صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 139

موضوع: تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط danictak نمایش پست ها
    سلام دوستان خيته نباشيد،ممنون ميشم به سوالم پاسخ بدين:
    من ١٨ سال دارم رشته برق قدرت شهيد رجايي دارم ميخونم تازه اواسط ترم يك هستم ورودي بهمن ماه،اين دانشگاه تعهد خدمت اموزش پرورش داره و بعد از اتمام ٤سال علاوه بر مدرك مهندسي اين رشته مدرك دبيري هم ميدن.پدرم تعهد خدمتمو گفته ميخره و مشكلي نداره،من سربازي همينجوريش معافم از طريق پدرم.درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس و انگيزه اي ندارم...احساس ميكنم با درس شايد به جاي خوبي نرسم مخصوصا تو اين دانشگاه!پدرم پولدار نيست و شايد كل سرمايش دو يا سه ميليارد باشه پس از لحاظ مالي هم اونقدرا خوب نيستم.ميخواستم ببينم راهي هست واسه رفتن به كشور خارجي و اونجا بشه كار كرد؟حاضرم واسه اقامت اونجا و يه زندگي معمولي تمام تلاشمو بكنم.اگه كسي راهي ميشناسه و ميتونه كمك كنه ممنون ميشم بشنوم.
    درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس
    از همین قسمت حرفات میتونم با قاطعیت بگم دور امریکا رفتن رو خط بکش! درباره بقیه جاها اطلاعی ندارم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس
    از همین قسمت حرفات میتونم با قاطعیت بگم دور امریکا رفتن رو خط بکش! درباره بقیه جاها اطلاعی ندارم!
    نه اينكه خوب نباشه هاااا،حوصله خوندنو ندارم وگرنه رتبه كنكورم شد ١٠٨٠ منطقه يك.راستش الان احساس پوچي ميكنم چون فك ميكنم با درس خوندن نميشه به جايي رسيد.هر كي الان به جايي رسيده سر خيلي چيزاي ديگه بوده نه فقط درس!بعدشم واقعا نميدونم از طريق دانشگاه خودمم كه دولتي هست ميشه واقعا اپلاي گرفت يا نه!

Junior Member

سلام دوستان خيته نباشيد،ممنون ميشم به سوالم پاسخ بدين:
    من ١٨ سال دارم رشته برق قدرت شهيد رجايي دارم ميخونم تازه اواسط ترم يك هستم ورودي بهمن ماه،اين دانشگاه تعهد خدمت اموزش پرورش داره و بعد از اتمام ٤سال علاوه بر مدرك مهندسي اين رشته مدرك دبيري هم ميدن.پدرم تعهد خدمتمو گفته ميخره و مشكلي نداره،من سربازي همينجوريش معافم از طريق پدرم.درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس و انگيزه اي ندارم...احساس ميكنم با درس شايد به جاي خوبي نرسم مخصوصا تو اين دانشگاه!پدرم پولدار نيست و شايد كل سرمايش دو يا سه ميليارد باشه پس از لحاظ مالي هم اونقدرا خوب نيستم.ميخواستم ببينم راهي هست واسه رفتن به كشور خارجي و اونجا بشه كار كرد؟حاضرم واسه اقامت اونجا و يه زندگي معمولي تمام تلاشمو بكنم.اگه كسي راهي ميشناسه و ميتونه كمك كنه ممنون ميشم بشنوم.
    "درسم هم تقريبا ميتونم بگم خوب نيس" به این معنا نیست که " وضعیت درسی" شما خوب نخواهد شد. نمونه های مشابه رو زیاد میتونین تو همین فروم ببینین که موفق شدن.چیزی که شما نیاز دارد تلاش و اراده برای رسیدن به هدف هست حالا چه مسیر تحصیی یا کاری.

