صفحه 190 از 197 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_ro نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    برای sop رشته IT و یا COMPUTER SCIENCE کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟
    و اینکه من برای چند دانشگاه میخوام اقدام کنم بعضی هاش رشته اش فرق داره این SOP هم باید مرتبط با همون رشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما عملا تو SOP میگین چرا خوبین برای پوزیشن و چه پوزیشنی دوست دارین کار کنین، یطوری باشه که نزدیک تر به کاری که میخوان بدن بهتون باشه
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

سلام به نظرم یکی از نکات مهم -که خودتان هم کوچک اشاره کرده اید - این است که بیان کنید طی این دوره چطور در بهبود اینده شما یا مسیر شغلی موثر است. یعنی بیشتر رو به جلو بنویسید نه گذشته.یکی دو عامل از مثلا شغلی که میخواهید در آینده داشته باشید را انتخاب کنید و بعد توضیح دهید که این تحصیل چطور میتواند به تحقق این هدف کمک کند. در این مورداگر دانشگاهتان کمی اسم و رسم هم دارد بهتر است یک جایی هم بگویید که یک مدرک از این دانشگاه علاوه بر ارزش علمی میتواند خیلی درها را برای شعلهای آینده باز کند چون کارفرماها فارغ التحصیلان این دانشگاه را میشناسند و از این حرفها. دانشگاههای متوسط به بالا کمی از این دست "فلتری" ها خودششان می آید. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezanear نمایش پست ها
    Try to cover things like research interests, why this major but pls dont include your passion since childhood cause thats a waste of space only, also why you are pursuing,
    phd, why that specific uni, name some profs there,
    Why you could be qualified fod that progfam, again your Research experince

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم حتما باید مرتبط با رشته باشد. یکی از نکاتی که شما به نظرم حتما باید بگویید این است که چطور این تحصیلات اینده شعلی شما را متحول میکند و یک جوری هم بنویسیدکه نشان میدهد شما کاملا با این رشته و بازارکار یا ادامه تحصیلش آشنا هستید. بنابراین مهم است که استیتمنت کاملا نشانه روی شده و دقیق باشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba_ro نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    برای sop رشته IT و یا COMPUTER SCIENCE کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟
    و اینکه من برای چند دانشگاه میخوام اقدام کنم بعضی هاش رشته اش فرق داره این SOP هم باید مرتبط با همون رشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    نمونه sop برای رشته مهندسی معدن برای مقطع فوق لیسانس، برای ایده گرفتن میخوام. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه

