صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

سلام
    دیروز هم اینجا رو خوب خوندم وخواستم پیغام بدم نشد.
    ببین من تو وادی نه این کار رو بکن ونکن واینها نیستم.چون شرایطم مثل تو حتی خیلی بدتر از تو بوده(من اون زمان که همسن تو بودم کامپیوتر نداشتم وتا سال سوم دانشگاه با اینکه شاگرد اول دورمون بودم بازم کامپیوتر نداشتم وبراش کلی این ور واونور کارکردم و.....)
    ببین جدا از همه چیزها وههدفتو .. تو درس میخوای بخونی ومیخوای بری خارج که لذت ببری دیگه راحت بگم بهت بدون پول نمیشه.نمیگم مییلاردر باش ها اما باید یه حدافل هایی داشتی باشی.وگرنه بعدا حسرت میخوری.
    ببین بهترین زمان برای رفتن واینور اونر رفتن وخاطره ساختن وعشق وحال کردن دوران دانشجویی ومخصوصا لیسانسه که من از دستش دادم.مرتب دوستان برنامه سفر میپیدن من نمیرفتم چون پول نداشتم.باورت نمیشه حتی صبر میکردم بچه ها برن بوفه خریداشون بکنن ووقتی میاومدن وشروع میکردن به خوردن وخندینو اینها بهشون اضافه میشدم وبه بهانه اینکه مثلا فلان قرص رو خوردم که الان نباید چیزی بخورم ویا....تعارف دوستان رو هم رد میکردم.فقط دوست داشتم تو جمعشون باشم.یا مثلا میرفتن کنسرت ویا سفرهای چند روزه یا عروسی دوستان و....
    من چون مجبور بودم بکوب کار بکنم وقرون قرون پولهامو جمع کنم نتونستم از این همه تفریح سالم و...استفاده بکنم وبرا خودم از جوونیم خاطره بسازم.حالا خودت ببین این چیزها که گفتم مگه چقدر هزینش میشد؟هیچی.برا من زیاد بود اون موقع اما الان هیچه .
    میگیم باید یه حداقال هایی رو داشته باشی.ببین بعضی آدم ها هستن فقط چرخ زندگیشون بچرخه براشون کافیه .نمیدونم از این مدل هستی یا نه اگر نه تضاد طبقاتی پدرتو در میاره.خلاصه برات بگم من تو لیسانسم تا دم در دانشگاه مورد احترام بودم اما بیرون دانشگاه هیچی نبودم چون پول ندشتم.فکر کن تو هوای سرد(اون زمستونه بود همه جا قندیل بست اون موقع اینقدر تو ایستگاه اتوبوس تنها وایسادم بلکه یه اتوبوس بیاد ونیومد هم آخر.اما دوستام سه سوت سوار ماشین های گرونشون شدن ورفتن ویا چقدر من فرصت های مهم زندگی مثل کنفرانس هاو....رو به خاطر اینکه یه حداقلی رو نداشتم ودوستام داشتند عقب افتادم.
    میگم بعضی وقتا هست تو یه موبایل ساده داری وبقیه خیلی چیزها ویه گوشی هایی دارند که تو شاید یه سال بیاد براش کار بکنی(مثلا موبایل رو گفتما).تو همین که یه موبایل ساده داری وکارهات باهاش راه میافته برات کافیه ودیگه اصلا مهم نیست برات بقیه چی دارند.اما حواست باشه اگه این موبایل ساده نباشه این که بقیه چه چیزهایی دارند وچطوری بدستشون آوردن (مثلا اصلا کار نکرده باباش براش خریده وتو الان داری مثل...کار میکنی ونمیتونی بخریش داغونت میکنه خریدنش هم نه برا اینه که مثلا پز بدی یا زیاد ضروری نباشه برات برای اینه که واقعا نیازش داری وزندگیت لنگه برا اون)ببین شوخی نمیکنما داغونت میکنه!بازم میگم تو موبایل رو مثال بگیر منظورم خیلی چیزهاست.
    حالال همه این داستان ها رو که گفتم در نظر بگیر به علاوه تنهایی واینکه باید همه زندگیت رو خرجش رو خودت بدی و.....بعضی وقتها یه اتفاق هایی غیر قابل پیش بینی میافته اگه پشتت به جایی گرم نباشه به باد میری.
    من همه اینها رو با دید ایران گفتما.فکر کن اینجا مسلمون وشیعه هستند این طوریه اون ور که دیگه.....هزار برابرش بکن داستان رو .....
    همه این اتفاقات ریزو درشت باعث میشه بعدا که مثلا29 سالت شد از زندگیت رضایت نداشتی باشی(شایدم یه مدرک دم دستت باشه اما به نظر من ارزشش رو نداره)
    همه حرفم باید برا رفتن یه حداقالی رو داشته باشی.ببین این حداقل رو داری ویا از منبعی میتونی جورش بکنی.اما با این فکرها که من مرد روزهای سختم و...با توجه به سنت حیفه.انرژیتو برا جا دیگه صرف کنی بهتره

