صفحه 149 از 197 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

سلام دوستان و ممنون از همه کسانی که تجربیاتشون را دراختیار بقیه قرار می دهند. خدا رو شکر من تونستم پذیرشم رو بگیرم اما برای اسکولارشیپ باید یک پرسونال استیت منت بنویسم شامل :
    Please attach a personal statement of up to one page in length detailing why you should be considered for a Doctoral Scholarship. You may choose to incorporate some of the following subheadings:
     Past studies, highlighting research in particular
     Past fieldwork, employment, etc. [relevant to this application]
     Past attendance/presentation at seminars, conferences, and a list of publications
     Future career plans
     Other information [relevant to this application]
    من راجع بهشون نوشتم اما به گرامر و نوشته هام اعتماد زیادی ندارم می تونم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن خواهش کنم راهنمایم کنن و متن من رو بخونن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Management und Marketing

نقل قول نوشته اصلی توسط AlbertEinstein نمایش پست ها
    بله درست ميگن اين
    to whom it may concern رو برداريد. من ديدم اين سه موردم : تاریخ
    اسم دانشگاه
    شهر و ایالت
    تو پاراگراف آخر دليل انتخاب دانشگاه رو كه ميگن گنجونده ميشه. بازم بعضي جاهاي سوپ سليقه اييه.

---------
    با سلام. یعنی باید حتما توی انگیزه نامه، انگیزه ی انتخاب اون شهر و اون دانشگاه رو هم بیان کنیم؟! بیان انگیزه ی انتخاب اون رشته در اون کشور کافی نیست؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arefe_th نمایش پست ها
    ---------
    با سلام. یعنی باید حتما توی انگیزه نامه، انگیزه ی انتخاب اون شهر و اون دانشگاه رو هم بیان کنیم؟! بیان انگیزه ی انتخاب اون رشته در اون کشور کافی نیست؟
    سلام
    بهتر آن است كه انگيزه ي انتخاب دانشگاه بيان بشه تا به نوعي كميته تحت تاثير قرار بگيره. فقطم اين نباشه كه يك مورد كليشه ايي بيان شه. مثلا چون دانشگاه شما معروف بود چون آزمايشگاه هاي مجهزي داشت و.... ميشه بلش يك تحقيقات كوچيك در خصوص اون دانشگاه انجام داد و انگيزه ي مناسبي رو بيان كرد كه چشمگير باشه. بقيه ي موارد رو نگفتيد هم خيلي مهم نيست.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام دوستان، من با خوندن پست ها یک سؤال اساسی برام پیش اومد. ممنون میشم پاسخ بدید؟
    میشه لطفا توضیح بدید برام فرق cover letter و sop چیه؟الان اکثر دانشگاه ها cover letter میخوان!!آیا این دو یکی هستند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

یک راهنمای ساده برای نوشتن سریع SOP فایلی است که ضمیمه میکنم.
    به نکاتی که با رنگ قرمز ذیل هر پاراگراف نوشته شده توجه کنید. من فکر میکنم اگر همین را الگو قرار بدید ، SOP خوبی میتونید بنویسید. دوستانی که انگلیسشون عالی نیست ، چون ممکنه غلط های املایی یا گرامری داشته باشند ، باید از یک مترجم آکادمیک بخواهند تا یا متنشون را اصلاح یا به انگلیسی برگردونه. اشکال گرامری مثل این میمونه که با جوراب سوراخ بریم مهمانی رسمی!

http://uplod.ir/812o3y7r8239/SOP_Sam..._easy.docx.htm

Junior Member

دوستان من SOP خودم رو به زبان فارسی گذاشتم و هنوز ترجمه اش نکردم . لطفا بهم بگید نظرتون چیه و چه مشکلاتی داره؟
    من میخوام برای مهندسی عمران در بولونیا ایتالیا اپلای کنم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP guidelines and samples

فایل رو از آدرس ذیل دانلود کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezah_8240 نمایش پست ها
    یک راهنمای ساده برای نوشتن سریع SOP فایلی است که ضمیمه میکنم.
    به نکاتی که با رنگ قرمز ذیل هر پاراگراف نوشته شده توجه کنید. من فکر میکنم اگر همین را الگو قرار بدید ، SOP خوبی میتونید بنویسید. دوستانی که انگلیسشون عالی نیست ، چون ممکنه غلط های املایی یا گرامری داشته باشند ، باید از یک مترجم آکادمیک بخواهند تا یا متنشون را اصلاح یا به انگلیسی برگردونه. اشکال گرامری مثل این میمونه که با جوراب سوراخ بریم مهمانی رسمی!

http://uplod.ir/812o3y7r8239/SOP_Sam..._easy.docx.htm
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام دوستان. منظور از کلمه cohort در عبارت پایین چیه این توضیح برای sop امده بود؟ یا عبارت دیگه که در زیرش امده.
    discussion of why you would like to study for a PhD in Physics or Engineering, and why you would like to join a cohort-based doctoral training centre
    In each cohort, studentships will be funded by
    ممنون از راهنماییتون

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_smile نمایش پست ها
    سلام دوستان. منظور از کلمه cohort در عبارت پایین چیه این توضیح برای sop امده بود؟ یا عبارت دیگه که در زیرش امده.
    discussion of why you would like to study for a PhD in Physics or Engineering, and why you would like to join a cohort-based doctoral training centre
    In each cohort, studentships will be funded by
    ممنون از راهنماییتون
    سلام

A cohort program is “a group of people banded together or treated as a group” in a degree program or course of study. A simple way to view a cohort program is as a group of classmates.

این دو سایت رو بخونید:
    http://www.ccu.edu/blogs/cags/2011/0...ohort-program/
    https://www.albright.edu/accelerated...ed-system.html

Not Everything iS aS iT Seems

ممنون از راهنماییتون
    چیزی که من برداشت کردم اینکه cohort program یه جور scientific meeting هست . درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)