سلام
    کسی که ارشد خونده و دوباره بخواد برای ارشد خارج اقدام کنه، به نظر شما بهتر است اشاره کند که مدرک ارشد هم دارد یا خیر؟
    در صورتی که نظرتان مثبت است، به نظر شما چه طوری باید توجیه اشون کنم که میخووام دوباره ارشد خونم؟ هدف اصلی خودم خوب چون سال هاست کار میکنم و از فیلد تئوری دور بودم و بخوام برم دکترا، زمان زیادی می بره که مطالب یادم بیاد واسه همین ترجیحم روی دوره ارشدی هست که باهاش خوب مطالب رو یاد بگیرم ! نه مث دوره های ارشد ایران!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام
    من میخوام برای یک پوزیشن دکتری اقدام کنم که دوتا گزینه کاور لتر و response to ke selection criteria میخواد. من چندتا سوال دارم:
    1. من ازین پوزیشن اطلاعی نداشتم که یکی از استادای همون دانشگاه که من قبلا بش ایمیل داده بودم برام زد که من یک پوزیشن خالی گذاشتم تو سایت و اگه دوست داری برای این پوزیشن اقدام کن. الان من تو کاور لترم اینو بنویسم؟ یا اینکه فقط بعد از اپلای به استاد خبر بدم که من اپلای کردم.
    2. این پروژه دوتا سوپروایزر داره که من نمیدونم اسم کدومو تو اول نامه بنویسم.
    3. شما میدونید برای response to ke selection criteria چکار باید بکنم؟
    باتشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام سوال سوم شما مسبوق به یک سند است - که احتمالا آگهی پوزیشن باشد- لذا کسی تا نخواندنمیتواند نظر بدهد. ولی در خصوص ۲ سوال اول به نظرم
    در کاور لتر به نامه استاد و اسم ایشان استناد بفرمایید. افراد مختلف در کمیته تصمیم گیری/استخدام این نامه را میخوانند و وقتی ببینند یکی از همکارانشان مستقیم به شما پیشنهاد داده اند که اقدام کنید مثبت به اپلیکیشن نگاه میکنند و اگر اساتید در مدرسه یا دپارتمان خیلی جا افتاده باشند حتی دیگر کاررا تمام شده میدانند. من موردی را حتی دیده ام که آگهی پوزیشن را استادی گذاشته اند ولی در واقع تصمیمشان را از قبل از پایان مهلت ضرب الاجل گرفته بودند و بقیه تقاضاها را با یک ای میل ساده رد کردند. با همین استدلال پیشنهاد میکنم به اسم هردو سوپروایزر اشاره کنید. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zese1366 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای یک پوزیشن دکتری اقدام کنم که دوتا گزینه کاور لتر و response to ke selection criteria میخواد. من چندتا سوال دارم:
    1. من ازین پوزیشن اطلاعی نداشتم که یکی از استادای همون دانشگاه که من قبلا بش ایمیل داده بودم برام زد که من یک پوزیشن خالی گذاشتم تو سایت و اگه دوست داری برای این پوزیشن اقدام کن. الان من تو کاور لترم اینو بنویسم؟ یا اینکه فقط بعد از اپلای به استاد خبر بدم که من اپلای کردم.
    2. این پروژه دوتا سوپروایزر داره که من نمیدونم اسم کدومو تو اول نامه بنویسم.
    3. شما میدونید برای response to ke selection criteria چکار باید بکنم؟
    باتشکر
    ویرایش توسط susighton : February 27th, 2018 در ساعت 09:28 PM دلیل: typo

ApplyAbroad Superstar

سلام به دلایلی خوب است و به دلایلی نیست. بستگی دارد. اگر بتوانید به خوبی توجیه کنید که برای آمادگی بهتر برای شروع دکتری و در واقع پل زدن برای تحصیل در رشته های تا حدی نامرتبط اینکار را میکنید در سیستم انگلیسی- اروپایی- اقیانوسیه کار خوبی است. اگر واقعا هم آمادگی بیشتر برای دکتری هدف شماست و انگلستان مقصد تحصیلیست پیشنهاد میکنم به دکتری ۱+۳ به جای مستر مجدد هم فکر کنید. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    سلام
    کسی که ارشد خونده و دوباره بخواد برای ارشد خارج اقدام کنه، به نظر شما بهتر است اشاره کند که مدرک ارشد هم دارد یا خیر؟
    در صورتی که نظرتان مثبت است، به نظر شما چه طوری باید توجیه اشون کنم که میخووام دوباره ارشد خونم؟ هدف اصلی خودم خوب چون سال هاست کار میکنم و از فیلد تئوری دور بودم و بخوام برم دکترا، زمان زیادی می بره که مطالب یادم بیاد واسه همین ترجیحم روی دوره ارشدی هست که باهاش خوب مطالب رو یاد بگیرم ! نه مث دوره های ارشد ایران!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ویرایش توسط susighton : February 27th, 2018 در ساعت 09:31 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP

دوستان در زیر متن گفتگویی از کتاب آفیشال گاید در مورد نحوه نوشتن انگیزه نامه
    میذارم که فکر می کنم دارای نکات مفیدی باشه..

