صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 86

موضوع: مصاحبه ي سفارت فرانسه و سوالات مطرح شده

پیش فرض پاسخ : مصاحبه ي سفارت فرانسه و سوالات مطرح شده

آقای ملک آرا خیلی خوش برخورده . کاغذهامو نگاه کرد بعدش به من گفت یه کم به فرانسه توضیح بده که چه کار کردی تا حالا (درس و دانشگاه) بعدش دیگه فارسی پرسید که خوابگاه گرفتی یا سوالای ساده اینطوری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    metallurgy engineering

میشه بپرسم در مورد خوابگاه چی پرسید از شما؟و شما خوابگاه داشتید؟

پرسش که نه. داشتن مدارکمو نگاه می کردن و یه چیزایی می نوشتند و از اونجا که برگه خوابگاه، زیر همه مدارک بود اولش پرسیدن محل سکونتت کجاست که گفتم خوابگاه و البته خودشون هم اون برگه رو دیده. سوال به اون صورت نبود.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    دورۀ شما به فرانسه بود که مصاحبه شدید؟ سطح زبان رو هم بررسی کردن؟
    امکانش هست جزئیات بیشتری هم بفرمایید؟ فرضاً آیا پرسیدن هدفتون از رفتن چی هست؟ و بعد از تحصیل چه برنامه ای دارید و این دست اطلاعات؟ (به نوعی سؤالات پلیتیکی)

تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    دورۀ شما به فرانسه بود که مصاحبه شدید؟ سطح زبان رو هم بررسی کردن؟
    امکانش هست جزئیات بیشتری هم بفرمایید؟ فرضاً آیا پرسیدن هدفتون از رفتن چی هست؟ و بعد از تحصیل چه برنامه ای دارید و این دست اطلاعات؟ (به نوعی سؤالات پلیتیکی)

تشکر.
    اون فرانسه صحبت کردن برای ارزیابی سطح زبان بود چون دوره من به فرانسه هستش. سؤال خاص دیگه ای نپرسید. پولتیک نزدند!

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط mn_mogni نمایش پست ها
    چون بخش فرهنگی تعطیل شده دیگه مصاحبه ای در کار نیست.
    مصاحبه ربطی به تعطیلی بخش فرهنگی سفارت نداره ، مصاحبه ها انجام میشه ولی داخل ساختمان اصلی سفارت.

