صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

سلام دوستان
    من 18 سالم هست( البته هنوز 18 سالم تموم نشده )
    حدودا مبلغ 30 میلیون( در بهترین حالت 40 میلیون) خانواده ام میتونن برام بفرستند
    البته فقط برای یکسال..
    میخوام ببینم با این اوضاع میتونم به تحصیل در کانادا یا کشوری مثل آلمان در مقطع لیسانس امیدوار باشم؟ یا بهتره لیسانس رو همینجا بخونم؟
    البته حاضر به کار در خارج هستم. کاری مثل گارسونی و..)
    به نظرتون به سختیش می ارزه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. دوستان میشه بفرمایید این دو نفر، چقدر خرجشون میشه برن جایی مثل کانادا و دکتری بخونن؟ اصلا برای ایندو نفر چقدر فاند تقریبی تعلق میگیره و آیا میشه به همراه همسر مهاجرت کرد و اونجا هم کار کرد و خرج زندگی دو نفره رو در آورد؟

نفر اول: 25 ساله. مجرد. 2 مقاله isi. بدون سابقه کار. ایلتس 6.5

نفر دوم: 30 ساله. متاهل. 3 سال سابقه کار. 3 مقاله آی اس آی. ایلتس 8

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام
    من سطح مالی م حتی از متوسط هم پایین تره، فقط اندازه ترجمه مدارک و یکبار آزمون تافل پول دارم... شنیدم که حدودا چهل میلیون نیاز هست واسه اپلای...
    کارم(حق التدیسی) هم درآمدی نداره و ساپورت مالی خانواده را هم ندارم، همسر هم ندارم...
    رزومه نسبتا خوبی دارم، و احتمالا میتونم فاند بگیرم، فول فاند رو نمیدونم،... اما ...
    با این اوضاع مالی بد شاید مجبور بشم تنها برای یک دوره آنلاین اپلای کنم، که اونهم از نظر وزارت علوم ارزشی نداره...
    حتما میگید خب برو دکتری داخل کشور رو شرکت کن... رشته ما در ایران دکتری نداره، خصوصا گرایش من رو که جدید هست، و من خیلی به ادامه تحصیل در خارج کشور علاقمندم...
    حالا بنظرتون چه راه حل هایی پیش روی من هست ? (

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام
    من سطح مالی م حتی از متوسط هم پایین تره، فقط اندازه ترجمه مدارک و یکبار آزمون تافل پول دارم... شنیدم که حدودا چهل میلیون نیاز هست واسه اپلای...
    کارم(حق التدیسی) هم درآمدی نداره و ساپورت مالی خانواده را هم ندارم، همسر هم ندارم...
    رزومه نسبتا خوبی دارم، و احتمالا میتونم فاند بگیرم، فول فاند رو نمیدونم،... اما ...
    با این اوضاع مالی بد شاید مجبور بشم تنها برای یک دوره آنلاین اپلای کنم، که اونهم از نظر وزارت علوم ارزشی نداره...
    حتما میگید خب برو دکتری داخل کشور رو شرکت کن... رشته ما در ایران دکتری نداره، خصوصا گرایش من رو که جدید هست، و من خیلی به ادامه تحصیل در خارج کشور علاقمندم...
    سلام،اگه توانایی این رو دارید که وام بگیرید و میدونید که میتونید اقساطش رو پرداخت کنید بهترین راه همین هست!
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام
    سلام. کی گفته واسه اپلای اینقده پول نیاز دارید ؟ از شروع پروسه اپلای تا موقع
    گرفتن پذیرش ,نهایت نهایت دو (تا سه) هزار دلار نیاز دارید . با اپلای واسه دانشگاه های کمتر, این هزینه هم میتونه پایین تر هم بیاد. بقیه ش میمونه هزینه ویزا و اومدن که اونم بستگی به کشورش داره. موفق باشید

Junior Member

Question پاسخ : تحصیل

سلام.همسر من قصد گرفتن اقامت تحصیلی برای دکترا رو در اتریش داره در رشته ژئوتکنیک گرایش زمین شناسی.من هم بعنوان همراه با ایشون میخام برم.از سایتی متوجه شدم که همراه حق کار نداره.ولی خب اونجا نمیشه فقط با ۳۰ ساعت کار در هفته ی همسرم زندگی کنیم.خاستم بدونم اونجا امکان اینکه من توی خونه خیاطی کنم و درامد خوبی داشته باشم هست؟و اینکه همسرم میتونه حین تحصیل کار مناسب مرتبط رشتش پیدا کنه؟و اینکه مقدار متوسط هزینه زندگی ما دو نفر در ماه چقدر میشه.منتظر پاسختون هستم و پیشاپیش ممنونم

