صفحه 8 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

سلام

نمره زبان بالا خیلی براتون مهمه. خصوصا کهمعدلتون متوسطه و کانادا رو معدل حساسه. من نمیدنم تو مینیمم معدل کلگری بگنجید یا نه تو سایتشون چک کنید. اگر اشتباه نکنم مینیمم تافل برای یک رشته رو یکبار چک کردم 100 بود لذا هر چه نمره زبانتون بالاتر باشه بهتره. این مدارک خوبه و بهتره در راه استاد پیدا کردن ازشون استفاده کنید اما پذیرش دست کمیته است و اونها هم روی ملاک های اصلی که معدل زبان و ... است که در سایت گفته شده تصمیم می گیرند. در کنار این دانشگاه 2-3 دانشگاه دیگه رو هم مد نظر داشته باشید. دانشگاه های خوب و متوسط.
    ممکنه اگر هدفتون از تحصیل مهاجرته ممکنه بتونید در برنامه مهاجرتی جدید کانادا هم با داشتن یک نمره آیلتس جنرال امتیاز کسب کنید و اقدام کنید خصوصا که سابقه کار دارید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alioraki نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد

27 سالمه،كارشناسي برق قدرت ازاد اسلامي با معدل 15.67 ، يك سال سابقه كاري مهندس ناظر.
    مي خواستم واسه ارشد اقدام كنم دانشكاه مورد نظرم هم كالكري كاناداست، نظرتون جيه اينم رزومه علميم :
    ايلتس 6
    نفر دوم مسابقات دانشجويان مبتكر و نوآور
    طراحي نرم افزار بخش بار اقتصادي جهت نيروكاه هاي برق
    طراحي نرم افزار مدارات فرمان و قدرت الكتريكي
    طراحي نرم افزار اموزش شاختمان داخلي تجهيزات برقي
    طراحي نرم افزار طراحي ترانسفور ماتور
    مسلط بر نرم افزارهاي رشته برقي
    راه اندازي كروه علمي بزوهشي AHA
    كلا همين بود، به نظرتون شانسي هست يا نه، اكر دانشكاههاي ديري مد نطرتون هست كه به شرايط من ميخوره ممنون ميشم. معرفي كنيد

ضمنا بدر كرامي از لحاظ مالي نمي تونن سابورت كنن كل سرمايه من در حال حاظر 30000000 تومنه
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد-امیرکبیر

آقا یکیکم به من کمک کنه کجا برم؟ لیسانس مواد معدل پایین ولی زبان نمره بالا دارم : IELTS 8.5 . فقط یک جا معرفی کنید متوسط با کمترین هزینه و امکان کار دانشجویی. مقاله و سابقه کار تو رشته خودم ندارم ولی دانشگاهم امیرکبیر بوده. 9 سال از فارغ التحصیلیم میگذره
    GREAT OAKS FROM LITTLE ACORNS GROW

ApplyAbroad Guru

با سلام
    متاسفانه با این شرایط شانس زیادی ندارید مخصوصا که احتمالا گپ تحصیلی هم دارید
    البته برای پذیرش سابقه کاری به این شکل خیلی موثر نیست و بیشتر نمره زبان و GRE برای امریکا و معدل میتونه کمک کنه
    دو راه هست:
    یکی اینکه فوق لیسانس را در ایران از دانشگاه بهتر و با معدل بالاتر بگذرانید و بعد برای دکتری یا مستر مجدد اقدام کنید
    دیگری اینکه هزینه زندگی و تحصیل با هزینه شخصی را در کشورهایی که احتمال پذیرش هست (که محدود به برخی انتخابهای احتمالا آسیای شرقی نظیر مالزی یا هند و...) می باشد تامین و فوق لیسانس را بگذرانید و با رزومه بهتر برای کانادا و امریکا اقدام کنید
    اگر هم شرایط مالی خیلی خوبی دارید میتونید همزمان Meng با هزینه شخصی را در این دو کشور هم اپلای کنید هرچند متاسفانه شانس خیلی خیلی کمی در این شرایط دارید

نقل قول نوشته اصلی توسط m9780d نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی رشته عمران هستم و الان 25 سالمه و در حال حاضر مشغول کار هستم
    خیلی علاقه دارم برای ادامهع تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم
    کشورهای مقصد هم کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا اگه ممکن باشه امریکا هست
    شرایطم به این شکل هست:

کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 14:30 (میدونم کمه ولی خدایی خیلی سخت بود :| )
    در حال حاضر شاغل هستم و حدود یکسال سابقه دارم و بیشتر هم خواهد شد تا زمان رفتن
    دارم سعی میکنم برای گرفتن آیلتس

دانشگاه هایی که سعی دارم پذیرش بگیرم دانشگاه های High level نخواهد بود چون با توجه به شرایطم داشنگاهی رو میخوام اپلای کنم که اولا معمولی باشه تا درصد قبولی ام بالا بره

