صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط camili69 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    (از اینکه همه ی سوالاتم رو اینجا مطرح کردم عذر می خوام، اما به جاهای دیگه که سر زدم، پر از افرادی با اطلاعات بالا و سوالات سطح بالا بود که حتی معنی بعضی اصطلاحاتشونم نمی دونستم!)
    من 20 سالمه، دانشجوی ترم یک کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شهرستانم.
    پارسال تو یه موسسه، دیپلم زبانم رو گرفتم و در حال خوندن برای تافل هستم.
    قصد دارم برای ارشد یا دکترا خارج از کشور ادامه تحصیل بدم، کشور خاصی مد نظرم نیست، اما کشور های اروپایی و آمریکایی رو ترجیح میدم، البته مطمئنا جایی که هزینه ی زندگی کمتر باشه خیلی بهتره....
    وضع مالی پدرم متوسط هست.(اما تا برا موفقیتم حاضره خرج کنه.)
    قصد دارم همراه با تحصیل کار کنم تا کمک خرجم باشه (1- آیا می تونه کافی باشه برا زندگی دانشجویی؟)
    تو کشوری مثل کانادا اگه بخوام اپلای کنم، کلا چقدر باید هزینه کنم؟ (اگه حدود هر کدوم رو جدا بگید واقعا ممنون میشم.)
    2- هزینه برا گرفتن تافل (فقط امتحان، نه کلاس های اموزشی)؟
    3- برا آزمون GRE (چون دانشگاهم همچین معتبر نیست)...
    4- برا ویزا گرفتن و بلیط و رسیدن به کشور مورد نظر...
    5- چقدر پول باید داشته باشم تا قبل از اینکه کار گیرم بیاد، به مشکل بر نخورم؟
    --------------------------------------------------
    6- گرفتن فول فاند مستلزم داشتن مغزی پر از اطلاعات تخصصی هست؟
    یعنی باید سطح علمیم خیلی بالا باشه تا بتونم شهریه دانشگاه ندم؟
    7- جدا از اینها کمی دغدغه ی حجاب دارم. (حجابی متوسط)
    آیا اصلا با این وجود می تونم به تحصیل و کار تو کشور دیگه فکر کنم؟
    انگیزه ی اصلیم از تحصیل تو کشور دیگه، بالا بردن سطح علمیم و پیدا کردن کار مناسب با حقوق مناسب هست.
    در واقع پیدا کردن کار با حقوق خوب، تمام گزینه های کشور و دانشگاه مورد نظرم رو تحت شعاع قرار میده...
    استعداد یادگیری زبان خیلی دارم و به راحتی می تونم زبون کشور مورد نظرم رو یاد بگیرم. (در حد ابتدایی هم اسپانیایی بلدم و عاشق این زبونم)

(برای یادگیری کامپیوتر(هر زمینش) و پیدا کردن درآمد بالا انگیزه ی زیادی دارم و حاضرم سختی هاش رو تحمل کنم. از نظر احساسی هم شخصیت مستقل دارم.)

