صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط software_eng نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به صورت کلی دوستانی که تجربه زندگی تو کشوری رو دارن.
    با حداکثر 30 هزار دلار پس انداز کجا بهتره دکترا بخونم؟
    اگه گزینه های پر رقابت تر امریکا، کانادا و ... که فاند خوبی ارائه میدن رو در رشته شما کنار بزاریم با بودجه فعلی و زمینه علمی مربوط کشور آلمان میتونه گزینه جذابی برای شما باشه.

دانشگاه در مقطع دکتری رایگانه و تنها هزینه زندگیه که اگه بورسی هم بدست نیارید با کار در همین زمینه خودتون براحتی بخشی از هزینه رو جبران میکنید. و البته دکتری در المان 3 سالست.

برآورد خیلی بالای زندگی دانشجویی هم سالی 8000 یورو هست که سفارت المان ارائه داده که کاملا برای زندگی دانشجو در شهرهای مختلف آلمان کافیه (دکتری در سه سال میشه 24000 یورو یا حدود همون 30 هزار دلار)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط kamiyab نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .یه سوا داشتم ...
    من ۱۸ سالمه هنوز کنکورندادم و خدمتم نرفتم ... من استعداد زیادی هم تو درس هم ورزش هم کامپیوتر دارم بطوری که برنامه نویسی هم میکنم...زبانمم انقد خوبه که میتونم یه مقاله بنویسم یا ساعت ها حرف بزنم بدون مشکل ... استعدادای من زبانزد همه فامیلو مدرسست...درس دارم امریکا درس بخونم ...دارم دیونه میشم ....ولی حتی یه تک تومنیم ندرم ...چجوری میتونم برم ؟اصلا میتونم؟ توروخدا اگه راهی هست دریغ نکنید
    بهترین پیشنهاد اینه که دوره مقدماتی تحصیلات که سطح لیسانس هست رو در کشور خودتون گذرونده و برای تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور سفر کنید.

اصولا تحصیل در سن پایین در خارج از کشور تنها از روی اجبار برای برخی رشته های پزشکی به متقاضی توصیه میشه. در بقیه موارد خصوصاً رشته های مهندسی اعتبار مدارک دانشگاهای خوب ایران کم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamiyab نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .یه سوا داشتم ...
    من ۱۸ سالمه هنوز کنکورندادم و خدمتم نرفتم ... من استعداد زیادی هم تو درس هم ورزش هم کامپیوتر دارم بطوری که برنامه نویسی هم میکنم...زبانمم انقد خوبه که میتونم یه مقاله بنویسم یا ساعت ها حرف بزنم بدون مشکل ... استعدادای من زبانزد همه فامیلو مدرسست...درس دارم امریکا درس بخونم ...دارم دیونه میشم ....ولی حتی یه تک تومنیم ندرم ...چجوری میتونم برم ؟اصلا میتونم؟ توروخدا اگه راهی هست دریغ نکنید
    سلام.
    شما فعلا که هیچ کای انجام ندادین. برای تحصیل در آمریکا بیشتر از این که خودتون و دیگران از استعداد هاتون تعریف کنند باید آمریکا استعداد های شما رو بپذیره.
    تحصیل در آمریکا رایگان نیست و هزینه بره. هزینش هم خیلی زیاد هست.
    بورس ها هم برای مقطع لیسانس بسیار کم هست.
    یک سری کار هست که من بهشو اشاره میکنم :
    1- رتبه کنکور تک رقمی بیارید.
    2- اگر زبانتون خوبه امتحان تافل نمره بالای 115 بگیرید.
    3-امتحان sat نمره بالای 1500 بگیرید.
    4- اگر ابداعی یا اختراعی دارید اونو به ثبت برسونید.
    5- اگر مقام قهرمانی ورزشی در سطح کشوری یا در سطح جهانی دارید (مثلا مدال قهرمانی در المپیک نوجوانان) اونو به زبان انگلیسی ترجمه کنید.
    6- تمام ریز نمراتتون در همه دروس بالای 18 باشه.
    7- ....
    اگر تمام این مواردی که عرض کردم رو داشتید شاید از طریق موسسات نخبگی در آمریکا و برخی موسستات استعداد یاب شما بتونید به صورت غیر مستقیم بورس کامل بگیرید بدون هیچ هزینه ای برای آمریکا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    اگه گزینه های پر رقابت تر امریکا، کانادا و ... که فاند خوبی ارائه میدن رو در رشته شما کنار بزاریم با بودجه فعلی و زمینه علمی مربوط کشور آلمان میتونه گزینه جذابی برای شما باشه.

