صفحه 34 از 36 نخستنخست ... 24252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    سلام

من برای دوره ی کاراموزی 6-12 ماهه میام المان (از طریق اراسموس) و در حال حاضر هم دانشجو هستم در اروپا (به احتمال زیاد با کارت اقامت و بدون ویزا). لطف میکنید بگید که چه مراحلی رو باید انجام بدم به ترتیب؟

آیا منم باید دقیقا مثل یه دانشجوییی که در دانشگاه المانی پذیرش گرفته اقدام کنم و این مراحلی که گفته شده تو فروم رو مو به مو انجام بدم؟ مخصوصا در مورد health insurance و کارت اقامت .

خیلی ممنون
    سلام
    به نظر من ایمیل بزنین از international office دانشگاهتون تو آلمان بپرسین. چون اقامتتون طولانی مدت هست یه سری هاشو حدقل باید انجام بدین. مثلا ثبت نام توی دانشگاه. اگر قرار باشه تو دانشگاه ثبت نام کنین لازمه که یه آدرس ثبت شده داشته باشین. یعنی حداقلش اینه که برین شهرداری و خودتونو ثبت نام کنین. برای ثبت نام تو شهرداری باید یه ویزای معتبر داشته باشین. حالا اینو باید ببینین همون اقامت معمولی کشور فعلیتون لازمه یا باید برای اقامت آلمان اقدام کنین (معمولا برای بالای شیش ماه شما باید اقامت آلمانو بگیرین. حالا نمی دونم با شما چطوری کنار میان). ضمنا برای ثبت نام تو دانشگاه داشتن بیمه هم لازمه. حالا باز سوال اینه که بیمه تون قبوله یا نه. اینو می تونین از بیمه تون هم بپرسین. بعضی از بیمه ها فکر می کنم این طورین که خارج از اون کشور خودشون، فقط موارد اورژانسی رو پوشش میدن. یعنی ممکنه شما بیمه ی ایتالیا رو داشتهب اشین. اما اگه تو آلمان واسه سرماخوردگیتون برین دکتر، مجبور بشین خودتون پولشو بدین. اینا همه اش مواردیه که باعث میشه مورد شما خاص باشه و احتمالا چیزی نیست که کسی راحت توی این فروم بتونه بهتون با یه بله و خیر جواب بده، مگر اینکه قبلا تجربه اش رو داشته باشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member Bliss آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من ایمیل بزنین از international office دانشگاهتون تو آلمان بپرسین. چون اقامتتون طولانی مدت هست یه سری هاشو حدقل باید انجام بدین. مثلا ثبت نام توی دانشگاه. اگر قرار باشه تو دانشگاه ثبت نام کنین لازمه که یه آدرس ثبت شده داشته باشین. یعنی حداقلش اینه که برین شهرداری و خودتونو ثبت نام کنین. برای ثبت نام تو شهرداری باید یه ویزای معتبر داشته باشین. حالا اینو باید ببینین همون اقامت معمولی کشور فعلیتون لازمه یا باید برای اقامت آلمان اقدام کنین (معمولا برای بالای شیش ماه شما باید اقامت آلمانو بگیرین. حالا نمی دونم با شما چطوری کنار میان). ضمنا برای ثبت نام تو دانشگاه داشتن بیمه هم لازمه. حالا باز سوال اینه که بیمه تون قبوله یا نه. اینو می تونین از بیمه تون هم بپرسین. بعضی از بیمه ها فکر می کنم این طورین که خارج از اون کشور خودشون، فقط موارد اورژانسی رو پوشش میدن. یعنی ممکنه شما بیمه ی ایتالیا رو داشتهب اشین. اما اگه تو آلمان واسه سرماخوردگیتون برین دکتر، مجبور بشین خودتون پولشو بدین. اینا همه اش مواردیه که باعث میشه مورد شما خاص باشه و احتمالا چیزی نیست که کسی راحت توی این فروم بتونه بهتون با یه بله و خیر جواب بده، مگر اینکه قبلا تجربه اش رو داشته باشه.
    ممنونم از بابت جواب

مقصد دانشگاه نیست و کمپانی هست و ترجیح میدم از کمپانی نپرسم چون میدونم تجربشون کمه در زمینه دانشجوی اینترنشنال. خود سایت سفارت المان نوشته که دانشجویان اراسمون با اقامت کمتر از یک سال نیازی به ویزا ندارند و فقط باید اون دانشگاه المانی مقصد به the Federal Office for Migration خبر بده و اینکه کپی کارت اقامت معتبر کشور مبدا و پاسپورت رو ارسال کنه. ولی من چون ممکنه کارت اقامت جدیدم بموقع دستم نرسه ، به احتمال زیاد برای ویزا اقدام کنم.

