صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Junior Member

پیش فرض تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

سلام دوستان
    من متولد 73 هستم و سال 91 ممنوع الخروج میشم و امسال وارد سال دوم دبیرستان میشم .رشته ام ریاضیه و از مهندسی و موسیقی خوشم میاد همین طور از مهندسی صوت. خیلی مایلم که برای تحصیل برم خارج از ایران (و همونجا هم تا آخر بمونم و زندگی کنم) ولی هر دفعه خانواده ام میگن که پول کافی برای هدف من ندارند ... هر چند که تابحال هیچ وقت درباره تحصیل در خارج از کشور در اینترنت سرچ نکردند و هیچ اطلاعاتی هم ندارند ولی من حاضرم در اونجا سختی هم بکشم ولی به هدفم برسم... تا بحال هم فکر هایی مثل ایمیل دادن به دانشگاه ها درباره کمک کردن به من و یا قرض گرفتن پول از یه دوست آمریکایی به سرم زده ولی هیچ کدوم عملی نشده ... یه چیزایی هم درباره دانشگاه ها و موسسات آموزشی خارج از کشور که مجانی یا کم هزینه هستند هم شنیدم ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟ آیا راهی برام وجود داره؟
    (درضمن تصمیم من جدیه و دوست دارم به آمریکا یا کانادا یا استرالیا و یا اروپا و انگلیس برم نه مالزی و هند و اتریش.........)
    منتظرتون هستم...............
    ویرایش توسط maziyarsh : November 4th, 2011 در ساعت 05:11 PM

Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozart IP نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من متولد 73 هستم و سال 91 ممنوع الخروج میشم و امسال وارد سال دوم دبیرستان میشم .رشته ام ریاضیه و از مهندسی و موسیقی خوشم میاد همین طور از مهندسی صوت. خیلی مایلم که برای تحصیل برم خارج از ایران (و همونجا هم تا آخر بمونم و زندگی کنم) ولی هر دفعه خانواده ام میگن که پول کافی برای هدف من ندارند ... هر چند که تابحال هیچ وقت درباره تحصیل در خارج از کشور در اینترنت سرچ نکردند و هیچ اطلاعاتی هم ندارند ولی من حاضرم در اونجا سختی هم بکشم ولی به هدفم برسم... تا بحال هم فکر هایی مثل ایمیل دادن به دانشگاه ها درباره کمک کردن به من و یا قرض گرفتن پول از یه دوست آمریکایی به سرم زده ولی هیچ کدوم عملی نشده ... یه چیزایی هم درباره دانشگاه ها و موسسات آموزشی خارج از کشور که مجانی یا کم هزینه هستند هم شنیدم ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟ آیا راهی برام وجود داره؟
    (درضمن تصمیم من جدیه و دوست دارم به آمریکا یا کانادا یا استرالیا و یا اروپا و انگلیس برم نه مالزی و هند و اتریش.........)
    منتظرتون هستم...............
    سلام دوست جوان!
    با توجه به شرایط و خواسته هایی که داری بهترین انتخاب برات کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، و ... هستن که در صورتیکه زبانشون رو بلد باشید میتونید رایگان درس بخونید و اجازه کار هم در کنارش برای تامین هزینه هاتون دارین. البته یادگیری یه زبان جدید و کار کردن و درس خوندن سخته ولی شما گفتید که با سختی مشکلی ندارین
    بنابر این از الان شروع کنید به خواندن فرانسه یا آلمانی تا بتونید به موقع مدرک زبان بگیرید و اقدام کنید. اگر بخواهید آلمان برید باید در ایران در کنکور همون رشته رو قبول بشید ولی برای فرانسه این شرط وجود نداره...
    همچنین در نظر داشته باشید که حتی به فرض اینکه هزینه زندگیتون رو کامل با کار کردن در بیارین باید برای گرفتن ویزای دانشجویی سال اول 6000 یورو (د رمورد فرانسه و همین حدود برای آلمان ) داشته باشید تا بهتون ویزا بدن
    یعنی این حداقل توانایی مالیه که حتما باید داشته باشین
    بررسی کن که این کشورها پیش دانشگاهی هم می خوان یا نه. در مورد فرانسه میدونم که میخوان.
    نکته مهم: چون گفتی ممنوع الخروج و ... پس احتمالا مشکل خدمت هم داری. که باید به عنوان قدم اول این رو بررسی کنی (بهترین مرجع : وزرات علوم) ببینی اساسا الان میشه با وثیقه برای لیسانس خارج شد یا نه...