دانشگاه در مقطع دکتری رایگانه و تنها هزینه زندگیه که اگه بورسی هم بدست نیارید با کار در همین زمینه خودتون براحتی بخشی از هزینه رو جبران میکنید. و البته دکتری در المان 3 سالست.

برآورد خیلی بالای زندگی دانشجویی هم سالی 8000 یورو هست که سفارت المان ارائه داده که کاملا برای زندگی دانشجو در شهرهای مختلف آلمان کافیه (دکتری در سه سال میشه 24000 یورو یا حدود همون 30 هزار دلار)
    آلمان که عالیه چون درس خوندن نداره و فقط تحقیقه
    اما این موضوع موج پنهاندگی واقعا منو ترسونده. ​( خدا نکرده حمل بر تشبیه نشه ولی سعدی علی رحمه میفرماید : اگر ژاله هر قطره‌ای در شدی. چو خرمهره بازار از او پر شدی)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط software_eng نمایش پست ها
    آلمان که عالیه چون درس خوندن نداره و فقط تحقیقه
    اما این موضوع موج پنهاندگی واقعا منو ترسونده. ​( خدا نکرده حمل بر تشبیه نشه ولی سعدی علی رحمه میفرماید : اگر ژاله هر قطره‌ای در شدی. چو خرمهره بازار از او پر شدی)
    این موج پنهاهندگان در همه کشورهای پیشرفته تقسیم شدن. الان تورنتوی کانادا هم پذیرای هواپیماهای حامل پناهندگان سوری هست به طور پیاپی، طبق اخبار!!
    شما در اینالیا هم با این هزینه میتونید در دانشگاهی مثل پلی تکنیک میلان دکتری رو بگذرونید و البته در اسپانیا در دانشگاه بارسلون. موضوع اینه دانشگاهی رو انتخاب کنید که رایگان باشه و با زبان انگلیسی به عنوان زبان دوره دکتری موافق باشه.

اما برای کشورهای امریکا و کانادا بدون پیدا کردن فاند این 30 هزار دلار به طور میانگین برای یکسال شما کافی خواهد بود (شهریه و هزینه زندگی)...

سلام دوستان 20 سال سن دارم معاف از خدمتم هستم میخواستم تو مقطع کارشناسی بین این کشورها برای تحصیل اقدام کنم بین کشورهای ایتالیا المان فرانسه اتریش از نظر هزینه واینده تحصیلی وکاری تو کدوم یک از این کشورا بهتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    سلام دوستان 20 سال سن دارم معاف از خدمتم هستم میخواستم تو مقطع کارشناسی بین این کشورها برای تحصیل اقدام کنم بین کشورهای ایتالیا المان فرانسه اتریش از نظر هزینه واینده تحصیلی وکاری تو کدوم یک از این کشورا بهتره
    ایران
    چهار سال طاقت فرسا رو تنهای و با اون همه هزینه زندگی که کار دانشجوی شاید یک سومش رو بتونه تامین کنه اون توی 20 سالگی
    بهتره همه توانتو بزاری رو یک لیسانس خوب تو ایران و زبان خوب
    خدایش تا ارشد تو ایران خیلی ساده است و به صرفه