بیمه ی سلامتی و بهداشتی که اینجا دارم متاسفانه بدرد سایر کشورها نمیخوره. دانشگاه و شرکت هم خودشون بیمه ی حوادث میکنن. و در هر صورت فکر میکنم نیاز باشه که خودم بیمه انجام بدم المان.

ولی در مورد کارت اقامت و بلوکه کردن پول (کجا باید انجام بدم؟ آلمان؟ یا همون فقط یه برگه از حساب جاریم در مبدا رو ببرم سفارت کافیه؟) هنوز چیزی نمیدونم.

Banned

ممنونم از بابت جواب

مقصد دانشگاه نیست و کمپانی هست و ترجیح میدم از کمپانی نپرسم چون میدونم تجربشون کمه در زمینه دانشجوی اینترنشنال. خود سایت سفارت المان نوشته که دانشجویان اراسمون با اقامت کمتر از یک سال نیازی به ویزا ندارند و فقط باید اون دانشگاه المانی مقصد به the Federal Office for Migration خبر بده و اینکه کپی کارت اقامت معتبر کشور مبدا و پاسپورت رو ارسال کنه. ولی من چون ممکنه کارت اقامت جدیدم بموقع دستم نرسه ، به احتمال زیاد برای ویزا اقدام کنم.

بیمه ی سلامتی و بهداشتی که اینجا دارم متاسفانه بدرد سایر کشورها نمیخوره. دانشگاه و شرکت هم خودشون بیمه ی حوادث میکنن. و در هر صورت فکر میکنم نیاز باشه که خودم بیمه انجام بدم المان.

ولی در مورد کارت اقامت و بلوکه کردن پول (کجا باید انجام بدم؟ آلمان؟ یا همون فقط یه برگه از حساب جاریم در مبدا رو ببرم سفارت کافیه؟) هنوز چیزی نمیدونم.
    سلام
    اگر دانشجویی اقدام میکنید بیمه که باید در اونجا داشته باشید اگر بالای 30 سال هستید که بیمه خصوصی واگر زیر 30سال باشید بیمه دولتی میشه مثل TK که بهترینش هست

بلوکه کردن پول که باید با خودتون ببرید واونجا در المان یه حساب بانکی محل سکونت باید باز کنید تا ماهیانه 700تا800یورو بهتون میدن در سفارت یه فرم هم پر میکنید که بیشتر از 10هزار یورو نباید ببرید

ApplyAbroad Superstar

ممنونم از بابت جواب

در مورد بلوکه کردن پول، قبل از اینکه برین آلمان معمولا یه پرینت از حساب کافیه. برین بانکتون بگین یه برگه بهتون بدن که چقدر پول تو حسابتونه. همونو ببرین سفارت آلمان تو کشور خودتون وقتی اومدین آلمان اگر بحث ویزا و تمدید ویزا و اینا داشته باشین ممکنه ازتون بخوان یه حساب باز کنین و پول رو بلوکه کنین و هر ماه یک دوازدم اون مبلغ رو (اگر برای ۱۲ ماه بلوکه میکنین) حق برداشت دارین.

Junior Member

دوستان من میخوام برای حدود یک ماه airbnb بگیرم تا بتونم خونه پیدا کنم. آیا امکانش هست که airbnb رو ملده کنم تا بتونم کارام رو انجام بدم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rezass11 نمایش پست ها
    دوستان من میخوام برای حدود یک ماه airbnb بگیرم تا بتونم خونه پیدا کنم. آیا امکانش هست که airbnb رو ملده کنم تا بتونم کارام رو انجام بدم؟
    برای ملده باید یه فرم رو بدین که صاحبخونه پر کنه. اگه طرف قبول کنه اونو براتون پر کنه فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشه.
    اینم بگم که به طور معمول الان قرارداد خونه رو ازتون نمی خوان. اما این امکان هم هست که ازتون قرارداد اجاره بخوان. قبلا که این طوری بود که بعضی شهرها می خواستن بعضی ها نه. نمی دونم الان چقدر تغییر کرده. به نظرم به هر حال بهتره این موضوعو اول با طرف درمیون بذارین که قراره شما با خونه ی طرف ملده کنین.

Junior Member Bliss آواتار ها

سلام

من سوالم رو از خود سفارت المان هم پرسیدم و جواب این بود. اینجا مینویسم تا شاید بدرد کسی بخوره...