بسته به جواب های شما، من دنبال کار ادامه تحصیل در خارج رو می گیرم، پس خواهش می کنم لطف کنید و راهنماییم کنید تا بی گدار به آب نزنم....
    توجه کنید که سوال هر چی کلی تر و مبهم تر بشه جواب هم کلی تر و مبهم تر میشه. جواب های من هم حدودی هستن چون شما هنوز خیلی راه دارین و حتی خیلی چیز ها ممکنه تا وقتی شما بخواهید برید عوض شه. ولی برای اینکه حدودا بتونین برنامه ریزی کنید:
    1-برای اپلای 5 تا دانشگاه 800 هزار تا یک تومن
    250-2 تومن
    250-3 تومن
    4-بلیط یکساله رفت و برگشت اروپا 1 تا 1.2
    5-برای اروپا (آلمان فرانسه ایتالیا....) باید یه مقدار پول اول هر سال بذارید تو حسابتون تا بهتون ویزا بدن برای فرانسه این مقدار از بقیه کشور ها کمتره و 6000 یورو هست (این پول جدا از پولی که خرج خواهید کرد نیست فقط باید اون رو پیشتر به حساب خودتون در کشور مورد نظر بریزید تا اونها مطمئن بشن برای این یک سال پول کافی دارید، برای آلمان اگه اشتباه نکنم 8000 یورو هست...) پس اینقدر پول حداقل پولیه که حتما باید داشته باشین در ابتدا، حالا ممکنه بتونین اونجا خرجتون رو در بیارین ولی اول هر سال برای تمدید ویزا این پول باید تو حسابتون باشه.
    6-برای خودتون از کسایی که فاند گرفتند بت نسازید، مغزی مملو از اطلاعات و همه فن حریف....نه برای فاند به معدل بالا، نمره زبان بالا، جی آر ای بالا، و پیگیری و اقدام مناسب، و کمی شانس نیاز دارید. در ضمن اگه فول فاند باشید نه تنها شهریه نمی دید معمولا زندگیتون هم با اون پول براحتی می گذره.
    7-برای تحصیل نباید مشکل خاصی باشه. ولی کار کردن خارج از دانشگاه شاید یه کم سخت باشه، مخصوصا در اروپا...ولی مشکل همیشه هست، نباید ترسید و جا زد.
    * در مورد اینکه کار دانشجویی میتونه همه هزینه ها رو پوشش بده، اگه کار گیر بیارید و بتونید از تمام ساعاتی که مجاز به کار هستید استفاده کنید میتونه. ولی منطقیش اینه که بالاخره یه پشتوانه داشته باشید (مسئله صدور ویزا رو هم که گفتم)
    *نمیشه گفت اگه برید فلان کشور کار با حقوق خوب گیرتون میاد اگه برید بهمان کشور گیر نمی یاد. بر طبق قانون همیشگی باید سعی کنید بهترین دانشگاهی که میتونید درس بخونید تا شانس های بیشتری داشته باشید. در مورد امکان کار و اقامت در کشورهای مختلف بعد ها وقتی خواستید اقدام کنید قوانین هر کشور رو در این زمینه بخونید. البته معمولا نکات اولیه اش توی سایت های دانشجویی شون هست مثل .campusfrance.org برای فرانسه یا daad.de برای آلمان
    *اگر به زبان علاقه دارید با توجه به اینکه فرصت زیادی هم دارید حتما یک زبان اروپایی رو یاد بگیرید که شانستون رو برای تحصیل رایگان و ویزا و کار پیدا کردن و ...بشدت بالا میبره. نظر شخصی من: اول فرانسه، بعد آلمانی، بعد ایتالیایی....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    توجه کنید که سوال هر چی کلی تر و مبهم تر بشه جواب هم کلی تر و مبهم تر میشه. جواب های من هم حدودی هستن چون شما هنوز خیلی راه دارین و حتی خیلی چیز ها ممکنه تا وقتی شما بخواهید برید عوض شه. ولی برای اینکه حدودا بتونین برنامه ریزی کنید:
    1-برای اپلای 5 تا دانشگاه 800 هزار تا یک تومن
    250-2 تومن
    250-3 تومن
    4-بلیط یکساله رفت و برگشت اروپا 1 تا 1.2
    5-برای اروپا (آلمان فرانسه ایتالیا....) باید یه مقدار پول اول هر سال بذارید تو حسابتون تا بهتون ویزا بدن برای فرانسه این مقدار از بقیه کشور ها کمتره و 6000 یورو هست (این پول جدا از پولی که خرج خواهید کرد نیست فقط باید اون رو پیشتر به حساب خودتون در کشور مورد نظر بریزید تا اونها مطمئن بشن برای این یک سال پول کافی دارید، برای آلمان اگه اشتباه نکنم 8000 یورو هست...) پس اینقدر پول حداقل پولیه که حتما باید داشته باشین در ابتدا، حالا ممکنه بتونین اونجا خرجتون رو در بیارین ولی اول هر سال برای تمدید ویزا این پول باید تو حسابتون باشه.
    6-برای خودتون از کسایی که فاند گرفتند بت نسازید، مغزی مملو از اطلاعات و همه فن حریف....نه برای فاند به معدل بالا، نمره زبان بالا، جی آر ای بالا، و پیگیری و اقدام مناسب، و کمی شانس نیاز دارید. در ضمن اگه فول فاند باشید نه تنها شهریه نمی دید معمولا زندگیتون هم با اون پول براحتی می گذره.
    7-برای تحصیل نباید مشکل خاصی باشه. ولی کار کردن خارج از دانشگاه شاید یه کم سخت باشه، مخصوصا در اروپا...ولی مشکل همیشه هست، نباید ترسید و جا زد.
    * در مورد اینکه کار دانشجویی میتونه همه هزینه ها رو پوشش بده، اگه کار گیر بیارید و بتونید از تمام ساعاتی که مجاز به کار هستید استفاده کنید میتونه. ولی منطقیش اینه که بالاخره یه پشتوانه داشته باشید (مسئله صدور ویزا رو هم که گفتم)
    *نمیشه گفت اگه برید فلان کشور کار با حقوق خوب گیرتون میاد اگه برید بهمان کشور گیر نمی یاد. بر طبق قانون همیشگی باید سعی کنید بهترین دانشگاهی که میتونید درس بخونید تا شانس های بیشتری داشته باشید. در مورد امکان کار و اقامت در کشورهای مختلف بعد ها وقتی خواستید اقدام کنید قوانین هر کشور رو در این زمینه بخونید. البته معمولا نکات اولیه اش توی سایت های دانشجویی شون هست مثل .campusfrance.org برای فرانسه یا daad.de برای آلمان
    *اگر به زبان علاقه دارید با توجه به اینکه فرصت زیادی هم دارید حتما یک زبان اروپایی رو یاد بگیرید که شانستون رو برای تحصیل رایگان و ویزا و کار پیدا کردن و ...بشدت بالا میبره. نظر شخصی من: اول فرانسه، بعد آلمانی، بعد ایتالیایی....

