صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozart IP نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من متولد 73 هستم و سال 91 ممنوع الخروج میشم و امسال وارد سال دوم دبیرستان میشم .رشته ام ریاضیه و از مهندسی و موسیقی خوشم میاد همین طور از مهندسی صوت. خیلی مایلم که برای تحصیل برم خارج از ایران (و همونجا هم تا آخر بمونم و زندگی کنم) ولی هر دفعه خانواده ام میگن که پول کافی برای هدف من ندارند ... هر چند که تابحال هیچ وقت درباره تحصیل در خارج از کشور در اینترنت سرچ نکردند و هیچ اطلاعاتی هم ندارند ولی من حاضرم در اونجا سختی هم بکشم ولی به هدفم برسم... تا بحال هم فکر هایی مثل ایمیل دادن به دانشگاه ها درباره کمک کردن به من و یا قرض گرفتن پول از یه دوست آمریکایی به سرم زده ولی هیچ کدوم عملی نشده ... یه چیزایی هم درباره دانشگاه ها و موسسات آموزشی خارج از کشور که مجانی یا کم هزینه هستند هم شنیدم ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟ آیا راهی برام وجود داره؟
    (درضمن تصمیم من جدیه و دوست دارم به آمریکا یا کانادا یا استرالیا و یا اروپا و انگلیس برم نه مالزی و هند و اتریش.........)
    منتظرتون هستم...............
    اول اینکه هند و اتریش رو با هم یکی نکنید ، این حرفتون رو میزارم به حساب اینکه اطلاعات کافی ندارین ، چون اگر اطلاعاتتون به حد کافی بود اینطور بچگونه تصمیم نمی گرفتین ، و مالزی رو در حد افغانستان فرض نمی کردین !
    دوم اینکه این هدفی که ازش حرف میزنین دقیقا چیه ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    اول اینکه هند و اتریش رو با هم یکی نکنید ، این حرفتون رو میزارم به حساب اینکه اطلاعات کافی ندارین ، چون اگر اطلاعاتتون به حد کافی بود اینطور بچگونه تصمیم نمی گرفتین ، و مالزی رو در حد افغانستان فرض نمی کردین !
    دوم اینکه این هدفی که ازش حرف میزنین دقیقا چیه ؟
    سلام دوست عزیز:
    شما پستی را جواب دادید که متعلق به 3 ماهه پیش است...و درباره آن کامل بحث شده است... بهتر است از کلمات بهتری در نوشتن پست استفاده کنید...موضوع تاپیک چیز دیگریست...
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط camili69 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    (از اینکه همه ی سوالاتم رو اینجا مطرح کردم عذر می خوام، اما به جاهای دیگه که سر زدم، پر از افرادی با اطلاعات بالا و سوالات سطح بالا بود که حتی معنی بعضی اصطلاحاتشونم نمی دونستم!)
    من 20 سالمه، دانشجوی ترم یک کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر تو یه دانشگاه غیر انتفاعی تو شهرستانم.
    پارسال تو یه موسسه، دیپلم زبانم رو گرفتم و در حال خوندن برای تافل هستم.
    قصد دارم برای ارشد یا دکترا خارج از کشور ادامه تحصیل بدم، کشور خاصی مد نظرم نیست، اما کشور های اروپایی و آمریکایی رو ترجیح میدم، البته مطمئنا جایی که هزینه ی زندگی کمتر باشه خیلی بهتره....
    وضع مالی پدرم متوسط هست.(اما تا برا موفقیتم حاضره خرج کنه.)
    قصد دارم همراه با تحصیل کار کنم تا کمک خرجم باشه (1- آیا می تونه کافی باشه برا زندگی دانشجویی؟)
    تو کشوری مثل کانادا اگه بخوام اپلای کنم، کلا چقدر باید هزینه کنم؟ (اگه حدود هر کدوم رو جدا بگید واقعا ممنون میشم.)
    2- هزینه برا گرفتن تافل (فقط امتحان، نه کلاس های اموزشی)؟
    3- برا آزمون GRE (چون دانشگاهم همچین معتبر نیست)...
    4- برا ویزا گرفتن و بلیط و رسیدن به کشور مورد نظر...
    5- چقدر پول باید داشته باشم تا قبل از اینکه کار گیرم بیاد، به مشکل بر نخورم؟
    --------------------------------------------------
    6- گرفتن فول فاند مستلزم داشتن مغزی پر از اطلاعات تخصصی هست؟
    یعنی باید سطح علمیم خیلی بالا باشه تا بتونم شهریه دانشگاه ندم؟
    7- جدا از اینها کمی دغدغه ی حجاب دارم. (حجابی متوسط)
    آیا اصلا با این وجود می تونم به تحصیل و کار تو کشور دیگه فکر کنم؟
    انگیزه ی اصلیم از تحصیل تو کشور دیگه، بالا بردن سطح علمیم و پیدا کردن کار مناسب با حقوق مناسب هست.
    در واقع پیدا کردن کار با حقوق خوب، تمام گزینه های کشور و دانشگاه مورد نظرم رو تحت شعاع قرار میده...
    استعداد یادگیری زبان خیلی دارم و به راحتی می تونم زبون کشور مورد نظرم رو یاد بگیرم. (در حد ابتدایی هم اسپانیایی بلدم و عاشق این زبونم)