به نظرتون امیدی هست؟ یا اینجوری میپرسم
    برای شروع چیکار کنم؟

سپاسگذارم

ApplyAbroad Guru

با توجه به گپ تحصیلی مشکل فقط پذیرش نیست و در مرحله ویزا نیز این مساله وجود دارد
    توصیه من اینستکه برای مالزی یا کره و کشورهای دیگر آسیایی برای فوق لیسانس که هزینه های پایین تری دارند اقدام کنید و برای این گپ هم سعی کنید در صورت امکان دلایل منطقی مناسبی در رزومه نظیر کارهای تحقیقاتی متناسب یا... نیز داشته باشید به نحوی که بتواند این مساله را توجیه کند. یک راه حل مناسبتر برای شما هم بررسی امکان تشکیل فایل مهاجرتی و اقدام برای تحصیل پس از آن از کشورهایی است که واجد شزایط باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mjdj1981 نمایش پست ها
    آقا یکیکم به من کمک کنه کجا برم؟ لیسانس مواد معدل پایین ولی زبان نمره بالا دارم : IELTS 8.5 . فقط یک جا معرفی کنید متوسط با کمترین هزینه و امکان کار دانشجویی. مقاله و سابقه کار تو رشته خودم ندارم ولی دانشگاهم امیرکبیر بوده. 9 سال از فارغ التحصیلیم میگذره

ApplyAbroad Guru

در تکمیل فرمایشات جناب Simon در چند پست قبل این نکته را اضافه کنم که متاسفانه نمره آیلتس شما برای کلگری کم است (مینیمم 7.0)
    همچنین مساله دیگر عدم پذیرش meng(فوق لیسانس بدون فاند) با هزینه شخصی برای International Students است
    دانشگاههای دیگری را درنظر بگیرید که شرایط شما را داشته باشند بهتر است چون هینه به این صورت نتیجه ای متاسفانه در نهایت نخواهد داشت مگر آنکه شرایطتان در رزومه بهبود یابد
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alioraki نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد

27 سالمه،كارشناسي برق قدرت ازاد اسلامي با معدل 15.67 ، يك سال سابقه كاري مهندس ناظر.
    مي خواستم واسه ارشد اقدام كنم دانشكاه مورد نظرم هم كالكري كاناداست، نظرتون جيه اينم رزومه علميم :
    ايلتس 6
    نفر دوم مسابقات دانشجويان مبتكر و نوآور
    طراحي نرم افزار بخش بار اقتصادي جهت نيروكاه هاي برق
    طراحي نرم افزار مدارات فرمان و قدرت الكتريكي
    طراحي نرم افزار اموزش شاختمان داخلي تجهيزات برقي
    طراحي نرم افزار طراحي ترانسفور ماتور
    مسلط بر نرم افزارهاي رشته برقي
    راه اندازي كروه علمي بزوهشي AHA
    كلا همين بود، به نظرتون شانسي هست يا نه، اكر دانشكاههاي ديري مد نطرتون هست كه به شرايط من ميخوره ممنون ميشم. معرفي كنيد

ضمنا بدر كرامي از لحاظ مالي نمي تونن سابورت كنن كل سرمايه من در حال حاظر 30000000 تومنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با توجه به گپ تحصیلی مشکل فقط پذیرش نیست و در مرحله ویزا نیز این مساله وجود دارد
    توصیه من اینستکه برای مالزی یا کره و کشورهای دیگر آسیایی برای فوق لیسانس که هزینه های پایین تری دارند اقدام کنید و برای این گپ هم سعی کنید در صورت امکان دلایل منطقی مناسبی در رزومه نظیر کارهای تحقیقاتی متناسب یا... نیز داشته باشید به نحوی که بتواند این مساله را توجیه کند. یک راه حل مناسبتر برای شما هم بررسی امکان تشکیل فایل مهاجرتی و اقدام برای تحصیل پس از آن از کشورهایی است که واجد شزایط باشید
    با تشکر از جوابتون
    میشه راجع به فایل مهاجرتی و اینکه کجاها خوبه بیشتر توضیح بدین. و اینکه آیا دانشگاههای مالزی شانس خوبی یرای دکترا تو آمریکا به من میدن یا نه؟
    ممنون
    GREAT OAKS FROM LITTLE ACORNS GROW

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mjdj1981 نمایش پست ها
    با تشکر از جوابتون
    میشه راجع به فایل مهاجرتی و اینکه کجاها خوبه بیشتر توضیح بدین. و اینکه آیا دانشگاههای مالزی شانس خوبی یرای دکترا تو آمریکا به من میدن یا نه؟
    ممنون
    کانادا و استرالیا در حال حاضر شرایط مهاجرت نیروهای متخصص Skilled Workers خوبی داره. اگر رشته شما جزو رشته های مورد نیاز باشه و سوابق کاریتون میتونید اقدام کنید برای ایجاد فایل مهاجرتی . تو همین سایت فرموهای مهاجرتی کانادا و مهاجرتی استرالیا را به ترتیب از اینجا و اینجا ببینید. برای مالزی هم اگر بتونید از دانشگاههای خوبش و با رزومه خوب فارغ التحصیل بشید چرا که نه. ولی به هر حال با توجه به شرایط باید تصمیم نهایی را خودتون بگیرید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

درود به همگی

ناجـوره...سنم از بیشتریها زیادتره ولی چیزی نمی دونم

سی و چهار ساله م. تا چه سنی می شه؟ اصن مهمه؟

شونزده سال پیش از رشته ریاضی معدل 18.50 دیپلم گرفتم

بعد دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد پیوسته معماری دو نیمسال خوندم ول کردم
    دانشگاه دولتی: چهار نیمسال عمران خوندم ولی چون رشته زبان دوست داشتم تغییر رشته دادم و لیسانس و فوق لیسانس زبان. معدل لیسانس بالا(18.62) ولی ارشدش پایین پایین. اون واحدهای مهندسی رو که گذرونده ام رو هم می شه ریزِ نمراتشون رو از دانشگاهها گرفت بنظرم.

