صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط M0jtaba نمایش پست ها
    من داشتم با یکی از دوستام توی دانشگاه حرف میزدم که امسال داره اپلای میکنه میگفت که، برای اپلای به امریکا حدودا 20تا 30 میلیون لازمه حتی اگه فول فاند بشی،
    15 میلیون برای وثیقه سربازی
    6 میلیون برای صاف کردن حساب با دانشگاه(آخه ما توی دانشگاه صنعت نفت اگه بخوایم از کشور خارج بشیم ، باید پول هایی که دانشگاه برامون خرج کرده رو پس بدیم.)
    1 میلیون برای جی ار ای و تافل
    2 میلیون برای فرستادن درخواست برای دانشگاه ها
    3-4 میلیون هم برای خرج های مربوط به سفر و ویزا
    -------------
    جدی باید اینقدر خرج کنیم؟ به نظر من 30 میلیون خیلی زیاده، با اینکه اگه بخوام اپلای کنم احتمال میدم ، میتونم توی امریکا فول فاند بشم(من الان ترم 3 ام،از همین الان دارم روی جی ار ای و تافل کار میکنم ، در عین حال روی یه مقاله هم کار میکنم، معدلم هم بالای 18 است.) ولی از وقتی که این رو شنیدم خیلی انگیزه ام رو از دست دادم. تقریبا دارم بی خیالش میشم، حتی انگیزه ام برای درسای خودم هم کم شده!
    نظر شما چیه؟ کلا بی خیال شم؟ یا راهی هست؟
    دوست عزیز بگردی متوجه میشی که میتونی هزینه های خرید مدرکو و همچنین سربازیو وثیقه بانکی بزاری و بری و برگردی.
    اگه نخوای برگردی باید همین هزینه ها رو بکنی.
    اگه بخای برگردی, دیگه هزینه های 15 میلیونی سربازی و شش میلیونی مدرکو نداری, البته وثیقس دیگه.
    .
    کمی بگردی راههای حلشو پیدا میکنی.
    ولی هزینه های زیر اجتناب ناپذیرن.
    1میلیون برای جی ار ای و تافل
    2 میلیون برای فرستادن درخواست برای دانشگاه ها
    3-4 میلیون هم برای خرج های مربوط به سفر و ویزا
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member

سلام من یه سوالی داشتم و ممنون میشم که به من جوابشو بدین.من دی÷لم تجربی دارم و متولد 70 هستم.معدلم 17 شده می خواستم بدونم ایا کشور ارو÷ایی وجود داره که ÷زشکی رو رایگان درس بده؟؟من زبان انگلیسی رو کاملا بلدم اما چون هزینه های ÷زشکی تو اغلب کشورها بالاست ایا کشوری هست که ÷زشکی عمومی رو رایگان تدریس کنه و اگه اره من باید از لحاظ نمرات و دیگر شرایط چه مقبولیتی داشته باشم؟؟خیلی ممنونم