(برای یادگیری کامپیوتر(هر زمینش) و پیدا کردن درآمد بالا انگیزه ی زیادی دارم و حاضرم سختی هاش رو تحمل کنم. از نظر احساسی هم شخصیت مستقل دارم.)

بسته به جواب های شما، من دنبال کار ادامه تحصیل در خارج رو می گیرم، پس خواهش می کنم لطف کنید و راهنماییم کنید تا بی گدار به آب نزنم....

سلام
    ۱- در مورد هزینه‌ها به نظر من اصلا به کار کردن فکر نکنید چون معلوم نیست که بتونید کار پیدا کنید و اگه هم پیدا کنید معمولاً تمام هزینه‌های شما رو پوشش نمیده.
    در مورد شهریهٔ دانشگاه ها: در کانادا شهریه بستگی به استان فرق داره. کمترینش در british columbia هست که سالی‌ ۶،۰۰۰ $ هست. هزینه زندگی‌ هم حدوداً سالی‌ ۱۰،۰۰۰.
    در آمریکا ارزونترین جا تگزاس هست که کلا میتونید هزینهاتون رو با سالی‌ ۱۵،۰۰۰ تا هم جمع کنید.
    در اروپا بستگی داره که کجا اپلای کنید، اما ایتالیا سالی‌ ۳،۳۰۰ یورو ، و آلمان فکر می‌کنم ارزون‌تره و سالی‌ تقریبا ۵۰۰یورو هست. هزینه زندگی‌ هم فکر کنم اگه ساده زندگی‌ کنید بشه با ۷،۸ میلیون هم جمعش کرد.
    نروژ و فنلاند فعلا دانشگاهش مجانی‌ است و البته شاید فنلاند سال دیگه پولی‌ بشه. اما هزینه زندگی‌ در نروژ بالاتر هست.
    ۲- هزینه toefl فکر می‌کنم ۱۹۰ دلار باشه.
    ۳ - فقط در صورتی‌ که بخواهید آمریکا اپلای کنید gre لازم هست که اونم ۱۸۰ تومن میشه.( اگه گرونش نکنان!)
    ۴- گرفتن ویزا معمولاً حدود ۱۲۰ تومن می‌خواد. در صورتی‌ که بخواهید برید آمریکا برای هر بار رفتن قبرس حدود ۱ تومن هم باید هزینه کنید.
    ۵- بلیت هم بستگی داره که کجا بخواهید برید. آمریکا و کانادا حدود ۹۰۰ الی‌ ۱.۵ میلیون، اروپا با ۵۰۰ هم میشه.
    ۶- کار پیدا کردن اسون نیست و به نظر من اصلا روش حساب نکنید. شاید تا ۱ سال هم نتونید پیدا کنید.
    در ضمن برای اپلای کردن هم هزینه‌هایی‌ وجود داره. برای دانشگاه‌های کانادا و آمریکا باید حدود ۷۰ الی‌ ۱۳۰ $ پول application fee بدید. پست رو میتونید با پست سفارشی ایران بفرستید که ارزونتر باشه. همچنین ترجمه رسمی‌ مدارک هم هزینه‌هایی‌ داره.

موفق باشید.

