صفحه 102 از 197 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط FARSHAD_CANADA نمایش پست ها
    دست شما درد نکنه. من منتظر هستم.بقیه دوستان هم اگر لطف کنن ونظرشون رو بگن خیلی ممنون میشم. البته من این رو از روی فارسی ننوشتم و از همون لحظه اول به انگلیسی نوشتم. به هر حال با کمک شما دوستان مشکل حتما" حل میشه.
    سلام دوست عزیز من نامه شما رو براتون اصلاح کردم ولی هنوز نیاز به کار داره مخصوصا در زمینه پاراگراف بندی من دیگه روی اون وقت نذاشتم فقط سعی کردم متن رو شفافتر کنم. بازهم روش کار کنید و جذابترش کنید.
    اون قسمتهای آبی قسمتهای اصلاح شده ی متن شما هستن. موارد تکراری رو تا جایی که تونستم حذف کردم. خوندن جملات تکراری واسه اونا جالب نیست مخصوصا که مجبورا تعداد زیادی از این نامه ها رو بخونن. یک قسمتی هم راجع به این نوشته بودین که چون شما از نظر عملی تجربه زیادی دارید پس خودتون رو اصلحتر از اون کاندیداهایی میدونین که این تجربیات رو ندارن. دوست عزیز این نردبون کردن بقیه واسه پیشرفت خودمون فقط تو ایران جا داره. برعکس اونها دنبال کسانی میگردن که روحیه گروهی دارن. اون قسمت رو هم حذف کردم و با جملات بهتر جایگذینش کردم که تا حدی منظور شما رو هم پوشش میده.
    اون قسمتهایی هم که قرمز کردم دستی نزدم چون اصلا نمیدونم منظورتون چی بوده و چی میخواستین بگین! حتی برای منهم شفاف نبود.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

درود دوستان
    من یه درخواست دارم (می دونم خیلی احمقانس ولی خیلی حیاتیه!!)
    من می خواستم با کمک یکی یه SOP بنویسم (از بچگیم انشام ضعیف بود) ... تا حالا 10 تا 15 تا نمونه sop خوندم، ولی دستم به نوشتن نمیره !!
    از لحاظ هزینه هم مشکلی ندارم
    اگه کسی می تونه کمکک کنه، به من یه mail بزنه
    ممنون
    (اعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین است)
    ویرایش توسط ariaie : November 30th, 2012 در ساعت 10:44 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

ممنون از راهنمایی های دوستان بزرگوار
    کسی در این مورد نظری نداره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینکه بگیم "در یه مقطع بی انگیزه بودیم (یا خیلی دغدغه نمره نداشتیم) و واسه همین افت تحصیلی داشتیم و نمره هامون بد شده"، نوشتنش تو سوپ اشکال داره؟ همش که نباید از خودمون تعریف کنیم! بالاخره اشتباهات و شکست هایی هم داشتیم!
    اصلا باید اینو به انگلیسی چطور گفت که نه سیخ بسوزه نه کباب؟!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی های دوستان بزرگوار
    کسی در این مورد نظری نداره؟

در سوپ هيچ چيز منفي ننويس. تاكيد ميكنم هيچ چيز منفي. حالا اگر ميخواي به اجبار بنويسي كه توجيه كني چيزي رو بهتره به يك نتيجه ي بزرگ و خوب در زندگيت منجر شده باشه. اما بازم توصيه نميكنم. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام بچه ها من توی متن اس اُ پی م چقدر باید درباره ی سابقه ی کارم بنویسم؟ باید درباره ی تک تک پروژه هام توضیح بدم ؟ یا اینکه فقط اشاره کنم به حوزه ی کاریم و فیلدی که روش کار میکنیم .

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    اين كمك ميكنه مداركتون رو بدن بررسي كنه. نگران نباشيد هر استادي با توجه به نيازش بررسي ميكنه نه با علم به اينكه ديگري نخواسته. شادزي
    ممنون
    اگه بیشتر از یه استاد گفته باشن که اسم منو بنویس چی؟ اونجا اسم چند تاشون رو بنویسیم درسته؟ مثلا بگیم دوست داریم با این کار کنیم به این دلیل و با اون کار کنیم به اون دلیل!