واقعا ممنون از راهنماییتون....
    (منم در یه حد کلی می خواستم بدونم اصلا برام شدنیه یا نه...)
    پس در حال حاضر حدود 3 تومن هزینه ی اولیه داره.(امتحان و بلیط و اپلای)
    باقیش که دیگه باید تو حساب بمونه... (اینکه چقدر پول تو حساب بمونه، تا سقف 20 تومن می تونم.)
    (تو تاپیک های مختلف حرف از هزینه ی زندگی سالی 50 میلیون با فاند بود که برق سه فاز از سرم پرید و کلا داشتم پشیمون میشدم...)

1- اینطور متوجه شدم که با معدل و نمره های بالا میشه کاری کرد که هزینه ی سالیانه ی زندگی که خودم باید پرداخت کنم، بیشتر از 5 میلیون نشه. درسته؟

2- این زبون هایی که پیشنهاد کردین رو باید بسته به کشوری که مد نظرمه انتخاب کنم یا در کل تو هرکشور اروپایی کاربرد داره؟ (با ایتالیایی مانوس تر هستم، ممکنه تو هر کشور اروپایی کاربرد داشته باشه؟)

3- و یه سوال دیگه، گیر آوردن کار در حین تحصیل و استفاده ی تمام ساعاتش، خوشبینانه ترین حالتشه یا خیلی راحت شدنیه؟ (بر میگرده به این قضیه که احتمالا بیشتر از سالی 5 تومن نمی تونم بدم. اما گرفتن نمره ی بالا ازم بر میاد.)

Senior Member

واقعا ممنون از راهنماییتون....
    (منم در یه حد کلی می خواستم بدونم اصلا برام شدنیه یا نه...)
    پس در حال حاضر حدود 3 تومن هزینه ی اولیه داره.(امتحان و بلیط و اپلای)
    باقیش که دیگه باید تو حساب بمونه... (اینکه چقدر پول تو حساب بمونه، تا سقف 20 تومن می تونم.)
    (تو تاپیک های مختلف حرف از هزینه ی زندگی سالی 50 میلیون با فاند بود که برق سه فاز از سرم پرید و کلا داشتم پشیمون میشدم...)

1- اینطور متوجه شدم که با معدل و نمره های بالا میشه کاری کرد که هزینه ی سالیانه ی زندگی که خودم باید پرداخت کنم، بیشتر از 5 میلیون نشه. درسته؟

2- این زبون هایی که پیشنهاد کردین رو باید بسته به کشوری که مد نظرمه انتخاب کنم یا در کل تو هرکشور اروپایی کاربرد داره؟ (با ایتالیایی مانوس تر هستم، ممکنه تو هر کشور اروپایی کاربرد داشته باشه؟)