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sasa1991 نمایش پست ها
    سلام من یه سوالی داشتم و ممنون میشم که به من جوابشو بدین.من دی÷لم تجربی دارم و متولد 70 هستم.معدلم 17 شده می خواستم بدونم ایا کشور ارو÷ایی وجود داره که ÷زشکی رو رایگان درس بده؟؟من زبان انگلیسی رو کاملا بلدم اما چون هزینه های ÷زشکی تو اغلب کشورها بالاست ایا کشوری هست که ÷زشکی عمومی رو رایگان تدریس کنه و اگه اره من باید از لحاظ نمرات و دیگر شرایط چه مقبولیتی داشته باشم؟؟خیلی ممنونم
    سلام دوست من
    من از طرف کلیه مدیران سایت ورودتون رو به ApplayAboard تبریک می گم
    من کشور آلمان رو به شما پیشنهاد می کنم.شما می تونید پزشکی رو رایگان تحصیل کنید.
    در همین زمینه یه مطلبی میزارم تا کمکتون بکنه
    ------------------------------------------------
    مدرک دیپلم دبیرستان برخی از کشورها در آلمان به رسمیت شناخته نمی‌شود. یعنی سطح علمی دانش‌آموزان این کشورها در مقطع دیپلم پائین‌تر از سطح علمی دانش‌آموزان دارای مدرک دیپلم در آلمان است.
    به متقاضیانی که بلافاصله پس از دیپلم قصد تحصیل در آلمان را دارند و دارای همه‌ی شرایط لازم برای دریافت پذیرش مراکز آموزش عالی آلمان هستند و تنها مدرک دیپلم آنها پذیرفته نمی‌شود، شانس دیگری داده می‌شود. این متقاضیان می‌توانند با گذراندن دوره‌ی کالج اجازه‌ی ورود به مراکز آموزشی آلمان و تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را به دست آورند. در این دوره‌ی یکساله، سطح علمی دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مراکز آموزش عالی، به سطح دیپلم آلمانی رسانده می‌شود. شرط پذیرفته‌شدن در دوره‌ی کالج، داشتن معلومات کافی در زبان آلمانی است. درس‌های دوره‌ی کالج تنها به زبان آلمانی عرضه می‌شوند. چنانکه داوطلب یکی از مدارک زبان را که در زیر آورده‌شده‌است دارا باشد، می‌تواند تحصیل خود در کالج را آغاز کند:
    - دیپلم زبان آلمانی
    - آزمون مرکزی سطح متوسط انستیتو گوته
    - مدرک قبولی در آزمون "تستِ داف" (TestDaf) از موسسه‌ی تبادلات دانشگاهی (آکادمیک) آلمان(DAAD)
    - دیپلم زبان آلمانی سطح یک (Stufe I)، طبق مصوبه‌ی کنفرانس وزرای فرهنگی
    Kultusministerkonferenz
    دوره‌ی کالج پس از یک سال با آزمون نهایی، که به آن Feststellungsprüfung می‌گویند، به پایان می‌رسد. این آزمون بر اساس رشته‌ی تحصیلی انتخابی صورت می‌گیرد. کسی که آزمون پایانی دوره‌ی کالج را با موفّقیّت به پایان برساند، می‌تواند بلافاصله درخواست پذیرش دانشجویی را به بخش تبادلات فرهنگی دانشگاه مربوطه ارسال کند.
    پذیرش داوطلبان در دوره‌ی کالج به عهده‌ی دانشگاه مربوطه یا نهادهای ایالتی(Landesbehörde) است.
    در آلمان هر گونه درخواستی فقط به صورت کتبی انجام می‌پذیرد. داوطلبان برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کالج هم، می‌باید درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهند. برای یافتن پاسخ درست به پرسش‌هایی که در این زمینه پیش می‌آیند، می‌توان به بخش روابط بین الملل دانشگاهها مراجعه کرد.
    پ.ن:شما باید زبان آلمانی بلد باشین و یک سال کالج برین

