صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 86

موضوع: مصاحبه ي سفارت فرانسه و سوالات مطرح شده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه ي سفارت فرانسه و سوالات مطرح شده

نقل قول نوشته اصلی توسط arenere نمایش پست ها
    سلام،
    آققا شما مطمئنيد براي بورسيه ها ديگه نيازي به پرداخت ٩٩ يورو نيست؟ از كي اين طوري شده؟ من پارسال بورس بودم، اين پولم ازم گرفتن! سر ما كلاه رفته آيا ؟
    فقط بورسها دولتی مثل ایفل، اراسموس و بورس سفارت هستند که پول ویزا رو نمیدن مابقی بورس ها و فاندها باید پول ویزا را پرداخت کنند.

Junior Member

سلام دوستان

من پذیرشم رو از در یک رشته انگلیسی زبان از دانشگاه فرانسه گرفتم و چندوقت دیگه تحویل مدارک دارم.

برادر من هم در فرانسه درس میخونه .

به نظر شما آیا باید به این نکته اشاره کنم که ایشون اونجا درس میخونه ؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_tnt نمایش پست ها
    سلام دوستان

من پذیرشم رو از در یک رشته انگلیسی زبان از دانشگاه فرانسه گرفتم و چندوقت دیگه تحویل مدارک دارم.

برادر من هم در فرانسه درس میخونه .

به نظر شما آیا باید به این نکته اشاره کنم که ایشون اونجا درس میخونه ؟

ممنون
    به نظر من ،خودت چيزي نگو، اشاره هم نكن، (مثلاً اگر پرسيدن چرا فرانسه؟ يك دليلي بيار كه به برادرت اشاره نشه) ولي اگه مستقيم پرسيدند، مثلاً گفتند فاميلي تو فرانسه داري؟ اصلاً،. اصلاً و باز هم اصلاً دروغ نگو و راستش رو بگو، ، هر گونه اطلاعات غلط نه تنها ميتونه باعث رد ويزا ميشه بلكه ميتونه در كل حوزه شنگن با مشكل مواجه تون كنه

Junior Member

سلام من دیروز مصاحبه داشتم توی سفارت, تقریبا ده نفر بودیم سه تا پسر و باقی هم دختر
    خانم زندیه گفته بودن ساعت 7:45 اونجا باشیم ولی خب وقتی رفتم دیدم 50 نفر توی صف هستن. یک آقایی جلوی در ایستاده بود که اسم ها رو می نوشت. بعد که در رو باز کردن دیدم خودش یهویی پرید تو و کاغذ رو داد به نفر بعدیش. اونجا بود که متوجه شدم اون بنده خدا هم جزو ارباب رجوع ها بوده ولی نفر اول. خلاصه چند دقیقه بعد یک آقای جوونی از کارمندای سفارت اومد بیرون و گفت دانشجوها بیان داخل. خوشحال شدیم که نمی خواد توی صف بایستیم ولی وقتی رفتیم داخل یک ساعت و نیم بیکار نشستیم.
    نفر اول رو که صدا زدن من رفتم پشن گیشه واستادم ببینم چی می پرسن, یک آقای جوونی مصاحبه می کرد که فکر کنم آقای ملک آرا بود.
    اول صداتون میکنن و چک می کنن یک سری مدارک رو و ازتون میخوان که برید صندوق و 99 یورو رو پرداخت کنید (من صد تا دادم بعد گفت خرد ندارم بدم من گفتم دو یورویی دارم فقط, گفت برو ببین کسی خرد داره , خلاصه نتونستم پیدا کنم و بیخیالش شدم ولی یک دختر خانم که قبل من بود همون اول گفت حالا اون یک یورو ارزش نداره بعد یارو عصبانی شد همچی که نگو) خلاصه برگه رو گرفتم و دوباره دادم آقای ملک آرا. از نفرهای قبلی من کلن فرانسه سوال پرسید و خدایی اونا هم فرانسشون عالی بود. یکی بود از ده سالگی فرانسه می خونده!! ولی به من که رسید گفت من خودم خسته شدم از صبح شما که جای خود داری, بعد فقط چند تا سوال کوچولو به فرانسه چرسید و بقیه رو هم کلن فارسی پرسید این بین هم چندتا جک گفتیم و خندیدم باهم.
    ولی سوال هاش اینا بود:
    1- جه رشته ای اپلای کردی؟
    2- کدوم شهر؟
    3- ازم خواست که عدد دقیق پرینت حسابی که برده بودم رو بهش بگم
    4- و همچنین نمره ی دقیق امتحان TCF
    5- من برای مسکن خونه ی یکی از دوستام رو ارایه داده بودم که ازم در مورد مساحت و تیپ اون خونه سوال پرسید.
    6-پرسید کی کلاس ها شروع میشه؟

و از بچه های دیگه هم بطور دقیق می پرسید که چرا این رشته و چرا اون شهر , مخصوصن دو تا از دختر ها که رشته هشون در خصوص ادبیات و سینما بود , یک جورایی پدرشونو در آورد از بس که سوال پرسید ولی خب از پسش بر اومدن و همونطور که گفتم فرانسشون هم عالی بود.

