صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 139 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 18 سالمه و دیپلم تجربی دارم و پیش تر از این برای دانشگاه های ترکیه اقدام کرده بودم که در آزمون های پذیرش دانشجویان خارجی برای رشته دندانپزشکی که مد نظرم بود حد نصاب لازم برای دانشگاه های دولتی با شهریه کم رو نیاوردم و در این حین با افزایش چند برابری نرخ ارز در چند ماه اخیر توانایی مالی من به شدت افت کرد به همین دلیل مدتی هست که دنبال دانشگاهی می گردم که در یکی از کشور های اروپا(نه لزوما اتحادیه اروپا) و یا قسمت های آسیایی روسیه باشه که هم از نظر هزینه های زندگی ارزون باشه و هم از نظر هزینه دانشگاه شهریه هاش کم باشه و در عین حال آزمون خاص و یا سد دشواری هم برای ورود به کورس اصلی نداشته باشه با توجه به جستجوهایی که کردم تا الان متوجه شدم که باید بالکل بی خیال کشورهای اتحادیه اروپا بشم و بلاروس و اوکراین هم به اندازه کافی به نظرم ارزون نیومدن و فعلا نظرم روی روسیه هستش که دانشگاه هایی هم با حدود شهریه 3000 دلار سالیانه پیدا کردم ولی دنبال دانشگاه هایی با شهریه کم تر هستم.
    و در مورد شرایط خودم هم باید بگم به زبان های انگلیسی و ترکی و تا حدودی آلمانی مسلط هستم و اگر لازم باشه روسی و یا زبان های دیگه ای رو هم میتونم یاد بگیرم و اینکه کاملا با آب و هوای سرد و شرایط سخت روسیه حتی نقاط دورش(شرق دور) آشنایی دارم پس لطفا دوستان اگر دانشگاهی که با شرایط من مطابق باشه سراغ دارند لطف کنند و منو راهنمایی کنند و البته باید اینو هم اضافه کنم که من حداکثر سالانه میتونم 30 تا 35 میلیون تومان برای کلیه هزینه هام کنار بذارم یعنی چیزی حدود 4000 تا 4500 دلار و البته رشته مورد نظرم هم دندانپزشکی هست.
    متشکر از دوستانی که راهنمایی خواهند کرد

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_1999 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 18 سالمه و دیپلم تجربی دارم و پیش تر از این برای دانشگاه های ترکیه اقدام کرده بودم که در آزمون های پذیرش دانشجویان خارجی برای رشته دندانپزشکی که مد نظرم بود حد نصاب لازم برای دانشگاه های دولتی با شهریه کم رو نیاوردم و در این حین با افزایش چند برابری نرخ ارز در چند ماه اخیر توانایی مالی من به شدت افت کرد به همین دلیل مدتی هست که دنبال دانشگاهی می گردم که در یکی از کشور های اروپا(نه لزوما اتحادیه اروپا) و یا قسمت های آسیایی روسیه باشه که هم از نظر هزینه های زندگی ارزون باشه و هم از نظر هزینه دانشگاه شهریه هاش کم باشه و در عین حال آزمون خاص و یا سد دشواری هم برای ورود به کورس اصلی نداشته باشه با توجه به جستجوهایی که کردم تا الان متوجه شدم که باید بالکل بی خیال کشورهای اتحادیه اروپا بشم و بلاروس و اوکراین هم به اندازه کافی به نظرم ارزون نیومدن و فعلا نظرم روی روسیه هستش که دانشگاه هایی هم با حدود شهریه 3000 دلار سالیانه پیدا کردم ولی دنبال دانشگاه هایی با شهریه کم تر هستم.
    و در مورد شرایط خودم هم باید بگم به زبان های انگلیسی و ترکی و تا حدودی آلمانی مسلط هستم و اگر لازم باشه روسی و یا زبان های دیگه ای رو هم میتونم یاد بگیرم و اینکه کاملا با آب و هوای سرد و شرایط سخت روسیه حتی نقاط دورش(شرق دور) آشنایی دارم پس لطفا دوستان اگر دانشگاهی که با شرایط من مطابق باشه سراغ دارند لطف کنند و منو راهنمایی کنند و البته باید اینو هم اضافه کنم که من حداکثر سالانه میتونم 30 تا 35 میلیون تومان برای کلیه هزینه هام کنار بذارم یعنی چیزی حدود 4000 تا 4500 دلار و البته رشته مورد نظرم هم دندانپزشکی هست.
    متشکر از دوستانی که راهنمایی خواهند کرد
    سلام
    اگر مشکلی برای یادگیری زبان جدید ندارید من به شما ایتالیا رو پیشنهاد می کنم. یک سال وقت بگذارید و ب2 ایتالیایی از مدرسه در تهران یا اصفهان بگیرید و در آزمون آلفا تست شرکت کنید. شانس قبولی خیلی خوب هست و برای هزینه ها این کشور یک بورسیه استانی داره که به تمام دانشجوها اختصاص میده و فقط یک سری مدارک لازم داره که در بخش ایتالیا میتونید بخونید. وقتی بورسیه بگیرید شهریه صفر میشه یا فکر کنم باید حداقل بپردازید. فقط برای امتحان باید برید ایتالیا و گردش مالی لازم داره. اینطور که من خوندم در تاپیک ها بورسیه کمی دیر واریز میشه و چند ماه اول باید بتونید هزینه های خودتون بپردازید. این بورسیه شامل خوابگاه و استفاده از سلف دانشگاه هم هست. موفق باشید

