صفحه 9 از 36 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 359

موضوع: همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

دوست عزیز خواهش میکنم اول از یه چیز مطمين شید تا به کسی اطلاعات اشتباه ندید.
    من هم دقیقا فکرمیکردم که عکس بیومتریک همون عکسهای خودمونه که واسه ویزا تحویل دادیم ولی وقتی اومدم آلمان دیدم که سایز عکسهایی که واسه تمدید ویزا قبول میکنند خیلی بزرگتره و هیچ کدوم از عکسهای منو قبول نکردند. سایزشو دقیقا نمیدونم ول حواستون باشه که مطمئنا 6*4 نیست. توی همین آلمان هم میشه گرفت ولی خب قیمتش یه کم بالاست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    میدونم واسه المان میخوای!!
    اگه قسمت تایید مدارک سفارت المان رفته باشی به چبزی رو دیوار زدن که عکس بیومنریک رو توضیح داده مثل همین عکس هایی که واسه پاسپورت و ویزا گرفتیتن گفتم اگه میخوای شرایط عکس بیومتریک رو بدونی تو سایت سفارت اتریش نوشته.. ازه همین مدل عکس هایی که واسه ویزا کزفتیم اوکی هستش

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط super نمایش پست ها
    من هم دقیقا فکرمیکردم که عکس بیومتریک همون عکسهای خودمونه که واسه ویزا تحویل دادیم ولی وقتی اومدم آلمان دیدم که سایز عکسهایی که واسه تمدید ویزا قبول میکنند خیلی بزرگتره و هیچ کدوم از عکسهای منو قبول نکردند. سایزشو دقیقا نمیدونم ول حواستون باشه که مطمئنا 6*4 نیست. توی همین آلمان هم میشه گرفت ولی خب قیمتش یه کم بالاست.
    لزوما اطلاعاتشون غلط نیست دوست عزیز! من خودم عکس های 6 در 4 ایران رو دادم و قبول هم کرد، فقط یه دستگاه داشت، مثل قیچی بود ولی به شکل یه مربع که به اون اندازه ای بود که اونا میخواستن. عکس شیش در چهار رو میذاش توش خودش میبرید اضافه هاش رو . حالا شاید این دوستمون هم یه جای این طوری رفته و ازش قبول کردن.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

اکه جندتا پست بالاتر من رو بخونین میبینین که نوشتم که این عکس ها 3.5*4.5 هستن و عکاسی های خوب همه عکس با این اندازه میده چون فقط سایز عکسو عوض میکنن..ولی از من 4*6 رو هم قبول کردن تو برلین..
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

دوست عزیز! ما اینجا غیرقانونی که زندگی نمی کنیم. خوب ما هم عکس دادیم و این مرحله رو رد کردیم. پس لابد مطمئنیم که داریم میگیم. حالا آفیسر شما حالش خوب نبوده دلیل نمیشه که تعمیم بدی به همه جا...
    من هم هر بار 6 در 4 دادم و قبول کردن. از ایران هم آورده بودم.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    دوست عزیز! ما اینجا غیرقانونی که زندگی نمی کنیم. خوب ما هم عکس دادیم و این مرحله رو رد کردیم. پس لابد مطمئنیم که داریم میگیم. حالا آفیسر شما حالش خوب نبوده دلیل نمیشه که تعمیم بدی به همه جا...
    من هم هر بار 6 در 4 دادم و قبول کردن. از ایران هم آورده بودم.
    oranus عزیز ، دوستمون super راست می گه. منم همون عکسی که به سفارت برا ویزا داده بودم رو به bürgramt برا تمدید ویزا دادم که قبول نکرد. گفت بیومتریک نیست، حالا بماند که با کلی چک و چونه آخر همون 6*4 که شما می گی رو قبول کرد (البته سایزشو کوچک کرد با یه دستگاهی) . مشکل از اینجا آب می خوره که تو ایران وقتی میری عکاسی میگی عکس بیومتریک می خوام فکر می کنن همون عکس اداری پشت سفید منظورته.در صورتی که عکس بیومتریک لازم نیست حتما 6*4 باشه. من وقتی رفتم اینجا عکاسی پرسیدم. گفت باید یه سایز خاصی باشه که مثلا انگار یه کمی رو صورتت زوم شده باشه. اینجوری بهتون بگم که تو عکس معمولی معمولا شونه هاتون معلومه اما تو بیومتریک تقریبا فقط گردن به بالاست یعنی شما یه عکس عادی رو با فتوشاپ crop کنید طوریکه فقط سر وگردن تو عکس باشه می شه بیومتریک. دلیله این هم که اینکه روش مانور می دن اینه که بعدا این نرم افزارهای تشخیص هویت راحت بتونن شناسایی کنند عکس رو. در واقع یه فرمت استاندارد برای نرم افزارهای تشخیص هویته.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