و در آخرم ازشون پرسیدم که کی باهامون تماس می گیرین گفتن حدود سه هفته ی آینده ولی برای خود من خیلی مهمه که نتیجه رو بدونم چون هنوز کلی کار هست که نکردم و باید انجام بدم.
    انشالله که هر چی صلاحه برامون اتفاق بیوفته

با آرزوی موفقیت برای همه

نقل قول نوشته اصلی توسط benicho نمایش پست ها
    نفر اول رو که صدا زدن من رفتم پشن گیشه واستادم ببینم چی می پرسن, یک آقای جوونی مصاحبه می کرد که فکر کنم آقای ملک آرا بود.
    با آرزوی موفقیت برای همه
    تا اونجایی که من یادم میاد ملک آرا میانسال بود نه جوون. به احتمال زیاد مصاحبه گرتون ملک آرا نبوده...

سلام دوستان
    یه سوال دارم از دوستایی که کورسشون انگلیسیه، تو سفارت ازشون به چه زبونی مصاحبه ( یا همون چند تا سوال کوچیکی که می پرسن ) کردن ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Voidminded نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال دارم از دوستایی که کورسشون انگلیسیه، تو سفارت ازشون به چه زبونی مصاحبه ( یا همون چند تا سوال کوچیکی که می پرسن ) کردن ؟
    سلام.به زبان فارسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-نانوکامپوزیت

سلام
    من واسه این بورس (فرصت مطالعاتی شش ماه در دوره دکتری اقدام کردم). خانوم میربهاء با من تماس گرفتن گفتن که هفته بعد مصاحبه بیام
    چند تا سوال داشتم از دوستایی که تجربه دارن می خوام لطفا کمکم کنن
    http://www.ambafrance-ir.org/%D9%81%...87%D8%A7%DB%8C

1) چه سوالات معمولا پرسیده میشه
    2) سوالات به چه زبونی پرسیده میشه؟ ( من فرانسوی خیلی بلد نیستم، آیا این ممکنه مشکل ایجاد کنه؟ چون من دارم واسه فرصت مطالعاتی میرم یه دانشگاه اونم فقط واسه تحقیق و آزمایش)
    3) اگه بخوام خانومم هم لااقل دو تا سه ماه از این شش ماه رو فرانسه بیاد باید چیکار کنم؟ (خانومم لیسانی زبان انگلیسی داره). تو سفارت این موضوع رو مطرح کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kambadena نمایش پست ها
    سلام
    من واسه این بورس (فرصت مطالعاتی شش ماه در دوره دکتری اقدام کردم). خانوم میربهاء با من تماس گرفتن گفتن که هفته بعد مصاحبه بیام
    چند تا سوال داشتم از دوستایی که تجربه دارن می خوام لطفا کمکم کنن
    http://www.ambafrance-ir.org/%D9%81%...87%D8%A7%DB%8C

1) چه سوالات معمولا پرسیده میشه
    2) سوالات به چه زبونی پرسیده میشه؟ ( من فرانسوی خیلی بلد نیستم، آیا این ممکنه مشکل ایجاد کنه؟ چون من دارم واسه فرصت مطالعاتی میرم یه دانشگاه اونم فقط واسه تحقیق و آزمایش)
    3) اگه بخوام خانومم هم لااقل دو تا سه ماه از این شش ماه رو فرانسه بیاد باید چیکار کنم؟ (خانومم لیسانی زبان انگلیسی داره). تو سفارت این موضوع رو مطرح کنم؟
    سلام ایشالا مصاحبه خوبی داشته باشید . مصاحبتون انگلیسی خواهد بود و فرانسه صحبت نمیکنن با شما. البته برای دوست من اینطور بود.منم برای فرصت مطالعاتي میخوام برم فرانسه قراره با همسرم اقدام کنم شما باید درخواست ویزای همراه بدید برای خانومتون .

Junior Member

سلام دوستان
    من به خانوم زندیه زنگ میزنم موبایلش خاموشه
    کسی میتونه راهنمایی کنه که آیا شمشارش عوض شده یا روزهای خاصی باید زنگ بزنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)