صفحه 2 از 197 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

svh
    Guest

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

سلام
    متاسفانه هیچ کدام از این فایلها دانلود نشد. ممکنه اگر کسی از بچه ها نمونه sop برای رشته کامپیوتر داره کمکم کنه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

من دانلود کردم مشکلی نبود!

نقل قول نوشته اصلی توسط svh
    سلام
    متاسفانه هیچ کدام از این فایلها دانلود نشد. ممکنه اگر کسی از بچه ها نمونه sop برای رشته کامپیوتر داره کمکم کنه؟
    من هم مشکلی نداشتم. دوباره چک کنید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

توجه کنید که SOP این نیست که چه کارایی کردین، این هست که چطور افکار و ذهنیات و شخصیت شما باعث انجام کارهاتون(اعم از کارهای تحقیقاتی یا تجربات کاری، یا دلایل انتخاب رشتتون) شده و اینکه انجام اون کارها چه تاثیر روی افکار و طرز فکرتون گذاشته. مثلا اینکه بگین شما مقام سوم رباتیک رو در فلان مسابقه در فلان سال کسب کردین ارزش نداره( چون توی رزومتون یا سی وی تون هم اومده) ولی اینکه بگین مثلا : " از بچگی کتابای علمی تخیلی ایزاک آسیموف درباره ربات ها می خوندم و همیشه از چیزهای اتوماتیک خوشم می اومده.... و این باعث شد کارای رباتیک کنم و نتیجش این شد که در فلان مسابفه رباتیک مقام کسب کنم " این برای کمیته پذیرش مهمه... یا اینکه بگین در مسابقه رباتیک فهمیدم کار گروهی چیه و از انجام اون لذت بردم...این برای ادمیشن آفیسرها مهمه....
    بذارین مثال دیگه ای بزنم. مثلا شما می خواین برای فوق یا دکترا برین رشته زیست شناسی تکاملی. باید توی SOP تون، چگونگی شکل گیری افکار و علایقتون به زیست شناسی و بعد تکامل بنویسید. چطور شد که زیست شناسی تکاملی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردین؟ مثلا می تونین بگین کتاب "the selfish gene" پروفسور ریچارد داوکینز رو خوندم و به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم(این کتاب خیلی معروفه). اینکه چطور موجودات زنده که اینقدر پیچیده هستن، از فرآیندهای ساده شیمیایی به یک چنین پیچیدگی رسیدن، یک احساس تعجب در من ایجاد می کنه....این حرفا براشون مهمه

من پیشنهاد می کنم اگه انگلیسیتون خیلی عالی نیست(مثل خودم) اول خیلی راحت به فارسی بنویسید بعد به انگلیسی ترجمه کنید بعد بدین به چند نفر غلط های احتمالی نگارشی و دستوریشو بگیرین. در ضمن اگه می خواین خوب ازاب دربیاد یه چند هفته روزی چند بار باش ور برین تا اونجوری که می خواین در بیاد. نوشتن SOP خوب کار 2، 3 روز نیست.

If you fail to plan,you plan to fail

Hi everybody, it would be worthwhile to download the attachment, it is a presentation about how to write an SOP
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ME,Caltech

پیش فرض پاسخ : لطفا در مورد SOP راهنمایی کنید.

سلام من یه سواله اساسی دا رم :
    الان sop رو آماده کردم ولی وقتی می خونمش به زندگی نامه شبیه شده ! مثلا بعضی مراحل تحصیلیه گذشته روتوضیه دادم که چجوری منو علاقه مند کرده ، این اشکالی داره؟
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نه اشکال نداره
    اتفاقا برخی از منابع آگاه میگند طوری بنویسید که انگار دارید زندگیتون رو داستان وار توضیح میدید
    فقط بپا زیاد احساساتی نشی در این داستان و باید همه چیز narrow down بشه به اینکه چرا تو آدم خوبی و بجایی هستی واسه مثلا تحصیل تو اون مقطع/رشته/دانشگاه/ و................

سلام دوستان
    در مورد مطالبي كه در SOP نوشته ميشه 1 سوال داشتم:
    به نظر شما درسته من كه براي فوق دارم اقدام ميكنم توي SOP بنويسم كه قصد دارم براي دكترا هم همون دانشگاه بخونم؟ يا مثلا" بنويسم قصد دارم براي دكترا ادامه بدم حالا اگه شد توي دانشگاه شما اگه نشد يك جاي ديگه اين اشكالي داره؟ يا بايد تاكيد كنيم كه توي همون دانشگاه ميخوايم دكترا هم بخونيم؟
    اين يكي چي؟ : مثلا" بگم بعد از فوق اگه تونستم براي دكترا اقدام ميكنم اگر هم نشد ميرم و به صنعت ميپيوندم؟ اين ترديد نشان دهنده ضعف در Applicant محسوب نميشه؟
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    سلام دوستان
    به نظر شما درسته من كه براي فوق دارم اقدام ميكنم توي SOP بنويسم كه قصد دارم براي دكترا هم همون دانشگاه بخونم؟ يا مثلا" بنويسم قصد دارم براي دكترا ادامه بدم حالا اگه شد توي دانشگاه شما اگه نشد يك جاي ديگه اين اشكالي داره؟ يا بايد تاكيد كنيم كه توي همون دانشگاه ميخوايم دكترا هم بخونيم؟
    اين يكي چي؟ : مثلا" بگم بعد از فوق اگه تونستم براي دكترا اقدام ميكنم اگر هم نشد ميرم و به صنعت ميپيوندم؟ اين ترديد نشان دهنده ضعف در Applicant محسوب نميشه؟
    تردید خیلی‌ بده.

باید یکی‌ رو انتخاب کنی‌ و برای دانشگاه و استادت خوشایند تر اینه که بدونه می‌خوای دکترا بگیری. چون میفهمه داره سرمایه گذاری خوبی‌ می‌کنه.

دیگه انتخابش با خودته.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    سلام دوستان
    سلام هومن عزیز

همونطور که ars اشاره کرد نشون دادن تردید نمیتونه چندان جالب باشه. به نظر من کلی تر صحبت کن
    مثلا"
    Gaining essential knowledge and skills will provide me opportunities to reach my goal to become an effective and inspiring X, focusing on ...
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)