ببخشید که اینجا میگم. ببینید من متاهل هستم و یک پسر ۲ ساله دارم. میخوایم از طریق کاری پذیرش بگیریم برای آلمان. خودم فوق لیسانس معماری هستم و همسرم لیسانس معماری. من نرم افزار ۳بعدی و نقشه کشی مسلط هستم و هیچکدوممون سابقه کاری نداریم‌ . حالا سوالهام اینا هستن:
    ۱. اصلا چجوری باید برای پیدا کردن کار اقدام کنیم؟یعنی از کجا شرکتها رو پیدا کنیم برای مکاتبات؟
    ۲. همسرم ترجیح میده یک کار فنی یاد بگیره چون معتقده اونجوری راحتتر کار پیدا میکنه. ولی توی آلمان چه کار فنی اگه یاد بگیره بیشتر متقاضی داره برای کار دادن؟
    ۳. مراحل این کارهایی که میخوایم انجام بدیم چیه؟
    ۴.باید حقوقمون چقدر باشه تا ساپورت ۸۰۰۰ یوروییو نخوان؟
    سلام
    من فکر میکنم شما مشاوره اشتباهی گرفتید. ساپورت 8000 یورویی برای چه کاری لازم دارید ؟ به طور کلی شما در سه حالت میتونید برای کار بیاین آلمان. اول از همه ویزای کاری هست که یک قرارداد کاری از راه دور میگیرید و با اون قرارداد میرید سفارت و بقیه ماجرا . حالت دوم بلوکارت هست که اون هم مثل ویزای کار هست ولی شرایطش خاصتر هست . حالت سوم جستجوی کار هست که شش ماه وقت دارید در آلمان باشید کار پیدا کنید و ویزارو تغییر بدید به ویزای کار سالانه. مورد اول و دوم تالارهای گفتگو دارند اما شدیداً پیشنهاد میکنم از سایتهای دولت آلمان مطالعه کنید و بروز باشید. مورد آخر هم تالاری برای گفتگو داره اینجا اما پیشاپیش میگم فراموشش کنید چون متاهلید و پول سنگینی را باید قمار کنید . بهتره از سایتهای کاریابی جستجوی کار کنید و فکر کنید الان در آلمان هستید و دارید دنیال کار میگردید. به عنوان کسی که تجربه کرده میگم هیچ فرقی نمیکنه کجا باشید همه مراحل پیدا کردن کار مثل هم هست و باید از اینترینت دنبال شغل مناسب باشید. به سایتهای Stepstone , Glassdoor سر بزنید و ببینید برای تخصص ارزشمند شما کاری پیدا میشه یا خیر.
    من هم مثل شما فرزندم یک ساله بود که آمدم، موضوع با هم آمدن بخاطر دوری از فرزند خیلی خیلی مهمه پس فقط به روش بلوکارت فکر کنید که بتونید همه با هم سفارت برید و با هم به آلمان وارد بشید وگرنه یک فاصله یک سال تا یک و نیم سال رو پیش رو خواهید داشت. امیدوارم کمکی کرده باشم. باز هم سوالی داشتید در خدمتم.

Junior Member

سلام دوستان. من توی آگوست از چین میرم به آلمان .
    می خواستم بدونم آیا افرادی که وارد آلمان میشن قرنطینه میشن ؟ اگه آره، چه مدت ؟ هزینش چقدر میشه ؟
    آیا قبل از پرواز نیاز به انجام یا ارائه نتیجه تست کورونا هست ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudzz نمایش پست ها
    سلام دوستان. من توی آگوست از چین میرم به آلمان .
    می خواستم بدونم آیا افرادی که وارد آلمان میشن قرنطینه میشن ؟ اگه آره، چه مدت ؟ هزینش چقدر میشه ؟
    آیا قبل از پرواز نیاز به انجام یا ارائه نتیجه تست کورونا هست ؟
    https://www.auswaertiges-amt.de/en/e...lt/coronavirus

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)