صفحه 187 از 197 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    دوستان، سلام و تشکر
    بنظر شما statement of interest با محدوده ی 300 کلمه ای، باید با چی شروع بشه؟ و اصلا چجوری میشه در فقط 300 صفحه نوشت؟؟
    این دستورالعمل دانشگاهه:
    Students are required to include a Statement of Intent (approximately 300 words) which clarifies why they wish to pursue studies in this program. It must also include objectives, intent and committment to the research program.
    سلام،

لینک زیر باید کمکتون کنه

http://www.uni.edu/~gotera/gradapp/stmtpurpose.htm

مینویسن 300 کلمه ولی من دو صفحه نوشتم و قبول کردن.
    موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

لینک زیر باید کمکتون کنه

http://www.uni.edu/~gotera/gradapp/stmtpurpose.htm

مینویسن 300 کلمه ولی من دو صفحه نوشتم و قبول کردن.
    موفق باشید
    البته توجه داشته باشید که از یه جهت «قبول کردن» خیلی قابل اندازه‌گیری نیست. فقط از این جهت که موارد معدودی توی خود Application Form نیاز باشه وارد بشه و محدودیت کاراکتر داشته باشه، در غیر این صورت مستقیماً فیدبکی در مورد این که بیشتر بوده نخواهید گرفت. حتی این که شما Admission گرفته باشید با SOP طولانی‌تر به این معنی نیست که طولانی بودنش اثر منفی نداشته و نخواهد داشت.
    از جهت دیگه محدودیت به این معنی نیست که چک می‌کنن تعداد دقیق کلمات رو. حدودیه یه مقداری. ولی توانایی مختصر و مفید نوشتن خودش یک نکته‌ی مهمه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

البته به نظر محدودیت 300 کلمه ای برای SOP منطقی نیست. مثلا کسی که تا فوق لیسانس مهندسی خونده و حالا میخواد برای بیزینس اسکول اپلای کنه باید این چرخش رو کاملا قانع کننده توضیح بده. حداقل 600-700 تا لازم داره

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سوال منم در همین راستاست. یه دانشگاهی گفته 500. میخواستم ببینم این 500 حدودا چند بشه ایرادی نداره. مثلا تا 700 هم اوکی هست؟
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

نقل قول نوشته اصلی توسط Taba22 نمایش پست ها
    البته به نظر محدودیت 300 کلمه ای برای SOP منطقی نیست. مثلا کسی که تا فوق لیسانس مهندسی خونده و حالا میخواد برای بیزینس اسکول اپلای کنه باید این چرخش رو کاملا قانع کننده توضیح بده. حداقل 600-700 تا لازم داره
    نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سوال منم در همین راستاست. یه دانشگاهی گفته 500. میخواستم ببینم این 500 حدودا چند بشه ایرادی نداره. مثلا تا 700 هم اوکی هست؟
    حقیقتش دوستان به نظر شخصی بنده اینکه یه دانشگاه بخواد برای یه اپلیکنت 700 کلمه رو بخونه ، کارشون رو یه خورده سخت میکنه ، بخاطر همین معمولا بیشتر توصیه میشه که یه سری موارد رو توی SOP تون بیان کنید و زیاد صغرا کبری نچینید.
    الان یه SOP با 450 کلمه واقعا به نظر بنده باید خیلی پر بار باشه و همین 450 کلمه توی خیلی از دانشگاه ها زیاد هم هست.
    معمولا میگن دلایل انتخاب رشته و بک گراند و آینده مورد نظرتون رو بیان کنید. برای مثال اینکه بیاید بگید نمراتتون در سطح بالایی بوده خیلی بهتره تا اینکه بیاید اسم ببرید تک تک درسای نمره بالاتون رو ، چرا ؟ چون وقتی اینو میگید خودبه خود به اونا یه اشاره و ساین میدید به ریزنمراتتون که یه چک کنن ( حتی خیلی سریع)
    پس سعی کنید با دقت در حدود 450 کلمه SOP تون رو بنویسید تا هم سریع و موثر خونده بشه هم مسئول ادمیشن رو خسته نکنه . هر چند که من توی دانشگاها دیدم که میگل در حدود 300 کلمه بیشتر ننویسید.
    شما فکر کن بشینید 700 کلمه بنویسید. دانشگاه 12 هزار تا اپلیکنت دریافت کرده و فقط میخواد 1000 تا ورودی داشته باشه ( کلا بر فرض مثال ) حالا بشینه 700 تا کلمه بخونه برای اپلیکیشن ها ؟!!!
    خب میاد محدودیت رو میزاره روی 300 تا ، تند تند میخونن و هی از ***** رد میکنن تا به اون 1000 تا اپلیکیشن مورد نظر برسن.
    به صورت کلی بخوام خدمتتون عرض کنم ، به نظر شخصی بنده یه خورده دقت کنید به شرایط کمیته پذیرش دستون میاد چطوری و در چه محدوده ای باید SOP تون رو بنویسید.
    خوده من چندین صفحه قبل سوال پرسیدم برای SOP یم ، هیچکسی جواب نداد. خودتون باید دست بکار بشید

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خ

سلام
    من برای مقطع ارشد دارم اقدام می کنم اما یه فرقی بین من و بقیه دوستانی که اونها هم برای ارشد در حال اقدام هستن وجود داره و اون، اینه که یه فاصله حدود 10 ساله هست که من شاغل بودم در رشته خودم و پروژه های مهم و موفقی هم انجام دادم گرچه معدل لیسانسم 13 و خورده ای هست.
    حالا به نظرتونSOP رو بهتر هست چطور تنظیم کنم که از این نکته مثبت استفاده کنم و معدل لیسانسم رو تا حدی جبران کنه.

سپاس
    پینوشت : هرروزتان نوروز..... نوروزتان پیروز پیشاپیش عیدتون مبارک دوستان
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineer

سلام دوستان
    من می خوام واسه مستر سیویل اپلای کنم. کسی میتونه ب من در نوشتن SOP کمک کنه؟ تا 20 می بیشتر فرصت ندارم واسه آپلود مدارک. ممنون میشم اگر کسی بتونه ب من کمک کنه

Junior Member

سلام
    من تازه شروع کردم sop بنویسم، لینک بالا که دوستان دادند رو هم خوندم و البته مثالای متنوع
    اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه واسه مورد زیر
    توی این قسمت از من خواستن که متنم شامل موارد زیر باشه
    application letter describing your motivation, relevant experience, skills and qualifications, and a brief research vision for the position maximum 2 pages

سوال اولم اینکه تفاوت skills and qualifications و a brief research vision for the position چی هست و اینکه باید چه چیزی برای هر دو بخصوص a brief research vision for the position بنویسم
    سوال دوم اینکه منظور از حداکثر دو صفحه یعنی با چه فونتی و چند کلمه ؟ چون نمونه همین دانشگاه رو نتونستم پیدا کنم
    ممنون

سلام دوستان.
    من ایمیل زدم به دانشگاه و در مورد اندازه SOP سوال کردم. به من جواب داده The personal Statement should be about a page. حالا سوال من اینه که about a page یعنی یک صفحه یا یکم بیشتر از یک صفحه هم میشه نوشت؟

Junior Member

سلام دوست عزیز، در حدود یک صفحه، یعنی یکم بیشتر و یا کمتر و یا یک صفحه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)