صفحه 116 از 197 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Member
    رشته و دانشگاه
    -Polimilano-Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام دوستان این sop منه ولی فکر میکنم ایراداتی تو مفهوم یا آکادمیک بودنش وجود داره چون اکثر دانشگاهها که فرستادم اکسپت نشدم اگه دوستانی که اطلاع دارن لطف کنن ایراداشو بگن...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf sop.pdf (50.7 کیلوبایت, 473 views)

Junior Member

سلام دوستان عزیزم
    ازتون خواهش می کنم هر چه سریعتر این sop منو یه نگاهی بندازید برای رشته کارآفرینی هست و تا دو روز دیگه ددلاین ها تموم میشه.
    ازتون واقعا سپاسگذارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط mahla_zare نمایش پست ها
    هیچکس نبود؟بچه ها من خیلی عجله دارم خواهش می کنم کمکم کنین
    سلام دوست من
    من یه سری تغییراتی دادم و براتون comment گذاشتم.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member

ممنونم پویا جان.اینقدر تند نوشتمش که اصلا نرسیدم اشتباهات گرامری رو چک کنم.از وقتی که گذاشتی ممنونم.به نظرت محتواش هم خوبه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    Simple Way of Writing Statement of Purpose

4th Paragraph: Here you can describe your extra curricular activities, like sports, drama, music, etc., your technical and managerial skills, your ability to work as a team member, result oriented efforts, etc. Everywhere you are supposed to convince the admission committee members how all these activities have inspired you, influenced you to choose this particular field and how these achievements are going to help you achieve your goals.
    g addition to your department...I hope you do consider me for the masters program
    میشه لطفا یکی یه مثال بزنه که فعالیتهای فوق برنامه (حتی از علمی ترین نوعش حالا مثلا نه ورزش) چه ربطی میتونه به انتخاب رشته ای خاص تو ارشد و دکتری باشه؟ اصن تو مغزم نمیگنجه که چجوری میشه اینا رو به هم ربط داد! اونم نه فقط درباره ی فعالیتهات در وضع فعلیت، بلکه درباره آیندت!

بعد یه سوال دیگه اینکه آیا لزوما وقتی این فعالیتهای فوق برنامه ذکر میشن باید ربطشون به رشتت هم معلوم باشه؟ مثلا وقتی نمیتونی رشته ی آیندت رو به ورزش ربط بدی، بهتره اصلا سوابق ورزشیت رو نگی؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sagharb نمایش پست ها
    میشه لطفا یکی یه مثال بزنه که فعالیتهای فوق برنامه (حتی از علمی ترین نوعش حالا مثلا نه ورزش) چه ربطی میتونه به انتخاب رشته ای خاص تو ارشد و دکتری باشه؟ اصن تو مغزم نمیگنجه که چجوری میشه اینا رو به هم ربط داد! اونم نه فقط درباره ی فعالیتهات در وضع فعلیت، بلکه درباره آیندت!

بعد یه سوال دیگه اینکه آیا لزوما وقتی این فعالیتهای فوق برنامه ذکر میشن باید ربطشون به رشتت هم معلوم باشه؟ مثلا وقتی نمیتونی رشته ی آیندت رو به ورزش ربط بدی، بهتره اصلا سوابق ورزشیت رو نگی؟

اونها از طريق SOP‌به ابعاد شخصيت شما پي ميبرند. اگر رشته ي ورزشيت نميخوره بايد با سياست ربطش بدي. هم غر مستقيم به طرف بفهموني كه ورزشكاري و مثلا مدال داري هم بگي مثلا بعد ورزش و پيروزي هاي پي در پي آنچنان روحيه ايي ميگرفتم كه مسائل ريياضي كه تا ديشب برام لاينحل بودن مثل چراغهاي كوچيك در ذهنم روشن ميشدن و من به اينخاطر هميشه ورزش رو در كنار زندگيم جدي ميگيرم. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sagharb نمایش پست ها

شما وقتی از extra curricular activities در SOP صحبت می کنید در واقع نشون میدید که بین جنبه های مختلف زندگی بالانس ایجاد کردین. این مساله برای بعضی از اساتید و دانشگاهها مهمه که یه دانشجوی چند بعدی داشته باشن که در زمینه های غیر درسی هم موفق و پر تلاش باشه. البته همونطور که دوستان نوشتن اگر این نوع فعالیتها با تخصصی که قصد اپلای دارین مرتبط باشه خوبه که روش مانور بدین تا نشون بدین چقدر مصمم و پرانگیزه برای ادامه تحصیل در اون رشته هستید. اگر هم بی ربط هست خوبه که مختصر نوشته بشه ( دراین شرایط به نظر من پیشنهاد simon عزیز هم خوبه )
    موفق باشید

Junior Member

من برای معماری دانشگاه دلف اقدام کردم و از 500 تا 1000 کلمه گفتن که بگم چرا می خوام برم اون دانشگاه؟و از اینا
    راهنماییم میکنین چیکار کنم؟برای لیسانس اقدام کردم چجوری بنویسم که 500 تا شه؟چی بگم ؟آخه واسه لیسانس حرف زیادی نداره!!!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eli jo0on نمایش پست ها
    من برای معماری دانشگاه دلف اقدام کردم و از 500 تا 1000 کلمه گفتن که بگم چرا می خوام برم اون دانشگاه؟و از اینا
    راهنماییم میکنین چیکار کنم؟برای لیسانس اقدام کردم چجوری بنویسم که 500 تا شه؟چی بگم ؟آخه واسه لیسانس حرف زیادی نداره!!!
    خوب بگو چرا ميخواي بري اون دانشگاه؟ اول هر چي دلت ميخواد بگو. بعدا در ريوايزهاي متعدد ميتوني به 500 تا 1000 كلمه برسونيش. نمونه هاي SOP تو اينترنت فراوونه. سعي كن اصلا كپي نكني. اول قبل خوندن حرف دلتو كه چرا واقعا ميخواي بري بنويس بعد از نمونه ها و استاركچرها كمك بگير جملاتت رو دكوريت كن. ضمنا آنچه از دل بر آيد لاجرم بر دل نشنيند. شديدا از كپي برداري بر حذر باش. ميتوني در تاپيكي كه نمونه رو دوستان تصحيح ميكنن از كمك اساتدي اهل فن مستفيذ شي. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بپرسم اگه انگیزه نامه ای که برای سفارت آلمان می نویسم با انگیزه نامه ای که برای دانشگاه فرستادم فرق کنه، در روند ویزا مشکلی پیش میاد؟ کسی در این زمینه تجربه ای داره؟

من واسه فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه پادربرن پذیرش گرفتم و توی انگیزه نامه ای که واسه دانشگاه فرستادم نوشته بودم که می خوام تا مقطع دکتری هم ادامه بدم. ولی توی همین فروم چند جا خوندم که بهتره برای مصاجبه حرف از دکتری نزنیم. حالا توی انگیزه نامه ای که برای سفارت نوشتم تمام قسمت های مربوط به دکتری را پاک کردم.
    خیلی ممنون میشم از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)