Financial funds: Students must present either a scholarship of at least 720 Euro per month, or a
    blocked account with 720 Euro per month, or a letter of sponsorship from a sponsor in Germany.
    If the amount of your scholarship is less than 720 Euros, you must combine scholarship and blocked
    account. For example, of you intend to study in Germany for six months, have an Erasmus stipend
    of 230 Euro per month, you must present a blocked account of 2.940 Euro.
     Only if the missing amount to 720*x Euro of the scholarship is less than 1.000 Euros overall, you
    may present an ordinary bank statement from a bank in the EU.
    Provider for blocked accounts are:
    Fintiba (Sutor Bank Hamburg, www.fintiba.com ,account opening online,
    X-Patrio (www.x-patrio.com), account opening online
    any Sparkasse (opening only personally in Germany )
    Deutsche Bank (requires signature verification in a German consulate, with costs)
    If you have a sponsor who is willing to guarentee for you: Formal Sponsor Letter
    (Verpflichtserklärung) from a sponsor in Germany or abroad. If from abroad, the sponsor must have
    seizable income in Germany. This document can be obtained at the immigration office at the
    sponsor´s place of living in Germany, or abroad at a German Embassy or Consulate General.

Proof of health insurance. Tessera Sanitaria is accepted if valid for the EU. If you have none,
    please present a private health insurance, valid for Germany, valid for the whole time of your stay.
    Minimum cover must be 30.000 Euros. The visa will be valid for the whole time of your stay then.

Junior Member

سلام دوستان
    من یک سوالی دارم اما نمی دونم اینجا جای درستی برای مطرح کردن هستش یا نه. من شماره مالیاتم (persönliche Identifikationsnummer) با پست گرفتم. اما کشور تولد رو متاسفانه اشتباها به جای ایران عراق ثبت کردند. رفتم به اداره مالیات (Finanzamt) نزدیک خونه بهم گفتند که باید به آدرسی برم که نامه ازش اومده. آدرس نامه رو سرچ کردم جایی رو ندیدم. آدرسشم اینه: meldebehörde friedrichstr 10958 berlin
    می خواستم بدونم کسی تجربه اینچنینی داشته و باید به کجا من رجوع کنم برای تصحیح این اشتباه؟ آیا باید اونجایی که anmeldung را انجام دادم برم یا جای دیگر؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط k_mp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوالی دارم اما نمی دونم اینجا جای درستی برای مطرح کردن هستش یا نه. من شماره مالیاتم (persönliche Identifikationsnummer) با پست گرفتم. اما کشور تولد رو متاسفانه اشتباها به جای ایران عراق ثبت کردند. رفتم به اداره مالیات (Finanzamt) نزدیک خونه بهم گفتند که باید به آدرسی برم که نامه ازش اومده. آدرس نامه رو سرچ کردم جایی رو ندیدم. آدرسشم اینه: meldebehörde friedrichstr 10958 berlin
    می خواستم بدونم کسی تجربه اینچنینی داشته و باید به کجا من رجوع کنم برای تصحیح این اشتباه؟ آیا باید اونجایی که anmeldung را انجام دادم برم یا جای دیگر؟
    سلام
    هر نامه ای که براتون میاد علاوه بر آدرس شماره تلفن و ایمیل هم داره معمولا. یه ایمیل بزنین و اطلاع بدین بهتون جواب میدن. نهایتا اینه که یه نامه بزنین و توش دقیقا ذکر کنین که پیروی نامه ی فلان تاریخ شما که برام فلان چیز رو ارسال کردین من این نامه رو می فرستم و بهشون اشتباه رو بگین. ولی تاکید می کنم دقیقا بگین که دارین در مورد چه نامه ای صحبت می کنین و کی براتون نامه رو فرستادن. نیازی به حضوری رفتن نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    هر نامه ای که براتون میاد علاوه بر آدرس شماره تلفن و ایمیل هم داره معمولا. یه ایمیل بزنین و اطلاع بدین بهتون جواب میدن. نهایتا اینه که یه نامه بزنین و توش دقیقا ذکر کنین که پیروی نامه ی فلان تاریخ شما که برام فلان چیز رو ارسال کردین من این نامه رو می فرستم و بهشون اشتباه رو بگین. ولی تاکید می کنم دقیقا بگین که دارین در مورد چه نامه ای صحبت می کنین و کی براتون نامه رو فرستادن. نیازی به حضوری رفتن نیست.
    مرسی از پاسختون. متاسفانه نامه ایمیلی نداره و از طرف bundeszentralamt für steuern اومده. پشت صفحه فقط یک شماره تماس داره که من زنگ زدم که رفت روی تلفن پاسخگو و اونم به زبان آلمانی بودش. متاسفانه من آلمانیم کلا تعطیله که کارها رو پیچیده تر کرده. از توی سایتش که identifikationsmerkmal.de هستش یک بخش "تماس با ما" پیدا کردم و بهشون مسیچ زدم و حالا باید ببینم چی جواب می دن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)