مصاحبه ما ( من و همسرم) اوایل آگوست 2013 بود.
    ما از روزی که تماس گرفتیم خانم میربها برای 15 روز بعد بهمون وقت دادند. مشخصات از جمله: نام، سن، سطح زبان، آخرین مدرک تحصیلی، رشته و دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتیم و اینکه آیا خودمون پذیرش گرفتیم یا نه رو پرسیدند.
    یک روز قبل از قرار ملاقات مون خانمی میربها باهامون تماس گرفتند و پرسیدند که آیا فردا میرویم یا نه و مجددا مشخصاتی که در بالا گفته شد رو ازمون پرسیدن و رفتن مون رو قطعی کردند.
    روز مصاحبه نیم ساعت زودتر دم درپلاک 64 سفارت بودیم. سر ساعت 9:30 زنگ زدیم و گفتیم با خانم میربها ساعت 9:30 وقت مصاحبه داریم. در را بازکردند و رفتیم داخل.
    نگهبان جلوی در که فرانسوی بود بعد از اینکه فارسی سلام و علیک کرد، ازمون پرسید که فرانسوی میتونید صحبت کنید؟ گفتیم بله. بعد به فرانسوی بهمون گفت که پاسپورت ها مون رو بدیم بهش. بعد از اینکه پاسپورت ها رو با لیست اسامی که جلویش بود چک کرد و برگردوند و بهمون گفت که موبایل هامون رو خاموش کنیم. بعد از اینکه چک کرد دید موبایل هامون خاموش هست بهمون برگردوند.
    نگهبان چون ما دو نفر بودیم از خانم میربها پرسید که قضیه ما چی هست و ایشون توضیح دادند که چون زوج هستیم و هر دو متقاضی ویزای دانشجویی هستیم باید با هم برویم داخل.
    بعد بهمون گفت که کیف ها مون بزاریم زمین و خودمون بدون کیف از دستگاه رد بشیم. و بعد رفتیم داخل ازمون اجازه خواست تا کیف ها مون رو بگرده چون دستگاه چک کیف شون انگار خراب و خاموش بود. بعد از اینکه کیف ها مون رو گشت، ما تو همون سالن روی مبل نشستیم و بعد از چند دقیقه خانوم میربها اومد و ما با هم رفتیم روی یک میز کوچک نشستیم و شروع کرد دونه دونه مدارک مون رو چک کرد. در تمام مدت چک کردن مدارک فارسی صحبت میکرد. و هر مدرکی که نیاز بود رو برمیداشت و اونهایی که لازم نبود و اصل مدارک رو بهمون برمیگردوند. و در انتها هم گفت اصل و کپی مدارک رو از هم جدا کنیم و ببریم پایین بخش کنسولگری.
    در بین چک کردن مدارک اسم دانشگاه قبلی مون رو پرسید و پرسید کجا هست؟، دانشگاه دولتی یا غیر دولتی؟... بعد معدل مون رو پرسید.( در همین حین داشت مدارک رو نگاه میکرد. نه اینکه بخواد ببینه ما میدونیم یا نه فکر کنم بیشتر از این بابت بود که پیدا نمیکرد و میخواست سریع تر کار انجام بشه)
    بعد مدارک مالی همسرم رو دید .همسرم حساب یک ماهه باز کرده بود و حدود 10 هزار یورو موجودی حسابش بود. خ.میربها گفت که حساب بانکی ارزی چون یک ماه پیش باز کردی قبول نیست و پایین قبول نمیکنند باید سه ماهه باشه. ما توضیح دادیم که در ایران نمیشود بیشتر از این حساب باز کرد و مدت زمان زیادی پول رو نگه داشت. بعد مدارک مالی خواهرم (که فرانسه زندگی میکنه و حامی ما هست) رو دید و گفت حقوقش زیاد نیست که هم خرج خودش رو بدهد و هم خرج ما دو نفر را. ( حقوق خواهرم تقریبا ماهی 4هزار یورو بود) ما توضیح دادیم که اون نمیخواد کل هزینه هامون رو بده ما خودمون پول داریم. همچنین من توضیح دادم که حساب بانکی من برای هردونفرمون کافی هست و ما از پس خرجمون بر میایم فقط ازبابت ساپورت و حمایت خواهرم رو معرفی کرده ایم.
    بعد گفتند که از کجا معلوم ایشون خواهرتون باشه؟! و نیاز به ترجمه شناسنامه مادرتون هست. که من گفتم خب اسم پدرهامون یکی هست و کپی پاسپورت خواهرم رو بهش نشون دادم. اما باز گفت که نه این معلوم نمیشه و پایین قبول نمیکنند. که بعد من گفتم اگه میشه براتون ترجمه شناسنامه پدر و مادرمون رو میاریم که دیگه چیزی نگفتند.
    بعد از اینکه کنترل مدارک تموم شد گفت خب کدومتون اول میمونید واسه مصاحبه که همسرم اول موند و من با مدارکم رفتم بیرون نشستم.
    تقریبا چک کردن مدارک هر دومون 15 دقیقه طول کشید .
    تمام سوال های مصاحبه از هردومون به فرانسوی پرسیده شد. سوال ها از روی رزومه و موتیوسیون پرسیده میشد. یعنی اون ها رو نگاه میکرد و براساس چیزی که خودمون نوشته بودیم میپرسید. و هرآنچه که ما میگفتیم رو در کاغذ کوچکی یادداشت برداری میکرد.
    مصاحبه همسرم حدودا 20 دقیقه طول کشید.
    سوال های زیر رو از همسرم پرسید:
    1. آِیا قبل از ازدواج هم ميخواستي بري فرانسه؟
    ٢.آیا براي كانادا اقدام كرده اي؟( همسرم تو رزومه نوشته بود که TCF Q امتحان داده)
    ٣.چي كار ميكني در شركت؟توضيح بده
    ٤. بعد از M1 ميخواهي چي كار كني؟ ( بعد از توضیحات همسرم خانم میربها میگه که من رو متقاعد کن که چرا نمیخواهی ادامه تحصیل بدی . چون مدرک M1 برات ارزشی نداره)
    ٥. بعد از این میپرسه که اگر حالا بخواهی M2 ادامه بدهي در چه زمينه اي ادامه ميدهي؟
    ٦.آيا مديرعامل هم با شما فاميل هست؟ ( از اینکه مرخصی یکساله به ما داده بود تعجب کرده بود و فکر کرده بود که فامیل هستیم)
    ٧. چندساله ازدواج كرديد؟
    9. از همسرم میخواد که اگه اشکال نداره بگه حقوقش چقدر هست؟

