صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

سلام
    من الان 17 سالمه
    مشکل سربازی ندارم
    بابام هم تقریبا پولداره ولی میلیاردر نیست که بتونه سالی 50ملیون بهم بده
    حالا آیا گل دخترش مهندس بشه آیا نشه
    تو اسپانیا وضع تحصیل و خرج زندگی چه طوره؟
    امروز صبح دانشگاه های آمریکا رو دیدم و برق 6 فاز!از سرم پرید!

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط دلارام نمایش پست ها
    سلام
    من الان 17 سالمه
    مشکل سربازی ندارم
    بابام هم تقریبا پولداره ولی میلیاردر نیست که بتونه سالی 50ملیون بهم بده
    حالا آیا گل دخترش مهندس بشه آیا نشه
    تو اسپانیا وضع تحصیل و خرج زندگی چه طوره؟
    امروز صبح دانشگاه های آمریکا رو دیدم و برق 6 فاز!از سرم پرید!
    شما اول بگو سالی چقدر می توانی خرج کنی
    ببین کانادا و استرالیا هم سالی 25 به بالا هستند .
    اسپانیا هم خوبه ولی باید یک سرچی بکنی تو همین انجمن در مورد اسپاینا هم بحث شده .

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

تحصیل در خارج یعنی بدبختی و سختی کشیدن

چند موضوع را بگم

1. اصلا روی قوانین هیچ کشوری حسب نکنید به دلیل اینکه هر سال قوانین مهاجرتی دانشجویی تغییر می کند.
    2. روی هیچ دانشگاهی حساب نکنید مثلا بگویید اگر فلان کشورها نشد میرم فلان کشور که مجانی است . خود من گفتم اگر جایی نشد برم میرم سوئد که مجانی است الان شده پولی اونم سالی تقریبا 20 میلیون .
    3. من یک دوست داشتم بورسیه شده ولی قبلا با هزینه سخصی تو انگلیس بود می گفت من دو هفته فقط 8 پوند داشتم ( 14 هزار تومان ) می گفت کسی حاضر نیست بهت پول بده و ... می گفت نمی دانی تو این دو هفته چطوری زندگی می کرد . فقط شانسی که آورده بود از قبل مواد غذایی تو خانه داشت .
    4. زبان اون کشور را بلد باشید چون یکی بود با مدرک آیلتس رفت نروژ در صورتی که می خواست بره کار کنه می گفتند باید نروژی بلد باشی.
    5. قوانین بین المل ( تحریم ها ، سیاست های دانشگاه و حتی شهری که می خواهید برید ) و... توجه کنید .
    6. ببیند چطوری میشه پول به اون کشور فرستاد الان بانک های ایران تحریم .
    7. هر روز دانشگاه ها نمره زبان را بالا می برند مثلا قبلا یادم یکجا 6 می خواست اما الان 6.5 آکادمیک آیلتس می خواست .
    8. اول یک دودوتا چهارچهار تا کنید .

قیضه خود من :
    ( من خودم یکی بودم که می گفتم اصلا نمیرم هند )
    من اول گفتم فقط انگلیس و کانادا ولی بعد هزینه ها که زیاد شد نمی توانم برم بعد رفتم دنبال اوپا اروپا هم که میگه باید زبان خود کشور مقصد را بلد باشی.
    بعد از اون رفتیم دنبال هند و مالزی و ارمنستان و ... الان دنبال هند و مالزی و همین طور سنگاپور

من حتی دنبال دانشگاه های اسرائیل هم رفتم ولی خیلی دردسر داره . ولی دانشگاه های فوق العاده عالی دارد و همین طور کشور زیبا و مجهز و مدرن و ... یعنی اگر میشد با کله می رفتم اسرائیل هزینه ها مناسب بود .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

Exclamation پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    تحصیل در خارج یعنی بدبختی و سختی کشیدن