مشخصات عکس بیومتریک
    http://www.epassportphoto.com/Blog/p...uirements.aspx
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

بجه ها میشه یه لیستی از هزینه های غیر مترقبه ای که تو بدو ورود به المان واسه ادم ممکنه پیش بیاد بگین؟
    منظورم غیر از هزینه هایی هست که توماه های عادی بعدی پیش میاد
    در واقع میخوام ببینم واسه ماه اول کف چقد لازمه ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    بجه ها میشه یه لیستی از هزینه های غیر مترقبه ای که تو بدو ورود به المان واسه ادم ممکنه پیش بیاد بگین؟
    منظورم غیر از هزینه هایی هست که توماه های عادی بعدی پیش میاد
    در واقع میخوام ببینم واسه ماه اول کف چقد لازمه ؟
    اگه بخوای مستر کارت بگیری (فکر کنم فقط یه نوعش این طوریه البته) 500 یا 1000 یورو (بسته به اعتباری که میخوای).
    پول رهن خونه (دو برابر اجاره ی سرد یه ماه خونه)
    پول خرید وسیله ی خونه : 1) در صورتی که خونه کلا هیچی نداشته باشه: کمد، تخت، تشک، پتو، بالش، فرش یا موکت، ظرف: 400 تا 700 یورو (البته مطمئنا میتونین تا 5000 یورو هم بدینا! ولی خب من دانشجویی اما "نو" حساب کردم) ( به این سایت مراجعه کنین تا بهتر قیمت دستتون بیاد: http://www.ikea.com/de/de/)
    2) در صورتی که خونه مثلا furnished باشه: فرش یا موکت (100 تا 200 یورو)، ظرف (یه سرویس + قابلمه و ماهی تابه و این چیز میزا 70 تا 100 یورو) : 200 تا 300 یورو.
    پول برای خرید یه سری وسایل لازم مثل اتو، کتری برقی، جاروبرقی، توستر: 100 تا 150 یورو.
    هزینه ی رفت و آمد تا وقتی که سمستر تیکت ندارین (هفته ای تقریبا 12 یورو، به شرطی که بلیت هفتگی بخرین) (البته انشالا که خیلی زود سمستر تیکت میگیرین.

فعلا همینا به ذهنم می رسه
    ضمنا اگه خوابگاه داشته باشین هم هزینه ی وسیله ی خونه نمی دین و هم هزینه ی رهن خونه تا جایی که میدونم کمتر از 2 برابر اجاره است.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اگه بخوای مستر کارت بگیری (فکر کنم فقط یه نوعش این طوریه البته) 500 یا 1000 یورو (بسته به اعتباری که میخوای).
    پول رهن خونه (دو برابر اجاره ی سرد یه ماه خونه)
    پول خرید وسیله ی خونه : 1) در صورتی که خونه کلا هیچی نداشته باشه: کمد، تخت، تشک، پتو، بالش، فرش یا موکت، ظرف: 400 تا 700 یورو (البته مطمئنا میتونین تا 5000 یورو هم بدینا! ولی خب من دانشجویی اما "نو" حساب کردم) ( به این سایت مراجعه کنین تا بهتر قیمت دستتون بیاد: http://www.ikea.com/de/de/)
    2) در صورتی که خونه مثلا furnished باشه: فرش یا موکت (100 تا 200 یورو)، ظرف (یه سرویس + قابلمه و ماهی تابه و این چیز میزا 70 تا 100 یورو) : 200 تا 300 یورو.
    پول برای خرید یه سری وسایل لازم مثل اتو، کتری برقی، جاروبرقی، توستر: 100 تا 150 یورو.
    هزینه ی رفت و آمد تا وقتی که سمستر تیکت ندارین (هفته ای تقریبا 12 یورو، به شرطی که بلیت هفتگی بخرین) (البته انشالا که خیلی زود سمستر تیکت میگیرین.

فعلا همینا به ذهنم می رسه
    ضمنا اگه خوابگاه داشته باشین هم هزینه ی وسیله ی خونه نمی دین و هم هزینه ی رهن خونه تا جایی که میدونم کمتر از 2 برابر اجاره است.
    اها یعنی تقریبا 1000+deposite+master
    یه سوال من که فاند دارم اگه بخوام برم خوابگاه بازم باید deposit بدم؟
    ویرایش توسط sorahi : August 23rd, 2012 در ساعت 02:32 AM

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

وقتی برسیم فرودگاه(ترجیحا دوسلدورف) اگه بخوام یه سیم کارت بگیرم که علاوه بر تماس تلفنی خوب، بشه از اینترنت و جی پی آر اس اش هم استفاده کرد و ضمنا آنتن دهی خوبی در ایالت نورد راین وستفالن داشته باشه و ارزون هم حساب کنه، دوستان باتجربه کدوم شرکت رو پیشنهاد می کنن و اصلا توی فرودگاه میشه تهیه اش کرد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)