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مال

سلام
    من دانشجوی مشغول به تحصیل لیسانس هستم، رزومه‌ی میشه گفت خیلی خوبی دارم (2 مقاله، آیلتس 7.5، معدل و نمرات بالا و توصیه‌نامه و معرفی اساتید مشهور و مکاتبه با اساتید دانشگاه مقصد). قصد دارم برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم و بعد هم دکترا رو ادامه بدم.
    دو ترم از تحصیل من مونده ولی تنها مشکلم بحث سربازی و آزاد کردن مدرکه. بهترین راه آزاد کردن مدرک و سربازی برای من چیه از نظر شما؟
    هزینه‌ی رفع این مسئله‌ها چقدر خواهد شد؟ چون وضعیت مالی متوسطی دارم و قادر به تامین مخارج خیلی زیاد نیستم...

سلام دوست عزیز،

شما سعی کنید با ریز نمرات غیر رسمی که دانشگاه بهتون میده قبل از فارغ التحصیلی پذیرش بگیرید. خیلی از دانشگاه ها این کارو میکنند. بعد که پذیرش گرفتید یک وثیقه میگذارید و اصل مدارک و ریز نمرتونو آزاد میکنید و به دانشگاه ارایه میکنید و برای ویزا میرید. مقدار وثیقه هم از سایت نظام وظیفه ببینید.
    چون شما مشمول هم هستید حتماً برای دو کشور همزمان اپلای کنین که اگر ویزای یکی نشد موقعیتتون بد نشه.

ایام بکام

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi13 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی مشغول به تحصیل لیسانس هستم، رزومه‌ی میشه گفت خیلی خوبی دارم (2 مقاله، آیلتس 7.5، معدل و نمرات بالا و توصیه‌نامه و معرفی اساتید مشهور و مکاتبه با اساتید دانشگاه مقصد). قصد دارم برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم و بعد هم دکترا رو ادامه بدم.
    دو ترم از تحصیل من مونده ولی تنها مشکلم بحث سربازی و آزاد کردن مدرکه. بهترین راه آزاد کردن مدرک و سربازی برای من چیه از نظر شما؟
    هزینه‌ی رفع این مسئله‌ها چقدر خواهد شد؟ چون وضعیت مالی متوسطی دارم و قادر به تامین مخارج خیلی زیاد نیستم...

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

شما سعی کنید با ریز نمرات غیر رسمی که دانشگاه بهتون میده قبل از فارغ التحصیلی پذیرش بگیرید. خیلی از دانشگاه ها این کارو میکنند. بعد که پذیرش گرفتید یک وثیقه میگذارید و اصل مدارک و ریز نمرتونو آزاد میکنید و به دانشگاه ارایه میکنید و برای ویزا میرید. مقدار وثیقه هم از سایت نظام وظیفه ببینید.
    چون شما مشمول هم هستید حتماً برای دو کشور همزمان اپلای کنین که اگر ویزای یکی نشد موقعیتتون بد نشه.

ایام بکام
    ممنون،

بعد از پذیرش و تهیه وثیقه، برای آزاد کردن اصل مدرک و ریزنمرات رسمی تنها راه پرداخت هزینه‌ی آموزش رایگانه درسته؟ با توجه به اینکه آزادکردن مدرک از طریق وزارت کار برای کسایی که خدمت نرفتن ممکن نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام. کی گفته واسه اپلای اینقده پول نیاز دارید ؟ از شروع پروسه اپلای تا موقع
    گرفتن پذیرش ,نهایت نهایت دو (تا سه) هزار دلار نیاز دارید . با اپلای واسه دانشگاه های کمتر, این هزینه هم میتونه پایین تر هم بیاد. بقیه ش میمونه هزینه ویزا و اومدن که اونم بستگی به کشورش داره. موفق باشید
    اگه اشتباه نکنم یعنی کمتر از یک میلیون منظورتونه.
    اما اینطور که شنیدم برای ثبت نام امتحان تافل به تنهایی خودش 800 هزار تومن لازمه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)