نقل قول نوشته اصلی توسط moshel نمایش پست ها
    سلام دوست من
    من از طرف کلیه مدیران سایت ورودتون رو به ApplayAboard تبریک می گم
    من کشور آلمان رو به شما پیشنهاد می کنم.شما می تونید پزشکی رو رایگان تحصیل کنید.
    در همین زمینه یه مطلبی میزارم تا کمکتون بکنه
    ------------------------------------------------
    مدرک دیپلم دبیرستان برخی از کشورها در آلمان به رسمیت شناخته نمی‌شود. یعنی سطح علمی دانش‌آموزان این کشورها در مقطع دیپلم پائین‌تر از سطح علمی دانش‌آموزان دارای مدرک دیپلم در آلمان است.
    به متقاضیانی که بلافاصله پس از دیپلم قصد تحصیل در آلمان را دارند و دارای همه‌ی شرایط لازم برای دریافت پذیرش مراکز آموزش عالی آلمان هستند و تنها مدرک دیپلم آنها پذیرفته نمی‌شود، شانس دیگری داده می‌شود. این متقاضیان می‌توانند با گذراندن دوره‌ی کالج اجازه‌ی ورود به مراکز آموزشی آلمان و تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را به دست آورند. در این دوره‌ی یکساله، سطح علمی دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مراکز آموزش عالی، به سطح دیپلم آلمانی رسانده می‌شود. شرط پذیرفته‌شدن در دوره‌ی کالج، داشتن معلومات کافی در زبان آلمانی است. درس‌های دوره‌ی کالج تنها به زبان آلمانی عرضه می‌شوند. چنانکه داوطلب یکی از مدارک زبان را که در زیر آورده‌شده‌است دارا باشد، می‌تواند تحصیل خود در کالج را آغاز کند:
    - دیپلم زبان آلمانی
    - آزمون مرکزی سطح متوسط انستیتو گوته
    - مدرک قبولی در آزمون "تستِ داف" (TestDaf) از موسسه‌ی تبادلات دانشگاهی (آکادمیک) آلمان(DAAD)
    - دیپلم زبان آلمانی سطح یک (Stufe I)، طبق مصوبه‌ی کنفرانس وزرای فرهنگی
    Kultusministerkonferenz
    دوره‌ی کالج پس از یک سال با آزمون نهایی، که به آن Feststellungsprüfung می‌گویند، به پایان می‌رسد. این آزمون بر اساس رشته‌ی تحصیلی انتخابی صورت می‌گیرد. کسی که آزمون پایانی دوره‌ی کالج را با موفّقیّت به پایان برساند، می‌تواند بلافاصله درخواست پذیرش دانشجویی را به بخش تبادلات فرهنگی دانشگاه مربوطه ارسال کند.
    پذیرش داوطلبان در دوره‌ی کالج به عهده‌ی دانشگاه مربوطه یا نهادهای ایالتی(Landesbehörde) است.
    در آلمان هر گونه درخواستی فقط به صورت کتبی انجام می‌پذیرد. داوطلبان برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کالج هم، می‌باید درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهند. برای یافتن پاسخ درست به پرسش‌هایی که در این زمینه پیش می‌آیند، می‌توان به بخش روابط بین الملل دانشگاهها مراجعه کرد.
    پ.ن:شما باید زبان آلمانی بلد باشین و یک سال کالج برین
    ببخشید من شنیدم برای رشته هایی مثل پزشکی دندون دارو حتما باید قبولیه کنکور اینجا رو هم داشت!درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی رشته عمران هستم و الان 25 سالمه و در حال حاضر مشغول کار هستم
    خیلی علاقه دارم برای ادامهع تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم
    کشورهای مقصد هم کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا اگه ممکن باشه امریکا هست
    شرایطم به این شکل هست:

کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 14:30 (میدونم کمه ولی خدایی خیلی سخت بود :| )
    در حال حاضر شاغل هستم و حدود یکسال سابقه دارم و بیشتر هم خواهد شد تا زمان رفتن
    دارم سعی میکنم برای گرفتن آیلتس

دانشگاه هایی که سعی دارم پذیرش بگیرم دانشگاه های High level نخواهد بود چون با توجه به شرایطم داشنگاهی رو میخوام اپلای کنم که اولا معمولی باشه تا درصد قبولی ام بالا بره

