صفحه 106 از 197 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام دوستان
    منم sop و research proposal ام رو نوشتم. می خواستم از دوستان حرفه ای (و قابل اعتماد) در این زمینه خواهش کنم نظرشون رو بهم بگن. البته بیشتر روی مفهوم و نه اشتباهات گرامری یا لغت. دلم نمی خواد کوچکترین اشتباهی در مدارکم باشه.
    خوشحال میشم اگر دوستانی که حاضرند به کمک به من، پ.خ بگذارند تا من فایل ها رو براشون ارسال کنم.
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    من الان دیدمش ولی نمیدونم کی میتونم نگاهش کنم. اگر عجله دارید از بقیه ی دوستان بخواید براتون انجام بدن.
    خیلی لطف میکنید. من منتظرم. برای جای دیگه ای که خیلی مهم نبود فرستادمش . اما برای اصل کارم 10 روز وقت دارم.
    بازم ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    دوستان، لطفا یکی یک نگاهی به SoP من هم بیندازه. فقط در همین حد که بگید از نظر محتوا چطور هست هم خیلی ممنون میشم.
    چون من یه خورده SoPی که نوشتم با سایر SoPهایی که دیدم متفاوت هست. میترسم خیلی بد نوشته باشم.
    از نظر گرامر و ...، فقط در همین بگید که در چه سطحیه. اگر خیلی اوضاش خرابه بدم یک جایی برام درستش کنن. در غیر اینصورت خودم یک حرکتایی روش انجام بدم.
    دوست عزیز در پست 1056 من نظر خودم رو دادم و براتون ویرایش کردم. مثل اینکه اصلا پستهای قبلی رو نمی خونید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منم sop و research proposal ام رو نوشتم. می خواستم از دوستان حرفه ای (و قابل اعتماد) در این زمینه خواهش کنم نظرشون رو بهم بگن. البته بیشتر روی مفهوم و نه اشتباهات گرامری یا لغت. دلم نمی خواد کوچکترین اشتباهی در مدارکم باشه.
    خوشحال میشم اگر دوستانی که حاضرند به کمک به من، پ.خ بگذارند تا من فایل ها رو براشون ارسال کنم.
    با تشکر
    خب من هیچ پیامی نگرفتم و کسی کمک نکرد.
    دوستان اگر کمکی نیست لاقل لطفا بگید اشکال داره SOP رو بدیم به خود استادی که باهاش در تماس بودیم بگیم یه نگاهی بهش بندازه؟ من یه فکری به نظرم رسیده:
    یکی از دانشگاههایی که من با استادش در تماس بودم و اپلای کردم sop نمی خواست. ولی research proposal می خواست. خود استاده گفت قبل از سابمیت research proposal بده من یه تصحیحی روش بکنم. منم پروپوزال رو فرستادم و استاده یه سری اشتباهات هم مفهومی هم گرامری رو گرفت و چندتا هم توصیه کرد و بعد از اعمال اون تصحیحات پروپوزالم رو سابمیت کردم و تموم شد.
    حالا یه دانشگاه دیگه هست sop خواسته. چطوره این رو هم قبل از سابمیت بدم به استاد واسه بازنگری.
    کلا تصحیح sop توسط خود استاد توصیه میشه یا اینکه یه جور بی احترامی یا پررویی به حساب میاد؟
    اگرهم کسی از دوستان می تونه sop من رو تصحیح کنه لطفا بگه.
    پیشاپیش ممنون.

Member

سلام دوستان با تجربه:
    من با اینکه تو فوقم خوب بودم اما معدل و وضعیت لیسانسم خیلییی بده. با این حساب نمی تونم تو sop بگم من از اول علاقه مند به برق بودم. و یه طوری هم میخوام وضعیت لیسانسم رو توجیه کنم. مثلا بگم: من رشتم رو دوست نداشتم ولی یه دفه آخرای لیسانسم فهمیدم که چقد خوبه. بعدشم فوق خوندم و هر روز بیشتر از دیروز علاقه مند میشدم. کارایی خوبی هم داشتم تو فوق که اینو اثبات میکنه که علاقه به رشته واسه من خیلی مهم بوده.....

نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنماییم کنید, خیلی وقت ندارم اما هی دارم دور خودم می چرخم و نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بنویسم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان با تجربه:
    من با اینکه تو فوقم خوب بودم اما معدل و وضعیت لیسانسم خیلییی بده. با این حساب نمی تونم تو sop بگم من از اول علاقه مند به برق بودم. و یه طوری هم میخوام وضعیت لیسانسم رو توجیه کنم. مثلا بگم: من رشتم رو دوست نداشتم ولی یه دفه آخرای لیسانسم فهمیدم که چقد خوبه. بعدشم فوق خوندم و هر روز بیشتر از دیروز علاقه مند میشدم. کارایی خوبی هم داشتم تو فوق که اینو اثبات میکنه که علاقه به رشته واسه من خیلی مهم بوده.....

نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنماییم کنید, خیلی وقت ندارم اما هی دارم دور خودم می چرخم و نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بنویسم.
    به نظر من علت واقعی رو بنویس به همین راحتی. مثلا همین که گفتی یا نبودن جو خوب و رقابتی و فضای نامناسب درسی . بالاخره بی دلیل نبوده عملکرد ضعیف شما در لیسانس . هر چی که بوده بنویسید .

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان با تجربه:

نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من فقط همینو از نوشتن SOP متوجه شدم که نباید چیز منفی رو عنوان کرد. اصلا نیازی به توجیه نیست یا ماکزیمم با یک جمله ی زیرکانه و سربسته یک اشاره ای بشه ولی من از تجربه ی بچه های فروم اینو خوندم که از منفی ها نباید بگین.
    من فکر میکنم اگر بگین بیشتر زوم میکنن رو معدلتون و بیشتر رو ریزنمرات دقیق میشن ولی اگر چیزی نگید ممکنه فکر کنن که کلا سطح دانشگاه و سیستم نمره دهی به این راحتی نبوده (البته اگر رتبتون تو کلاس جایی عنوان نشده باشه).
    فقط از علاقه ی روزافزون بگید و ادامه بدید.
    (اینها همه نظرات شخصی بود و نه تجربی)
    موفق باشید

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    من فقط همینو از نوشتن SOP متوجه شدم که نباید چیز منفی رو عنوان کرد. اصلا نیازی به توجیه نیست یا ماکزیمم با یک جمله ی زیرکانه و سربسته یک اشاره ای بشه ولی من از تجربه ی بچه های فروم اینو خوندم که از منفی ها نباید بگین.
    من فکر میکنم اگر بگین بیشتر زوم میکنن رو معدلتون و بیشتر رو ریزنمرات دقیق میشن ولی اگر چیزی نگید ممکنه فکر کنن که کلا سطح دانشگاه و سیستم نمره دهی به این راحتی نبوده (البته اگر رتبتون تو کلاس جایی عنوان نشده باشه).
    فقط از علاقه ی روزافزون بگید و ادامه بدید.
    (اینها همه نظرات شخصی بود و نه تجربی)
    موفق باشید
    سلام
    این نکته گفتن موارد منفی مثل کمی معدل واقعا یه مساله هست هدف از sop یا بهتر بگم یکی از اهداف اصلی اش این هست که شما به کمک یک متن cv مدارک، ریز نمرات، سوابق کاری و تحصیلی تون رو به هم می چسبونید یعنی گپ ها پر می کنید برای همین بیشتر مکمل موارد بالاهست نه توضیح اونا حالا اگه کمیته بررسی یه ریز نمرات ضعیف ببینه و بعد هزاران مقاله معتبر و ریکام از اساتید برجسته بالاخره تو ذهنش سوال ایجاد می شه که پس این نمره ها چی هست، ببنید خیلی از بچه ها چه ایرانی چه خارجی تو sop می نویسند ما گلیم ما سمبلیم ما بچه های بلبلیم!! توی کلاس top student که نشون می ده ما عالیم!!! خوب چون ریز نمرات به عنوان یه سند از خوب بودن ارائه می شه یه کم ریسک داره اگه هیچی نگیم مثلا در سایت تحصیلات تکمیلی هنر دانشگاه مینسوتا در آمریکا نوشته:
    http://arthist.umn.edu/grad/faq.html

