صفحه 1 از 36 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

پیش فرض همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

با سلام
    با توجه به اينكه الان تقريبا بيشتر دوستان نتيجه درخواست ويزاهاشون معلوم شده و از استرس خارج شده اند. لزوم بررسي اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان احساس ميشه. در اين تاپيك همه دوستان خصوصا آنهايي كه الان در آلمان هستند به بيان تجربياتشون در مورد اقدامات لازم از لحظه رسيدن به فرودگاه،‌ تا ثبت نام در اداره اقامت شهر، تمديد ويزاي سه ماهه به يكساله،‌ پيدا كردن خوابگاه يا خانه،‌ ثبت نام در دانشگاه و ... مي پردازند.
    به هر دانستن ترتيب مراحل كار و مشكلات پيشرو از قبل كمك بزرگي براي راحتي در آنجا مي تواند باشد.

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان از فرودگاه تا وارد روال عادي زندگي شدن

تا اونجايي كه من اطلاع دارم بعد از گرفتن خوابگاه و مشخص شدن آدرس بايد براي افتتحا حساب بانكي بلوكه اقدام كنيم. بعد از اون بايد به اداره خارجي ها ausländerbehörde بريم براي تبديل ويزاي 3 ماهه به يك ساله. بعد بايد در اداره اقامت شهر ثبت نام كنيم. اون طور كه دانشگاه گفته اين مدرك را براي ثبت نام مي خواهند. همچنين براي ثبت نام تلفن ثابت و برق هم لازمه. آخر سر هم ثبت نام دانشگاه.
    البته در هر كدام از اين مراحل چه مداركي لازم هست و چه پيش نيازهايي داره نميدونم! و همچنين در مورد ترتيب اين اقدامات هم مطمئن نيستم.
    Bon Voyage

Junior Member hamed_j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced Opical Technology

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان از فرودگاه تا وارد روال عادي زندگي شدن

فکر کنم در این موارد نیازمند یاری و توضیح دوستان مقیم آلمان هستیم ... من که چیز خاصی نمی دونم ... دوستان کسی توضیحی داره؟

اطلاعات مهم راجع به حساب بانكي،‌بيمه و همه چيز در آلمان:
    http://www.justlanded.com/english/Germany
    Bon Voyage

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mg84 نمایش پست ها
    تا اونجايي كه من اطلاع دارم بعد از گرفتن خوابگاه و مشخص شدن آدرس بايد براي افتتحا حساب بانكي بلوكه اقدام كنيم. بعد از اون بايد به اداره خارجي ها ausländerbehörde بريم براي تبديل ويزاي 3 ماهه به يك ساله. بعد بايد در اداره اقامت شهر ثبت نام كنيم. اون طور كه دانشگاه گفته اين مدرك را براي ثبت نام مي خواهند. همچنين براي ثبت نام تلفن ثابت و برق هم لازمه. آخر سر هم ثبت نام دانشگاه.
    البته در هر كدام از اين مراحل چه مداركي لازم هست و چه پيش نيازهايي داره نميدونم! و همچنين در مورد ترتيب اين اقدامات هم مطمئن نيستم.
    ausländerbehörde به نامه اقامت در شهر احتیاج داره. پس این مرحله باید قبلش انجام گیرد. برق معمولا روی خونه هست و احتیاجی به ثبت نام نداره برای سیم کارت هم اینترنتی می شه ثبت نام کرد که home zone هم داره یعنی به خط ثابت مجزا احتیاجی نخواهی داشت

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    ausländerbehörde به نامه اقامت در شهر احتیاج داره. پس این مرحله باید قبلش انجام گیرد. برق معمولا روی خونه هست و احتیاجی به ثبت نام نداره برای سیم کارت هم اینترنتی می شه ثبت نام کرد که home zone هم داره یعنی به خط ثابت مجزا احتیاجی نخواهی داشت
    سلام

ممنون از محمد جان در مورد اطلاعات. فقط این نکته رو اضافه کنم که در مورد برق و آب خیلی باید حواستون جمع باشه موقع قرارداد . چون در خیلی از موارد شما باید قرارداد جدا برای برق ببندید. این مورد در مورد آب زیاد معمول نیست.

موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar
    سلام

ممنون از محمد جان در مورد اطلاعات. فقط این نکته رو اضافه کنم که در مورد برق و آب خیلی باید حواستون جمع باشه موقع قرارداد . چون در خیلی از موارد شما باید قرارداد جدا برای برق ببندید. این مورد در مورد آب زیاد معمول نیست.

موفق باشید.
    ممنونم رضا جان از اطلاعاتت.. رضا جان میشه بگی برای تمدید ویزای 3 ماهه که در ابتدای ورود به آلمان هست دقیقا چه کارها و اقداماتی باید صورت بگیره ؟
    چه مدارکی مورد نیاز هست ؟؟ چقدر زمان می بره ؟؟ آیا هزینه ای هم داره ؟؟ اگر آره چقدر ؟؟

ممنونم

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    ممنونم رضا جان از اطلاعاتت.. رضا جان میشه بگی برای تمدید ویزای 3 ماهه که در ابتدای ورود به آلمان هست دقیقا چه کارها و اقداماتی باید صورت بگیره ؟
    چه مدارکی مورد نیاز هست ؟؟ چقدر زمان می بره ؟؟ آیا هزینه ای هم داره ؟؟ اگر آره چقدر ؟؟