نه اينكه خوب نباشه هاااا،حوصله خوندنو ندارم وگرنه رتبه كنكورم شد ١٠٨٠ منطقه يك.راستش الان احساس پوچي ميكنم چون فك ميكنم با درس خوندن نميشه به جايي رسيد.هر كي الان به جايي رسيده سر خيلي چيزاي ديگه بوده نه فقط درس!بعدشم واقعا نميدونم از طريق دانشگاه خودمم كه دولتي هست ميشه واقعا اپلاي گرفت يا نه!
    شما دقیقا منظورتون رو از جا مشخص کنید و بعد تصمیم گیری کنید. برای بعضی ها جا یعنی استاد دانشگاه بشن تو ایران و یه حقوق ماهانه (طبق فیش حقوقی امسال میگم) حدود 4 ونیم - 5 میلیون (بدون هزینه کارهای دیگر از قبیل فارغ التحصیل کردن دانشجو فوق و دکترا، تشویقی برای کارهای پژوهشی و ...). برای بعضیا جا یعنی تو یه رستوران سر آشپز بشن برا بعضیا جا یعنی دو تا خونه بخرن بدن کرایه و رهن و پولش رو بخورن برا بعضیا جا یعنی یه میلیارد بذارن بانک سود ماهانه بگیرن برا بعضیا جا ........ هرکس تعریفی از جا داره. کلا جایی که برای من جا هست ممکنه برای کس دیگه ای جا نباشه! شما باید ببینی در چه جایی احساس رضایت از زندگی داری و سپس هزینه و وقت و فکرت رو برای رسیدن به اون جا متمرکز کنی! کسی نمیتونه به تو بگه در چه جایی "احساس رضایت از زندگی" داری این خودت هستی که باید ببینی در چه جایی "احساس رضایت از زندگی" داری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    شما دقیقا منظورتون رو از جا مشخص کنید و بعد تصمیم گیری کنید. برای بعضی ها جا یعنی استاد دانشگاه بشن تو ایران و یه حقوق ماهانه (طبق فیش حقوقی امسال میگم) حدود 4 ونیم - 5 میلیون (بدون هزینه کارهای دیگر از قبیل فارغ التحصیل کردن دانشجو فوق و دکترا، تشویقی برای کارهای پژوهشی و ...). برای بعضیا جا یعنی تو یه رستوران سر آشپز بشن برا بعضیا جا یعنی دو تا خونه بخرن بدن کرایه و رهن و پولش رو بخورن برا بعضیا جا یعنی یه میلیارد بذارن بانک سود ماهانه بگیرن برا بعضیا جا ........ هرکس تعریفی از جا داره. کلا جایی که برای من جا هست ممکنه برای کس دیگه ای جا نباشه! شما باید ببینی در چه جایی احساس رضایت از زندگی داری و سپس هزینه و وقت و فکرت رو برای رسیدن به اون جا متمرکز کنی! کسی نمیتونه به تو بگه در چه جایی "احساس رضایت از زندگی" داری این خودت هستی که باید ببینی در چه جایی "احساس رضایت از زندگی" داری.
    خوب دوست عزيز هر كسي قائدتا يه سري چيزايي دوست داره كه بقيه هم دوست دارن،اين يني يه اشتراك.مثلا كيه كه دوست نداشته باشه تيلياردر بشه؟يا كيه كه دوست نداره از ايران بيرون بره...همه اينو دوست دارن.من خودم به شخصه دوست دارم خارج از كشور زندگي كنم.برام شايد الان فقط مهم اين باشه خارج نه جايي ديگه ولي شايد فردا روزي نظرم عوض بشه و بخوام برم جاي بهتر.پس دوست دارم يه كشوري برم كه اكثرا هدفشون اونجاس...بابت جا يي كه شما عرض كردي يه مثال ميزنم:به شخصه هر روز از تهرانپارس ميكوبم ميرم تا نياوران و قيطريه،كلي ادم ميبينم با چه ماشين هاي غول و خوشگلي رد ميشن...همش فك ميكنم خب چرا من نبايد جاي اونا باشم!منظورم از جا اينكه بتونم يه ماشين خوب يا بهتر بگم يه زندگي پر پول با خوش گذروني زياد داشته باشم...حالا اگه كس ديگه اي راهنمايي داره بگه ممنونش ميشم❤️

خوب دوست عزيز هر كسي قائدتا يه سري چيزايي دوست داره كه بقيه هم دوست دارن،اين يني يه اشتراك.مثلا كيه كه دوست نداشته باشه تيلياردر بشه؟يا كيه كه دوست نداره از ايران بيرون بره...همه اينو دوست دارن.من خودم به شخصه دوست دارم خارج از كشور زندگي كنم.برام شايد الان فقط مهم اين باشه خارج نه جايي ديگه ولي شايد فردا روزي نظرم عوض بشه و بخوام برم جاي بهتر.پس دوست دارم يه كشوري برم كه اكثرا هدفشون اونجاس...بابت جا يي كه شما عرض كردي يه مثال ميزنم:به شخصه هر روز از تهرانپارس ميكوبم ميرم تا نياوران و قيطريه،كلي ادم ميبينم با چه ماشين هاي غول و خوشگلي رد ميشن...همش فك ميكنم خب چرا من نبايد جاي اونا باشم!منظورم از جا اينكه بتونم يه ماشين خوب يا بهتر بگم يه زندگي پر پول با خوش گذروني زياد داشته باشم...حالا اگه كس ديگه اي راهنمايي داره بگه ممنونش ميشم❤️
    ...يا كيه كه دوست نداره از ايران بيرون بره...
    دوستی دارم که خیلی رزومه قوی داره اما اپلای نمیکنه میگه: من همینکه بعد از ظهر یه قلیون میوه ای درست میکنم میشینم تو حیاط خونه میکشم و فامیلا و آشناها میان خونمون و بازی میکنیم برام یه دنیاست! اینو با خارج عوض نمیکنم!
    ضمنا درصد زیادی از اینهایی که میفرمایید دوست دارند بروند خارج، فقط دوست دارند که بروند خارج! و نمیتوانند در خارج دوام بیاورند!! زندگی در خارج از ایران به لوکسیه عکسهای خارج نیست!!
    همچنین شما چون 18 سال داری "اهل ریسک"، "اهل خطر کردن" و "اهل تنها زیستن" هستی و با افزایش سن حدود سی تا 40 سالگی خانواده و پدر و مادر برات اهمیت پیدا میکنن و دیگر "اهل ریسک"، "اهل خطر کردن" و "اهل تنها زیستن" نخواهی بود
    ضمنا خیلی ها هستن که دوست ندارند تیلیاردر باشن چون پول تا یه حدیش آسایش میاره
    و در پایان: بهترین کشور برای یه شبه تیلیاردر شدن ایرانه! (اینو اگه رفتی خارج میفهمی)