Q: What if there are aspects of my application that aren't as strong as I would like them to be (e.g. low GRE scores, low undergraduate GPA, etc.)?
    A: Obviously you want to submit the strongest possible application, but if there are deficiencies, it is best to address them directly in your Statement of Purpose. Help the Graduate Studies Committee see your application in its fullest context. If your overall undergraduate GPA is low because you had difficulty in your first two years, inform the committee that your grades dramatically improved in the second two years, or that your grades in your art history courses were much better than the grades overall. If you have a 4.0 GPA but your GRE scores are low, you might remind the committee of that fact and tell why you think the GPA is a better measure of your abilities.

خوب می بینید خودش یه جورایی نخ داده که باید این طوری توضیح داد نکات منفی رو خیلی با سیاست.
    داستان گفتن نکات منفی مثل همون حکایتی هست که شاهی خوابی دید و دو مفسر خواب رو به دربارش فراخوند اولی گفت تعبیر خواب شما اینه که تمام عزیزان و اطرافیان شما قبل از خودتون می میرند پادشاه هم دستور داد خواب گذار رو اعدام کنند دومی گفت تعبیر خواب شما اینه عمرتان از تمام اطرافیان و عزیزانتان بیشتره پادشاه دستور داد هم وزن خواب گذار بهش طلا بدن!!!

من خودم عاشق هنر بودم ولی به دلایلی که از حوصله بحث الان خارجه برای لیسانس رفتم ریاضی و معدل لیسانسم افتضاحه حدودای 12!! و بعد برای فوق رفتم هنر معدل فوقم 18 هست!! حالا این همه اختلاف رو من این طوری گفتم از آنجا که خدارو شکر معدل 2 سال اولم خوب بود گفتم از سال سوم مشغول خوندن برای فوق بودم و باید چهارسال لیسانس بچه های هنر رو تو 2 سال می خوندم تا بتونم کنکور قبول بشم که تاثیرات اجتناب ناپذیری بر معدلم گذاشت ولی در انتها رتبه ام تو فوق 4 بود ونمرات عالی گرفتم در فوق شاگرد تاپ بودم به گواهی نمرات فوقم بعد هم که در همین راستای هنر مقاله ISI چاپ کردم و کار کردمو ....
    به نظرم این طوری گفتن بد نباشه
    موفق باشید
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام
    این نکته گفتن موارد منفی مثل کمی معدل واقعا یه مساله هست هدف از sop یا بهتر بگم یکی از اهداف اصلی اش این هست که شما به کمک یک متن cv مدارک، ریز نمرات، سوابق کاری و تحصیلی تون رو به هم می چسبونید یعنی گپ ها پر می کنید برای همین بیشتر مکمل موارد بالاهست نه توضیح اونا حالا اگه کمیته بررسی یه ریز نمرات ضعیف ببینه و بعد هزاران مقاله معتبر و ریکام از اساتید برجسته بالاخره تو ذهنش سوال ایجاد می شه که پس این نمره ها چی هست، ببنید خیلی از بچه ها چه ایرانی چه خارجی تو sop می نویسند ما گلیم ما سمبلیم ما بچه های بلبلیم!! توی کلاس top student که نشون می ده ما عالیم!!! خوب چون ریز نمرات به عنوان یه سند از خوب بودن ارائه می شه یه کم ریسک داره اگه هیچی نگیم مثلا در سایت تحصیلات تکمیلی هنر دانشگاه مینسوتا در آمریکا نوشته:
    http://arthist.umn.edu/grad/faq.html