ممنونم
    سلام

در مورد تبدیل ویزا به اقامت شما باید با اداره خارجیهای شهر محل تحصیلتون Ausländerbehörde تماس بگیرید و وقت بگیرید. البته خودشون بهتون میگن چه مدارکی باید ارائه کنید این مدارک در مورد خود من شامل موارد زیر بود :
    1) بیمه : یکی از شرکتهای بیمه آلمانی، معمولا موقع ثبت نام بهتون چنتا رو پیشنهاد میکنن که زیاد با هم فرق ندارن. Krankenversicherung
    2) گواهی ثبت نام در دانشگاه Immatrikulationsbescheinigung
    3) پاسپورت Pass
    4) گواهی محل سکونت. شما این رو با بردن اجاره نامه به Bürgeramt شهرتون می تونید بگیرید که یکی از پرکاربردترین مدارکه برای کارای دیگتون . Meldebescheinigung
    5) گواهی وضعیت مالی که این میتونه برای موارد مختلف پول بلوکه شده باشه یا ضمانت اقوام یا قرارداد بورس . Finanzierunsnachweis
    در مورد گواهی مالی قبلا که پول تو بانک صادرات بلوکه بود و ما همون گواهی رو میبردیم. اما الآن فککنم شما میرید اونجا و بهتون یه نامه میدن که ببرید بانک و پولتون رو بلوکه کنید و گواهی رو ببرید براشون.
    این پروسه در صورت آماده بودن مدارک نهایتا نیم ساعت طول خواهد کشید و مدارک رو هم اگه بجنبید 1-2 روزه همش جمع میشه. مهم اون وقتیه که بهتون میدن که در مورد دانشجوها معمولا 1 هفته بیشتر طول نمیکشه.
    هزینش هم طبق آخرین خبری که من دارم برای شهر ما 30 یورو بود.

موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    سلام

در مورد تبدیل ویزا به اقامت شما باید با اداره خارجیهای شهر محل تحصیلتون Ausländerbehörde تماس بگیرید و وقت بگیرید. البته خودشون بهتون میگن چه مدارکی باید ارائه کنید این مدارک در مورد خود من شامل موارد زیر بود :
    1) بیمه : یکی از شرکتهای بیمه آلمانی، معمولا موقع ثبت نام بهتون چنتا رو پیشنهاد میکنن که زیاد با هم فرق ندارن. Krankenversicherung
    2) گواهی ثبت نام در دانشگاه Immatrikulationsbescheinigung
    3) پاسپورت Pass
    4) گواهی محل سکونت. شما این رو با بردن اجاره نامه به Bürgeramt شهرتون می تونید بگیرید که یکی از پرکاربردترین مدارکه برای کارای دیگتون . Meldebescheinigung
    5) گواهی وضعیت مالی که این میتونه برای موارد مختلف پول بلوکه شده باشه یا ضمانت اقوام یا قرارداد بورس . Finanzierunsnachweis
    در مورد گواهی مالی قبلا که پول تو بانک صادرات بلوکه بود و ما همون گواهی رو میبردیم. اما الآن فککنم شما میرید اونجا و بهتون یه نامه میدن که ببرید بانک و پولتون رو بلوکه کنید و گواهی رو ببرید براشون.
    این پروسه در صورت آماده بودن مدارک نهایتا نیم ساعت طول خواهد کشید و مدارک رو هم اگه بجنبید 1-2 روزه همش جمع میشه. مهم اون وقتیه که بهتون میدن که در مورد دانشجوها معمولا 1 هفته بیشتر طول نمیکشه.
    هزینش هم طبق آخرین خبری که من دارم برای شهر ما 30 یورو بود.

موفق باشید
    دیروز که رفته بودم ویزا رو بگیرم خانوم صندوق دار می گفت باید یک هفته بعد از ورود به آلمان خودتو معرفی کنی به این اداره اقامت....چه قدر این حرف جدیه؟ اولا من بعید می دونم تو این مدت همه ی اینایی که گفتین آماده بشه.......ثانیا من منتظر جواب یه دانشگاه دیگه هم هستم که معلوم نیست تو این مدت بیاد واگه جوابش مثبت باشه می خوام عوض کنم دانشگام رو

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    دیروز که رفته بودم ویزا رو بگیرم خانوم صندوق دار می گفت باید یک هفته بعد از ورود به آلمان خودتو معرفی کنی به این اداره اقامت....چه قدر این حرف جدیه؟ اولا من بعید می دونم تو این مدت همه ی اینایی که گفتین آماده بشه.......ثانیا من منتظر جواب یه دانشگاه دیگه هم هستم که معلوم نیست تو این مدت بیاد واگه جوابش مثبت باشه می خوام عوض کنم دانشگام رو
    سلام
    به من هم گفته بودن . من در مورد ایرانیا نمیدونم ولی در مورد سایر دانشجوها دیدم که بعد از یکی دو ماه هم رفتن واسه این کار.
    در مورد آماده شدن این مدارک هم به جز مورد مربوط به خونه که بستگی به خودتون داره بقیش 1-2 روزه حلله.
    در هر صورت پرونده شما الآن تو اون شهریه که باید برید و طبیعتا برای عوض کردن باید به اونا اطلاع بدید که میخواید برید یه شهر دیگه ساکن بشید و تحصیل کنید.

موفق باشید
    .

صفحه 1 از 36 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)