3- و یه سوال دیگه، گیر آوردن کار در حین تحصیل و استفاده ی تمام ساعاتش، خوشبینانه ترین حالتشه یا خیلی راحت شدنیه؟ (بر میگرده به این قضیه که احتمالا بیشتر از سالی 5 تومن نمی تونم بدم. اما گرفتن نمره ی بالا ازم بر میاد.)
    با اجازه از Basy من یکم جواب بدم
    1. به نظر من 5 میلیون کمه اما با 6 تا حتما میشه.... البته اگه درست خرج کنی!!!
    من توی فنلاندم ، اجاره خونم میشه ماهی 274 یورو کل خرج های دیگم کلا خیلی بشه میشه 100 یورو.... و من خیلی خیلی مراعات میکنم توی خرج...
    2. به نظر من برای هر کشور باید زبونش خودش رو بلد باشی.... مگه اینکه مثلا ایتالیا ای بلد باشی و بری توی نروژ کار تدریش ایتالیا ای بکنی که یکم دور از ذهنه...
    3. کاملا بستگی به خودت داره!!
    ببین من دو نفر رو میشناسم توی یکی از کشور های اروپایی (اسم کشور رو بگم لو میره!!) یکی یه دختره که در کنار تحصیل کار هم میکنه و هر موقع هم بپرسی میگه کار زیاده!! تا حالا هم کار های مختلفی کرده مثل اعلامیه پخش کردن و تدریس و بچه داری!! اما اونیکی دوستم که توی همون شهره بهش میگی کار میگه کار گیر نمیاد و وقت نمیشه و سخته و سرده و اینا نژاد پرست هستن و ازین چیزا...
    پس کلا خودتی که باید ببینی چیکار میتونی بکنی..

یه راهنمایی که میتونم بهت بکنم اینه که به اندازه ی ترم اولت پول با خودت ببری... مثلا 4 ماه!! توی اون چهار ماه بشین فقط درس بخون و شهر و آدم ها و زبان و لینک ها رو بشناس بعدش که ترم دوم شروع شد واحد کم تر بردار و برو سر کار....
    این نقشه ای هست که من دارم و بعد از جانویه که ترم جدید شروع شد میخام برم کار کنم!! توی این مدت هم جا هایی که میشه توش کار پیدا کرد رو یاد گرفتم که میرم بهشون سر بزنم ببینم چی میشه... آخرش هم اینه که برم توی پیتزا فروشی (که صاحبش ایرانیه) کار کنم...
    راجع به بقیه کشور ها نمیدونم اما اینجا اگه ارزون ترین کار رو بکنی و تازه پاره وقت هم باشه حد اقل حقوقش 800 یورو دیگه هست....

و اینم نکته ی آخر: راه های پول در آوردن زیاده اما باید سخت کوش باشی....

اما یه چیز رو دوستانه به شما و به همه ی افرادی که توی این فروم هستن میگم: اصلا به خاطر مسائل مالی بیخیال نشین!! کسی اینجا از گرسنگی نمیمیره... اگه آدم مجبور باشه زحمت میکشه....
    پس نترسید و به تلاشتون ادامه بدید.... نگران این چیزا نباشید... همیشه کمک میرسه مهم اینه که براش تلاش کنید
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Junior Member

Smile پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    با اجازه از Basy من یکم جواب بدم
    1. به نظر من 5 میلیون کمه اما با 6 تا حتما میشه.... البته اگه درست خرج کنی!!!
    من توی فنلاندم ، اجاره خونم میشه ماهی 274 یورو کل خرج های دیگم کلا خیلی بشه میشه 100 یورو.... و من خیلی خیلی مراعات میکنم توی خرج...
    2. به نظر من برای هر کشور باید زبونش خودش رو بلد باشی.... مگه اینکه مثلا ایتالیا ای بلد باشی و بری توی نروژ کار تدریش ایتالیا ای بکنی که یکم دور از ذهنه...
    3. کاملا بستگی به خودت داره!!
    ببین من دو نفر رو میشناسم توی یکی از کشور های اروپایی (اسم کشور رو بگم لو میره!!) یکی یه دختره که در کنار تحصیل کار هم میکنه و هر موقع هم بپرسی میگه کار زیاده!! تا حالا هم کار های مختلفی کرده مثل اعلامیه پخش کردن و تدریس و بچه داری!! اما اونیکی دوستم که توی همون شهره بهش میگی کار میگه کار گیر نمیاد و وقت نمیشه و سخته و سرده و اینا نژاد پرست هستن و ازین چیزا...
    پس کلا خودتی که باید ببینی چیکار میتونی بکنی..

یه راهنمایی که میتونم بهت بکنم اینه که به اندازه ی ترم اولت پول با خودت ببری... مثلا 4 ماه!! توی اون چهار ماه بشین فقط درس بخون و شهر و آدم ها و زبان و لینک ها رو بشناس بعدش که ترم دوم شروع شد واحد کم تر بردار و برو سر کار....
    این نقشه ای هست که من دارم و بعد از جانویه که ترم جدید شروع شد میخام برم کار کنم!! توی این مدت هم جا هایی که میشه توش کار پیدا کرد رو یاد گرفتم که میرم بهشون سر بزنم ببینم چی میشه... آخرش هم اینه که برم توی پیتزا فروشی (که صاحبش ایرانیه) کار کنم...
    راجع به بقیه کشور ها نمیدونم اما اینجا اگه ارزون ترین کار رو بکنی و تازه پاره وقت هم باشه حد اقل حقوقش 800 یورو دیگه هست....