درود بر شما،
    دوستان این پیام رو تنها برای این نوشتم که پاسخ پرسش ها و سردرگمی هام رو بگیرم. تا امروز تنها این انجمن رو میخوندم امروز دیگه خواستم از دیگران درخواست یاری کنم پس خواهش میکنم بخونید و پاسخ شاینده رو بدید...
    من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم در رشته ریاضی فیزیک، میشه گفت حدود 4 ساله که درباره تحصیل در خارج از کشور پژوهش میکردم و همیشه رویای زندگی در کشور های خارجی رو داشتم. یعنی از دوره راهنمایی من سعی کردم زبان انگلیسیم رو تقویت کنم تا بتونم برای این کار آماده شم. همچنین در پی هدف گرفتن برخی کشور ها چون فرانسه، آلمان و غیره تا به حال با زبان های بسیاری آشنا شدم ( در حد پایه فرانسه و آلمانی رو آموختم )
    پس از اون با جدی تر شدن خواسته هام، انگلیسیم رو بسیار بهبود بخشیدم به گونه ای که امروز میتونم بگم در حد پیشرفته توانایی سخن گفتن دارم ( هرچند که هرگز حتی 1 جلسه کلاس زبان هیچ آموزشگاهی رو نرفتم )
    برای پایان جستار زبان هم بگم که توانایی بسیاری در یادگیری زبان دارم، در گذشته سابقه یادگیری زبان هایی چون اسپرانتو و حتی عبری و یونانی و عبری و ولزی رو هم داشتم ( به زبانشناسی تاریخی علاقه دارم ) اینا رو به این خاطر گفتم که 1. بدونید زبان برای من مشکلی نیست 2. حاظرم برای رسیدن به خواسته هام به هر کاری بکوشم. 3. من به زبانشناسی و یادگیری زبان ها علاقه دارم و شاید در راهنمایی ام به کشوری یا داشنگاهی که مناسب ام هست کمکتون کنه
    در حوزه درس هم برای اینکه متن خیلی طولانی نشه فقط میگم که در ریاضی و فیزیک و کلا درسای فهمیدنی توانایی بسیار بالاتر از تمام دیگر دانشجویان آموزشگاه دارم و از حفظ کردن متنفرم ( آیا خارج از کشورم درسا حفظیه؟ )، توانایی رفتن به رشته های مهندسی و پزشکی رو هم دارم، اما رشته های مهندسی رو با اینکه توانایی رو دارم علاقه چندانی بهش ندارم، پزشکی هم که اندیشیدن به کارش آزارم میده و از این کار بدم میاد و اصلا دوست ندارم دنبالش برم.
    در حوزه کاری، هیچگاه کار های فیزیکی نکردم. اما در طراحی و برنامه نویسی وب توانایی بسیاری دارم. زیاد وارد توضیحات نمیشم ولی همینقدر میگم که توانایی انجام هر پروژه ای رو در حیطه تخصصم دارم و در کشور خودمون هم سابقه درآمدزایی از این شغل رو داشتم و از توانایی انجام کار های مربوط به وب رو دارم و اتفاقا پولی که در ایران ازش در میاد بسیار بالاست. اینا رو به این خاطر گفتم که بپرسم که آیا در خارج توانایی انجام کار Freelancing هست؟ در آمدش اندازه ایرانه؟ کفاف زندگی دانشجویی رو میده؟ آیا مدرک دانشگاهی میخوان یا صرفا (( کاربلدی )) کافیه؟
    مشکلاتم از اونجا شروع میشه که پدرم پولدار نیست، هر چند خیلی دوست داره کمکم کنه اما چون رفتم دنبال علاقه های خودم اصلا ازش انتظار پشتیبانی رو ندارم ( اون میگفت برو تجربی من رفتم ریاضی، میگه برو پژشکی من میگم میخوام برم زبانشناسی یا رشته های معادل (( فرهنگ و زبان های باستان )) در خارج از کشور ) و الان وضعیت جوریه که اصلا فکر نمیکنم پدرم بخواد بهم کمکی کنه. ( به نظرتون کار کردن خودم هزینه های زندگی و درس خوندن رو میده؟ )
    خلاصه براتون بگم من نمیخوام در ایران بمونم، انقدر مصمم ام که تصور موندن در ایران و یک انسان معمولی بودن منو دیوونه و عصبی میکنه. میخوام برم رشته مورد علاقه خودم، اگر برم با توانایی های که دارم میخوام در اون رشته فرد صاحب نظری شم. همچنین به خاطر یکسری هدف هایی که دارم... ( وارد جزییات نمیشم ) ... نمیتونم تو ایران بمونم. کار هایی که میخوام بکنم تو ایران دشوار نیست نشدنیه. سد سربازی هم جلومه، اوایل شرایط معافی پزشکی رو به خاطر کف پاهام که صاف بود داشتم، ولی بعد که به اجبار (!) بردنم پزشک و درمانش کردن الان از آدمای معمولی هم سالم ترم! اصلا نمیتونم تصور کنم دو سال از بهترین دوران زندگیم که میخوام شالوده آینده ام رو بریزم رو اینجوری از دست بدم ... اندیشه ها و هدف های خاصی هم دارم که توی ایران کسی بهشون اهمیت نمیده و فقط راه جلوم خارج از ایرانه... دوستان بگید چی کنم، الان به چه کارهایی بکوشم و چه توانایی هایی رو در خودم بهبود بدم، چه راه هایی برای رهایی از مشکلاتم هست، کدوم کشور برم، کدوم شهر، آیا رشته ام رو عوض کنم و روی علایق ام پا بزارم و برم توی یه رشته ای که ازش بدم میاد ولی پول توش داره؟ از همراهی تون پیشاپیش سپاسگذارم...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenniroozad نمایش پست ها
    درود بر شما،
    دوستان این پیام رو تنها برای این نوشتم که پاسخ پرسش ها و سردرگمی هام رو بگیرم. تا امروز تنها این انجمن رو میخوندم امروز دیگه خواستم از دیگران درخواست یاری کنم پس خواهش میکنم بخونید و پاسخ شاینده رو بدید...
    من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم در رشته ریاضی فیزیک، ................................