به نظرتون امیدی هست؟ یا اینجوری میپرسم
    برای شروع چیکار کنم؟

سپاسگذارم

سلام دوستان من تازه ارشدم رو تموم کردم. هوش مصنوعی خوندم و شاگرد اول هستم و میخوام اپلای کنم ولی از نظر مالی محدود هستم میخوام یک سال برم سر کار تا بتونم هزینه ی رفتم رو فراهم کنم میشه لطفا به من بگید که حدالقل چقدر باید پول فراهم کنم؟ خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید. خیلی سپاس گذارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیرا صالحی نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه ارشدم رو تموم کردم. هوش مصنوعی خوندم و شاگرد اول هستم و میخوام اپلای کنم ولی از نظر مالی محدود هستم میخوام یک سال برم سر کار تا بتونم هزینه ی رفتم رو فراهم کنم میشه لطفا به من بگید که حدالقل چقدر باید پول فراهم کنم؟ خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید. خیلی سپاس گذارم.
    با این تغییرات نرخ ارز راهی برای پیش بینی وجود نداره، هزینه اپلای هر دانشگاه آمریکا بین 75 تا 150 دلار هست و در بعضی کشورها خیلی کمتر یا رایگانه، شما هزینه دلاری بلیط سفر به کشور مد نظرتون و هزینه های گرفتن ویزا (اگه لازمه سفر به ترکیه یا امارات) و ... رو حساب کنید و نهایتا به یک مقدار حدودی می رسید.

Junior Member

من فکر میکنم بمون ایران درستو بخون خدمتم بورو پولم جم کن بدن بیا بیرون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

Cool پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید سایت که در زمینه اقامت و ویزا اطلاع رسانی میکنند
    من دانشجوی ترم آخر پزشکی سراسری هستم و 26 سالمه و مجرد.بنابر موقعیتم از طرح معاف و نیز معافیت از خدمتم دارم
    میخواستم بدونم با این شرایط عجیب غریب مملکت که نمیشه روی هیچ چیز سرمایه گذاری یا برنامه ریزی کرد اقامت گزینه خوبیه؟
    کدوم کشور؟
    تحقیقات سطی انجام دادم بهم آلمان معرفی شده اما ازونجایی که توی شهرستانها کلاس اصلا نیست یا محدوده و با برنامه کشیکام تداخل داره هنوز اقدامی نکردم
    میگن زبونشونم سخته؟درسته؟8000 یورو داخل حساب با سطح زبانB2 حداقل میگن لازم دارم(میتونم تا 80 میلیونم پول جور کنم)
    آیا تحصیل در آلمان برای تخصص رایگانه؟میشه پوست خوند؟((من مشکل خوندن و امتحان تخصص در ایرانم ندارم.فقط فکر 20 سال آینده و کیفیت زندگی و میگن شایسته سالاریه اونجا!اینجا به وفور حقمون در حقوق.نمره و زندگی خورده شده و میشه))هزینه زندگی چطوره؟بلو کارت کی صادر میشه؟آیا دایمیه یا مدت دار؟
    امکان تحصیل بصورت انگلیسی و مجانی هم هستش؟
    ترجیح میدم جایی تحصیل کنم که زبانش انگلیسی باشه.بجز آلمان کدوم کشورا در حال حاضر پذیرش دارن؟
    کانادا؟استرالیا؟دانمارک؟س وئد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

سلام خسته نباشيد

27 سالمه،كارشناسي برق قدرت ازاد اسلامي با معدل 15.67 ، يك سال سابقه كاري مهندس ناظر.
    مي خواستم واسه ارشد اقدام كنم دانشكاه مورد نظرم هم كالكري كاناداست، نظرتون جيه اينم رزومه علميم :
    ايلتس 6
    نفر دوم مسابقات دانشجويان مبتكر و نوآور
    طراحي نرم افزار بخش بار اقتصادي جهت نيروكاه هاي برق
    طراحي نرم افزار مدارات فرمان و قدرت الكتريكي
    طراحي نرم افزار اموزش شاختمان داخلي تجهيزات برقي
    طراحي نرم افزار طراحي ترانسفور ماتور
    مسلط بر نرم افزارهاي رشته برقي
    راه اندازي كروه علمي بزوهشي AHA
    كلا همين بود، به نظرتون شانسي هست يا نه، اكر دانشكاههاي ديري مد نطرتون هست كه به شرايط من ميخوره ممنون ميشم. معرفي كنيد

ضمنا بدر كرامي از لحاظ مالي نمي تونن سابورت كنن كل سرمايه من در حال حاظر 30000000 تومنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)