Junior Member

سلام... من سال دوم دبیرستان هستم و رشته ام ریاضیه و قصد دارم بعد از گرفتن دیپلم تو خارج از کشور تحصیل کنم.از نظر مالی هم زیاد مشکل ندارم و اولین گزینه ام واسه رفتن قبرسه میخواستم ببینم شرایط گرفتن پذیرش تو اونجا چجوریه؟با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط troy20 نمایش پست ها
    سلام... من سال دوم دبیرستان هستم و رشته ام ریاضیه و قصد دارم بعد از گرفتن دیپلم تو خارج از کشور تحصیل کنم.از نظر مالی هم زیاد مشکل ندارم و اولین گزینه ام واسه رفتن قبرسه میخواستم ببینم شرایط گرفتن پذیرش تو اونجا چجوریه؟با تشکر
    دوست عزیز

خدمت سربازی رو مد نظر داشته باشید. منم مثل شما دو روز قبل از اینکه بخوام برم پاسپورت بگیرم فهمیدم ممنوع الخروج هستم و نمیتونم برای لیسانس از کشور خارج بشم...

موفق باشید

Member ali0robot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک آزاد

سلام و خسته نباشید دوستان
    یه سواله که چند وقته درگیرشم و هر کسی جواب خودشو میده
    لطفا با اطلاعات جوابمو بدید
    من می خوام واسه مستر اقدام کنم اطلاعاتم هم این هست
    کاردانی 14 الکترونیک
    کارشناسی 14 الکترونیک
    3 سال سابقه کار
    آیلس اکادمیک 6
    مسئول چند تا تیم رباتیک با مقام
    حالا می خوام بدونم که مستر چقدر مهمه
    بعضی از دوستان میگن بیا کشوری مثل مالزی و فیلیپین و لهستان و سریع مسترت رو بگیر کنارش در حین تحصیل مقاله های خوب بده که دکترا رو بتونی فاند و یه دانشگاه خوب بری
    بعضی دیگه میگن مستر رو برو یه کشور قوی مثلا فنلاند و نروژ و ... و دانشگاه خوب هزینه بیشتری کن ولی بعد از مستر راحتتر می تونی واسه دکترا پذیرش بگیری
    حالا مو ندم کدوم راه آیندش بهتره برام کشور ارزون با 13 میلیون یا کشور کشور تقریبا گرون 25 میلیون هر دو واسه 2 سال مستر
    لطفا راهنمائیم کنید

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali0robot نمایش پست ها
    کاردانی 14 الکترونیک
    کارشناسی 14 الکترونیک
    3 سال سابقه کار
    آیلس اکادمیک 6
    بعضی از دوستان میگن بیا کشوری مثل مالزی و فیلیپین و لهستان و سریع مسترت رو بگیر کنارش در حین تحصیل مقاله های خوب بده که دکترا رو بتونی فاند و یه دانشگاه خوب بری
    بعضی دیگه میگن مستر رو برو یه کشور قوی مثلا فنلاند و نروژ و ... و دانشگاه خوب هزینه بیشتری کن ولی بعد از مستر راحتتر می تونی واسه دکترا پذیرش بگیری
    حالا مو ندم کدوم راه آیندش بهتره برام کشور ارزون با 13 میلیون یا کشور کشور تقریبا گرون 25 میلیون هر دو واسه 2 سال مستر
    لطفا راهنمائیم کنید
    دوست عزیز من شما رو در فروم مربوط به فنلاند دیدم.به نظر من مدارک تحصیلی فنلاند و نروژ بسیار با ارزش تر از کشورهایی است که نام بردی.در ضمن برای دوسال زندگی در فنلاند اگر صرفه جویی کنی میشه بیست هزار دلار ولی نروژ یه مقدار گرونتره.در ضمن شما که رشته برق خوندی به نظر من به جز فنلاند به جایی فکر نکن.اگر پذیرش فنلاند رو بگیری کار عاقلانه ای هست که بری فیلیپین؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط ali0robot نمایش پست ها
    کاردانی 14 الکترونیک
    کارشناسی 14 الکترونیک
    3 سال سابقه کار
    آیلس اکادمیک 6
    لطفا راهنمائیم کنید
    هرچند سوالات داره از موضوع اصلی تاپیک خارج میشه اما باید عرض کنم خدمتتون

من جای شما بودم اروپا رو انتخاب میکردم. حالا اسکاندیناوی نه، آلمان - اتریش - بلژیک. گزینه های انتخابی زیاده اما شما باید با توجه به شرایط خودتون ( اقتصادی - فرهنگی - علمی) بهترین گزینه رو بگردید و انتخاب کنید...

