صفحه 38 از 197 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط eric_notinlove نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    میگم جای خاصی رو سراغ ندارید که برام اس او پی بنویسه؟
    مشکلی با هزینش هم ندارم
    فقط مراقب باشید براتون SOP از اینترنت کپی نکنند. خیرا خیلی از دانشگاههای امریکا و کانادا شروع کرده اند که originality (کپی نبودن) SOP رو از طریق نرم افزارهای جستجو مثل turnitin چک کنند و اگر درصد کپی بالا باشد (معمولا 25 درصد یا بالاتر) درخواست پذیرش شما رو رد میکنند حتی اگر شرایط دیگر رو داشته باشید. SOP باید اوریزینال خودتون باشه.

Member ali0robot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک آزاد

سلام به همه دوستان
    من یه متن فارسی آماده کردم ولی نمی تونم بارگذاریش کنم می خواستم اگر کسی می تونه کمک کنه بگه من فایل فارسیمو براش بفرستم چک کنه اگر مشکلی نداره ترجمه به انگلیسیش کنم
    ممنون از کمکتون

خب پس من چیکار کنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فقط مراقب باشید براتون SOP از اینترنت کپی نکنند. خیرا خیلی از دانشگاههای امریکا و کانادا شروع کرده اند که originality (کپی نبودن) SOP رو از طریق نرم افزارهای جستجو مثل turnitin چک کنند و اگر درصد کپی بالا باشد (معمولا 25 درصد یا بالاتر) درخواست پذیرش شما رو رد میکنند حتی اگر شرایط دیگر رو داشته باشید. SOP باید اوریزینال خودتون باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط eric_notinlove نمایش پست ها
    خب پس من چیکار کنم؟
    نمونه های SOP رو از روی این فروم بخونید و یکی مخصوص شرایط خودتون بنویسید. اینقدرها هم سخت نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار ، سوئد

پیش فرض پاسخ : لطفا در مورد SOP راهنمایی کنید.

بعضی از دانشگاهها میگند چیزهائی که ما میگیم حداقل است ، اگر چیز اضافه دارید که میدونید به درد میخوره و مربوطه بفرستید

Member ali0robot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک آزاد

سلام به همه دوستان من یه متن آماده کردم اگر کسی می تونه کمکم کنه لطفا بپغام بده براش بفرستم نمی تونم اینجا attach کنم گزینشو پیدا نمی کنم

سلام

دوستان من در مورد نوشتن SoP چند سوال دارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین:

1. مشکل من در شروع SoP است. نمیدونم با چه جملاتی آغاز کنم که impressive باشند؟ میتونم با نقل جمله ای از بزرگان آغار کنم؟

2. اگر به چند زمینه تحقیقاتی علاقه داشته باشم، میتونم به همشون اشاره کنم یا باید فقط در مورد یکی از اونها صحبت کنم؟

3. در انتهای SoP میتونم به نام اساتیدی که مایلم با آنها کار کنم، اشاره کنم. مثلاً متنی مانند زیر:

من وب سایت اساتید دانشکده را بررسی کردم و زمینه های کاری پروفسور فلانی را متناسب با علائق خود دیدم.

4. اگر از استادی جواب گرفته باشم، در SoP بنویسم؟

ممنون

Junior Member

لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و می خوام برای english literature و همچنین American Studies اپلای کنم. اگر کسی SOP در این رشته ها سراغ داره ممنون می شم به عنوان sample برام بذاره اینجا. از طریق گوگل نتونستم چندان چیزی پیدا کنم واسه این رشته ها.

