صفحه 10 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    اها یعنی تقریبا 1000+deposite+master
    یه سوال من که فاند دارم اگه بخوام برم خوابگاه بازم باید deposit بدم؟
    باید بدین، به کار، درامد، فاند.... ربطی‌ نداره، برای اینکه اگه کسی‌ اجاره‌ نداد و رفت یا خسارتی وارد کرد و خودش تعمیر نکرد. همه باید بدن حتا برای خونه، آپارتمان....
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    پول رهن خونه (دو برابر اجاره ی سرد یه ماه خونه)
    آلمان رهن وجود نداره. اون پولی که شما میگین همون پول تخلیه deposit است.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Matirx نمایش پست ها
    آلمان رهن وجود نداره. اون پولی که شما میگین همون پول تخلیه deposit است.
    والا یادمه زمانی که من تو دیکشنری چک کردم این کلمه رو معنیش همون گرو و رهن و این چیزا میشد، منم همون فارسیش رو نوشتم، deposit معنیش تخلیه نمی شه! ولی شاید بیعانه یا گرو کلمه ی بهتری باشه به جای رهن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    والا یادمه زمانی که من تو دیکشنری چک کردم این کلمه رو معنیش همون گرو و رهن و این چیزا میشد، منم همون فارسیش رو نوشتم، deposit معنیش تخلیه نمی شه! ولی شاید گرو یا بیعانه کلمه ی بهتری باشه به جای رهن.
    شما کاملا حق دارین
    deposit معنیش تخلیه نمی شه! البته منم نگفتم می‌شه!!

من باید مینوشتم:
    پول تخلیه یا deposit اما گرو یا بیعانه بهتره

میشه بگید وقتی وارد المان شدیم
    ترتیب این کار هایی به چه صورت هست ؟
    کدوم و اول باید انجام داد ؟

*ثبت نام دانشگاه
    *حساب بانکی
    *بیمه
    *رفتن به اداره خارجی ها Ausländerbehörde
    *ثبت محل سکونت Wohnanmeldung

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    میشه بگید وقتی وارد المان شدیم
    ترتیب این کار هایی به چه صورت هست ؟
    کدوم و اول باید انجام داد ؟

*ثبت نام دانشگاه
    *حساب بانکی
    *بیمه
    *رفتن به اداره خارجی ها Ausländerbehörde
    *ثبت محل سکونت Wohnanmeldung
    وقتی رفتین، برین دانشگاه ببینین خودشون چی میگن (ایالت به ایالت فرق داره که کدوم یکی پیش نیاز کدوم یکی باشه)
    برای بعضی دانشگاها توی روزای ثبت نام یه نماینده ی "ثبت محل سکونت" میاد توی دانشگاه، وقتی میرین ثبت نام همونجا میگه برو اون نمایندهه که تو دانشگاه هست آدرستو بگو، میرین اونجا میگین، بعد میرین حساب بانکی باز می کنین، بعد میرین بیمه می گیرین، بعد میرین ثبت نامو کامل می کنین. بعدش رسما میرین شهرداری برای ثبت محل سکونت (اونی که تو دانشگاه بود برای راه انداختن کارتون بود، نه اینکه دیگه لازم نباشه برین ثبت کنین محل سکونتتون رو)، بعدش هم میرین اداره خارجی ها یه وقت میگیرین برای یه زمانی که برین ویزاتونو تمدید کنین.
    ولی تاکید میکنم ایالت به ایالت فرق داره و شما از همون دانشگاه خودتون بپرسین.

Junior Member nastaran_fa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bochum

سلام
    باید واسه تمدید ویزای اولیه ،از اداره اقامت وقت بگیریم یا لازم نیس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran_fa نمایش پست ها
    سلام
    من شهرهای بزرگ رو نمی دونم.اما شهر ما که کوچیکه نمی خواد. می ری همونجا مثل بانک یه نوبت از سیستم الکترونیکی می گیری و بسته به اینکه چقدر شلوغ باشه نیم ساعت یا 1 ساعت بعد نوبتت میشه. دقیقا همون فرمیه که برا ویزا پر کردیفقط جای بعضی سوالاش عوض شده اما عین همونه. و متاسفانه آلمانیه بین فرم. بهترین کار اینه که بگیری فرم رو ببری خونه سر فرصت پر کنی و فرداش ببری تحویل بدی. خودش بهت میگه مدارک چی می خواد. تا جاییکه من یاده عکس بایومتریک می خواد+ پاسپورت و کپیش+ برگه ثبت نام دانشگاه+ اجاره نامه خونه + 100 یورو + برگه حساب بانکی برای اون 8000 یورو+ بیمه نامه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran_fa نمایش پست ها
    سلام
    بله، حتما. برین اداره اقامت بهتون میگن که چه جوری میشه وقت بگیرین، بعضی جاها همونجا بهتون وقت میدن، بعضی جاها میگن ایمیل بزنین به فلان جا.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنن. من دیروز یه سیم کارت الدی گرفتم و توی اینترنت مراحل ثبت نامش رو هم با موفقیت انجام دادم. ولی حالا که فعال شده پشت سر هم پیغام زیر رو میفرسته: die sms konnte nicht zugestellt werden,da entweder die eingegebene Nummer nichtgultig is oder das Guthaben der Karte nicht ausreichend ist. نمی دونم باید چیکار کنم!؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)