بعد از اینکه مصاحبه همسرم تموم شد، خانم میربها همراه همسرم بیرون آمدند و بدون اینکه ما فرصت صحبتی داشته باشیم فقط با یک لبخند از کنار هم رد شدیم و من و خانم میربها وارد اتاق شدیم.
    مصاحبه من 10دقیقه طول کشید.
    سوال های زیر رو از من پرسید:
    ١.چي كار ميكني در شركت؟
    ٢. چند وقته ازدواج كردي؟
    ٣.چرا ميخواهي بري فرانسه؟
    ٤. بعد از درست ميخواهي چي كار كني؟چرا نمي خواهي ادامه بدهي؟
    5. اگر بخواهی ادامه تحصیل بدهی در چه زمینه ای میخواهی ادامه بدهی؟
    6. چندتا خواهر و برادر داري؟ ( این سوالش رو نفهمیدم که دوبار پرسید)
    چي كار ميكنند؟ازدواج كرده اند يا نه؟
    پدر و مادرت تهران زندگي ميكنند؟
    7. از روی رزومه ام راجع به کارم پرسید.

بعد از اینکه مصاحبه من تموم شد گفت بیرون منتظر بمونید تا من بیام.
    بعد ما حدوداً 20-25 دقیقه بیرون نشستیم.بعد خانم میربها با یکسری از مدارکمون و یک کاغذی که خودشون یکسری توضیحات نوشته بودند به همراه پاسپورتون به ما دادند و با هم رفتیم طبقه پایین بخش کنسولگری . گفتند همین جا بنشینید تا صداتون کنند.
    در کنسولگری حدودا 10-15 دقیقه نشستیم بعد اسم مون رو صدا زدند و با هم جلوی باجه رفتیم.(تقریبا ساعت 11 صبح بود)
    یک آقای قدبلند مو جو-گندمی بود که با لبخند و خوش اخلاق بود.
    اول مدارک همسرم رو گرفت و دید. بعد مدارک من رو گرفت. موقع مرتب کردن مدارک مون هیچ حرفی نزد. بعد دو برگه بهمون دادند که برویم صندوق. رقتیم صندوق نفری 99 یورو واریز کردیم و برگشتیم دم باجه.
    در این بین اون برگه ای که خانم میربها نوشته بود رو دیدیم. برای همسرم تقریبا 2 صفحه و برای من نیم صفحه نوشته بودند که عمدتا همون صحبت هایی که خودمون کرده بودیم رو نوشته بودند. اما خیلی از قسمت ها رو نمیتونستیم بخونیم چون بد خط بود.
    بعد از صندوق برگشتیم به باجه. گفتند خب به سلامتی هردوتون میخواهید انفورماتیک بخونید.
    بعد پاسپورت هامون رو دیدند. از همسرم پرسید که پاسپورتت عوض کردی که همسرم توضیح داد بله به خاطر اعتبارش باید عوض میکردم.
    بعد پرسید کی ازدواج کردید؟
    بعد پاسپورت من رو دیدند که یک بار مهر رد ویزا داشتم و پرسیدند:" یکبار ردی داشتی؟" با خنده گفتم :" بله. البته ویزای توریستی بود."
    بعد از همسرم پرسید شما هم اقدام کرده بودید با خانم؟ که همسرم گفت نه اون موقع هنوز ازدواج نکرده بودیم. بعد با شوخی گفتند :" شما نخواستی ایشون برن؟! ایشون زنگ زدند به ما گفتند که ما به شما ویزا ندیم و ..." و ما هم با دو سه کلمه شوخی جوابش را دادیم.
    بعد رفتند آن سمت باجه روی سیستم چیزی را چک کردند که ما فکر میکنیم قضیه ویزای ردی من رو میخواستند چک کنند که جریانش چه بوده است.
    بعد گفتند این خانم (یعنی خواهرم ) میخواهند ساپورت تون کنند که خیلی کوتاه گفتیم بله،.( اما دیگه چیزی راجع به اینکه از کجا معلوم خواهرتون هستند و ... کم بودن حقوق و ... و یا تاریخ افتتاح حساب همسرم چیزی نگفتند.)
    اما ما باز توضیح دادیم که خودمون پول داریم و فقط ایشون حامی ما هستند .
    بعد رو به من کرد و گفت خیلی کوتاه به فرانسوی توضیح بدید که چی کار کردید و میخواهید چی کار کنید؟
    من هم شروع کردم به فرانسوی گفتم که لیسانس کامپیوتر دارم و بیش از 2 سال هست که در این زمینه کار میکنم و میخواهم برای در فرانسه ادامه تحصیل بدهم.
    به فرانسوی پرسید در کدوم رشته؟ گفتم M1 informatique
    پرسید کدوم شهر؟ پرسید کدون دانشگاه؟

