صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

Question تجربه روزهای اول شروع پروژه دکتری در دانشگاههای آلمان

با سلام به همه دوستان عزیز،

از آنجایی که در فروم همچین موضوعی را ندیدم و شخصا این سوال برام پیش آمده که بعد از گرفتن پذیرش و ویزای دانشجویی آلمان جهت دوره دکتری، در اولین روزهای شروع کار وضعیت به چه صورت خواهد بود؟ برای مثال آزمودن بک گراند دانشجو در حیطه پروژه ( در صورت مصاحبه قبل از پذیرش یا پذیرش تنها از طریق ایمیل!) ، آشنا نمودن او با اعضا گروه، تعیین گانت چارت پروژه (کوتاه مدت و یا بلند مدت) ، تعیین برنامه سفرهای کنفرانس و ................ .
    اگر دوستان ما را از تجربیات خودشون با خبر کنند شاید بتونه کمک کنه به خیلی از کسانی که در روزها و یا ماههای آینده عازم هستند و اطلاعی در این زمینه ندارند.

با تشکر
    ...Where there's a will there's a way

پیش فرض پاسخ : تجربه روزهای اول شروع پروژه دکتری در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط superwise نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان عزیز،

از آنجایی که در فروم همچین موضوعی را ندیدم و شخصا این سوال برام پیش آمده که بعد از گرفتن پذیرش و ویزای دانشجویی آلمان جهت دوره دکتری، در اولین روزهای شروع کار وضعیت به چه صورت خواهد بود؟ برای مثال آزمودن بک گراند دانشجو در حیطه پروژه ( در صورت مصاحبه قبل از پذیرش یا پذیرش تنها از طریق ایمیل!) ، آشنا نمودن او با اعضا گروه، تعیین گانت چارت پروژه (کوتاه مدت و یا بلند مدت) ، تعیین برنامه سفرهای کنفرانس و ................ .
    اگر دوستان ما را از تجربیات خودشون با خبر کنند شاید بتونه کمک کنه به خیلی از کسانی که در روزها و یا ماههای آینده عازم هستند و اطلاعی در این زمینه ندارند.

با تشکر
    In my own exprience, when
    I arrived there
    I ve introduced to other group members and then a meeting with my supervisor which had the result of working exactly at that day
    Although, i should mention that i had three 2-hour interviews before admitting and was working on some. Articles during the time that i was waiting for VISA..

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    In my own exprience, when
    I arrived there
    I ve introduced to other group members and then a meeting with my supervisor which had the result of working exactly at that day
    Although, i should mention that i had three 2-hour interviews before admitting and was working on some. Articles during the time that i was waiting for VISA..
    Thank you very much Shasa for sharing your experiences.
    ?So, for the guys who got admission without any interviews before, do you think that they might need to give some assessments or something after arrival
    ...Where there's a will there's a way

i thank you in advance for this topic.it seems useful. i got admission without interview as well so i am eager to obtain information after arrival.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

سلام
    از دوستان کسی تجریه هم اتاقی شدن با پاکستانی ها را دارد؟ من ک خانه پیدا کردم که خیلی نزدیک دانشگاهه و خیلی خوبه ولی هم خانه ایم می شه یک پاکستانی. من زیاد راجع به پاکستانی ها خوب نشنیدم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

سلام
    دوستان تحت هیچ شرایطی نمیشه با مبلغی کمتر از 8040 یورو تو آلمان حساب باز کرد؟ینی اگه مثلا نصف این مبلغو داشته باشی بهت اجازه اقامت نمیدن و باید برگردی؟

Junior Member

سلام خسته نباشید
    مثلا اگر من بخوام با شرکتی مپل tk قرارداد بیمه ببندم از طریق همین ایران واسه قرارداد پولی از ایران باید بفرستم ؟
    ممنون میشم جواب بدین
    بعد این ویزا ی تحصیلی که از ایران میگیریم از طریق سفارت مگه 1 ساله نیست ؟
    این 8040 یورو رو چجوری باید پرداخت کنیم
    از ایران حتما باید باشه یا المانم میشه ؟
    بعد من از کالج میخوام شروع کنم برای ثبت نامش بیمه رو نیاز دارم ؟
    ممنوونم میشم اینارو جواب بدین خیلی گیج شدم مرسی

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

من یک لینک بزبان انگلیسی برای عکس فتومتریک در کشور آلمان پیدا کردم که امیدوارم مفید باشه:
    http://www.epassportphoto.com/Blog/p...uirements.aspx

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiemami نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    مثلا اگر من بخوام با شرکتی مپل tk قرارداد بیمه ببندم از طریق همین ایران واسه قرارداد پولی از ایران باید بفرستم ؟
    ممنون میشم جواب بدین
    بعد این ویزا ی تحصیلی که از ایران میگیریم از طریق سفارت مگه 1 ساله نیست ؟
    این 8040 یورو رو چجوری باید پرداخت کنیم
    از ایران حتما باید باشه یا المانم میشه ؟
    بعد من از کالج میخوام شروع کنم برای ثبت نامش بیمه رو نیاز دارم ؟
    ممنوونم میشم اینارو جواب بدین خیلی گیج شدم مرسی

شاید خیلی دیر باشه واسه جواب دادن ولی خب باشه برای آیندگان!
    شما از ایران نمی تونین بیمه ی TK بگیرین، چون اولین چیزی که باید داشته باشین اقامت آلمانه تا بتونین از این بیمه استفاده کنین، دوم داشتن یه آدرس توی آلمان، سوم داشتن یه شماره حساب توی آلمان.
    ویزای تحصلی که از ایران می گیرین سه ماهه است وقتی رفتین آلمان تمدیدش می کنین.
    8040 یورو رو معادلش رو میذارین توی یه حساب ریالی و رسیدشو از بانک می گیرین و می برنی نشون سفارت می دین، بعدا هم دستی این مبلغ رو باید با خودتون ببرین.
    اگه شماره حساب توی آلمان داشته باشین از آلمان هم میشه.
    برای ثبت نام هر دانشگاه یا کالجی بیمه لازم دارین. بیمه برای همه اجباریه

سلام دوستان
    یه سوال داشتم.
    من نیوزیلند دانشجو هستم و از همونجا ویزای تحقیقاتی Scientific Research Visa گرفتم واسه آلمان واسه مدت 4ماه و جهت انجام بخشی از پروژه ام تو یه موسسه تحقیقاتی تو برلین.
    مدت ویزای من چهار ماه هست. الان چهار روزه اومدم برلین و تو موسسه کارم رو شروع کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم (منظورم اینه که پروسه ثبت نام ندارم اینجا). سوالم اینه که منم باید خودم رو به اداره اقامت شهر معرفی کنم؟!
    چون کسی اینجا چیزی در این مورد بهم نگفته و اونایی هم که باهاشون کار میکنم همه آلمانین و چیزی نمیدونن در این مورد. از طرفی قصد دارم تو دو سه هفته آینده واسه تجدید گذرنامه هم اقدام کنم. واسه همین موندم که نیازی به معرفی به اداره اقامت شهر هست یا نه؟!!

ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)