یه سوال هم دارم: من تو دوران دانشجویی یه ریسرچ انجام دادم که اصلا هیچ ربطی به رشتم نداشته.موضوش تاثیر یوگا بر درمان افسردگی بوده. حالا به نظرتون اشکالی نداره اگه بنویسم همچین کاری داشتم تو اس او پیم؟ هیچ علت خاصی هم واسه انجام این تحقیق نداشتم. از رو علاقه شخصیم به رشته یوگا بوده. نمی دونم توی اس او پیم چطور بیانش کنم که برام امتیاز منفی نشه...
    نمی گن تو تو رشته خودت هیچی مقاله نداری بعد پاشدی رفتی از یه رشته دیگه مقاله نوشتی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من در مورد نوشتن SoP چند سوال دارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین:
    1. مشکل من در شروع SoP است. نمیدونم با چه جملاتی آغاز کنم که impressive باشند؟ میتونم با نقل جمله ای از بزرگان آغار کنم؟
    2. اگر به چند زمینه تحقیقاتی علاقه داشته باشم، میتونم به همشون اشاره کنم یا باید فقط در مورد یکی از اونها صحبت کنم؟
    3. در انتهای SoP میتونم به نام اساتیدی که مایلم با آنها کار کنم، اشاره کنم. مثلاً متنی مانند زیر:
    من وب سایت اساتید دانشکده را بررسی کردم و زمینه های کاری پروفسور فلانی را متناسب با علائق خود دیدم.
    4. اگر از استادی جواب گرفته باشم، در SoP بنویسم؟
    ممنون
    1.میتونید با جملات بزرگان شروع کنید ولی لفت و لعابش ندید. زود برید سر اصل مطلب.
    2.همیشه SOP خودتون رو متناسب با جائی که می خواهید اپلای کنید تنظیم کنید. مثلا اگر در دانشگاه A برای زمینه تحقیقاتی 1 میخواهید اپلای کنید در SOP تان برای اون دانشگاه زمینه 1 رو پررنگ کنید و اگر در دانشگاه B برای زمینه تحقیقاتی 2 میخواهید اپلای کنید SOP جدیدی برای اون دانشگاه تهیه کنید که متمرکز بر زمینه 2 باشه. بهرحال اینکه در SOP تون بگید که "من به تمام رشته های مهندسی علاقه دارم فقط توروخدا یه پذیرش به من بدید بیام اونجا" کمکی نمیکنه
    3.قطعا
    4.صددرصد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sun_girl نمایش پست ها
    لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و می خوام برای english literature و همچنین American Studies اپلای کنم. اگر کسی SOP در این رشته ها سراغ داره ممنون می شم به عنوان sample برام بذاره اینجا. از طریق گوگل نتونستم چندان چیزی پیدا کنم واسه این رشته ها.

یه سوال هم دارم: من تو دوران دانشجویی یه ریسرچ انجام دادم که اصلا هیچ ربطی به رشتم نداشته.موضوش تاثیر یوگا بر درمان افسردگی بوده. حالا به نظرتون اشکالی نداره اگه بنویسم همچین کاری داشتم تو اس او پیم؟ هیچ علت خاصی هم واسه انجام این تحقیق نداشتم. از رو علاقه شخصیم به رشته یوگا بوده. نمی دونم توی اس او پیم چطور بیانش کنم که برام امتیاز منفی نشه...
    نمی گن تو تو رشته خودت هیچی مقاله نداری بعد پاشدی رفتی از یه رشته دیگه مقاله نوشتی؟
    بنده SOP سراغ ندارم ولی اکیدا توصیه میکنم اگر نمونه ای پیدا کردید فقط ازش ایده بگیرید و هیچ بخشی رو کپی نکنید. یکی از دوستان که در کمیته ادمیشن یکی از دانشگاههای کانادا بود میگفت اون دانشگاه سالی حدود 25 درصد متقاضیان رو بخاطر کپی بودن SOP شون کلا ریجکت میکنه.

در مورد سئوال دوم تون بنظر من بهترین کار اینه که در SOP تون در مورد فعالیتهای extracurricular خودتون یک پاراگراف کوچک بگذارید و در اون به یوگا و مقاله ای که نوشته اید اشاره کنید. همونطور که گفتید مقاله یوگای شما بطور مستقیم امتیاز مثبت حساب نمیشه ولی بعنوان فعالیت خارج از تحصیل ممکنه مفید باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)