من خیلی تو این زمینه حرف دارم اما یاد آوری خاطرات تلخ روحمو بهم میریزه برا اپلای امسال به روحیه ام خیلی نیاز دارم اما خلاصه بگم برات:
    دو راه:
    من نگشتم نمیدونم برا رشتت این هست یا نه
    اما ژاپن یه بورس خیلی خوب داره من یکی از دوستام برا لیسانس رفت اونجا.برو ببین شرایطش چیه اما
    راه دوم هر حالتی داری تو ایران هر حالتی میگما هر حالتی اگه تو دورترین شهرستان ایرانی و...مثلا گفتما آقا تو کنکورتو خوب بده بیا لیسانس تو این تهران از یکی از دانگشها های خوب بگیر اون وقت خیلی دستت بازه.هم میتونی این وسطش خرد خرد کار بکنی ودستت باز بشه وهم کلی از زندگیت لذت میبری و هم اینکه بعدا راحت میری هرجا که دلت میخواد تازه تجره وزبانتم خوب کردی
    فقط تحقیق بکن ببین مثلا زبانی که میخوای کار بکنی چی باشه
    اگه اهل موسیقی هستی وین واتریش باید بری که آخرشند بری المانی یاد بگیری بهتره و......
    زیاد هم زندگی رو سخت نگیر(قانع به مشت وحریص به رشد باش)
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

آقایون من به اندازه ی کافی از این حرفها شنیدم و مشاجره هایی هم صورت گرفته با خانواده! نیومدم اینجا که دوباره این بساط راه بیفته! شما نگران من نباشین فقط راه های درست و حسابی رو بگین!
    در ضمن من درباره دانشگاه فول سیل هیچ تحقیقی نکردم و فقط از یکی اسمشو شنیدم که خوبه...
    راستی من یه دایی پولدار تو آمریکا دارم که تازه رفته! میشه روش حساب کرد؟
    به راه میان بر وجود نداره؟؟دوستانِ من ... من باید برم ... دلیلشو نپرسین .. و میدونم که خیلی تصمیم سختیه و پولم هم کمه و شانسم هم کمتر ولی لطفا همین یه ذره امیدیو که دارم نذارین از بین بره.......
    والا من هر روز احساس خلا و پوچی میکنم و .....

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

سلام

ببین تا اونجا که من میدونم خانواده ات اگر از لحاظ مالی وضعشون خوب باشه از پست هایی که دادی معلومه که ساپورت مالی نمیشی... پس بهتره از خانواده ات قطع امید کنی...

حالا که از خانواده ات قطع امید کردی یه راه میمونه... باید جایی بری که هیچ هزینه ای ندی... چطور میشه هیچ هزینه ای ندی؟؟؟ اینطور که شهروند اون کشور بشی... چطور شهروند یک کشور بشی؟؟؟؟؟ اینطور که بدون مشکل پناهنده بشی... پناهنده که بشی دیگه نمیتونی بیای ایران... چطور میتونی بیای ایران؟؟؟؟ اینطور که پاس اون کشور رو بگیری....

من خودم به شخصه اگه وابستگی به خانواده ام نداشتم تا الان پناهنده شده بودم آدمش رو هم دارم که برام پناهندگی بگیره...اما با راهنمایی دوستام از خیر و شرش گذشتم.... تو هم مثل داداش خودم اما تنها راهت اینه که پناهنده بشی که اصلا خوب نیست....

نتیجه اخلاقی از پست من اینه که فعلا بیخیال شو... تا حداقل دوسال دیگه... تا دوسال دیگه خدا بزرگه.... یه سیب رو که میندازی بالا میلیون تا چرخ میخوره تا بیاد پایین...