و اینم نکته ی آخر: راه های پول در آوردن زیاده اما باید سخت کوش باشی....

اما یه چیز رو دوستانه به شما و به همه ی افرادی که توی این فروم هستن میگم: اصلا به خاطر مسائل مالی بیخیال نشین!! کسی اینجا از گرسنگی نمیمیره... اگه آدم مجبور باشه زحمت میکشه....
    پس نترسید و به تلاشتون ادامه بدید.... نگران این چیزا نباشید... همیشه کمک میرسه ... مهم اینه که براش تلاش کنید

از Basy و spt عزیز به خاطر راهنماییاشون تشکر می کنم.
    واقعااا امیدوارم کردین.

من از کار کردن و سختی هایی که داره ابایی ندارم و تو همین ایران و زندگی با پدر و مادرم هم به شدت مراعات خرج هامو می کنم...
    این هزینه ای که گفتی واقعا تو ذهنم در حد رویا هست
    اگه حتی یه کار ساده هم گیر بیاری چیزی برا پس اندازت هم می مونه و این خیلی عالیه.

در مورد یادگیری زبان، من الآن که اصلا نمی دونم قصد رفتن به چه کشوری دارم، اقدامی نکنم؟ (چون قراره وقت پاش بذارم، باید مطمئن بشم که کاربرد داره برام و وقت تلف کردن نیست.)

یه سوال دیگه: اولین بار که آدم فاند می گیره برا سال اول هست و ممکنه برا سال بعدش نتونه فاند بگبره؟ و یهو بمونه با پول شهریه ی سرسام آور؟؟؟؟

واقعااا امیدوارم کردین.

من از کار کردن و سختی هایی که داره ابایی ندارم و تو همین ایران و زندگی با پدر و مادرم هم به شدت مراعات خرج هامو می کنم...
    اگه حتی یه کار ساده هم گیر بیاری چیزی برا پس اندازت هم می مونه و این خیلی عالیه.

در مورد یادگیری زبان، من الآن که اصلا نمی دونم قصد رفتن به چه کشوری دارم، اقدامی نکنم؟ (چون قراره وقت پاش بذارم، باید مطمئن بشم که کاربرد داره برام و وقت تلف کردن نیست.)

یه سوال دیگه: اولین بار که آدم فاند می گیره برا سال اول هست و ممکنه برا سال بعدش نتونه فاند بگبره؟ و یهو بمونه با پول شهریه ی سرسام آور؟؟؟؟
    من خودم هنوز نرفتم! اما ظاهرا اینطوری نیست. یعنی شما فاند رو برای اون دوره تحصیلی دریافت می کنی.
    یه چیزی رو بهش دقت کن دوست عزیز: بسته به رشته ها و نیز سیستم کشورها کمک هزینه های متنوعی برای تحصیل وجود داره که بعضی هاش ایناست: Fund, Loan, Scholarship, TA, RA & ... شما اگه معدل خوب، نمره زبان خوب و رزومه خوب داشته باشی اصلا نمی خواد به شهریه فکر کنی

ضمنا اون زبان هایی رو که دوست داری یاد بگیر، حتما به دردت می خورن!
    موفق باشی

Senior Member

واقعااا امیدوارم کردین.

ببین فاند همون طور که گلنار گفت هزار نوع داره...
    یه چیزی که همین اول باید بگم اینه که برای ارشد توی اروپا کلا بیخیال فاند بشی راحت تره...
    و یه چیز دیگه اینکه فاند هم به خودت بستگی داره... اکثر کسایی که دکترا میخونن اگه سال اول فاند نگیرن سال بعدی دیگه حتما میگیرن!! دیگه طرف باید خیلی عذر میخام بی عرضه باشه که فاندش رو از دست بده.... البته اگه کاری نکنه و ارتباط عمومیش ضعیف باشه و دانشگاه نره و ازین چیز ها حتما فاندش رو از دست میده...
    اما معمولش اینه که شما میری لینک ها و راه های رسیدن به فاند رو یاد میگیری و میگیریش.... نمیدونم متوجه شدی یا نه!!! :دی
    پیچیدگیش همون عملش هست که به تعداد آدم های دنیا راه برای فاند گرفتن هست....
    اما بازم میگم خیلی ها اول بدون فاند رفتن و بعدش فاند دار شدن!!!
    خوش به حالشون ما که نداریم
    موفق باشی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