پی نوشت: سعی کن کم کم راجع به کشورهایی که احتمالا می خواهی بری اطلاعات بدست بیاری. آخه هند کجا اتریش کجا؟؟؟؟
    ویرایش توسط maziyarsh : November 4th, 2011 در ساعت 05:14 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام دوست عزیز!
    منم هم سن شما که بودم همچین فکری به ذهنم زده بود...خیلی هم دنبالش بودم و از لحاظ مادی هم خانوادم مشکلی نداشتن چه بسا که من زبانم هم خوب بود اما با خودم فکر که کردم دیدم نمیشه سختی هاشو تنها تحمل کرد. حتی تو سن ما هم وقتی قضیه رفتن قطعی می شه یه ترسی تو دل آدم میوفته...درکل بعید می دونم بتونید برید اگه از لحاظ مادی مشکل دارید... اگه قصدتونم صرفاً رفتن هست می تونین دیپلم بگیرین و واسه مهاجرت اقدام کنین که اونم سختی های خاص خودشو داره!شما دو راه پیشنهاد می کنم!یا کنکور بدی و لیسانس بخونی واسه ارشد فاند(کمک هزینه مالی) بگیری و بری واسه سربازیت هم مشکل نداره! یا دیپلم بگیری سربازی بری واسه مهاجرت اقدام کنی! خروج از مرز اونقدا هم که فکر می کنی آسون نیست...

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    سلام دوست جوان!
    با توجه به شرایط و خواسته هایی که داری بهترین انتخاب برات کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، و ... هستن که در صورتیکه زبانشون رو بلد باشید میتونید رایگان درس بخونید و اجازه کار هم در کنارش برای تامین هزینه هاتون دارین. البته یادگیری یه زبان جدید و کار کردن و درس خوندن سخته ولی شما گفتید که با سختی مشکلی ندارین
    بنابر این از الان شروع کنید به خواندن فرانسه یا آلمانی تا بتونید به موقع مدرک زبان بگیرید و اقدام کنید. اگر بخواهید آلمان برید باید در ایران در کنکور همون رشته رو قبول بشید ولی برای فرانسه این شرط وجود نداره...
    همچنین در نظر داشته باشید که حتی به فرض اینکه هزینه زندگیتون رو کامل با کار کردن در بیارین باید برای گرفتن ویزای دانشجویی سال اول 6000 یورو (د رمورد فرانسه و همین حدود برای آلمان ) داشته باشید تا بهتون ویزا بدن
    یعنی این حداقل توانایی مالیه که حتما باید داشته باشین
    بررسی کن که این کشورها پیش دانشگاهی هم می خوان یا نه. در مورد فرانسه میدونم که میخوان.
    نکته مهم: چون گفتی ممنوع الخروج و ... پس احتمالا مشکل خدمت هم داری. که باید به عنوان قدم اول این رو بررسی کنی (بهترین مرجع : وزرات علوم) ببینی اساسا الان میشه با وثیقه برای لیسانس خارج شد یا نه...

پی نوشت: سعی کن کم کم راجع به کشورهایی که احتمالا می خواهی بری اطلاعات بدست بیاری. آخه هند کجا اتریش کجا؟؟؟؟
    سلام عزیز! واسه لیسانس با وثیقه حق خروج نمی دن...من پرسیدم! اروپا با قانونی که شما گفتی برای فنلاند و سوئد و آلمان و فرانسه حق کار در هفته تنها 20 ساعته! که مخارج زندگی تامین نمیشه!
    موفق باشین

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid-canada نمایش پست ها
    اروپا با قانونی که شما گفتی برای فنلاند و سوئد و آلمان و فرانسه حق کار در هفته تنها 20 ساعته! که مخارج زندگی تامین نمیشه!
    نظر شخصی من هم همینه که نمیشه فقط با تکیه به همچین چیزی بار سفر رو بست و دل به دریا زد. ممکنه آدم نتونه کار پیدا کنه یا هر چی... ولی اینجا بهتره زیاد نظرات شخصیمون رو در نظر نگیریم و همون چیزی که می دونیم رو انتقال بدیم. تفسیرش و تصمیم گیریش با خود خوانندست. شاید چیزی که برای شخص من ترسناکه برای کسی قابل قبول باشه یا حتی یه امید باشه...