Junior Member

دوستان عزیز فکر میکنم شما هم درک نمیکنین منو....من دنبال یه راه استثنایی هستم ... نه پناهندگی و نه پول خرج کردن نجومی....در ضمن لطفا بنده حقیر رو هی قانع نکنید من به اندازه کافی منبع برای این نصیحتها دارم !
    آخه دوستان عزیز من در تعجبم که چرا شما اینجوری هستین؟؟ این همه آدم تا حالا موفق شدن همین خواسته ای که من دارم رو بهش برسن..........هنوز دارم دعا میکنم!

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozart IP نمایش پست ها
    دوستان عزیز فکر میکنم شما هم درک نمیکنین منو....من دنبال یه راه استثنایی هستم ... نه پناهندگی و نه پول خرج کردن نجومی....در ضمن لطفا بنده حقیر رو هی قانع نکنید من به اندازه کافی منبع برای این نصیحتها دارم !
    آخه دوستان عزیز من در تعجبم که چرا شما اینجوری هستین؟؟ این همه آدم تا حالا موفق شدن همین خواسته ای که من دارم رو بهش برسن..........هنوز دارم دعا میکنم!
    آخه عزیزم

واقعا راهی نداری... اگه راهی بود مطمئن باش من به دست بابام نگاه نمیکردم.... برای خارج بخوای راست بری باید پول خرج کنی چپ بری باید پول خرج کنی... همون ویزاش میدونی چقدر میشه؟؟ همون بلیط هواپیما... ماشالله اونقدر هم خوش سلیقه هستی که هنوز هیچی نشده دست گذاشتی رو استرالیا.

نمیدونم منم منتظر همچین راهی هستم... اگه پیدا کردی به من هم بگو تا باهم بریم... جدی میگم...

Junior Member

سلام دوستان
    من همین امروز عضو شدم
    من از نظر مالی متوسط رو به پایین هستم
    دانشجوی کارشناسی ناپیوسته شهید رجابی تهران هستم (عمران گرایش نقشه برداری)
    معدل کاردانی 17.15 و کارشناسی 16.1 (تا حالا )
    زبانم دارم میخونم (ترم 10 کانون زبان ایران)
    اگه بخام در ارشد و دکترا تو کانادا ادامه بدم با توجه به تنهایی و وضعیت مالی و کاردانی به کارشناسی بودنم چه پیشنهادی دارید.؟
    حدود 1.5 سال فرصت دارم و سربازی هم معافم
    در کل چه مسیری رو تو این مدت پیشنهاد میکنید تا طی کنم ؟
    با تشکر از راهنماییتون.....

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 65 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همین امروز عضو شدم
    من از نظر مالی متوسط رو به پایین هستم
    دانشجوی کارشناسی ناپیوسته شهید رجابی تهران هستم (عمران گرایش نقشه برداری)
    معدل کاردانی 17.15 و کارشناسی 16.1 (تا حالا )
    زبانم دارم میخونم (ترم 10 کانون زبان ایران)
    اگه بخام در ارشد و دکترا تو کانادا ادامه بدم با توجه به تنهایی و وضعیت مالی و کاردانی به کارشناسی بودنم چه پیشنهادی دارید.؟
    حدود 1.5 سال فرصت دارم و سربازی هم معافم
    در کل چه مسیری رو تو این مدت پیشنهاد میکنید تا طی کنم ؟
    با تشکر از راهنماییتون.....
    اینکه رزومه تون رو گفتید بهتر بود در قسمت نظر خواهی برای شانس پذیرش می گفتید که جواب بهتری بگیرید. اینجا بیشتر بعد مالی قضیه مطرحه. بهر حال چون رزومه خوب ممکنه به فاند منتهی بشه تا حدودی به مسئله مالی هم مربوطه ولی با این رزومه شما باید بگم امکان بورس برای ارشد اون هم از کانادا تقریبا صفره. بنا بر این باید خرجش رو خودتون بدید که با توجه به اینکه فرمودید از نظر مالی زیاد نمی تونید خرج کنید خب کشور مناسبی رو انتخاب نکردید. چون با توجه به وجود شهریه هزینه تحصیلتون بین 70 تا 300 درصد! بیشتر از تحصیل رایگان در اروپا میشه.
    در این مدت به نظر من هدف گذاری تون رو روی اروپا انجام بدید _چون واقع بینانه تر هست-
    بعد همون کارهایی که همیشه باید انجام داد(!) مثل نمره های بالا گرفتن و تقویت هر چه بیشتر زبان...
    در کنار این اگر به یکی از زبان های آلمانی، فرانسه، ایتالیایی... هم تسلط نسبی پیدا کنید شانستون برای پذیرش و ویزا و کار کردن در اون کشور و بورس و ... خیلی بیشتر میشه. بنا بر این اگه مصمم هستید این توصیه جدی من به شماست.
    ویرایش توسط basy : August 31st, 2010 در ساعت 09:11 AM