موفق باشید

باسلام و خسته نباشید . من مدتی هست که عضو این سایت هستم و سوالات زیادی از دوستان محترم پرسیدم و خیلی بهم کمک کرد . مدتی پیش می خواستم برای ادامه تحصیل به خارج ار کشور برم ولی مشکلاتی برام پیش اومد و نتونستنم ولی الان شرایطش تا حدودی برام مهیاست . سال 84 از یکی از دانشگاههای تهران فارغ التحصیل شدم و 3 سال سابقه کار هم دارم . معدلم بالای 15 هست . نرم افزار خوندم . به یکی از موسسات اعزام دانشجو به خارج مراجعه کردم و گفتند که تا تابستون می تونند برام تو مالزی پذیرش بگیرند . UTM یا UPM . مدرک زیان هم ندارم . الان نمی دونم چقدر برام هزینه میشه . به من گفتند سالی 2500 دلار هزینه هر ترم تحصیلی هست و لی هزینه های دیگر رو نمی دونم تو مالزی چقدر میشه . چند تا سوال دارم که جوابش میتونه منو از سردر گمی نجات بده .
    1. کل هزینه سالانه من تو این دانشگاهها چقدر میشه . یعنی در سال چقدره ؟
    2. اگه برای دانشگاههای اروپا اقدام کنم کدوم دانشگاهها ارزونتره و و یه زندگی معمولی توش هزینه کمتری داره ؟اگه میشه اسم کشور و دانشگاه (البته میدونم دقیق نمیشه گفت)و هزینه سالانه رو بنویسید.
    3. من تو یه جای خصوصی کار میکنم که یه سال دیگه باهاشون قرار داد دارم . اگه برم تا تابستون مدرک زبان بگیرم بعد اقدام کنم بهتره یا اینکه برم همونجا مثلا همون مالزی مدرک زبانمو بگیرم . (اخه تو این مدت می تونم پول بیشتری جمع کنم و خوب زمان رو از دست می دهم).
    4. من وقت زیادی ندارم چون تا اخر فروردین وقت دارم برای ترم تابستون مدارکم رو بفرستم تا بتونم حداقل از مالزی پذیرش بگیرم . اگه یه دانشگاه تو اروپا باشه که بهتر از دانشگاه مالزی از نظر هزینه و اعتبار باشه با شرایط من کدوم رو پیشنهاد می کنید . من باید تصمیمی بگیرم که خیلی مهمه چون باید از کارم استعفا کنم . برام خیلی مهمه که بعد از حدود 3 سال انتظار حداقل یه جای خوب رو انتخاب کنم که بعدا پشیمون نشم.
    خوشحال میشم که نظراتتون رو برام بنویسید چون حتما به من کمک خواهد کرد . مرسی

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

سلام دوستان
    درباره همه کشور های مناسب از نظر مالی بحث شد الا یکی ، آفریقای جنوبی . همون جور که می دونین زبان رسمی کشور انگلیسیه و شهریه دانشگاه ها خیلی خیلی مناسبه . مثلا دانشگاه کیپ تاون با رتبه ی عالی 156 سالی 25000 راند میگیره ( 3072 دلار) اون یکی دانشگاه ها هم از این کمتر ، هزینه ی زندگی هم طبق آخرین بررسی WEF در ژوهانسبورگ بین تمام شهر های مهم دنیا پایین ترین بوده که خوده ژوهانسبورگ گرون ترین شهره آفریقای جنوبیه. من خودم با دانشگاه پرتوریا (با رنک 507) مکاتبه کردم گفتن واسه فوق فاند دارن اما واسه کارشناسی می تونین از وام دولتی استفاده کنین که بعد از اتمام تحصیل و شروع به کار باید پرداخت کنین. در کل جایه فوق العاده ای واسه زندگی اون زمونم انگلیسی ها هم یه چیزی می دونستن که خودشون اومدن اونجا واسه زندگی . در تاپیک "تحصیل در آفریقای جنوبی" بجای اینکه درباره وضعیت علمی و زندگی تو اون کشور بحث بشه بیشتر در مورد، همه گیر بودن ایدز و نا امنی بحث شده که بهتر بگم ژوهانسبورگ و پورت الیزابت آفریقای جنوبی بین 100 شهر برتر دنیا برای زندگی قرار دارن اما تهران یا اصفهان و تبریزِ خودمون بین 1000 تا هم نیستن.

موفق باشین

ویرایش توسط Kingsalar : September 22nd, 2011 در ساعت 12:51 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)