چند موضوع را بگم

1. اصلا روی قوانین هیچ کشوری حسب نکنید به دلیل اینکه هر سال قوانین مهاجرتی دانشجویی تغییر می کند.
    2. روی هیچ دانشگاهی ....
    سلام
    من الان 17 سالمه
    مشکل سربازی ندارم
    بابام هم تقریبا پولداره ولی میلیاردر نیست
    سلام دوستان:
    دو نکته مطرح شده دراین دو پست اخیر لازمه نکاتی رو ذکر کنم:
    1- شما برای لیسانس می خواید اقدام کنید؟ اگر جواب مثبت هست برای اروپا آموختن زبان هر کشور در مقطع لیسانس الزامی است و برای کانادا و آمریکا داشتن پدری پولدار(همان سالی 50 میلیون) و مدرک آیلتس/تافل و GRE الزامی می باشد...چون در مقطع لیسانس گرفتن کمک هزینه مالی محال است...
    2- چرا تحصیل در خارج یعنی بدبختی کشیدن؟ اگه اینطور بود الان این سایت 25000 نفر عضو نداشت
    مواردی که شما ذکر کردین تقریباً درست است اما تناوب تغییرات قوانین آنها مانند نرخ تورمشان بسیار کم است...در مورد تحریم باید اینو بگم که صرفاً درمورد ایران صدق می کنه نه جایی دیگه...فرق زیادی بین 6 و 6.5 آیلتس نیست همانطور که زمان جلوتر میرد ارزش تحصیلات آکادمیک بیشتر می شود و خوب به طبع نرخ آن بالا می رود. دانشگاه رایگان در سوئد و فنلاند و نروژ همچنان موجود هستند اما نه در مقطع لیسانس...برای پرداخت پول همیشه مشکل وجود داشته... بهتره از همون اول یه Master/payball/visa از جایی بگیرین یا کسی که داره از اون برای ارسال پول کمک بخواین...
    درکل: هرکه بامش بیش برفش بیشتر.... تحصیلات عالیه سختی های خودشو داره...اما بهتر از تحصیل در اینجا و دیدن نرخ تورم و تحریم و بی کاری است....
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک

ممنون
    من خودمو آماده ی هر جور سختی کردم
    این جور که بابام می گه برای خرج ماهانه ام می تونه تا تقریبا هزار دلار بفرسته
    یه سری کمپانی ها هستن که برای اسپانیا مجانی میفرستن اونا چه طوری اند؟(منظورم دانشگاه رایگانه و گرنه باید یکی دومیلیون به خود کمپانی داد)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط دلارام نمایش پست ها
    ممنون
    من خودمو آماده ی هر جور سختی کردم
    این جور که بابام می گه برای خرج ماهانه ام می تونه تا تقریبا هزار دلار بفرسته
    یه سری کمپانی ها هستن که برای اسپانیا مجانی میفرستن اونا چه طوری اند؟(منظورم دانشگاه رایگانه و گرنه باید یکی دومیلیون به خود کمپانی داد)
    نگفتین برای لیسانس دارین اقدام می کنین؟ چه رشته ای؟ اسپانیا این رشته رو در دانشگاه های دولتیش می خواد؟
    ببینید من خودم شخصاً یه روز رفتم همین کمپانی هایی که شما گفتین... اونا برای فرانسه اقدام می کردن چیزی حدود یه میلیون و نیم می گرفتن زبان فرانسه یاد می دادن و با یکی از دانشگاه های دولتی فرانسه هم قرار داد داشتن.
    از دید من اینا یه مشت کلاه بردار بیشتر نیستن. چرا؟ چون خودم که تحقیق کردم دیدم عموماً اغلب کشورهای اروپایی سالیانه 10% از ظرفیت دانشگاه های رایگانشونو اختصاص می دن به دانشجوهای خارجی وتنها شرطش هم اینه که شما در امتحان زبانی که سفارت اون کشور در سال برگزار می کنه قبول شی؛ مشکل سربازی نداشته باشی؛ و از لحاظ مالی تامین باشی(همین هزار دلار کافیه).
    به نظر من اگه آدم صرفاً قصدش رفتنه خیلی راه ها وجود داره شما این یه میلیونو به خود من هم بدین کارا رو براتون ردیف کنم چون واقعاً کاری نداره.... عموماً این سایت برای کسانی است که دنبال پذیرش هستند نه فقط رفتن.درباره اروپا به تاپیک مخصوص خودش رجوع کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Cortex : September 12th, 2010 در ساعت 12:56 PM دلیل: نمی دونم

Junior Member amir-11 آواتار ها

دوست من
    دوره لیسانس در ایران در دانشگاه های معتبر از کیفیت خوبی برخوردار است . شما می تونی دوره لیسانس رو تو ایران بخونی و تلاش کنی قابلیتهای دریافت فاند برای فوق لیسانس یا دکترا رو بدست بیاری. من فکر می کنم این را مطمئن تر و احتمال شکست اون کمتره .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    adabiat zaban engilisi