سلام.بابا شما دلتون خیییییییییییلی خوشه ها؟
    من خودم واسه لیسانس میخوام برم.ولی هیچ وقت به آمریکا و استرالیا و انگلیس و ... فکر نکردم و نمیکنم.آخه رشته مورد نظر من (دندانپزشکی) تو استرالیا سالی 70 میلیون تومن (با خرج خورد و خوراک و...) آمریکا سالی 60+ میلیون (تازه اگه دانشگاه متوسط بری) انگلیس هم مثل آمریکاست تقریبا.بقیه کشورهای اروپایی هم مشکل زبان دارن .من روکشور ارزون قیمتی مثل فیلیپین حساب میکنم که هم هزینش کمه هم سطح علمی خوبی داره(در رشته مورد نظر خودم عرض میکنم).حداکثر سالی 10 تومن خرجم بشه.بعد میتونم واسه تحصیلات تکمیلی برم دانشگاهای معتبر آمریکا و ...

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    سلام.بابا شما دلتون خیییییییییییلی خوشه ها؟
    من خودم واسه لیسانس میخوام برم.ولی هیچ وقت به آمریکا و استرالیا و انگلیس و ... فکر نکردم و نمیکنم.آخه رشته مورد نظر من (دندانپزشکی) تو استرالیا سالی 70 میلیون تومن (با خرج خورد و خوراک و...) آمریکا سالی 60+ میلیون (تازه اگه دانشگاه متوسط بری) انگلیس هم مثل آمریکاست تقریبا.بقیه کشورهای اروپایی هم مشکل زبان دارن .من روکشور ارزون قیمتی مثل فیلیپین حساب میکنم که هم هزینش کمه هم سطح علمی خوبی داره(در رشته مورد نظر خودم عرض میکنم).حداکثر سالی 10 تومن خرجم بشه.بعد میتونم واسه تحصیلات تکمیلی برم دانشگاهای معتبر آمریکا و ...
    سلام دوست عزیز
    کسی در مورد گرفتن فاند در مقطع Bachelor حرفی نزد... و این کار کاملاً غیر ممکن است...و همانطور که گفتید در این مقطع آن هم دندان پزشکی و آن هم آمریکا و انگلیس و استرالیا هزینه هایتان صدق می کند...فاندهای مذکور اعم از ,TA ,RA و ...و تمام سوپزیت های گفته شده همه برای ارشد و دکترا هستند.... من به شما پیشنهاد می کنم لیسانس را همین جا بخوانید بهتر از رفتن به فیلیپین است...گرچه دانشگاه آزاد تا بتوانید رشته مورد علاقه تان را بخوانید..
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کسی در مورد گرفتن فاند در مقطع Bachelor حرفی نزد... و این کار کاملاً غیر ممکن است...و همانطور که گفتید در این مقطع آن هم دندان پزشکی و آن هم آمریکا و انگلیس و استرالیا هزینه هایتان صدق می کند...فاندهای مذکور اعم از ,TA ,RA و ...و تمام سوپزیت های گفته شده همه برای ارشد و دکترا هستند.... من به شما پیشنهاد می کنم لیسانس را همین جا بخوانید بهتر از رفتن به فیلیپین است...گرچه دانشگاه آزاد تا بتوانید رشته مورد علاقه تان را بخوانید..
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز.یعنی شما دانشگاه آزاد رو به دانشگاه up فیلیپین ترجیح میدین??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    خدایی جای دیگه نگی ....

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.یعنی شما دانشگاه آزاد رو به دانشگاه up فیلیپین ترجیح میدین??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    خدایی جای دیگه نگی ....
    سلام
    لطفا سوالاتون رو در راستای موضوع تاپیک مطرح کنید... دوست عزیز! شاید رنک UP با مراتب از AIU بالاتر باشد اما صرفاً رفتن که مهم نیست... شاید این شما باشید که فیلیپین را بهتر از ایران می دانید اما من و امثال من فرقی برجسته بین این دو کشور نمی گذاریم... حال که باید از خانواده دور شویم و رزومه درست کنیم بهتر است جایی باشد که بیارزد... آن هم برای شما که برای لیسانس تصمیم دارید...
    موفق باشید
    ویرایش توسط Cortex : December 18th, 2010 در ساعت 12:45 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)