چهارساله ارشدِ زبانمم تمومه و اینم حالا دوست ندارم(ینی کارهایی رو که باهاش می شه کرد دوست ندارم) (مدتی کار هم کرده ام)

دوست دارم یه چیز دیگه بخونم مردونه تر، فنی... پسرم آخه. دوستدارم رشته ای بخونم که اوضاع کاریش هم بد نباشه.
    به سرم می زنه IT بخونم ولی می ترسم از پَسش بر نیام.

نمی دونم با منی که اینهمه فاصله افتاده از دیپلمم چجوری تا می کنند دانشگاههای خارجی. با این گَپ های تحصیلی چگونه رفتار می کنند؟

یکی راهنمایی کنه چه کار باید کرد...گام اول=؟ موجودیم هم 60-50 میلیون (و هر جا که هزینه کمتر باشه، خوب برام بهتره)

ضمنا انگلیسی که خوب، بلدم خوب. آلمانی هم بلدم متوسط

گزینه های پیش رو:
    اپلای برا کاردانی
    اَپلای برا کارشناسی
    اَپلای برا ارشد(که باید دید با این لیسانسِ من اصن رشته ای می شه اَپلای کرد)
    اَپلای برا کار هم که با رشته م بنظرم کار نیست
    ویرایش توسط Jove : April 11th, 2015 در ساعت 01:46 AM دلیل: افزودن جزییات

Junior Member

سلام دوستان این سوال ابتدایی هست ولی خیلی خیلی برام مهمه:

من چهار سال پیش دیپلم گرفتم و وارد دانشگاه شدم ولی بعد از مدتی بنا به دلایلی(درسی نبود) مجبور شدم انصراف بدم و رفتم سربازی،حالا میخوام لیسانس رو در یک کشور دیگه بگیرم ،کشورها و دانشگاههای تاپ هم مد نظرم نیست همین اروپای شرقی یا بعضی از کشورهای اروپای غربی برام کافیه،دو تا دلیل هم دارم برای این اصرار یکی اینکه رشته هایی که مد نظرم هست اگه تو ایران بخوام برم دنبالشون باید کنکور بدم و دوباره اون مراحل رو که قبلا طی کردم رو بگذرونم که واقعا اعصابم اجازه این کار رو بهم نمیده در این شرایط (آزادم که کلا نمیخوام برم)و دومی هم اینکه بعد از اتمام تحصیل شرایط برای مهاجرت تسهیل بشه برام.
    مثلا دندانپزشکی رو میشناسم که تو اکراین تحصیل کرده و میگه زبان رو هم خود دانشگاه 6ماه بهش فرصت داده بود تا تو یک موسسه تو همون کشور یاد بگیره بعد بیاد ادامه تحصیل،همچین چیزی امکانپذیره؟
    حالا با این اوصاف اصلا هیچ چیزی نمیدوم درباره اینکه باید چه کارهایی رو انجام بدم،با هیچ یک از اصطلاحات رایج هم آشنایی ندارم،در واقع سوالم این هست که باید از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کنم و از صفر تا صد موضوع رو به اون ها واگذار کنم؟یا اینکه باید مسیرهای دیگری رو طی کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین چون خیلی برام حیاتیه این موضوع.

Junior Member

سلام دوستان خيته نباشيد،ممنون ميشم به سوالم پاسخ بدين:
    من ١٨ سال دارم رشته برق قدرت شهيد رجايي دارم ميخونم تازه اواسط ترم يك هستم ورودي بهمن ماه،اين دانشگاه تعهد خدمت اموزش پرورش داره و بعد از اتمام ٤سال علاوه بر مدرك مهندسي اين رشته مدرك دبيري هم ميدن.پدرم تعهد خدمتمو گفته ميخره و مشكلي نداره،من سربازي همينجوريش معافم از طريق پدرم.درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس و انگيزه اي ندارم...احساس ميكنم با درس شايد به جاي خوبي نرسم مخصوصا تو اين دانشگاه!پدرم پولدار نيست و شايد كل سرمايش دو يا سه ميليارد باشه پس از لحاظ مالي هم اونقدرا خوب نيستم.ميخواستم ببينم راهي هست واسه رفتن به كشور خارجي و اونجا بشه كار كرد؟حاضرم واسه اقامت اونجا و يه زندگي معمولي تمام تلاشمو بكنم.اگه كسي راهي ميشناسه و ميتونه كمك كنه ممنون ميشم بشنوم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)