بعد از من انگشت نگاری کردند و عکس گرفتند.

بعد رو به همسرم گفت: شما هم مختصر و مفید توضیح بدید.
    همسرم هم همین توضیحات رو داد و انگشت نگاری شد و عکس گرفت.

بعد دو برگه کوچک بهمون دادند و گفتند که فقط رزومه تون رو با فرمت word به این آدرس ایمیل تا فردا ایمیل کنید و منتظر بمونید تا باهاتون تماس گرفته بشه.

وقتی از در سفارت بیرون اومدیم تقریبا ساعت 11:00-11:05 بود و کل کار ما 1 ساعت و نیم طول کشید.

سلام

چقدر طول میکشه تا وقت بدن برای مصاحبه؟؟ به من گفتن وقتا پر شده و برا یک ماه و 20 روز بعد وقت میدن!!!

من يكشنبه ٢٥ خرداد ٩٣ با بخش فرهنكي مصاحبه داشتم ..... مصاحبه خیلی خوب بود من چون پروگرمم به زبان انگلیسی بود و مدرک زبان داشتم ازم فارسی سوال می‌پرسید....... سوالا عادی بودن و اصلا هیچ گونه استرسی نداشته باشین ...... انگار دارین یه مکالمه عادیو انجام میدیم...... سوالاتی تا جایی که یادم میاد اینجوری بود....
    رشته کارشناسی؟ دانشگاه کارشناسی؟ آیا تا الان تغییر رشته داشتی؟ چرا این رشته رو دوران کارشناسی خوندی؟ چند تا خواهر و برادر داری؟ چند تا سوال از طرح اراسموس که قبول شدم ازم پرسید مثلا اینکه. این طرح چیه - چرا واسه این رشته اپلای کردی ؟ بعد از تحصیل میخوای چیکار کنی؟ تاحالا جایی کار کردی؟..... لحن پرسیدن سوالات خیلی خوب بود انگار که داری با خواهرت حرف. میزنی......

Junior Member

سلام:
    میشه از دوستان راهنمایی بگیرم که این اواخر کسی با سفارت مصاحبه داشته و اینکه چه سوالاتی ازشون پرسیدن؟
    من هفته پیش همه مدارکم رو به خانم زندیه تحویل دادم و یک مصاحبه به انگلیسی داشتم ( چون کورسی که اپلای گرفتم به انگلیسی هست.)
    و توی هفته آینده برام با سفارت قرار گذاشتن.
    میخوام بدونم که اونجا باز هم مصاحبه دارم؟ به چه زبانی هست و احتمالا چه سوالاتی می پرسن؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)