صفحه 103 از 197 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    من مطالب مختلفی در رابطه با SOP و Cover Letter و Motivation Letter و Letter of intent خوندم ولی هنوز دقیق فرق اینا رو باهم متوجه نشدم. جز مورد cover letter که فهمیدم بیشتر برای مورد های کاری و پوزیشن های دکترا هست.
    من راستش برای مستر میخوام و جایی هست که ازم sop خواسته و جای دیگه letter of intent .
    ممنون میشم از راهنماییتون
    من فقط دوستم اینو میدونم که ML از SOP خلاصه تره و بیشتر روی انگیزه طرف تمرکز میکنه ولی SOP بیشتر جا داره واسه حرف زدن و یک جورایی کلی تره. بعضی دانشگاها توی سایتشون زدن که واسه ML چه چیزایی براشون مهمه که باید توی نامه بنویسیم. فکر میکنم یک جورایی اختصاصی تره و بیشتر روی اصل مطلب باید تکیه کرد و نوشت.
    Letter of intent هم همون انگیزه نامه یا ML هست به نظر من .

من هم سوپ خودم رو به فارسی نوشتم و اینجا قرار دادم. خیلی ابتدایی و خام هستش ولی میخواستم اگه میشه دوستان لطف کنند و یه بررسی انجام بدن
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

دوستان من اس.او.پي خودمو نوشتم. لطفا بررسيش كنين و اشكالاتشو بگين...ممنونStatement of Purpose.doc

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dudu نمایش پست ها
    درود دوستان
    من یه درخواست دارم (می دونم خیلی احمقانس ولی خیلی حیاتیه!!)
    من می خواستم با کمک یکی یه SOP بنویسم (از بچگیم انشام ضعیف بود) ... تا حالا 10 تا 15 تا نمونه sop خوندم، ولی دستم به نوشتن نمیره !!
    از لحاظ هزینه هم مشکلی ندارم
    اگه کسی می تونه کمکک کنه، به من یه mail بزنه
    ممنون
    (اعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین است)
    اینکه دستتون به نوشتن نمیره خیلی عادیه. یک توصیه ای که هم به خودم جواب داد و هم به دوستم اینه که شروع کنین به نوشتن و نیم ساعت بدون فکر بنویسین و هیچ وقت هم به عقب بر نگردید. اینطوری چیزی که مینویسید از نا خودآگاهتون میاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

دوستان کسی راجع به این نظری نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    ممنون
    اگه بیشتر از یه استاد گفته باشن که اسم منو بنویس چی؟ اونجا اسم چند تاشون رو بنویسیم درسته؟ مثلا بگیم دوست داریم با این کار کنیم به این دلیل و با اون کار کنیم به اون دلیل!

Junior Member max88 آواتار ها

در مورد نوشتن SOP یه سوال دارم. یه سری آیتم تو سایت دانشگاه هست که میگه باید در مورد این چیزا بنویسید. ترتیب نوشتن این موارد مهمه؟ یعنی اینکه مطالب از کجا شروع شه و به کجا ختم شه؟ یا اینکه فقط دربارشون بنویسیم، کافیه؟

Junior Member max88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    دوستان کسی راجع به این نظری نداره؟
    یعنی به چند تا استاد از یه دانشکده همزمان ایمیل زدین و به همه گفتین که میخواین اون استاد شما شه؟؟

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

نقل قول نوشته اصلی توسط max88 نمایش پست ها
    در مورد نوشتن SOP یه سوال دارم. یه سری آیتم تو سایت دانشگاه هست که میگه باید در مورد این چیزا بنویسید. ترتیب نوشتن این موارد مهمه؟ یعنی اینکه مطالب از کجا شروع شه و به کجا ختم شه؟ یا اینکه فقط دربارشون بنویسیم، کافیه؟
    هر جور که عشق‌تون می‌کشه بنویسید. هیچ آداب و ترتیبی نداره. فقط اون آیتم‌ها رو بگنجونید.
    تکیه بر تقوا و دانش در طریقت کافریست؛ رهرو گر صد هنر دارد، توکل بایدش.

درود دوستان

من سوپ رو نوشتم کمی فارسی و کمی انگلیسی قسمتهایی که میتونستم انگلیسی و قسمتهایی که سخت بوده برام فارسی نوشتم...

از بزرگواران کسی میتونه به من کمک کنه؟ من نهایتا تا ۳شنبه شب باید سوپ آماده باشه که ۴شنبه آپلود کنم تو سایت دانشگاه متاسفانه چند روز دیگه به ددلاین نمونده...

سپاسگزارم...

Junior Member

سلام دوستان، من یه سوال کلی دارم. من نمونه های دوستان را نگاه کردم بیشتر از اینکه به معنی statement of purpose باشن، شبیه Author Biography هستن. مثلا اینکه من بچه بودم کتاب دوست داشتم، جدول ضرب دوست داشتم، بزرگ شدم، رشته x را انتخاب کردم، شاگرد شدم، رتبه اول را کسب کردم، بعد پروژه کار کردم، الانم مشغول کار هستم و با این نرم افزارها آشنا هستم و.... فقط پاراگراف آخرنوشته شده من میخوام دانشگاه شما درس بخونم چون زمینه کاری من میخوره به استاد فلانی یا گروه x.
    خود من هم همین روال را پیش گرفتم، اما الان نگاه می کنم میبینم بیشتر بیوگرافی شده. SOP همینه؟ یا ما داریم روال اشتباهی را تکرار می کنیم؟
    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی، ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)