در مورد آقای Mozart IP که نمی تونن با وثیقه برای لیسانس خارج بشن و فعلا باید یه برنامه دیگه بریزن واسه خودشون، ولی:

چون عنوان تاپیک عمومی هست و افراد زیادی با این شرایط مالی ممکنه تاپیک رو بخونن ، اینو بگم که در فرانسه شما هفته ای 19.5 ساعت اجازه کار دارین و حداقل دستمزد قانونی ساعتی 8.27 یورو هست که بعد از کسر مالیات میشه 6.6 یورو. یعنی اگر کسی بتونه کاری پیدا کنه و از تمام این ساعات استفاده کنه ماهی 540 یورو درمیاره که با این مبلغ میشه در شهرستان های فرانسه یه زندگی دانشجویی داشت.
    بنا بر این اینکه کسی فقط 6000 یورو برای صدور ویزا رو داشته باشه و بخواد کلا در فرانسه با کار کردن خرجشو دربیاره ، این به قول معروف "روی کاغد ممکنه" .
    ویرایش توسط basy : August 28th, 2010 در ساعت 01:41 PM

Junior Member

سلام
    من میدونم که همچین چیزی در نظر اول خیلی غیرممکنه ولی.....حتما اگر میتونید کمک کنید ... من این هدف یه حکمتی داره که اومدم با شما در میون بذارم... چون الان بهترین فرصت برای منه.......

استرالیا چطور؟

درباره دانشگاه Full Sail چه میدونید؟
    fullsail.edu
    ویرایش توسط shamim65 : August 29th, 2010 در ساعت 11:20 PM

اگه می تونستی به همراه خانوادت قبل از سن 19 سالگی خارج بشی که عالی بود ...
    راستی هدفت از رفتن چیه؟
    چرا حداقل لیسانستو نمی خوای اینجا بخونی؟
    تا به حال چند روز توی همین ایران خودمون تنها زندگی کردی؟ فکر میکنی با تحصیل (و در صورت امکان کار) بتونی با تنهایی هات کنار بیایی؟
    دور از کمک پدر و مادر فکر میکنی بتونی از عهدۀ وظایف خودت به تنهایی بربیایی؟
    تا حالا همزمان با درس خوندنت کار هم کردی؟ اگه نه، فکر میکنی اینقدر انرژی و وقت داشته باشی که همزمان با تحصیلت کار هم بکنی؟
    ...
    پس در کل قبل از اینکه ببینی مایل به رفتن هستی یا نه، اول ببین برای خودت پاسخ روشنی برای امثال این سوالات داری؟ اگه بله، اجازه بده تا منم بدونم تا در مورد مسائل بعدی صحبت کنیم :-)
    ویرایش توسط danialmdt : August 29th, 2010 در ساعت 12:35 AM
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozart IP نمایش پست ها
    من میدونم که همچین چیزی در نظر اول خیلی غیرممکنه ولی.....حتما اگر میتونید کمک کنید ...
    خروج شما از کشور الان با وثیقه امکان پذیر نیست. (این رو آقای omid-canada در جواب شما گفتن ، که درست هم هست و من هم اطلاع داشتم ولی چون اطلاعاتم مال سه سال پیش بود ترجیح دادم نگم و به خودتون گفتم در قدم اول این رو بررسی کنید) بنا بر این خروج شما قبل از اتمام خدمت قانونا غیر ممکنه. نه اینکه "در نظر اول غیر ممکن باشه". حالا دیگه فرق استرالیا و آلمان و فلان دانشگاه دیگه چه اهمیتی داره؟
    به حرف های آقای danialmtd هم توجه کن. حرف های درستیه...

Junior Member sima @ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Iran

It is not important that how much money you have but the most important thing is the ability to stand on your feet ,
    excuse me that I tell this but I think for a young person study abroad is not a good idea.
    spending the sarbazii I think is very useful because it help you to stand on your feet and suffer and face some difficulties
    and make you more experienced to study abroad alone.
    Enjoy the life

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

Exclamation پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

بله دانشگاه Fullsail یک دانشگاه رنک پایین (618)که رشته های خوبی هم ارائه نمی ده! یعنی نه فنی داره نه پزشکی! فاند تحصیلی نمی ده! استادای ضعیفی داره و یه جورایی دانشگاه پولداراست! متوسط هزینه تحصیل در اونجا حداقل 70000$ در سال یعنی 70 میلیون تومان می باشد! این یعنی دو برابر دانشگاه پرنام آلبرتا کانادا با رنک(112) تنها 30000$ درسال خرج داره...و دانشگاه معرکه SFU با رنک 92 کمتر از اینها خرج داره!
    شما دوست عزیز تصمیمی که دارید اصلاً عقلانی نیست! و عاقبت درستی هم نداره گرچه الان ممکنه شرایط اینجا براتون سخت باشه! اما اینجور که تحقیق کردین معلومه اصلاً هنوز توانایی تحقیق کردن رو هم ندارید چه برسه تنها زندگی کردن و ... زندگی باارزش تر از تصمیمات احساسی جوونی است.
    موفق باشین...

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)