ممنون از راهنماییتون
    در مورد ایتالیا امروز تا حدودی مطالعه کردم ولی با توجه به اینکه نتایج این بورس چند ماه بعد از آغاز ترم تحصیلی میاد و اگر به هر دلیلی حتی 1 درصد درخواست من برای بورسیه قبول نشه من نمیتونم از عهده هزینه های کشوری مثل ایتالیا با یورو 9500 تومنی بر بیام و اونوقت باید تمام تلاش و هزینه ای که برای گرفتن پذیرش و فراهم کردن مدارک مورد نیاز بورسیه و ترجمه هاشون و همچنین تهیه ویزای کشوری مثل ایتالیا که عضو پیمان شنگن هست و به همین راحتی ها ویزا صادر نمیشه و یادگیری زبان جدید به هدر میره و باید دست از پا درازتر برگردم و با توجه به اینکه این تجربه دومم در خارج از کشور خواهد بود نمیخوام روی همچین مسئله مهمی برای بار دومی ریسک به این بزرگی بکنم.بخاطر همین هم گفتم کشورهای اتحادیه اروپا رو بیخیال شدم لذا ازتون درخواست دارم که اگر شرایط بهتری در مورد کشورهای دیگه اروپایی خصوصا روسیه دارین لطف کنین و منو راهنمایی کنین(در مورد روسیه بخش های آسیایی هم برای من مورد قبول هست حتی شهرهایی مثل ولادی وستوک)
    ممنون که لطف کردید و وقت گذاشتید برای خوندن و راهنمایی کردن.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_1999 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    در مورد ایتالیا امروز تا حدودی مطالعه کردم ولی با توجه به اینکه نتایج این بورس چند ماه بعد از آغاز ترم تحصیلی میاد و اگر به هر دلیلی حتی 1 درصد درخواست من برای بورسیه قبول نشه من نمیتونم از عهده هزینه های کشوری مثل ایتالیا با یورو 9500 تومنی بر بیام و اونوقت باید تمام تلاش و هزینه ای که برای گرفتن پذیرش و فراهم کردن مدارک مورد نیاز بورسیه و ترجمه هاشون و همچنین تهیه ویزای کشوری مثل ایتالیا که عضو پیمان شنگن هست و به همین راحتی ها ویزا صادر نمیشه و یادگیری زبان جدید به هدر میره و باید دست از پا درازتر برگردم و با توجه به اینکه این تجربه دومم در خارج از کشور خواهد بود نمیخوام روی همچین مسئله مهمی برای بار دومی ریسک به این بزرگی بکنم.بخاطر همین هم گفتم کشورهای اتحادیه اروپا رو بیخیال شدم لذا ازتون درخواست دارم که اگر شرایط بهتری در مورد کشورهای دیگه اروپایی خصوصا روسیه دارین لطف کنین و منو راهنمایی کنین(در مورد روسیه بخش های آسیایی هم برای من مورد قبول هست حتی شهرهایی مثل ولادی وستوک)
    ممنون که لطف کردید و وقت گذاشتید برای خوندن و راهنمایی کردن.
    سلام
    من کیفیت فارغ التحصیلان پزشکی روسیه رو دیدم و خوب هستند ولی خودشون هم روس هستند ولی بچه هایی که از ایران رفتند و بعد یکی دو سال برگشتند یا در کل فارغ التحصیل روسیه هستند کیفیت خوبی ندارند و همینطور کشور چین و اکراین و هند و ... ولو اینکه حتی دو سال در این کشورها درس خوندند ولی در عمل اکثرا بسیار بی سواد و تن پرور هستند و فقط دنبال تایتل هستند... در مورد ایتالیا کیفیت فارغ التحصیل ها غیر ایتالیایی زبان خوب هست ولی مجدد من ایرانی فارغ التحصیل ایتالیا برخورد نداشتم که کیفیت کارشونو ببینم. با توجه به این مشاهدات من هیچ وقت روسیه و چین رو برای داوطلب ایرانی پیشنهاد نمی کنم ولی ایتالیا رو پیشنهاد می کنم چون سیستم راحتی نداره. اطلاعاتی از نحوه ی پذیرش این کشورها هم ندارم. موفق باشید