Member FARSHAD_CANADA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من نامه شما رو براتون اصلاح کردم ولی هنوز نیاز به کار داره مخصوصا در زمینه پاراگراف بندی من دیگه روی اون وقت نذاشتم فقط سعی کردم متن رو شفافتر کنم. بازهم روش کار کنید و جذابترش کنید.
    اون قسمتهای آبی قسمتهای اصلاح شده ی متن شما هستن. موارد تکراری رو تا جایی که تونستم حذف کردم. خوندن جملات تکراری واسه اونا جالب نیست مخصوصا که مجبورا تعداد زیادی از این نامه ها رو بخونن. یک قسمتی هم راجع به این نوشته بودین که چون شما از نظر عملی تجربه زیادی دارید پس خودتون رو اصلحتر از اون کاندیداهایی میدونین که این تجربیات رو ندارن. دوست عزیز این نردبون کردن بقیه واسه پیشرفت خودمون فقط تو ایران جا داره. برعکس اونها دنبال کسانی میگردن که روحیه گروهی دارن. اون قسمت رو هم حذف کردم و با جملات بهتر جایگذینش کردم که تا حدی منظور شما رو هم پوشش میده.
    اون قسمتهایی هم که قرمز کردم دستی نزدم چون اصلا نمیدونم منظورتون چی بوده و چی میخواستین بگین! حتی برای منهم شفاف نبود.
    مرسی.واقعا" لطف کردید. سر اون مساله ای که اشاره فرمودید باور کنید من خودم به شدت دو دل بودم ولی نوشتمش تا نظر بقیه رو هم بدونم. قسمتهای قرمز رنگ رو من از چند تا sop دیگه که توی اینترنت دیدم آوردم. تغییراتی که دادید به جا بود. امید وارم بقیه دوستان هم عنایتی بکنند و نگاهی به sop من بندازن.

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    در سوپ هيچ چيز منفي ننويس. تاكيد ميكنم هيچ چيز منفي. حالا اگر ميخواي به اجبار بنويسي كه توجيه كني چيزي رو بهتره به يك نتيجه ي بزرگ و خوب در زندگيت منجر شده باشه. اما بازم توصيه نميكنم. شادزي
    درسته نباید خودمون نکته منفی بنویسم ولی بعضی وقتها ازمون خواسته می شه اشاره کنیم مثلا در سایت تحصیلات تکمیلی هنر دانشگاه مینسوتا در آمریکا نوشته:

http://arthist.umn.edu/grad/faq.html

Q: What if there are aspects of my application that aren't as strong as I would like them to be (e.g. low GRE scores, low undergraduate GPA, etc.)?
    A: Obviously you want to submit the strongest possible application, but if there are deficiencies, it is best to address them directly in your Statement of Purpose. Help the Graduate Studies Committee see your application in its fullest context. If your overall undergraduate GPA is low because you had difficulty in your first two years, inform the committee that your grades dramatically improved in the second two years, or that your grades in your art history courses were much better than the grades overall. If you have a 4.0 GPA but your GRE scores are low, you might remind the committee of that fact and tell why you think the GPA is a better measure of your abilities.

Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Senior Member

سلام بر همه دوستان
    من مطالب مختلفی در رابطه با SOP و Cover Letter و Motivation Letter و Letter of intent خوندم ولی هنوز دقیق فرق اینا رو باهم متوجه نشدم. جز مورد cover letter که فهمیدم بیشتر برای مورد های کاری و پوزیشن های دکترا هست.
    من راستش برای مستر میخوام و جایی هست که ازم sop خواسته و جای دیگه letter of intent .
    ممنون میشم از راهنماییتون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanpost نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان.
    عزیزان صاحب نظر اگر لطف کنند SOP من رو بررسی کنند.
    پیشاپیش ازتون ممنونم.
    http://s2.picofile.com/file/7570210000/SOP.docx.html
    سلام، من sop شما رو دیدم ولی گویا این ML هست (بالای نامه اینو نوشتین). ML میگن ماکزیمم یک صفحه است و از SOP کوتاهتر. من براتون اصلاحش کردم از نظر گرامری ومفهومی و..... ولی خودتون باز بیشتر روش کار کنید.
    به نظر من متن رو زیبا و گیرا نوشته بودین فقط یک سری جاها مطالب تکراری داشتین که این برای استادا جالب نیست و حوصله ی خوندن مطالب تکراری رو ندارن. تاحدی که تونستم روشون خط کشیدم ولی بازهم میتونید خلاصه تر و مفیدتر کنیدش.
    اون قسمتهای آبی اصلاح شده ها هستن و اون خط کشیده ها مطالب غیرضروری یا تکراری.

دوست عزیز فقط یک مطلبی رو من یادم رفت بهتون بگم که دوباره اضافه میکنم. راجع به پاراگراف اولتون هست که در ML باید اسم از اپلای واسه فلان دانشگاه و فلان برنامه رو بیارید که شما فقط داستان خودتون رو گفتید. این طور مطالب رو هم در همون پاراگراف اول جا بدید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط choclate : December 1st, 2012 در ساعت 06:16 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)