Professor
    ?Hey, Ellen. How are you doing

Student
    ?Oh, pretty good, thanks. How are you

Professor
    .OK

Student
    .Did you, um, have a chance to look at my grad school application ... you know, the statement of purpose I wrote

Professor
    .Well, yeah. In fact, here it is. I just read it

Student
    ?Oh, great! What did you think

Professor
    Basically, it's good. What you might actually do is take some of these different points here, and actually break them out ihto separate paragraphs. So, um, one: your purpose for applying for graduate study; uh, why do you want to go to graduate school, and an area of specialty; and, uh, why you .want to do the area you're specifying; um, and what you want to do with your degree once you get it

Student
    .OK

Professor
    .So those are ... they're pretty clear on those four points they want

Student
    .Right

Professor
    So, you might just break them out into uh ... you know, separate paragraphs and expand on each point some. But really what's critical with these is that, um, you've gotta let yourself come through. See, you gotta let them see you in these statements. Expand some more on what's happened in your own life and what shows your... your motivation and interest in this area—in geology. Let 'em see what really, what... what captures your imagination about this field.

Student
    ?OK. So make it a little more ... personal? That's OK

Professor
    . ..That's fine. They look for that stuff. You don't wanna go overboard

Student
    .Right

Professor
    . ... but it's critical that . .. that somebody sees what your passion is—your personal motivation for doing this

Student
    .OK

Professor
    And that's gotta come out in here. Um, and let's see, uh, you might also give a little, uh-since this is your only chance to do it, you might give a little more explanation about your unique undergraduate background. So, you know, how you went through, you know, the music program: what you got from that; why you decided to change. I mean, it's kind of unusual to go from music to geology, right

Student
    ...Yeah. I was ... I was afraid that, you know, maybe the personal type stuff wouldn't be what they wanted but

Professor
    No, in fact it's ... um, give an example: I ... I had a friend, when I was an undergrad, um, went to medical school. And he put on his med school application-and he could actually tell if somebody actually read it 'cause, um, he had asthma and the reason that he wanted to go to med school was he said he wanted to do sports medicine because he, you know, he had this real interest. He was an athlete too, and . . . and wanted to help athletes who had this physical problem. And he could always tell if somebody actually read his letter because they would always ask him about that.

Student
    . ... Mmm ... so something unique

Professor
    Yeah. So see, you know, that's what's good and and I think for you probably, you know, your music background's the most unique thing that you've .got in your record

Student
    .Right

Professor
    ?... Mmm ... so you see, you gotta make yourself stand out from a coupla hundred applications. Does that help any

Student
    .Yeah, it does. It gives me some good ideas

Professor
    .And ... what you might also do too is, you know, uh, you might get a friend to proof it or something at some point

Student
    .Oh, sure ... sure

Professor
    Also, think about presentation—how the application looks. In a way you're actually showing some other skills here, like organization. A lot of stuff that's . . . that they're not . . . they're not formally asking for, they're looking at. So your presentation format, your grammar, all that stuff, they're .look­ing at in your materials at the same time

Student
    .Right. OK

Junior Member

سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید

من برای دوره دکترا و دانشگاه ویکتوریا نیوزلند میخوام اقدام کنم آنجا به جای SOP بیان علایق تحقیقاتی یعنی Expression of research interest را میخواهد با این سوالات زیر:

Your application must include an Expression of Research Interests (not a research proposal). It is important that you read the Guide to Application, which explains why this is needed, and that you answer
    the questions below. If your application for admission is successful, you will develop a full research proposal during your first year as a doctoral student (provisional registration). Please keep to 1500 words
    .
    1. Why are you applying to study at Victoria?
    2. What specific issue or question are you interested in studying? Why do you think this topic needs further research? 3. How might you go about researching
    this issue?
    3. What particular obstacles or challenges, if any, do you anticipate in conducting this research?
    4. What in your academic, professional or personal background prepares you to undertake doctoral research?

من سوالم اینه که باید به تک تک سوالات به ترتیب جواب دهیم یا میتونیم مثل فرمت SOP باشد و بصورت کلی همه را پوشش دهیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)