Junior Member

سلام

من یک ساعتی هست که به توصیه یکی از دوستان که در مورد مهاجرت ازشون پرسیدم، عضو این سایت شدم و تاپیک های مختلف رو تو این زمان جستجو کردم. من کارشناسی رشته ریاضی خوندم و ارشد هم رشته علوم کامپیوتر و هر دو مقطع دوره روزانه بودم، دانشگاه شیراز و دانشگاه خوارزمی تهران. با اینکه مدت هاست فکر مهاجرت رو دارم اما به دلیل شرایطی که داشتم هیچ وقت نتونستم به طور جدی به دنبالش باشم. من در حال حاضر درباره پیش نیازهای این کار نمیدونم و میخوام در این باره راهنمایی م کنید که از کجا میتونم اطلاعات جامع و کامل و البته با جزییات درباره پروسه مهاجرت تحصیلی یا کاری (ترجیحا کاری) بدست بیارم؟ در واقع اگر روند کار رو برام مشخص کنید ممنون میشم، اینکه شرایط عمومی مهاجرت چی هست به جز مدرک زبان و اینکه چطور باید کشور مناسب رو با توجه به شرایط فردی و شخصی م انتخاب کنم و همچنین نوع مهاجرت رو. امیدوارم هر چه درباره گام های اولیه میدونید راهنمایی م کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehp نمایش پست ها
    سلام

من یک ساعتی هست که به توصیه یکی از دوستان که در مورد مهاجرت ازشون پرسیدم، عضو این سایت شدم و تاپیک های مختلف رو تو این زمان جستجو کردم. من کارشناسی رشته ریاضی خوندم و ارشد هم رشته علوم کامپیوتر و هر دو مقطع دوره روزانه بودم، دانشگاه شیراز و دانشگاه خوارزمی تهران. با اینکه مدت هاست فکر مهاجرت رو دارم اما به دلیل شرایطی که داشتم هیچ وقت نتونستم به طور جدی به دنبالش باشم. من در حال حاضر درباره پیش نیازهای این کار نمیدونم و میخوام در این باره راهنمایی م کنید که از کجا میتونم اطلاعات جامع و کامل و البته با جزییات درباره پروسه مهاجرت تحصیلی یا کاری (ترجیحا کاری) بدست بیارم؟ در واقع اگر روند کار رو برام مشخص کنید ممنون میشم، اینکه شرایط عمومی مهاجرت چی هست به جز مدرک زبان و اینکه چطور باید کشور مناسب رو با توجه به شرایط فردی و شخصی م انتخاب کنم و همچنین نوع مهاجرت رو. امیدوارم هر چه درباره گام های اولیه میدونید راهنمایی م کنید.
    اول ویکی همین سایت را بخونید. لینکش بالای صفحه است.

با سلام، ببخشيد من اسنجا جديدعضو شدم، خواستم ببينم براي كار در اتريش هنگام دانشجو بودن بايد در چه سطحي الماني بدونم و جدا از اينكه انگليسيم خوبه. و اينكه چقد در هفته زمان براي كار دارم ؟ و اينكه كار پيدا كردن براي دانشجو اونجا چقد سخته ؟

سلام خواستم بدونم که دانشگاه های آلمان تو کدوم یکی از رشته های (پزشکی.دندانپزشکی.داروسازی. علوم آزمایشگاهی.فیزیوتراپی.هوشب ری.اتاق عمل.پرستاری.شنوایی سنجی.بینایی سنجی. رادیولوزی) راحت تر پذیرش میکنن؟

Junior Member

سلام دوستان
    من یه برنامه نویس هستم ، چند سال پیش دیپلم گرفتم و علاقه مند به ادامه تحصیل ، معدل دیپلم 17 اما معدل پیش دانشگاهی فاجعه! میخواستم من رو راهنمایی کنید تا گزینه معقولی رو انتخاب کنم. یک گزینه اینه که در ایران و در یک دانشگاه مرکز استان تحصیل کنم( رنک زیر 10 داخلی) و گزینه دوم اینه که یه مدت دیگه اینجا کار کنم و بعد از طریق ویزای کار برم یک کشور خارجی....
    حال دوتا سوال اینجا مطرح میشه کسی که با ویزای کار بره تا وقتی شهروند نشده صرفا میتونه کار کنه یا اجازه تحصیل هم داره؟
    دومین مسئله اینه که من اگر موفق بشم در خارج برای لیسانس پذیرش بگیرم با توجه به نمرات و هزینه نه چندان زیادی که میتونم بپردازم احتمالا در دانشگاه هایی که خیلی مطرح نیستن بتونم پذیرش بگیرم. برای پذیرش گرفتن مقاطع بعدی یه دانشگاه گمنام خارجی بهتره یا دانشگاه های خوب البته در سطح داخل کشور؟

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)