سلام، من از نظره مالی مموليم تنها چيزی که دارم و خوبه شايد يه دايی سويسس دارم و داداشم سويد هست اما من ميخوام سينما بخونم و مدرکه انجمنه سينمايه ايران که قابل ترجمه هست رو دارم شما چی پيشنهاد دارين من زبانه ايتاليايی هم ای بد نيس، بلدم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام دوست من:نمی دونم سوالتون مربوط به تاپیکه یا نه
    الان سوال شما اینه که با وضع مالیه متوسط از رشته ادبیات زبان میشه واسه سینما اونم هرجایی پذیرش گرفت؟
    من کاملاً جواب سوال شما رو نمیدونم اما تا همون حدی که می دونم راهنمایی می کنم... اول اینکه شما برای لیسانس قصد پذیرش دارین یا فوق؟ اگه برای فوق می خواین برین باید بگم نمیشه!چون اونا ریز نمرات رشته مربوطه رو می خوان...
    برای لیسانس هم ممکنه پذیرش بگیرین اما نمی تونین فاند بگیرین...باید ببینین می تونین هزینه هارو پرداخت کنین؟ اما اگه ایتالیایی بلدین سالیانه سفارت ایتالیا یه امتحان می گیره و اگه تو اون امتحان نمره کافی رو بیارین می تونین در دانشگاه های دولتی ایتالیا مجانی درس بخونین.
    موفق باشین

پ.ن: برای اپلای تحصیلی اقوام زیاد موثر نیستن. اما برای ویزا اون هم فقط تو همون کشور فکر کنم موثر باشه... مدرک سینمایی تون هم برای فوق قابل قبول نیست...

Junior Member

سلام دوستان.
    (از اینکه همه ی سوالاتم رو اینجا مطرح کردم عذر می خوام، اما به جاهای دیگه که سر زدم، پر از افرادی با اطلاعات بالا و سوالات سطح بالا بود که حتی معنی بعضی اصطلاحاتشونم نمی دونستم!)
    من 20 سالمه، دانشجوی ترم یک کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شهرستانم.
    پارسال تو یه موسسه، دیپلم زبانم رو گرفتم و در حال خوندن برای تافل هستم.
    قصد دارم برای ارشد یا دکترا خارج از کشور ادامه تحصیل بدم، کشور خاصی مد نظرم نیست، اما کشور های اروپایی و آمریکایی رو ترجیح میدم، البته مطمئنا جایی که هزینه ی زندگی کمتر باشه خیلی بهتره....
    وضع مالی پدرم متوسط هست.(اما تا برا موفقیتم حاضره خرج کنه.)
    قصد دارم همراه با تحصیل کار کنم تا کمک خرجم باشه (1- آیا می تونه کافی باشه برا زندگی دانشجویی؟)
    تو کشوری مثل کانادا اگه بخوام اپلای کنم، کلا چقدر باید هزینه کنم؟ (اگه حدود هر کدوم رو جدا بگید واقعا ممنون میشم.)
    2- هزینه برا گرفتن تافل (فقط امتحان، نه کلاس های اموزشی)؟
    3- برا آزمون GRE (چون دانشگاهم همچین معتبر نیست)...
    4- برا ویزا گرفتن و بلیط و رسیدن به کشور مورد نظر...
    5- چقدر پول باید داشته باشم تا قبل از اینکه کار گیرم بیاد، به مشکل بر نخورم؟
    --------------------------------------------------
    6- گرفتن فول فاند مستلزم داشتن مغزی پر از اطلاعات تخصصی هست؟
    یعنی باید سطح علمیم خیلی بالا باشه تا بتونم شهریه دانشگاه ندم؟
    7- جدا از اینها کمی دغدغه ی حجاب دارم. (حجابی متوسط)
    آیا اصلا با این وجود می تونم به تحصیل و کار تو کشور دیگه فکر کنم؟
    انگیزه ی اصلیم از تحصیل تو کشور دیگه، بالا بردن سطح علمیم و پیدا کردن کار مناسب با حقوق مناسب هست.
    در واقع پیدا کردن کار با حقوق خوب، تمام گزینه های کشور و دانشگاه مورد نظرم رو تحت شعاع قرار میده...
    استعداد یادگیری زبان خیلی دارم و به راحتی می تونم زبون کشور مورد نظرم رو یاد بگیرم. (در حد ابتدایی هم اسپانیایی بلدم و عاشق این زبونم)

(برای یادگیری کامپیوتر(هر زمینش) و پیدا کردن درآمد بالا انگیزه ی زیادی دارم و حاضرم سختی هاش رو تحمل کنم. از نظر احساسی هم شخصیت مستقل دارم.)

بسته به جواب های شما، من دنبال کار ادامه تحصیل در خارج رو می گیرم، پس خواهش می کنم لطف کنید و راهنماییم کنید تا بی گدار به آب نزنم....
    ویرایش توسط camili69 : December 4th, 2010 در ساعت 01:33 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)