Q: What if there are aspects of my application that aren't as strong as I would like them to be (e.g. low GRE scores, low undergraduate GPA, etc.)?
    A: Obviously you want to submit the strongest possible application, but if there are deficiencies, it is best to address them directly in your Statement of Purpose. Help the Graduate Studies Committee see your application in its fullest context. If your overall undergraduate GPA is low because you had difficulty in your first two years, inform the committee that your grades dramatically improved in the second two years, or that your grades in your art history courses were much better than the grades overall. If you have a 4.0 GPA but your GRE scores are low, you might remind the committee of that fact and tell why you think the GPA is a better measure of your abilities.

خوب می بینید خودش یه جورایی نخ داده که باید این طوری توضیح داد نکات منفی رو خیلی با سیاست.
    داستان گفتن نکات منفی مثل همون حکایتی هست که شاهی خوابی دید و دو مفسر خواب رو به دربارش فراخوند اولی گفت تعبیر خواب شما اینه که تمام عزیزان و اطرافیان شما قبل از خودتون می میرند پادشاه هم دستور داد خواب گذار رو اعدام کنند دومی گفت تعبیر خواب شما اینه عمرتان از تمام اطرافیان و عزیزانتان بیشتره پادشاه دستور داد هم وزن خواب گذار بهش طلا بدن!!!

من خودم عاشق هنر بودم ولی به دلایلی که از حوصله بحث الان خارجه برای لیسانس رفتم ریاضی و معدل لیسانسم افتضاحه حدودای 12!! و بعد برای فوق رفتم هنر معدل فوقم 18 هست!! حالا این همه اختلاف رو من این طوری گفتم از آنجا که خدارو شکر معدل 2 سال اولم خوب بود گفتم از سال سوم مشغول خوندن برای فوق بودم و باید چهارسال لیسانس بچه های هنر رو تو 2 سال می خوندم تا بتونم کنکور قبول بشم که تاثیرات اجتناب ناپذیری بر معدلم گذاشت ولی در انتها رتبه ام تو فوق 4 بود ونمرات عالی گرفتم در فوق شاگرد تاپ بودم به گواهی نمرات فوقم بعد هم که در همین راستای هنر مقاله ISI چاپ کردم و کار کردمو ....
    به نظرم این طوری گفتن بد نباشه
    موفق باشید
    نمیدونم دوست عزیز حالا شاید این نظر یک دانشگاه خاص بوده که به این شکل دانشجوها رو راهنمایی کرده. به نظر من قبل از اپپلای واسه هر دانشگاهی اگر اون دانشگاه میخواد به موارد خاصی در این طور نامه ها پاسخ بدیم حتما باید اونا رو درنظر بگیریم.
    ولی در حالت خنثی و وقتی دانشگاهی تا این حد وارد جزئیات نشده من شخصا موافق ریسک در این مورد نیستم. چون رقابت بالاست و ارزش SOP در کنار بقیه ی مدارک از اهمیت بالایی برخورداره. پس چرا بی جهت بهانه دست بقیه بدیم.
    با این حال همونطور هم که در بالا گفتم میشه اینجور چیزا رو مستقیم عنوان نکرد و بصورت زیرکانه توی یک جمله سر و تهش رو هم آورد تا جلب توجه نکنه.

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

دوستان من دوتا سوال دارم.. حیاتیه..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    اگر به انگلیسی بخوام بگم تدریس خصوصی داشتم دقیقا چی باید بگم؟
    و اگر بخوام بگم که شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه ایران با ساپورت مالی از طرف دولت رو داشتم چی باید بگم؟(دکتری روزانه قبول شدم و نرفتم)
    لطفا کمک کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)