موفق باشید
    ویرایش توسط emeliano : April 20th, 2015 در ساعت 07:59 AM

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

سلام دوستان عزیز،
    بنده دقیقا با دوست خوبم جناب emeliano موافق هستم. بنده به شخصه خیلی ها رو دیدم که آرزوشون بوده رفتن به خارج از کشور و تا پاشون رسیده اونور و مدتی موندند دیدند چه جایی رو از دست دادند.
    یکی میگفت: چی فکر میکردم چی شد!!
    ببینید اونهایی که برای ادامه تحصیل وارد کشورهایی مثل امریکا میشوند درسته که در کنار تحصیل برخی تفریحاتی رو تجربه کنند که اینور آب نداشتند ولی همون تحصیلشون کلی دنگ و فنگ خواهد داشت.
    دوستانی بودند که از صبح تا شب ساعت 2-3 کار پژوهشی انجام میدادند. دوستانی هستند که حتی روزهای تعطیل رسمی موظف به حضور در لب هستند.
    چون از استاد برای کارشون پول میگیرند استاد هم ازشون انتظاراتی داره (البته نه لزوما همه موارد و بسته به استاد و نوع فاند می تونه متفاوت باشه).
    بنابراین دورنمای اپلای شاید برای بقیه خوش باشه ولی در برخی موارد ناچاری از برخی شرایط دلیل اپلای برخی هست (بگزریم که نهایت امر میتونه مطلوب هم باشه).
    ترک ها یه مثلی دارند که موارد مصرفش دقیقا همینجا هست: دوش اوزاخدان تاماشالی گلر! (آبشار از دور تماشایی به نظر میرسد!)
    دوم هم اینکه همونطور که جناب emeliano گفتند هدف افراد می تونه ضد هدف برخی باشه. همه به دنبال پولدار شدن نیستند کما اینکه برخی فرصت های استثنایی پولدار شدن رو به خاطر aim خودشون نادیده میگیرند.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member

سلام من پسری هستم.۱۸ ساله
    رشته ساختمان (عمران فنی حرفه ای)دیپلم گرفتم با معدل ۱۸/۷۰
    رتبه کنکور کشوری ۷ آوردم.
    انگلیسی پیشرفته میدانم و با اسپانیایی اشنایی دارم.
    وضع مالی‌خوبی نداریم ‌و از طریق پول نمیتوانم اقدام کنم.کارهای معافیتم درحال پیگیری است و کارهای‌گرفتن پاسپورت هم‌همینطور.
    در فکر‌گرفتن بورسیه هستم برای مقطع لیسانس. حدالامکان بورسیه ۱۰۰ درصد
    میتونید راه جلوم بذارید؟ممنون

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من مهندسی مکانیک میخونم کارشناسی معدلم 15.68 بوده و الان ترم یک ارشدم گرایش تبدیل انرژی
    هر چی گشتم جایی برای فرستادن این موضوع که من باید چه کارهایی برای اپلای انجام بدم پیدا نکردم....
    یعنی هیچی اطلاعات در مورد اپلای ندارم تقریبا.
    1-اگه میشه برام توضیح بدبد که باید چه کارهایی انجام بدم و چقدر هزینه برام داره و چه کارهایی میشه انجام داد تا هزینه رو بدست بیارم؟
    2-بعد این که در طول ارشدم باید چه کارهای علمی و یا غیر علمی انجام بدم و اصلا با وضع من راهی برای رفتن وجود داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین چون من کسی رو نمیشناسم که در مورد این موضوع اطلاعاتی داشته باشه.

Junior Member

سلام دوستان ،من ليسانس پرستاري دارم و آيلتس ٦.٥؛ اما چون در استراليا فوق ديپلم محسوب ميشه براي أقامت دائم نميتونم اقدام كنم ،و بايد دو سال دانشگاه برم تا ليسانس اونجا بشم و براي أقامت دائم اقدام كنم ،هزينه يكسال تحصيلي رو دارم و يكي از اقوام نزديكم هم ملبورنه و خونش ميتونم زندگي كنم، به نظرتون مي ارزه همچين كاري كنم لطفا راهنمايي كنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)