دوست گرامی

با توجه به اطلاعات داده شده باید حداقل دوره لیسانس رو در ایران طی کنید. (عدم ساپورت مالی)

ولی نهایت شانسی که برای شما میشه قائل شد در جهت تحصیل در خارج از ایران در مقطع لیسانس، شرکت در کلاسهای مدرسه ایتالیایی و کسب مدرک مورد نیاز و بعد اپلای برای دوره لیسانس و گرفتن کمک هزینه ای نصفه نیمست که بخشی از هزینه رو برای افراد کم درامد حاضر در ایتالیا پوشش میده، اما با این حال باز به ساپورت مالی نیاز پیدا میکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    دوست گرامی

با توجه به اطلاعات داده شده باید حداقل دوره لیسانس رو در ایران طی کنید. (عدم ساپورت مالی)

ولی نهایت شانسی که برای شما میشه قائل شد در جهت تحصیل در خارج از ایران در مقطع لیسانس، شرکت در کلاسهای مدرسه ایتالیایی و کسب مدرک مورد نیاز و بعد اپلای برای دوره لیسانس و گرفتن کمک هزینه ای نصفه نیمست که بخشی از هزینه رو برای افراد کم درامد حاضر در ایتالیا پوشش میده، اما با این حال باز به ساپورت مالی نیاز پیدا میکنید.

میشه در مورد این مدرسه ایتالیایی توضیح بدید؟ آموزشگاه زبان ایتالیاییه؟ اگر هم لینکی که مفید باشه دارید بدید بررسی کنم منکه تو گوگل چیزی پیدا نکردم... اینه؟ http://scuola.ir/sitoeng.2/homepage_eng.htm

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)