صفحه 115 از 197 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member Breeze2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ,Biomedical Engineering,

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام دوستان
    فایل پیوست می تونه راهنمای خوبی باشه.
    شاد باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

درود دوستان،
    من یه sop نوشته بودم و دوست عزیزمون
    Rezaee_86 ادیتش کرد
    حالا من هم اون نسخه رو یه دستی بهش زدم، می خوام دیگه نهاییش کنم (
    مخصوصا قسمت انگیزشیش!)
    دوستان، میشه بی زحمت یکی این نسخه رو برام ادیت کنه ... سپاسگزارشم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng-Iran University of science and technology

سلام . من فعلا سرم خلوته و میتونم SOP ها رو ادیت کنم. اگر خواستید بفرستید

Junior Member

دوستان میشه لطفا sopمن رو هم نگاه کنید واسه edit
    لطفا اگه جایی جمله هاش رو کم نوشتم یا اضافست بگین ویرایش کنم
    مرسیSOP-AZAM.docx

Junior Member

با توجه به اینکه نباید نکته منفی درSOP مطرح بشه نظرتون در این مورد چیه؟
    من برای لیسانسم پایان نامه داشتم که یکی از نکات مثبت رزومه ام هست واز استاد راهنمام 20گرفتم ولی چون پایان نامه لیسانس تو دپارتمان ما روتین نبود نمیدونستم که باید نمره به آموزش گزارش بشه تا سال بعد که برای فوق لیسانس خواستم اقدام کنم متوجه شدم و چون با یک سال تاخیر گزارش کردم 4 نمره جریمه شدم و نمره ام تو کارنامه 16 هست (یادم نمیاد تلاشی نکردم برای جلوگیری از این فاجعه یا اینکه تلاش کردم و فایده نداشت) چون تو sop به پایان نامه ام اشاره میکنم این مورد رو هم توضیح بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farahman نمایش پست ها
    دوستان میشه لطفا sopمن رو هم نگاه کنید واسه edit
    لطفا اگه جایی جمله هاش رو کم نوشتم یا اضافست بگین ویرایش کنم
    مرسیSOP-AZAM.docx
    زیاد نوشتی .
    انگیزه نامه حداکثر باید در 2 صفحه نوشته شود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط law156 نمایش پست ها
    با توجه به اینکه نباید نکته منفی درSOP مطرح بشه نظرتون در این مورد چیه؟
    من برای لیسانسم پایان نامه داشتم که یکی از نکات مثبت رزومه ام هست واز استاد راهنمام 20گرفتم ولی چون پایان نامه لیسانس تو دپارتمان ما روتین نبود نمیدونستم که باید نمره به آموزش گزارش بشه تا سال بعد که برای فوق لیسانس خواستم اقدام کنم متوجه شدم و چون با یک سال تاخیر گزارش کردم 4 نمره جریمه شدم و نمره ام تو کارنامه 16 هست (یادم نمیاد تلاشی نکردم برای جلوگیری از این فاجعه یا اینکه تلاش کردم و فایده نداشت) چون تو sop به پایان نامه ام اشاره میکنم این مورد رو هم توضیح بدم؟
    خیر نباید توضیح بدید. کلا هر چیزی که به شکلی مشابه "توجیه کردن نقاط ضعف" باشه رو بهتره نیارید. اگه دوست دارید این نکته گزارش بشه٬ از استاد سوپروازر پایان نامه تون بخواید این قضیه رو در توصیه نامه اش بنویسه.

Member
    رشته و دانشگاه
    -Polimilano-Electrical Engineering

دوستان می خوام معدل پایین داشتنمو با یه جمله ای چیزی بپوشونم ...چی بنویسم بهتره و قابل قبوله؟؟؟مثلا بگم کارهای آزمایشگاهی کردم و نرم افزار طراحی کردم خوبه؟یا کلا چی بگم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_sh_kh نمایش پست ها
    دوستان می خوام معدل پایین داشتنمو با یه جمله ای چیزی بپوشونم ...چی بنویسم بهتره و قابل قبوله؟؟؟مثلا بگم کارهای آزمایشگاهی کردم و نرم افزار طراحی کردم خوبه؟یا کلا چی بگم؟
    شما توضیح بدید کارهای آزمایشگاهی و طراحی نرم افزارتون رو٬ ولی ربطش ندید به معدل پایینتون.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

Simple Way of Writing Statement of Purpose

1st Paragraph: While writing about your aim in life, you should also show your excellence in academics. The first paragraph is going to create the 'first impression', so it should be carefully crafted to show your interest in the chosen field from the very beginning. You can explain why have you chosen this field after 12th, how have you pursued it with great vigor till your bachelors, showing consistency towards the field. You may write briefly about subjects covered (tactfully link them with your specialization of masters) during bachelors.

2nd Paragraph: You can write about your career goal, future plans, what you want to be, your confidence and skills to pursue postgraduate/doctoral studies in that field. You can explain everything, relating it to your chosen field.

3rd Paragraph: Here you can write about your projects done, your internship, your paper presentation seminars/symposiums attended, about the awards got, publications, reading related journals, etc. Do not just write point-wise. You should skillfully interlink everything, stressing on your field of interest. The essay should not sound personal too.

4th Paragraph: Here you can describe your extra curricular activities, like sports, drama, music, etc., your technical and managerial skills, your ability to work as a team member, result oriented efforts, etc. Everywhere you are supposed to convince the admission committee members how all these activities have inspired you, influenced you to choose this particular field and how these achievements are going to help you achieve your goals.

5th Paragraph: In this paragraph you can write about your social activities if any. For instance, organizing a blood donation camp, organizing an event in your college, which might reflect your social behavior. This helps to convey that you are a responsible citizen, aware of civic duties, you respect different cultures and traditions, etc.

6th Paragraph: Using modest language and exhibiting your internet skills, you can explain what you searched for, when you decided to apply for post graduation. You are expected to write about why have you chosen the particular university for your post graduation plan. Remember, they know that they have good faculty, good infrastructure, etc. You have to write about the research work done over there, for which you may have to go through the brochure or site information thoroughly. You can say that other related branches in the university will also help you to achieve your goals. Write about how you visualize yourself in the next 10 years.

7th Paragraph: This will be the concluding paragraph where you can again lay stress on your determination, ability to work independently, etc. You can end it with a sentence like I look forward to be a strong addition to your department...I hope you do consider me for the masters program

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)