Member

یه نکته ای رو می خوام برای دوستان نسبتا تازه وارد که میان توی این تاپیک بگم:
    با توجه به اطلاعاتی که من توی این انجمن می خونم در حال حاضر برای تحصیل ارزان و با کیفیت- مخصوصا برای ارشد- فکر می کنم ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها باشه. ارزان از این نظر که مثل اغلب جاهای اروپا شهریه ها خیلی پایین هست و گویا یه کمک هزینه سالی 4000 یورویی رو با شرایط نسبتا آسونی به خیلی ها میده. دوره های انگلیسی زبان هم ارائه میشه ولی مسلما کمی محدوده. ولی اگه ایتالیایی بلد باشید (یا فکر کنم یه سال برید مدرسه زبان ایتالیایی که سفارت در تهران میذاره) میتونید وارد دوره های ایتالیایی زبان هم بشید. اطلاعات کامل و دقیق رو از روم ایتالیا پیدا کنید.

سلام دوستان

انگار اینجا مکان زجه زدن شده آره؟

راستش بهتون بگم که هیچ تنها نیستین. من دوره لیسانس مشکلاتی علاوه بر مشکلات مالی برام پیش اومد که نتونستم درست درس بخونم و یک مدرک لیسانس با معدل پایین موند رو دستم!

اما 8 سال هر جا که می شد کار کردم و پول هامو جمع کردم تا اینکه به یک حدی برسه که بتونم برم خارج از ایران ادامه تحصیل بدم. از وقتی این فروم رو دیدم اگر یک ذره تردید داشتم الان یقین دارم که به هدفم می رسم.شما هم شک نکنید که می رسید. منتها باید نسخه زندگیتون رو خودتون بپیچید.

میدونید یک عده پدر مایه دار دارن که خرجشون رو میده و میفرسته خارج درس بخونن. یک عده هم اول باید کار کنن و تحمل کنن تا خودشون بشن اون پدر مایه دار ( مایه فقط برای یک بچه قانع) بعد خودشون برای خودشون پدری کنن.

موفق باشین.
    دیگه نیام ببینم دارین اینجا زار می زنین ها....

ارزونترین کشوری که بتونی خدمات خوب هم بگیری مالزی هست.
    اگه اینجا بیایی و خورد و خوراکتو از فروشگاه های "تسکو" یا جمعه بازار محلی بخری و خودت بپزی،
    منزلت را هم از یک مالایی اصیل اجاره کنی،
    مفت مفته هزینه زندگی.
    من الان توی مجتمع بسیار شیک و تمییز و مدرن در کوالالامپور هستم. یک طبقه گرفتم که 1 اتاق داره و کل طبقه دست خودمه. طبقه بالا هم که صاحب خانه مالایم هست. ماهی 650 رینگت. نزدیک 200 تومن به پول خودمون. با کیفیتی که داره مفته مفته.
    به هیچ وجه برای خانه گرفتن در مالزی از طریق ایرانی ها اقدام نکنید.
    غذا هم خودتون بپزید.
    اینجا بغل آپارتمان ما جمعه ها و دوشنبه ها بازار محلی هست بهترین میوه ها و غذاها با قیمت مناسب هست.
    فوق العاده.
    برای پیدا کردن منزل برای اجاره هم از این سایت جستجو کنید
    این برای منطقه pwtc هست.
    جای دیگه که خیلی خوبه Seri maya هست.
    Ampang Point هم خوبه. Daman Sara هم همینطور . جاهای دیگه.
    تو این سایت که دادم سرچ کنید بهترین منزلها را از خود مالایی ها بگیرید. 3 ماهه هم میدن 6 ماهه و حتی 1 ماهه. چونه بزنید حله. اتاق هم Share می کنند. خلاصه که از نظر ارزونی و کیفیت اصل حاله.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)